Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Daha önceden hiç merak edip mangayı okumadım animesi yetiyor diye ama geçenlerde yeniden bölümleri indirince altyazılarda uyumsuzluk oldu onları düzenleyeyim derken bölümleri de izledim bir yandan ama bazı şeyler kafama takılmaya başladı.

Daha ilk bölümde bir sürü farklılık gördüm. Ufak tefek şeyler olduğu için gerekliliğini de anlayamadım. Rukia ile ichigo ilk defa gece evde tanışıyorlar normalde. Hatta odaya isshin ile bile giriyor ama göremiyor ayağı yapılıyor. Sonra hollow geliyor karin kapıda yuzu yakalanmış animede nedense tam tersi yani bu niye yapılır ki? Rukia güçlerini vermeden önce gücünün yarısını vereceğini ve birlikte dövüşeceklerini söylüyor ama animede sanki kendini teslim etmiş gibi davranıyor ki baştan aşağı saçma gelmişti bana o. Sonradan yarısını vermeye niyetliydim dese de kurtaramadı yani. Açıkçası daha 1. bölümden bu kadar fark varsa sonra biraz düşündürdü ne yalan söyleyeyim. Mesela urahara normalde nerede ikamet ediyor anlamadım hiç. Normalde gigia kullanıyor mu kullanıyorsa yeteneklerini nasıl kullanıyor? Yok ruh halindeyse tatsukiler ichigoyu takip ettiğinde bunu nasıl görüyorlar. Yoksa öyle bir sahne yok muydu? Mekanı iehre uzak bir yer mi? Seride harita yer mekan namına hakikaten hiçbir şey yok :D isshin 10. takım kaptanıymış zamanında ama hangi zaman diliminde anlayamadım. Mangada ilerde açıklanmış olabilir bu belki daha gelmedim ama garip geldi. Matsumoto muhtemelen en eski teğmenlerin başında geliyor ve karakaru şehrine hatta ichigonun evine de geliyor mantıken isshini tanıması gerekiyor ama hiç karşılaşmıyorlar bile. Ya da animede öyle gösterdiler. Mesela urahara'nın hueco mondoya geldiği bir sahne gördüm oha anasını satayım yani. Meğer aizen ile orada karşılaşıyorlarmış ilk.

Acaba diyorum böyle bir işe mi girişsem değer mi uğraşmaya onu da bilmiyorum ama canımı sıktı hakikaten
Okuyalı baya oldu ama hatırladığım kadarıyla, anime ile manga arasında farklar vardı, bazıları manga canonluğunu savunuyor bu yüzden zaten ama anime muzikleri sağolsun o epik havasını çok daha iyi veriyordu ayrıca Kubo özel olarak seçiyordu.
Hikayedeki boşluklar için ise: Welcome TO Burichi.

Okuyalı baya oldu ama hatırladığım kadarıyla, anime ile manga arasında farklar vardı, bazıları manga canonluğunu savunuyor bu yüzden zaten ama anime muzikleri sağolsun o epik havasını çok daha iyi veriyordu ayrıca Kubo özel olarak seçiyordu.
Hikayedeki boşluklar için ise: Welcome TO Burichi.
E. Oda gibi sürpriz kasan bir mangaka da değil kubo o sebeple fark olabileceğini düşünmemiştim aman aman. Ama bu kadar az yerde bile farklar varsa demek ki okunması gerekiyor bu zıkkımın. Ayrıca Türkçesi de varmış serinin bayağı bir süre ara bölümler yoktu diye hatırlıyorum çevrilmiş demek ki

E. Oda gibi sürpriz kasan bir mangaka da değil kubo o sebeple fark olabileceğini düşünmemiştim aman aman. Ama bu kadar az yerde bile farklar varsa demek ki okunması gerekiyor bu zıkkımın. Ayrıca Türkçesi de varmış serinin bayağı bir süre ara bölümler yoktu diye hatırlıyorum çevrilmiş demek ki
Arrancar arkının ilk 100 bölüm civarı yoktu, animesi geri dönecek diye toparlamışlardı bir sitede.

Geçen sene mangayı tekrar okumuştum. Bölümlerde baya eksik vardı ya. Baya anime-manga arası git gel yapmak zorunda kalmıştım. İyi toparlamışlar, sevindim.
Okumak lazım mangayı. Epey fark da var gibi duruyor. Bir de bunun romanı gibi bir şeyi vardı o kitap olarak mı çıkan bir şey yoksa parça parça mı düşüyor nedir bunun olayı?

Okumak lazım mangayı. Epey fark da var gibi duruyor. Bir de bunun romanı gibi bir şeyi vardı o kitap olarak mı çıkan bir şey yoksa parça parça mı düşüyor nedir bunun olayı?
Roman kitapçık gibi bir şeydi. Çevrildiğini hiç hatırlamıyorum. Zaten canon gibi ama pek güncelle alakası olmayan, boşlukları doldurayım edasıyla yazılmış. Animesi de yapılacak bildiğim kadarıyla o romanların..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık