Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Bu WB balık adam adası sürekli işgale uğruyor diye kurtarmıyor muydu? :D Bu adaya saldıran karşısında beni bulur demiyor muydu? :D

Wano halkı da zulüm çekiyor? Sırf olay Oden de değil. Hadi orayı da kurtarmaya neden çalışmıyor? Niye umursamadan takılıyor? WB'yi hiç savunmayın.
Balıkadam Adası mevcut halinde kimsenin koruması altında olan bir yer değildi, adam gitti bayrağını koydu ve "Burası benim" dedi. Sonrasında aynı şeyi Linlin yaptı. Wano ise hali hazırda Kaido'nun kontrolünde olan bir yer. Yani statü olarak Balıkadam Adası ile aynı pozisyonda değil.

Ya şimdi Oden gibi bir insan müsveddesi için herhangi bir girişimde bulunmaması doğru ve çok haklı ama yav gardaşım yav deyip kılını bile kıpırdatmaması onu da aynı şekilde insan müsveddesi yapıyor. Yani haksız.

Tayfandan biri öldüğünde neler olacağını okyanus bilmeli he. İşine gelince Balıkadam adasını, bilmem ne adasını git kurtar, ama kardeşim dediğin adamın kendisinin ailesinin yakınlarının vahşice öldürülüp halkının köle edildiği adasına gitme yardım ve intikam için.

Uzun zamandır diyorum bu herif boş bir çuval (poşet değil de çuval dememin sebebi boyutu ve ağırlığı bu arada), işe yaramaz bir sokak kabadayısı diye. Her geçen gün daha da kanıtlıyor bunu.
Garpçı olanlar keşke bu konuda önce kendilerine baksalar :artiz:

Üye silindi 1004

Bu da tamamen senin yorumun. Kaido'nun tayfası Wb'den daha güçlü bana göre
Marco iki meyveli adamla dövüşüp hayatta kalmış birisi. Meyvelerde deprem ve karanlık meyvesi. King ya da Queen, Teach'le teke tek yapsa ölür. Kim nasıl daha güçlü? Jozu dediğimiz adam elmas. Şansına adama zarar verebilecek tek kişi çıktı karşısına. Onun dışında yok edilemez birisi. Beyazsakal'ın tayfasında iki tane yok edilemez karakter var. Sence bu ikiliyi King ve Queen alabilir mi? Ki Kaido'ya saldırsalardı Teach'de yanlarında olacaktı. Teach dediğimiz adam Yonkou fiziğine sahip. Beyazsakallardan nasıl daha güçlü oluyor Canavar Korsanları?

Öncelikle oden kendi açısından haklı.Nedeni adam kapalı kutuda yetişmiş açılmak istiyor.wb ile bir yere kadar olduğunu anlıyor.Tayfa değiştirmek değildi onunkisi kısa süreli takas.Ki wb bile oden giderken küs falan değildi.Çok az kişinin yaşayacağı macerayı yaşadı roger ile.wb de vizyon yok eğri oturup doğru konuşalım.Büyük korsan kabul ama macera tutkusu eksik.Roger idamından sonra aralarında diyolog olmadı yanlışım yoksa.özellikle ılık kardeşler aracılığı ile bile iletişim yok.Bu senaryo eksiği.Evet oden beceriksiz sorumsuz ama ülke elden gidiğii durumunda bir yardım etme durumu olabilirdi.Olmadı nedeni wb bilmiyor bu odenin suçu.Her halükarda wano elden çıkıyormuş.Yoksa wb bilip de gitmese amenna.Gitse zaten farklı senayo okuyorduk.Denizciler bile odeni yaşıyor sanıyor bu derece bilgi eksikliği var.Nasıl oluyor anlamıyorum ama böyle bi durum var.wb ne yapsın ? Dün salladım hoşuma gittiği için o kadar.wb haklı mevzusunda.Habersiz adam.Sonra gitmesi büyük savaş demek o zaman iş farklılaşıyor.

Oden'in gittiği sayfalar yukarıda, Beyazbıyık'ın tepkisini açıkça görebilirsin. Squard olayı bambaşka bir şey, adam Sakazuki tarafından kandırılmış. Zaten işin doğrusunu öğrenince de pişman olup ağlıyor, orada onu affetmesi gayet normal bir hareket.
Vallaha bu sahneden sonra daha bir zoruma gitti WB'nin gitmemesi. Bu kadar tribe girdiği ve çok sevdiğini belli ettiğini kardeşim dediği adam için gitmemesi oturmadı seriye, WB'ye.

Marco iki meyveli adamla dövüşüp hayatta kalmış birisi. Meyvelerde deprem ve karanlık meyvesi. King ya da Queen, Teach'le teke tek yapsa ölür. Kim nasıl daha güçlü? Jozu dediğimiz adam elmas. Şansına adama zarar verebilecek tek kişi çıktı karşısına. Onun dışında yok edilemez birisi. Beyazsakal'ın tayfasında iki tane yok edilemez karakter var. Sence bu ikiliyi King ve Queen alabilir mi? Ki Kaido'ya saldırsalardı Teach'de yanlarında olacaktı. Teach dediğimiz adam Yonkou fiziğine sahip. Beyazsakallardan nasıl daha güçlü oluyor Canavar Korsanları?
Yamato + muhtemel samuray desteği de cabası.
WB Luffy değil. Adam kahramancılık oynamıyor?
Adam zaten bir şey oynasa şaşırıcam. Teach'e meyve kaptırmak harici seriye katkısı yok anasını satıyım.

Bu adamın ingilizce lakabı Beyazsakal. Japoncasını amerikalılar, ingilizler yanlış biliyor da biz mi doğru biliyoruz ?
İlla Türkçe olacaksa Yenikapı diyin. En azından adamın orjinal ismi. Üstelik de semt adı. Güzel yerdir.
Konu ile ilgili olarak ise ; Wb’nin Roger ile farklı bir ilişkisi var. Oden biraz joker oyuncu gibi oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık