Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Big Mom Düşecek mi?

Sizce Big Mom arc sonunda düşecek mi?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1: Luffy G4 ile p-up almadı. Zaten vardı.
2:Hiç kimse Luffy tek başına Yonkou indirir demedi.
4:Luffy'nin başından beri niyeti vardı. Nasıl yok? Adam yola ne kadar Yonkou varsa hepsini indireceğim diyerek çıkmış. PH'da açıkça dile getirdi bunu. Kitabe'nin tekinin Bigmom'da olması da cabası.

Bigmom iner inmez orasında değilim (Ben de ihtimal veremiyorum) ama yanlış yerlerden girmişsin konuya.
1-Sonuçta kullanmadığı bi güçtü.Örneğin Luffy vs X kişi konusu açsak Punk Hazard arcı sürerken o sırada Luffy'ye 5 kişi şans verirken şimdi 15 kişi verir.Power upımsı bişey diyeyim senin hatrına.
2-Bende Luffy'nin tek başına yonko indireceğine nasıl ihtimal veriyorsunuz demedim :S Luffy'nin yanında adam olacağı kesin değil ve buna bi aday da gözükmüyor henüz.Ben daha çok Luffy'nin yanındakilerin gücünden yola çıktım.Ama yanında adamla dalsa bile Luffy Law vssinden çıkmış Doffy ile dövüşüyor.Şimdi mevzu malum konuya dönmesin diye Law'ı karıştırmıyordum sen bunu yapmaya mecbur bıraktın teşekkürler Mustafa :/
3-Luffy'nin bütün yonkoları indirme gibi bir niyeti olabilir ki bunu kendide açıkladı.Ona bi itirazım yok.Ama şu anki şartlar Big Mom ile vs atmamasını gerektiriyor.Yani en azından şu anlığına Luffy'nin öyle bi niyeti yok diyebiliriz.Ki bunu söyleyende yine Luffy.
Burada zaten hepimiz gidersek savaş çıkar diyor ve sızmaktan bahsediyor.Çünkü Kaido ile savaş var.Bundan hem Zoro hemde Law bahsediyor.
Burada diyor ki Zoro iki yonko peşimizde.
Law'da diyor ki sen şimdi Bİg Mom'a gidecen bende savaşmayayım diyince Kaido duracak mı la? Anlamına gelen sözler sarfediyor.

Yani Luffy'nin listesinde Big Mom'da var.Ama şu anlık liste dışı Big Mom.Luffy,Zoro ve Law'ında dediklerinden anlayacağımız üzere BM ile savaşılabilir ama başlarında bir de Kaido azmanı var.

Big Mom anca Gecko Moriah gibi zamanında çok güçlü şimdi Yonko olmaya göre çok güçsüz bir seviyedeyse düşebilir.
Ama düşmez lan :/ Altyapı hazırlandı diyorsunda Kaidou için hazırlandı gibi sanki o altyapı.
1-Smile fabrikası gitti
2-Dof(yani en güçlü müttefiği) saf dışı kaldı.
3-Wanoda bir samuray klanı katıldı.
4-Zoudan bir kaç müttefik
5-Belki Kid katılcak
6-Tayfanın Luffy ve Sanji dışındaki tüm üyeleri orda.

Birde Mom tarafına bakalım
1-Tüm sağ kollar müttefikler tayfa üyeleri yerli yerinde.
2-O civarda Gemmanın yarısı dışında Luffygillere yardım edebilecek kimse yok.
3-Zoro yok lan var mı ötesi :/
4-Pedro Carrot falan orda Big Momun sağ kolunu indirseler kardır ölmeden.

Şimdi mantıken tüm yollar Kaidouya açılıyor. Altyapıda bunun üstüne kurulu. Birden zırt diye Mom inerse seride mantık kalmaz. Dofun tayfası bile yardımla indi, O çöpler bile Kyros Law Sai falan yardımıyla temizlendi. Bu bir geçiş arcı olcak ve arc bossu Sanjinin babası yazın bir kenara.

HideoKuze

Cevaplara bakıyorum da herkes Luffy sanki her kapıştığı kişi için hazırlık yaptı gibi bir temelden yola çıkılıyor: bu yanlış:
Oda kolay yolu bulup haki olayını çıkarıp bunu zaten tüm Op mantığından çıkardı...

Kalanı sadece, hikayeyi devam ettirmek için gereksiz yeni karakter yaratma çabası...

En sinir olduğum tip şu an için Bm yani ölse çok güzel olur.. Bu yüzden Luffy veya başka biri tarafından bir şekilde yenilgiye uğratılabilir diyorum.. Hatta Vinsmoklar bunun için tutulmuştur belki. Düğün sadece Bm yaklaşmak için kullanılıyor olabilir.. Sonuçta bu aile de bir şekilde dünya hükümetine bağlı bir krallık...

Luffy bunu yener yenemez diye tartışmanın manası yok , yeniyor yenecekte.
Yok yonkouymuş felan geçiniz ,Shounen'in en klişesini E.oda yapıyor , Kishimoto bile daha daha şaşırtıcı gidiyordu bu konuda.E.oda hep aynı , arc başlar mağdur prenses , Luffy arca giriş yapar 100 küsür bölüm sonra boss düşer.Ver elini diğer arc.

Bigmom arc bossuysa düşecektir.

Luffy tayfada ne kadar ürkek korkak varsa topladi yola cikti. Bege bunlara zarar vercek diye teslim olan Sanji orda Yonkou varken simdi savasir mi ? Bunlar bosuna gonderilmedi. Bence bunu biraz dusunmek lazim. Luffy tek gitse dusme ihtimali var derdim ama suan bence yok gibi.

HideoKuze

Luffy tayfada ne kadar ürkek korkak varsa topladi yola cikti. Bege bunlara zarar vercek diye teslim olan Sanji orda Yonkou varken simdi savasir mi ? Bunlar bosuna gonderilmedi. Bence bunu biraz dusunmek lazim. Luffy tek gitse dusme ihtimali var derdim ama suan bence yok gibi.
Şu tayfa olayına bu kadar takmasanız...
Dressrosada olmayanların burada gerçek güçlerini gösterecek Oda..
Bir de gruba dahil olacak karakterler için yer açtı.
Odaya roman yazarı muamelesi yapmayın lütfen...

Şu tayfa olayına bu kadar takmasanız...
Dressrosada olmayanların burada gerçek güçlerini gösterecek Oda..
Bir de gruba dahil olacak karakterler için yer açtı.
Odaya roman yazarı muamelesi yapmayın lütfen...
Hangi gucu gosterecek Bege adamlari karsisinda bu duruma dusen hatta Jackin copleri karsisinda bile dogru duzgun bisey yapamayandan simdi yonkou adamlarinda mi guc gosterisi yapmasini bekliyorsunuz.

HideoKuze

Hangi gucu gosterecek Bege adamlari karsisinda bu duruma dusen hatta Jackin copleri karsisinda bile dogru duzgun bisey yapamayandan simdi yonkou adamlarinda mi guc gosterisi yapmasini bekliyorsunuz.
Seride haki denen bir olay var.(Usopp bile kullanmaya başladı)
Dahası bu karakterler bir şekilde gelişmek zorunda( Gerçi ben bunun tayfadan biri öldüğünde gerçekleşmesini daha çok istiyorum)

Seri ana karakterlerden git gide uzaklaşıyor.. Oda da bunun düzeltmek için hepsini bir iki seviye atlatıyor ve şimdi de sıra bunlarda..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık