Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Bir Dany kadar olmasa da Tyrion'a karşı cyvasse oyununu kaybettikten sonraki davranışları için dedim.

Gerçi daha baya genç, baya düzgün eğitilmiş birisi. Tyrion bile toy olmasına rağmen çok ideal bir prens diyordu.
O çocuk bir yalanı yaşıyor :( tyrion kedinin fareyle oynadığı gibi oynayıp manipüle etti fAegon'u

Rhaegar'a katılmıyorum. Geri kalan olabilir.
Rhaegar dediğimiz Robert'ı zorluyor, Robert'ın öyle çok rahatlıkla yendiği yok. Shanks ve Mihawk düellosu gibi epik dövüşleri. Sonunda Robert yeniyor sadece. Rhaegar yenemezse Yohn Royce falan da yenemez Cole'u...

Şöyle de güzel ve doğru çizilmiş bir illüstrasyonu bırakıyorum.

Rhaegar dediğimiz Robert'ı zorluyor, Robert'ın öyle çok rahatlıkla yendiği yok. Shanks ve Mihawk düellosu gibi epik dövüşleri. Sonunda Robert yeniyor sadece. Rhaegar yenemezse Yohn Royce falan da yenemez Cole'u...

Şöyle de güzel ve doğru çizilmiş bir illüstrasyonu bırakıyorum.

Robert o cüsseyle bile daha hızlı Rhaegar'dan. Rhaegar savaşçı özelliğiyle ön plana çıkan bir karakter değil. Zeka ve savaş zekasında geçer anca geçerse Robert'ı. En fazla bir daha yorar. Robert'ın zorlandığını hiç sanmıyorum.

Robert o cüsseyle bile daha hızlı Rhaegar'dan. Rhaegar savaşçı özelliğiyle ön plana çıkan bir karakter değil. Zeka ve savaş zekasında geçer anca geçerse Robert'ı. En fazla bir daha yorar. Robert'ın zorlandığını hiç sanmıyorum.
Bu çok doğru değil. Hatırlarsan Kralın şehrine ilk varan Ned Stark oluyor. Neden Robert bizzat önderlik etmedi de bekledi?

Çünkü Rhaegarla olan savaştan dolayı yaralanmıştı. Yani birkaç sıyrıktan fazlası vardı Robert'te.

Rhaegar bir dahi ve asıl alanı kitaplar burası doğru. Ama birnevi yandal olarak uğraştığı savaşçılıkta da ortalamanın çok üstünde birisiydi.

Bu çok doğru değil. Hatırlarsan Kralın şehrine ilk varan Ned Stark oluyor. Neden Robert bizzat önderlik etmedi de bekledi?

Çünkü Rhaegarla olan savaştan dolayı yaralanmıştı. Yani birkaç sıyrıktan fazlası vardı Robert'te.

Rhaegar bir dahi ve asıl alanı kitaplar burası doğru. Ama birnevi yandal olarak uğraştığı savaşçılıkta da ortalamanın çok üstünde birisiydi.
Robert'ın bildiğim kadarıyla tek dövüşü Rhaegar değildi o gün. Ayrıca at üstünde oldukça yetenekli Rhaegar. Bir şekilde Robert'ı yere düşürdüyse o zırhla yaralanmış olabilir Robert.
Teke tekte karşı karşıya hiç ihtimal vermiyorum ya Rhaegar'ın sıkıntı çıkarcak kadar yaralayabiliceğine.

Robert'ın bildiğim kadarıyla tek dövüşü Rhaegar değildi o gün. Ayrıca at üstünde oldukça yetenekli. Bir şekilde Robert'ı yere düşürdüyse o zırhla yaralanmış olabilir Robert.
Teke tekte karşı karşıya hiç ihtimal vermiyorum ya Rhaegar'ın sıkıntı çıkarcak kadar yaralayabiliceğine.
Aynı şey Rhaegar için de geçerli ki savaşta illa başkalarıyla da savaşmıştır diye düşünüyorsan. Aynı günde 3 zafer kazandı olayları falan üç dişli mızraktan çok önce. Onları kast ediyorsan. Zaten şu çanlar savaşına kadar Rhaegar dünyadan habersiz Lyanna ile Neşe Kulesinde keyif yapıyor. En son Jon Connington yenilince Aerys çağırın eşşolleşşeği gelsin ordunun başına geçsin diyor. Dorne sınırlarından Nehire kadar epeyce mesafe var. Toparlanma fırsatı var yani.

Gene de 3 dişli mızrak savaşını bir wikileyim. Atladığım bir ayrıntı falan varsa diye.

6.kitabın akıbeti ne acaba ? Bu adam çıkarmayı düşünüyor mu bu kitabı?

Yeni başladım kitaplara. 3.kitabın ilk kısmındayım. Diziyi ilk başladığında takip etmeye başladım. Önemli olaylar aklımda yer edinmiş ama unuttuğum kısımlarda çokmuş. Kitabı okurken baya keyifle okuyorum o yüzden.

Yeni başladım kitaplara. 3.kitabın ilk kısmındayım. Diziyi ilk başladığında takip etmeye başladım. Önemli olaylar aklımda yer edinmiş ama unuttuğum kısımlarda çokmuş. Kitabı okurken baya keyifle okuyorum o yüzden.

Çıkartmayı düşündüğünü söylüyor, 7-8 tane Pov hikayesi bile yayınlamıştı. Yalnızca uzun bir kitap olacağı ve sona yaklaşırken hata yapmak istemediği için acele etmiyordur. Tabi arada evreni genişleştirmek için yazdığı diğer kitaplar, dizi ve oyun projeleri olduğu için uzamıştır.

Pek çok eserde sona yaklaştıkça bozma eğilimi vardır. Yazar bazı yerlerde kurguyu toplayamaz, plot hole'lar yaratır, işin içinden çıkamaz falan.

Peki yazarlar bir şekilde çözüm bulacam diyip kolay yola sapmazlarsa ne olur? Cevap Martin. Olayları toparlamakta zorlamdığı için bu kadar uzadığı görüşündeyim ama kalite gitmeyecekse her türlü sorun değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık