Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Roronoa Zoro

Starkların alayında warglık vardı az çok ama brandon kötürüm kaldığı için level atlayıp yeşil gören oldu :D .. en çok merak ettiğim catelyn'e ne oldu ? Bide nedir abi bu starkların çektiği ya john'uda bıçakladılar oda gidici , kim alacak bu intikamları nolacak bu kadar kin nefret .. inşallah khalesi drogon'un alevleri ile yakar bu batı diyarı baştan aşağı .
Cat'e ne oldu derken Brien'le karşılaştıktan sonra mı, yoksa Kızıl Düğünde öldükten sonra mı?

Starkların alayında warglık vardı az çok ama brandon kötürüm kaldığı için level atlayıp yeşil gören oldu :D .. en çok merak ettiğim catelyn'e ne oldu ? Bide nedir abi bu starkların çektiği ya john'uda bıçakladılar oda gidici , kim alacak bu intikamları nolacak bu kadar kin nefret .. inşallah khalesi drogon'un alevleri ile yakar bu batı diyarı baştan aşağı .
Lady Stoneheart oldu. Kafayı sıyırdı, önüne geleni asmaya başladı. Brienne'nin ölmesini engelledi veya Brienne tekrar diriltildi. Pod da muhtemelen aynı kaderi paylaşıyor. Yanlış hatırlamıyorsam yanlarında biri daha vardı o sıra. 2-3 sene oluyor okuyalı, net hatırlayamıyorum.

Yalnız teorideki Winter Is Coming muhabbeti ve Jon'un Ice And Fire olma durumu çok hoşuma gitti. Hear Me Roar bile yanında cılız kalıyor. Beware! Winter is coming! Ay ay... Zaten tüm olayı 3 tane ejderhası olan abaza bir kızın hikayesi olmasını hiç istemiyorum bu serinin. Ciddi anlamda çok uyuz oluyorum "Kalisiye".

Ayrıca çok fazla kehanet var. Bunlara net bir şekilde inanmamız mı gerekiyor yoksa, bunlar uydurma mı onu da bilemiyorum. Her ne kadar POV'u olan çok fazla karakter olsa da ve bu karakterler ana karakter gibi gözükse de, bence Stark'lar ve ne yazık ki Dany biraz daha ağır basıyor. Bu söylediklerime de tek istisna da Tyrion Reiz. Daha önümüzde binlerce sayfa var. Yemeklerin ayrıntısından vakit bulabilirsek, güzel şeyler de olacak gibi geliyor.

"Bittersweet" bir son da bence bu seriye yakışacak bir şey. Martin'in bu tarzını gerçekten beğeniyorum. Evet sevdiğimiz karakterlerin ölümü üzücü ama, gerçeklik katıyor. Yüzüklerin Efendisi'den en büyük farkı da bu zaten. LOTR evreni ile kıyaslamaktan nefret etsem de bu noktada ASOIAF evreni önde bence.

Şu Coldhands olayı nedir,ne değildir ? Spoiler niteliği taşımıyorsa bir arkadaş anlatabilir mi? :/
Bu soruyu buradan cevaplasak daha doğru olur.

Bu eleman ilk kez Sam ile Şebboy kaçarken karşılarına çıkıyor. Geyiğe biniyor, yüzü gözü sarılı, elleri siyah ve soğuk, gözleri parıldıyor wightlar gibi. Kan dolaşımı olmadığından bütün kanı vücudunun alt kısmına birikmiş ve o kısımlar simsiyah olmuş, üst tarafı ise beyaz. Sam'den Brann ve arkadaşlarını duvarın ötesine geçirmesini istiyor. Aslen kimdir nedir bilinmiyor, kimileri Benjen Stark olduğunu söylüyor ama son yeşilgören onun hakkında "o çok uzun zaman önce öldü" deyince Benjen olma ihtimali düştü. Eskiden Gece nöbetçilenden biriymiş ve hala aynı kıyafetleri giyiyor, wghtlar gibi ölü olmasına rağmen hareket ediyor ve son yeşilgörenin emrinde çalışıyor. Duvarı geçemiyor, orman çocuklarının bulunduğu mağaraya giremiyor. İyi bir savaşçıdır, Craster'ın kalesinde ihanet edenleri tek başına öldürüyor.
Rayiz adamdır ama diziye almadılar işte hayınlar. :/

Bu hikaye nereye varacak çok merak ediyorum. Sonraki bölümle ilgili tahminlerde bulunuyorsun ve Martin seni mal ediyor.

Catelyn kızıl düğünde boğazından yaralanıp nehre atılmıştı sonrada onu bulmuşlardı ama boğazındaki deliği kapatıp konuşuyordu ondan sonrasını merak ettim :) artı olarak seride 2 tane tanrı var arkadaşlar ışık ateş tanrısı rhollor vede öteki yani bizim akgezenlerin ağası . Son savaş bunların temsilcileri arasında olur . Bu arada 9 tane kitap bitirdim hala gerçek akgezenlere denk gelemedik , tasvire göre öldüren bir hava boşluğu imişler sadece ölümün çığlığını duyuyormuşsun gerçek ak gezenlerde , bu dirilen ölüler yancıları imiş bunların . Bariz zayıflıkları ateş vede ejderhacamı olduğuna göre daenrsy'in drogon tekten yeter bunlara diye düşünüyorum ayrıca :) starklardan son umudum brandon , ufaklık aryada fena eğitim alıyor inşallah duasındaki herkezi öldürür.

Cercei dövüş için Dağ'ı sunacak. Oberyn Dağ'ı görünce Tyrion için dövüşmek isteyecek. Dağ Oberyn'in kafasını elleriyle ezecek fakat Oberyn Dağ'a zehirli mızrak sapladığı için Dağ'da ölecek. Tyrion Jaime ve Varys'in yardımıyla kaçacak. Tyrion babasını ve Shae'i yatakta görecek. Önce Shae'i sonra tuvalette olan Tywin'i öldürecek. Tywin'e demekki altından değilmiş bokun diyecek. Daha sonra Daenerys'e katılmak için yola çıkacak.
taş adamlar griff bunları da söyle asıl bomba oralar rahibe felan :D

Cercei dövüş için Dağ'ı sunacak. Oberyn Dağ'ı görünce Tyrion için dövüşmek isteyecek. Dağ Oberyn'in kafasını elleriyle ezecek fakat Oberyn Dağ'a zehirli mızrak sapladığı için Dağ'da ölecek. Tyrion Jaime ve Varys'in yardımıyla kaçacak. Tyrion babasını ve Shae'i yatakta görecek. Önce Shae'i sonra tuvalette olan Tywin'i öldürecek. Tywin'e demekki altından değilmiş bokun diyecek. Daha sonra Daenerys'e katılmak için yola çıkacak.
Eyvallah da Oberyn reis ölecek mi :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık