Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Big Mom Düşecek mi?

Sizce Big Mom arc sonunda düşecek mi?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Serinin bitmesine 8 yıl var 4 yonkou var kişi başı 2 şer yıl fazla bile bence bigmom düşücek.Çünki Luffy onu sosyopatlıklarını gördükten sonra yakasını bırakıp dönmez.
8 yıldan fazla vardır. Oda yıldan yıla serinin biteceği zamanı uzatıyor. Özellikle Dressrosa arcını çok fazla uzattı. Şimdi de Dressrosa'yı uzattığı için seriyi hızlandırmaya falan kalkarsa yapacağı en büyük ipnelik olur. 2 haftaya bir ara verse bile daha iyi.

En çöp yonkou, hiç güçlü beklemiyorum hemde hiç.Alvida gibi olacak bunun sonu :p
Düşücek bidaha gelicek.
Lütfen :( Big Mom çok iyi bi karakter olmuş bence. Hele bir yonkounun gücünü sorgulamak.. unbelievable.

Serinin bitmesine 8 yıl var 4 yonkou var kişi başı 2 şer yıl fazla bile bence bigmom düşücek.Çünki Luffy onu sosyopatlıklarını gördükten sonra yakasını bırakıp dönmez.
Her yonkou, ark şeklinde işlenip bizimkiler tarafından indirilmeyeceği için bu hesap tutmaz :)

1.Big Mam düşmez,+ destek gelse dahi(Germa66)neden? oda kendiyle çelişir tüm kozlar kaido üstüne yatırıldı. bu adamı az çok biliyorsanız o iş yaş
2.Mam;Luffy'e BAA'sından dolayı takık
3.Luffy bir D. telefon konuşmasında bunun üstünde duruyor Mama
4.Garp'a bir şekilde takık olabilir eski husumetlerden
5.Mama mevzusu bir şekilde tatlıya bağlanacak sanji'nin hatrına o hesap sonra dürülecek(luffy'nin tüm yonkuları yenicem demesi)
6.Luffy bir şekilde kendini Mama'ya borçlandırırsa Germa ordan alınıp kaidoya yürünebilir.

Mama inerse bu arc inmez.iyi forumlar.

Ya Luffy gitsin kumda oynasın ne yonko devirmesi o ancak et kamyonunu devirir, hadi zoro deseniz neyse de :) Luffy olmaz yapamaz yani daha doflamingo yu ıkına ıkına son damlada aldı ki yonkodan bahsediyoruz Luffy yonkonun rüzgarında savrulur net yani

1.Big Mam düşmez,+ destek gelse dahi(Germa66)neden? oda kendiyle çelişir tüm kozlar kaido üstüne yatırıldı. bu adamı az çok biliyorsanız o iş yaş
2.Mam;Luffy'e BAA'sından dolayı takık
3.Luffy bir D. telefon konuşmasında bunun üstünde duruyor Mama
4.Garp'a bir şekilde takık olabilir eski husumetlerden
5.Mama mevzusu bir şekilde tatlıya bağlanacak sanji'nin hatrına o hesap sonra dürülecek(luffy'nin tüm yonkuları yenicem demesi)
6.Luffy bir şekilde kendini Mama'ya borçlandırırsa Germa ordan alınıp kaidoya yürünebilir.

Mama inerse bu arc inmez.iyi forumlar.
Big Mom ile tatlıya bağlamaları imkansız. Kadın bildiğin tuzak kurdu Luffy'e düğün müğün derken.

Düşmez.Gaza gelmiş millet Big Mom ile Luffy'nin yakınlaştığını görünce herhal :S

-One Piece'in belli bi arc işleyişi vardır.Gram sekmez bu.Şu an Big Mom'ın ineceği bi arcın işlenmesi OP'un bu işlenme biçimine son derece ters.Yani Oda'nın tarzı değil.Ve Oda bunlardan vazgeçmez pek.

-Birincisi koca yonko öncelikle.4 büyük korsandan biri.Çok söylenmiş ama Luffy daha Doffy'de ıkınıyor.Bence eğer Luffy Big Mom'ı hemen bi sonraki arc indirecek olsa Doflamingo'yu biraz daha kolay aldırırdı.Böylelikle Doffy'yi yeni yenmiş birinin yonkoyu indirmesi daha az göze batar olurdu.

Şimdi de OP'ta büyük arclarda olan klasikleşmiş şeylerden bahsedeyim.

1-Önce 1 ve ya bir kaç ada gezilir.Orada da biraz adam dövülür ya da boss'un adamları ile karşılaşılıp onlar dövülüp boss'un gücü azaltılır.

Buna Croco'yu,Lucci'yi ve Dof'u örnek olarak verebiliriz.Croco öncesi Bay 3,Bay 5 filan dövülüp Crocodile'ın savaş gücü azaltılmıştı.Wapol dayak yemişti.

Lucci'de Water 7 arcı vardı.Water 7 gezilmiş ve Enies Lobby'nin yolu yapılmıştı

Doflamingo öncesi PH vardı.Hem Dressrosa'nın yolu yapılmış,hem de CC,Vergo,Monet aradan çıkarılarak Dof'un gücü azaltılmıştı.

Ama Big Mom'da bu yok.Kadının Pekoms dışında bi kaybı yok bir kere.Croco için Doffy için adamlarını önceden harcatan Oda Big Mom için bunu yapmayacak mı?Adam Zou'ya gitti bi anda hurra Linlin'e dediler.

2-Boss'un gücüne vurgu yapılır.

Böyle arclarda önce Boss biraz parlatılır.Mesela Lucci Zoro'yu bi yana Luffy'yi bi yana atıyordu W7'de.

Croco Luffy'yi 2 defa yenmişti.

Doffy Luffy ile pek uğraşmadı ama Law'ı sırıta sırıta yenmişti.Adam tek başına Law'ın Luffy'nin olduğu adaya gidiyordu.Kuzan'a arkasını dönüyor,Fujitora'ya dalmaya yelteniyordu.

Big Mom'da yine böyle bişey yok.Kadın şarkı söylüyor.Tabi hala Big Mom'ın gücünü gösterme onu biraz parlatma şansı var.Ama BM gibi birinin gücüne arc öncesi vurgu yapmalıydı bence.Nasıl ki Kaido'ya yaptığı gibi.

Bu 2 husus çok önemli.

Ayriyetten 1-2 bişey daha sayayım.

1-Tayfa tam değil.

Koskoca yonko bu.Tayfanın tamamı olmadan olmaz o iş.Tayfanın Sanji hariç en güçlü üçlüsü yok.Zoro-Franky- Robin.

2-Belli bi hazırlık yok.

Mesela Kaido kesin inecek.Çünkü adam için zibil gibi hazırlık yapılıyor.Smile üretimi kesildi,Jack denizin dibinde bu yüzden bi yıkımcısı eksik.Sonra Dof yok.Ardından Neko Marco'ları aramaya gitti.Big Mom'ın aksine tayfa orada iken tam kadro olacak.Herşey bi kenara müttefik olan Law yok.Muhtemel müttefik Kid ve Drake de yok.Bunlara rağmen Kaido zor bela inecek.Ama Big Mom bunlar yokken inecek öyle mi?Hiç mi hiç ihtimal vermiyorum.

3- Son olarak Luffy eğer Big Mom'ı indirirse şu olacak:"Biz aslında Sanji'yi alıp gidecektikte,ortam müsaitti Big Mom'ı da indirelim dedik"

Peki ben nolacağını düşünüyorum?

Bence Big Mom Shanks hariç diğer yonkolara göre daha ılımlı birisi.Anlaşmaya yanaşacak,yiğide hakkını verecek tipte birisi.Bir kaç ihtimal sunayım.

1-Big Mom bütün ırkların olduğu bi yer hayal ediyor.Biri hariç hepsi tamamdır o da X ırkıdır.O ırktanda çok az kişi vardır ve kalanlar Kaido'nun bölgesindedir.Luffy "Kaido hedefim" derse ortak yol bulunabilir

2-Big Mom arc içinde aradan çekilebilir.Atıyorum.Eğer Vinsmoke'yi yenebilirsen gazabımdan kurtulursun gibisinden.

3-Lola faktörüde var tabi.O arabuluculuk yapabilir.

4-Big Mom'ın başına başka bi bela açılabilir.Mesela Kizaru ve Greenbull'un da düğüne gizlice gelmesi.Devrimcilerin ensesi kalınlarından birinin orada bulunması gibi.Mesela Dof bahsettiğinde gözüken Devrimci.O düğünde sahne alabilir.

Benim fikirlerim bunlar.Pek de değişeceğini sanmıyorum.

Kısacası BM inmez :)

@Marco nun yazısında mantıklı yerler olsa da ben olsam Kaido'yu Mom'dan sonraya bırakırdım. Çünkü:

Mangaka Zou'da müthiş bir kurgu hazırlayarak bazı şeylerin önünü önceden kapattı. Tüm Kek adasına gitmeden evvel Zou'da gerçekleşen şeylere bakın..

• Yazıtlardan biri bu kadının elinde ve Op'a giden yol da bu yazıtlardan geçiyor.
  • Son sayfada söylenen şarkı saatli bomba (birinin kanı akacak-kurban). Ve bu bomba sadece 3 gün sonra patlayacak. Mangaka bu yoldan dönüş olmayacağını göstermek için kasıtlı olarak zamanı da belirtti ;)
  • Öte yandan, aynı şekilde Luffy'nin hazırladığı bir saatli bomba da var ve bu gerçekten bir saatli bomba :) O bomba tam o partide patlarsa ne olur sizce ? :rolleyes:
  • Sanji Mom'un elinde. Luffy biraz saftır malum. Koskoca bir yonkounun Germa 66'yla olan işbirliğini ''o benim arkadaşım; lütfen onu geri ver'' diyerek bozabileceğini düşünüyor. Böyle bir şey mümkün mü ? :)
  • @Monkey D. Luffy de yazmış... BM ile Hasırların husumeti yaklaşık 200 bölümdür devam ediyor. Yani önceden yapılan bir altyapı da var ki bu çok önemli. Hiçbir yonkou hoooop diye yenilmez. Ee şimdi plansız programsız yenilirse hop diye yenilmiş olmayacak mı diyebilirsiniz. Evet, belki biraz öyle olacak ama bu 3 gün içerisinde neler olacağını da bilmiyoruz. Belki bir plan gerçekleşir. Jinbei kesinlikle her şeyden haberdar ve büyük bir kıyametin çıkacağını adı gibi iyi biliyor. Bu yüzden düğün öncesi mutlaka Luffy'yle irtibata geçecektir.
  • Yıl Sanji'nin yılı. Bigmom ortaya çıkmışken, 3 gün sonra düğünü yapılacakken, geçmişi ve ailesi hakkındaki gerçekler açıklanmaya başlamışken tüm bunları bir kenara bırakıp Kaido'yu mu tokatlamaya gideceğiz ? :rolleyes:
  • Kaido'nun Jack'inden başka kimini gördük ? Diğer adamları nasıl tipler ? Wano'nun adından başka neyini biliyoruz ? Shogun hakkında ne biliyoruz ? Bunlar konusunda çok kısıtlı bilgilerimiz olmasına rağmen BM'nin adasını da gördük, hakimiyet alanının nerelerden oluştuğunu biliyoruz, tayfa üyelerinin bir kısmını gördük ki muhtemelen bunlar as adamlarından vs. Yani şu an görülen tablo Mom'u indirmeye daha yakın olduğumuz..
Sonuç kısmına geleyim. Mom'un düşeceğini gösteren bir çok nokta var şu anda. Ancak tüm bu delillere rağmen davetlilerin kim olduklarını görmeden evvel Mom'un düşeceğini söylemek hayalperestlik olur. Mangakanın bahsettiği 3 günün planlama yapma açısından yeterli olduğunu düşünmüyorum şahsen. Bu yüzden Water 7 gibi ara bir arc da olabilir Tüm Kek adası.

Şu sayfa Tüm Kek adasının ara arc olması yönündeki düşüncelerimi güçlendiriyor:

Sayfaya baktığımızda gerçekleşmiş bir hadise görüyoruz değil mi ? Law ve Luffy Mingo'yu indirdiler. Bunun hemen üstündeki kısımda ise Mom var. Benim tahminim bu arcta Luffy hiçbir şey yapamayacak ve Sanji Luffy'nin zarar görmemesi için Mom'un yanında gidecek. Aynı Water 7'daki olay işte beyler. Nasıl ki Robin de aynısını yapmıştı Sanji de Vol.2 olacak bu konuda. Mangakanın kurguyu sürekli aynı tema içerisinde devam ettirdiğini düşünürsek çok mantıklı olmaz mıydı böylesi ? Bakıyım.. Valla mantıklı :)

Arabasta-Dressrosa
Skypia-Zor
Water 7- Tüm Kek
Enies Lobby- Mom'un düşeceği arc ;)

Gelelim yukarıda attığım sayfaya. Kidd'lerin Mom'u indireceği anlaşılıyor sayfadan değil mi ? Ancak şu anki tabloda Kidd ortada yok ve daha kötüsü esir durumda. Bence gerçekleşecek senaryo şu şekilde olacak:

Kidd bir şekilde Kaido'nun elinden kurtulacak ve gözünü BM'ye dikecek. Bir yonkounun gücüne birinci elden şahit olan biri olarak ittifakının yetersiz kaldığına kanaat getirecek ve bizimkilerle beraber olmayı teklif edecek. Luffy de Sanji'yi geri almak adına bu teklifi kabul edecek. Ardından Kidd ittifakı ve Luffy tarafı bir Enies Lobby operasyonuyla daha Sanji'yi kurtaracak. Bu süreçte Germa Sanji'yi kurtarmak için harekete geçer ve Mom'a karşı savaşır mı bilmiyorum ancak yüksek ihtimalle Jinbei Luffy'nin yanında yer alacak ve bu arc sonrası da tayfaya gelecek :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık