Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    122
Neyin aksini iddia ettim anlamadım yalnız?
Ve ben zaten Eren'i kimseyle kıyaslamıyorum.
Plan Zeke'in planıyken tam da bu sebeple Zeke'e değil, Eren'e kızgınım zaten.
Yazdığınız yorumlardaki asıl duygunun kızgınlık olduğunu şu an yazdıklarınızdan sonra fark ediyorum.
Ben de ilk mesajımda zaten kıyaslama yapmamıştım fakat siz öyle olduğunu düşündünüz ve Eren'i -benim görüşüme göre- değersizleştiren bir yorum yaptınız. Bunu sizin doğrularınız ya da ona olan kızgınlıklarınız nedeniyle haklı görebilirim ve saygı duyarım. Fakat bir kişiyi överken diğer kişiyi aynı metin içinde yererseniz o metni/mesajı okuyan kişinin, iki kişinin kıyaslandığını düşünmesi normal. Ben de böyle düşündüm. Siz kıyaslamadım diyorsanız ortada aksini iddia etme gibi bir durum da zaten yoktur.

Selam son bölüme dair şeyler buldum. Seri sona yaklaştığı için bir ekinlik yapıldı etkinlikte de bazı odalarda farklı farklı şeyler varmış ve 5. Oda da serinin sonuna dair izler taşıyormuş, yorum sizin.
Yazının çoğunluğu etkinliğe dair şeyler;

Attack on Titan: Final Exhibition , Part 5: “Manga Ending” Audio Area and Final Room

From the characters exhibit, you can proceed to the audio segment of the final scene!

The signs read:

Come now…Listen closely.
You can hear the sound of the end of the story…

Ahead lies a room with only voices,
The audio alone is presented from the scene of the “Ending Story”
that the author, Hajime Isayama,
currently foresees.
Please imagine the scene while tying together all the stories so far.

After moving through black curtains, you enter a dark room with the audio that is apparently the vision for the final scene. There are sounds of fire, of explosions, and of battle. People shout and cry in the distance. At the very end comes the sound of a number of ODM (3DMG) gear engaging (Editor’s Note: This seems to indicate the final scenes will still involve battle?). That’s about all there is to it: it’s a vision of the future that doesn’t get too far into spoiler territory. There aren’t even any voices (Note: As there were reports that seiyuu may participate in this portion, it’s possible that they did not reveal any character audio for press preview attendees).

The final room is a large white room absolutely covered in storyboards and original character design sketches. An interview with Isayama plays on a loop, in which he explains that he never gets rid of any of his storyboards and might even be buried with them (Although he’s not sure they’ll fit in his coffin).

Source: https://www.snknews.com/post/186051789982/exclusive-a-first-look-inside-the-final-shingeki

Selam son bölüme dair şeyler buldum. Seri sona yaklaştığı için bir ekinlik yapıldı etkinlikte de bazı odalarda farklı farklı şeyler varmış ve 5. Oda da serinin sonuna dair izler taşıyormuş, yorum sizin.
Yazının çoğunluğu etkinliğe dair şeyler;

Attack on Titan: Final Exhibition , Part 5: “Manga Ending” Audio Area and Final Room

From the characters exhibit, you can proceed to the audio segment of the final scene!

The signs read:

Come now…Listen closely.
You can hear the sound of the end of the story…

Ahead lies a room with only voices,
The audio alone is presented from the scene of the “Ending Story”
that the author, Hajime Isayama,
currently foresees.
Please imagine the scene while tying together all the stories so far.

After moving through black curtains, you enter a dark room with the audio that is apparently the vision for the final scene. There are sounds of fire, of explosions, and of battle. People shout and cry in the distance. At the very end comes the sound of a number of ODM (3DMG) gear engaging (Editor’s Note: This seems to indicate the final scenes will still involve battle?). That’s about all there is to it: it’s a vision of the future that doesn’t get too far into spoiler territory. There aren’t even any voices (Note: As there were reports that seiyuu may participate in this portion, it’s possible that they did not reveal any character audio for press preview attendees).

The final room is a large white room absolutely covered in storyboards and original character design sketches. An interview with Isayama plays on a loop, in which he explains that he never gets rid of any of his storyboards and might even be buried with them (Although he’s not sure they’ll fit in his coffin).

Source: https://www.snknews.com/post/186051789982/exclusive-a-first-look-inside-the-final-shingeki
Kısaca odaya girildiğinde etraftan ateş, patlama ve savaş sesleri duyuluyormuş. İnsanların çığlıkları ve ağlamarı da geliyormuş. En sona doğru da 3 Boyutlu Manevra Cihazı sesleri duyuluyormuş.

Allahini seven bir dev şu kizin üstüne basabilir mi?
Çok gıcık oluyorum su kıza. Yerli yersiz sürekli sahnede. Onu da aradan cikarsinlar.

Henüz hiç bir olay tam anlamıyla açıklanmadı. Ne Eren'in amacı, ne de Kurucu Dev'in özelliği, Ymir Firtz, Zeke'in nasıl kurtulduğu, animede de sezon finalinde çokça üstüne durdukları yörünge denilen yollar ve onların amacı... Bu kadar çok bilinmez varken ve manganın bitmesine az kalmışken, bu sorular şu anki durumda cevapsız ya da yarım kalacak.

O yüzden dün mangayı gördüğümde çok sinirlenmiştim. Şimdi sakin bir şekilde düşününce ve bazı yorumları da okuyunca Eren'in içine düştüğü bu durumun, Ymir'le iletişim kurabilmesini sağlayacak bir yol olduğunu anlıyorum. Tabi internette dolaşan aslında Eren'in Kurucu'nun gücünü savaş esnasında zaten kullandığı teori de gerçekleşmiş olabilir.
Ama her iki durumdan biri olmazsa ve hiç birşey açıklanmadan Eren ölüp giderse -Evet bir çok karakter amacına ulaşamadan ölüp gitti ama o, ne olursa olsun baş karakter ve en azından yaptıklarının sebebini onun bakış açısından görmeliyiz- bence saçma bir durum olur.
Evet, mangaka seriyi karanlık bir şekilde ya da bildiğimiz tüm karakter ölecek şekilde bitirmek istiyor olabilir ama akılda sorularla -ki ben buna yarım şekilde bitirmek derim- bitirmesi bu mangaya hiç yakışmaz.

Ama sonra İsayama'nın her zaman olayları karıştırıp anlamsızlaştırmasını ve sonra açığa kavuşturmasını okuduğumuzu hatırlıyorum, kötü senaryolarımın gerçekleşmeyeceğini umuyorum.

Çok kısa geldi bölüm. O şam şeytanı kılıklı minik şeyi birileri öldürsün artık. İçim şişiyor şu şeyi her gördüğümde.
Eren'in motivasyonunu göstermeden canını aldırmazsın umarım İsayama kardeş.
Bu Marley'in gözetiminde yaşayan Eldialılar her şeyi hak ediyor. Buna emin oldum artık.

Bölüm adının hakkını veriyor. Önce Colt'un Zeke'e "Falco kaçsın sonra kim kimi öldürüyorsa öldürsün ama yeter ki o yaşasın." diye yakarışları, Zeke'in de bir abi olarak bunu anlaması fakat yine de çığlığı atması, Porco'nun Marcel'in anılarını görmesi ve kendini Falco için feda etmesi. Şu olaylar zinciri beni aşırı etkiledi.

Bölümde birkaç tane çelişki gözüme çarptı, öncelikle birkaç sayı önce Porco saldırdığında iki bacağı dizinin üstüne kadar kopan Eren'in pantalonu normaldi, at üstünde yol tepen Pixis'i en son gördüğümüz an ev gibi bir yerin içinde şarap içiyordu, Pixis'in bile savaş sırasında bunu yapacağını düşünmem. Birkaç şey daha var ama şimdilik en çok göze çarpan bunlar. Bildiğim kadarı ile bu bölümün son 21 sayfası 2 günde çizilmiş, İsayama aynı zamanda birkaç mesaj önce attığım serinin finali ile alakalı olan etkinlikle de uğraştığı için bölümün son kısımları bu tarz çelişkilerle dolu olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık