Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

ilk okurken anlamadım şafak daha güçlü derken gün doğumu olan şafak sandım :D Valyria çeliğinden daha güçlü bir kılıç varsa o zaman ışık getiren şafak olacak diye düşünelim istiyor. Kitabın çıkacağını da düşünmüyorum. Sürekli tarih verip verip çıkarmadı... Dağıttığı karakterleri ve hikayeleri geri toplamak oldukça zor olacak. Zaman atlaması da yapmadan nasıl olacak bakalım...
Kış rüzgarlarını görürüz de bahar rüyası zor biraz :D

Kış rüzgarlarını görürüz de bahar rüyası zor biraz :D
oturup yazsa çıkarda diziydi sonra arkasından yeni diziydi derken salladı da salladı araya başka şeyler sokup duruyor. Mükemmelliyetçi olduğundan kaynaklı toparlayamıyor her şeyi gibime geliyor. Bu yüzdende sürekli erteliyor. 11 yıldır her gün 1 sayfa yazmış olsa 4000 küsür sayfa yapardı...

Fazla ponçikti o da. Maegor'da aşırı gaddar ve psikopattı. Tabi yine de Aenys'in ponçikliğini Maegor'un gaddarlığına tercih ederim. Adam karısı ölü doğum yaptı diye ebeleri katlediyor. :ehe:
Ben Martin'in Maegor ve Aenys'i tasarlarken sevgi/korku ikileminden yola çıktığını düşünüyorum.

Şimdi efem şöyle ki iyi bir yönetici olmanın yolu saygıdan geçer. Saygı görmek için ise sevgi ve korku arasındaki dengeyi iyi tutturmak gerekir. İnsanlar sizi sevse dahi korkmadığı müddetçe çıkarları söz konusu olduğunda babasını tanımayan insanların olduğu dünyada kimse takmaz sizi.

Eğer sadece korkuyla hükmetmeye çalışıyorsanız da... Eh bunu yazmaya gerek bile yok sanırım.

Yazardan yeni haberler var

Şafak Valyria çeliğinden daha güçlü

Dayne ve Blackwood ailelerine karşı zaafı varmış. Renkli, gizemli ve ilgi çekici bir geçmişleri varmış. Dayne beklenirdi zaten de Blackwood yeni bir bilgi bak.

Kitabın 3/4'ünü yazmış
Blackwood nasıl yeni bilgi ya. Kanlıkuzgun yarı Blackwood ki bu başlı başına yeterli onları sevdiğini anlamak için. Melissa Blackwood en sevilen metres, Bracken metresi hiç sevilmiyor. Dans'ta Bracken'lar dümdüz eziliyor Blackwood'lara.

Şafak'ın Valyria çeliğinden güçlü bir materyalden yapıldığı biliniyordu. Ne olduğu konusunda tartışma var. Dayne hanesinin soyu büyük ihtimalle Şafak imparatorluğuna kadar dayanıyor Hightower'lar gibi ve kılıçları da Yi Ti bölgesine zamanında düşmüş siyah bir meteordan yapılmış olabilir. Kantaşı imparatoru hikayesinde çok detay var. Bugüne kadar en ilgimi çeken hikaye olabilir bu Şafak imparatorluğu.

Daha 3/4 mü be yuh. Alçak şişko

Yine dişe dokunur hiçbir şey gelmemiş tabi ki şişkoddan. 🤮

Bu şişko 2018 veya 2020de yaptığı bir açıklamada en az 1500 sayfa yazdığını ve daha kitabın yarısina bile gelemediğini büyük ihtimal çıkan kitabı 2ye bolumesi gerekeceğini söylemişti. (Bu kitapları 2 kısma bölme mevzusu normalde yok anladigim kadarı ile) yani adam 7 kitapta bitirecek ama son iki kitap kaç sayfa olur allah bilir.

Blackwood nasıl yeni bilgi ya. Kanlıkuzgun yarı Blackwood ki bu başlı başına yeterli onları sevdiğini anlamak için. Melissa Blackwood en sevilen metres, Bracken metresi hiç sevilmiyor. Dans'ta Bracken'lar dümdüz eziliyor Blackwood'lara.
Evet ama gizemli ve ilgi çekici bir tarihleri olduğu konusu yeni bilgi. Yani tabi saydığın şeylerden yola çıkarak, bunların geçmişinden de çok şey çıkacak diye düşünmüş olabilirsin ama Martin de ilgi çekici ve renkli geçmiş deyip bunu doğrulamış oldu.

Dayne hanesinin soyu büyük ihtimalle Şafak imparatorluğuna kadar dayanıyor Hightower'lar gibi ve kılıçları da Yi Ti bölgesine zamanında düşmüş siyah bir meteordan yapılmış olabilir. Kantaşı imparatoru hikayesinde çok detay var. Bugüne kadar en ilgimi çeken hikaye olabilir bu Şafak imparatorluğu.
Olabilir. Eğer böyleyse Jon Snow'u koruyan 3 kral muhafızından ikisinin Dayne ve Hightower sülalesinden olması hoş bir rastlantı.

Bu şişko 2018 veya 2020de yaptığı bir açıklamada en az 1500 sayfa yazdığını ve daha kitabın yarısina bile gelemediğini büyük ihtimal çıkan kitabı 2ye bolumesi gerekeceğini söylemişti. (Bu kitapları 2 kısma bölme mevzusu normalde yok anladigim kadarı ile) yani adam 7 kitapta bitirecek ama son iki kitap kaç sayfa olur allah bilir.
kitabı ikiye bölünce ödül alamıyormuş şişko istediği ödülü almak için tek kitap olarak çıkarması gerekiyormuş...

Bu arada geçen gün Jon'un anlamına baktım.

Jon, Jonathan kelimesinin kısaltmasıymış. Jonathan ise tanrının armağanı anlamına gelmekte. Anladınız siz :D. Prince was promised

Bu arada Jon gerçekten çok iyi bir karakter ya. Her seride ana karakter diye gözümüze sokulan tipleri bile sevmeyen, eleştiren kişiler vardır. Ama Jon'u, seriyi dizi odaklı takip edenler hariç sevmeyen kimse görmedim:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık