Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Breaking Bad (2008-2013)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 66 94.3%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 4 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    70
Skyler suça ortak olmadı mı? Parayı aklarken baya mutlu görünüyordu :d. En sonunda da kendini ve çocuğunu kurtarmak için para aklamayı kesti "onlarca insanı zehirliyorsun" falan da demedi. Yanı sıra Walter'ın Hank'in ölümüne sebep olduğunu öğrenene kadar baya anlayışlıydı da... Terazide Walter ağır basar ama Skyler'ın da ondan çok da aşağı kalır yanı yok.
Skyler gerekli yere gömülüyor bu arada. Kendisine yalan söylüyor diye kocasını bildiği halde kendisine yalan söyleyen başka bir adamla aldattı bu kadın. Üstelik adam vergi kaçakçısı. Bizzat kendisi muhasebecisiydi. Adama göre muamele yaptı bildiğin. Savunulacak tarafı yok yani karakterin.
Ki dediklerinden önce de bunlar yaşandı. Skyler daha ağır basıyor benim gözümde.

Skyler suça ortak olmadı mı? Parayı aklarken baya mutlu görünüyordu :d. En sonunda da kendini ve çocuğunu kurtarmak için para aklamayı kesti "onlarca insanı zehirliyorsun" falan da demedi. Yanı sıra Walter'ın Hank'in ölümüne sebep olduğunu öğrenene kadar baya anlayışlıydı da... Terazide Walter ağır basar ama Skyler'ın da ondan çok da aşağı kalır yanı yok.
Yahu tamam işte tereddüt etti kadın. Ama heöen de kabullenmedi mevzuyu. Önce ikna etmete çalıştı. Sonra olmayınca ayrılmak istedi. Adam sümük gibi yapışınca boynuzladı sırf ayrırsın diye. O da olmayınca pek de içine sinmeyerek yardım etti.

Yahu tamam işte tereddüt etti kadın. Ama heöen de kabullenmedi mevzuyu. Önce ikna etmete çalıştı. Sonra olmayınca ayrılmak istedi. Adam sümük gibi yapışınca boynuzladı sırf ayrırsın diye. O da olmayınca pek de içine sinmeyerek yardım etti.
Tereddüt etmek, ikna etmeye çalışmak, içine sinmeyerek yardım etmek suçu hafifletir veya yok eder mi? Walter'ı da aynı formüllerle savunabilmemiz gerekir bu durumda... Sonunda doğru şeyi yapmış olması takdir edilesi ama bütünü ele aldığımızda Skyler, Walter gibi kötü birisi.

Tereddüt etmek, ikna etmeye çalışmak, içine sinmeyerek yardım etmek suçu hafifletir veya yok eder mi? Walter'ı da aynı formüllerle savunabilmemiz gerekir bu durumda... Sonunda doğru şeyi yapmış olması takdir edilesi ama bütünü ele aldığımızda Skyler, Walter gibi kötü birisi.
Ben bunları yazarken genel Skyler tepkisine binaen yazdım. Senin kişisel görüşlerini bilemem tabi. Ama evet o şwkilde bakarsan ona da kötü diyebiliriz.

Skyler'a olan nefret sürü psikolojisinden başka bir şey değildir. Sürü psikolojisinin ne boyutlara ulaşacağının en güzel örneğidir. Tez yazsaydım konu olarak bu fenomeni irdelemek isterdim.
Diziyi ilk izlediğimde 3.sezonda bunalıp bırakmıştım. Aile dramı kaldıracak bir dönemde değildim. Sonra sırf bu kadın için tekrar başladım diziye. Dedim heralde Walter'ı indirip bu başa geçiyor. T-Bag, Ashur, Vern schillinger ayarında bir perfrormans bekledim bu abladan ama karşılaştığım tek şey git gelleri olan, mıymıntı, gıcık bir kadındı. Sevilecek bir karakter değil, o ayrı mesele. Ama bu kadar da nefret kusmalık bir durum yok ortada. Sıradan Türk dizilerinde bile şu kadından kötü tonla kadın karakter var. Hani Sihirli Annem Dudu kötülük konusunda tokatlar bunu, o derece. Ekşi sözlüğe baktım, bu kadın için 340 sayfa entry girilmiş dkdkdk. İnsanların bu derece galeyana gelmesi cidden enteresan.

Adam ayrılınca kendi peşinden koştu yalnız :D

Skyler'ın bu dizideki en aşağılık hareketi patronun ilgisini çekmek için kalemlik devirdiği sahne. Devamında o adamla yatması dahil bir amaç doğrultusunda yapılmış hareketler. Kadının mizacı itici olmasa bu kadar olay olmazdı Skyler nefreti. Sevdiğim bir karakter olmasa da dizi tarihinin en büyük bilmemnesi olabilecek bir karakter değil.

Ben de fazla gömüldüğünü düşünüyorum. Fikrine destek olmak adına Skyler'i savunmak için bir şeyler düşündüm epey süre ama savunulacak bir tarafını bulamadım. Nedenleri olsa da savunulacak bir durumu yok. Sevimsiz olması da eklenince gömenlere bir şey diyemiyorum. Adamlar haklı :oops:
Sen bile övecek bir tarafını bulamadıysan, durum hakikaten vahimmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık