Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Ben bu sonradan WBye adam değil denme muhabbetinden 2 şey çıkarıyorum.
Ya en başından beri intikamı savunan biriydiniz ama ilk başta WBnin karizması sizi çok etkiledi ve Teach olayını görmezden geldiniz,
Ya da Teach meselesinin sadece Ace'i korumak için olduğunu düşündünüz ve başka bir durumda kesin intikam alırdı hükmünü verdiniz.

Teach ve Thatch olayı da aynı değil miydi?
MF'de WB Teach'i de öldürmedi ki aynı mentalite yüzünden. Teach bile olsa o da evladı. :( :D Bisentoyla depremi yiyince baba yapma dedi Teach WB hemen baltağaca vurmuş ah demiş yok sapı benden, evlatlar babalarından önce ölmemeli moduna bağladı haklı olarak.
Ya en başından beri intikamı savunan biriydiniz ama ilk başta WBnin karizması sizi çok etkiledi ve Teach olayını görmezden geldiniz,
Ya da Teach meselesinin sadece Ace'i korumak için olduğunu düşündünüz ve başka bir durumda kesin intikam alırdı hükmünü verdiniz.
Herkes Oden'i çok sevdi hem karakterli hem komik hem de kılıç kullanıyor. Tamamen ondan gaza geliyorlar. Yoksa oturup düşünseler onlar da fark ederler.

Üye silindi 1004

İntikam aptal oyunudur. Fakat Beyazsakal ve tayfası bugüne kadar dedikleri sözlerle uyuşmamaktadır. Beyazsakal, Teach'i bile affetmeyi düşünen birisiyken çünkü "BABA AFFEDER" ayaklarında bir gevşek olduğundan Oden'e asla darılmazdı. Yani yok Oden'e dargındı falan tümüyle okuyucuların kendi yorumu. Beyazsakal'ın ağzından "gevşek Oden beni sattı" gibi bir şey duymadık. İntikam almamasına okeyim. Fakat bu adam Ace'i kral yapmak istiyor. Teknik olarak bi noktada Linlin ve Kaido'ya yürümeleri gerekiyordu.

Ayrıca Marco ve Jozu çok rahat amirallere dayanıp direnç gösterebilen adamlarken gevşek Queen ve ciddiyetsiz King kaç kişiyi öldürebilirdi. Orada tümüyle samimiyetsizlik söz konusu. Tayfa olarak değerlendirdiğimizde açık ara Beyazsakallar çok fazla kayıp vermeden Kaido ve tayfasını alabilirdi. Edward şöyle dese daha mantıklı olurdu "yaa Ace benim kalbim patlak dövüşürken küt diye gidebilirim". Sonuçta adamın kalbim çöp biliyoruz. Kaido'ya da çok net dayanamazdı. Çok kayıp mevzusu tümüyle bir yalan hatta bahane. Sen Ace'in çok kayıp vermekten korktuğun tayfayla kral olmasını istiyordun. Ace kral olmaya çalışırken ölmeyecek miydi evlatların? Öleceklerdi.

Beyazsakal, tayfası ve hatta fanları kılıf uydurmuş durumda. Teach'e bile kıyamayan öldürmekten vazgeçen adam, Oden'i bırakmazdı.

Teach olayında intikam almayalım demiyor, dikkatli olalım içimde kötü bir his var diyordu yoksa yanılıyor muyum.

Orada bi ara hallederiz kafasındaydı en azından. Burada direkt salmış gibi işi. :D
Oden olayı ile bu olay çok farklı.Birisinde tayfasinda belli süre duran birisini eski tayfasindaki adam öldürmüş,diğerinde 20 senedir aynı gemide olan adamlar birbirini öldürmüş.Wbnin bir şey yapmak istemesi çok normal.Daha sonra Acei denizcilere vermesi ile ipler kopuyor zaten.

İyi de Beyaz bıyık alınganlık edecek tipte bir adam değil. Squardo'yu bile affediyor. Oden'i küçük kardeşi gibi görüyordu. Ona yakışan her türlü sineye çekip yine de büyüklüğünü göstermek olurdu. Bu tepki WB'yi sıradan biri yapıyor.

Oden'in gittiği sayfalar yukarıda, Beyazbıyık'ın tepkisini açıkça görebilirsin. Squard olayı bambaşka bir şey, adam Sakazuki tarafından kandırılmış. Zaten işin doğrusunu öğrenince de pişman olup ağlıyor, orada onu affetmesi gayet normal bir hareket.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık