Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Ateş ve Kan'a baktım da tekrar Alicent'ın kitapla dizi arasında dağlar kadar fark varmış. Dizideki daha iyi olmuş. Hele o konsey konuşmaları ne öyle.

Peh, 6. kitap bitse daha 7.si var. :/
Bence 2 kitaplık işi yok bu serinin.

Şimdi banko olacakları sıralayalım

3 kraliçe savaşı çıkacak. Cersei Marg Myrcella birbirine girecek. Ya da Cersei Arienne Myrcella da olabillir

Aegon tahtı bir şekilde alacak

Bu arada Daenarys'in Essosdaki düğümü çözüp Westeros'a gelmesi lazım.

Euron napacak orası tam muamma

Baelish napacak tam muamma

Kuzeyde Jon Boltonlardan Kuzeyi temizleyecek.

Bu arada diyara geri dönen Targaryenler bir de kemdi içlerinde savaşacak.

Bir de son savaş var.

Ölme eşeğim ölme yani. En az 4 kitaplık yolu var gibi geliyor bana eserin.

Edit: Herhangibir toprağı olmayan önemli karakterlerin gelişimine girmedim bile.

3 kraliçe savaşı çıkacak. Cersei Marg Myrcella birbirine girecek. Ya da Cersei Arienne Myrcella da olabillir

Bir de son savaş var.

Edit: Herhangibir toprağı olmayan önemli karakterlerin gelişimine girmedim bile.

Ateş ve Kan'a baktım da tekrar Alicent'ın kitapla dizi arasında dağlar kadar fark varmış. Dizideki daha iyi olmuş. Hele o konsey konuşmaları ne öyle.
Hotd alicent: Yaşlı adamla evlendirilmiş zavallı masum genç kız

FB Alicent: Sindirella'nın üvey annesi.

Zaten Alicent Viserys'in kızı yaşında falan depil aslında. Aralarında sadece 9 yaş var. Viserys görünüş olarak da eh Targaryen. Siz bakmayon dizide Targaryenlerin eciş bücüş yansıtıldığında. Güzellikleri default özellikleridir genelde.

Bir de son savaş var.

Umarım Martin olası bir ölümü için kendisine halef bir yazar seçmiştir. :/

6.kitabın akıbeti ne acaba ? Bu adam çıkarmayı düşünüyor mu bu kitabı?

Yeni başladım kitaplara. 3.kitabın ilk kısmındayım. Diziyi ilk başladığında takip etmeye başladım. Önemli olaylar aklımda yer edinmiş ama unuttuğum kısımlarda çokmuş. Kitabı okurken baya keyifle okuyorum o yüzden.
Güya yazıyor 6.kitabı.En son örnek bölümü 2016'da verdi ve daha sonra o bölümleri değiştirdiğini söyledi.Şuan sorsak yazıyor ama ne nadar yazdı ve daha ne kadar yazacak belli değil.Zaten serinin bitmesi için en az 3 kitap lazım.Bu yüzden serinin yarım kalacağını kabullenerek oku kitapları bence.11 senedir 1 tane kitap yazamayan adam 74 yaşından sonra hiç yazamaz.

Hotd alicent: Yaşlı adamla evlendirilmiş zavallı masum genç kız

FB Alicent: Sindirella'nın üvey annesi.

Zaten Alicent Viserys'in kızı yaşında falan depil aslında. Aralarında sadece 9 yaş var. Viserys görünüş olarak da eh Targaryen. Siz bakmayon dizide Targaryenlerin eciş bücüş yansıtıldığında. Güzellikleri default özellikleridir genelde.
Viserys zaten aşırı kilodan gidiyor kitapta dizide bildiğin çürüdü. Dizideki daha iyidi bence ayrı konu. Targaryen'ler genel olarak karizma çarlar da delilikten kaybediyorlar. Akraba evliliği problemleri...

Umarım Martin olası bir ölümü için kendisine halef bir yazar seçmiştir. :/
Elio ve Linda var. Martin'in notlarından devam ettirirler seriyi. Ya da başka bir yazarla anlaşırlar.

Wheel of Time serisinde de aynısı oldu. Robert Jordan seriyi bitiremeden vefat etti Brandom Sanderson devraldı.

Ortaya çıkan sonuçtan fanlar gayet memnun hatta bazıları Sanderson'a geçtikten sonra serinin son kitaplarda düşen kalitesinin arttığını bile iddia ediyor.

Viserys zaten aşırı kilodan gidiyor kitapta dizide bildiğin çürüdü. Dizideki daha iyidi bence ayrı konu. Targaryen'ler genel olarak karizma çarlar da delilikten kaybediyorlar. Akraba evliliği problemleri...
Evet öyleler.

Objektif olursak Westeros içim en iyisi olmayabilirler. Ama ben Targaryenlerin içinde her tipin aşırısının bulunduğu yanlarını seviyorum. Aşırılıkları bile komik olabiliyor. Mesela dinle kafayı bozan Baelor'un kızkardeşlerini "ben onları çok seviyorum, günaha girmemeliler" diye kuleye kapatması, kızkardeşlerinin arada kaçıp hamile kalmaları...
Dlsldld

Evet öyleler.

Objektif olursak Westeros içim en iyisi olmayabilirler. Ama ben Targaryenlerin içinde her tipin aşırısının bulunduğu yanlarını seviyorum. Aşırılıkları bile komik olabiliyor. Mesela dinle kafayı bozan Baelor'un kızkardeşlerini "ben onları çok seviyorum, günaha girmemeliler" diye kuleye kapatması, kızkardeşlerinin arada kaçıp hamile kalmaları...
Dlsldld
Ejderha olmak için çılgın ateş içen bi tip vardı bir de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık