Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Bence Mihawk'ın önce çıkan tarafı hakiyi efsane kullanabilmesi değilde kılıç teknikleri gibime geliyor. Baksana son bölümle beraber evrenden ne kılıç ustaları geçmiş ama zirvede Mihawk var
Olabilir fakat tekniği iyi olsa da bir düelloda hakisi iyi olan veya daha güçlü kılıçlı birine kaybettiğinde benim gözümde ünvan düşer. Altı boş bir ünvan olur :(

Olabilir fakat tekniği iyi olsa da bir düelloda hakisi iyi olan veya daha güçlü kılıçlı birine kaybettiğinde benim gözümde ünvan düşer. Altı boş bir ünvan olur :(
Hakisi daha güçlü Shanks var mesela ama Shanks'ın kolu olduğu dönem hep eşit gitmişler. Mihawk, Shanks'dan önce ne kara kılıçlı adamlarla karşılaşmıştır ama yıkılmamış.

Hakisi daha güçlü Shanks var mesela ama Shanks'ın kolu olduğu dönem hep eşit gitmişler. Mihawk, Shanks'dan önce ne kara kılıçlı adamlarla karşılaşmıştır ama yıkılmamış.
Ben de onu demeye çalışıyorum. Demek ki hakisi daha güçlü adamlara karşı durabiliyor ki en güçlü ünvanı onda. Ama haki veya meyve üstünlüğü olan ve kılıç kullanan birine kaybederse o ünvan düşer.

Ben de onu demeye çalışıyorum. Demek ki hakisi daha güçlü adamlara karşı durabiliyor ki en güçlü ünvanı onda. Ama haki veya meyve üstünlüğü olan ve kılıç kullanan birine kaybederse o ünvan düşer.
Meyvesi olan ve kılıç kullanan biri kılıç ustası sayılır mı ki? Mesela Fujitora

Shank Luffy'nin Annesi'nin kardeşi. Yani Luffy'nin Dayısı. Shanks ve Dragon'nun gemilerinde ejderha sembolü var. Tamam Dragon'u anlarımda Shank Niye böyle bir sembol kullanıyor? Bence ikisinin'de geçmişte ortak bir bağlantıları var. Buda Luffy'nin Annesi. Ayrıca Oda'nın yaptığı 40 yaşındaki Luffy, Shanks'a Çok benziyor. Hani derler'ya Erkek Dayıya, Kız Halaya benzer. İşte Luffy'de Dayısı olan Shanks'a benziyor. Belkide Luffy'nin Annesini bu zamana kadar bu yüzden göstermediler. Hem Shanks hemde Dragon flashback'i aynı anda olabilir. Böylece Luffy'nin Annesi'nin Kutsal Ejder olma Teorisi'de tutuyor.

Olaylar şöyle oldu:

ROGER'IN ÖLÜMÜ

Roger tayfayı dağıtıp öldükten sonra Shanks yalnız kaldı. Derken ablası çıka geldi ve ona sahip çıkacağını söyledi. Shanks ona inanıp onunla gideceğini söyledi. Gitmeden önce Buggy'ye de kendiyle birlikte gelmesini söyledi ama Buggy bunu reddetti ve Shanks tek başına gitti.

AİLESİ HAKKINDA GERÇEKLER

Shanks yanında gittiği kadının henüz ablası olduğunu bilmiyordu Ama görünüşüne bakarak iyi biri olduğunu söyleyebilirdi. Yanında gittiği kadın ona ablası olduğunu söyledi. Shanks bunu duyunca çok şaşırdı ve bunu sorgulamaya başladı. Ona ablası olduğuna dair kanıtlar sunmasını söyledi. Aksi takdirde onun bir yalancı olduğunu düşünüp, yanından ayrılacağını söyledi. Kadın ona 15 yıl önce Tanrı Vadisi adlı bir adada yapılan bir etkinlikte çıkan bir kargaşada kardeşini bir sandığa kattığını söyledi.

NOT: Shanks'ı Babası değilde ablası sandığa katmış olabilir çünkü Figarland Garling çocuğunu bir sandığa katacak birine benzemiyor.

Kardeşini kattığı sandığın kargaşa'dan sonra Roger Korsanları adlı bir Korsan gurubu tarafından kaçırıldığını söyledi. Burda Shanks'ın kafasında parçalar oturmaya başladı. Sonra yıllarca kardeşinin ellerinde olduğu Roger Korsanlarını Aradığını söyledi. Roger'ın idamını duyunca kardeşini orada bulabileceğini duşundu. Ve orya gelincede onu bulduğunu söyledi. Shanks kendisinin kardeşi olduğunu nerden bildiğini sordu. Ablası'da onu Kızıl Saçlarından tanıdığını ve Ayrıca Babasının Gençliğine çok benzediğini söyledi. Shanks duydukları karşısında baya şaşırdı. Babasının ve kendisinin kim olduğunu ve tam olarak nasıl bir aile olduklarını sordu. Ablası bir Kutsal Ejder Ailesi olan Figarland Ailesinden geldiklerini söyledi. Kutsal Ejder olduklarını duyunca Shanks dahada şaşırdı. Yani Biz Aslında Kutsal Ejder Ailesi olan Figarland Ailesin deniz dedi. Ablası en azından o ve Babasının öyle olduğunu söyledi. Shanks kendisinin niye öyle olmadığını sordu. Ablası kendisinin'de Kutsaş Ejder olup Figarland Ailesinin kanını taşıdığını ama kocasının soyadına sahip olduğunu söyledi. Shanks kocan mı var dedi. Kocan kimki, kimlerden diye sordu merakla. Onunla seni tanıştırmama ne dersin diye bir soru sordu. Shanks'ta olur dedi.

Arkadaşlar daha fazla yazıp sizi yormak istemedim. Eğer isterseniz yarın düzenleyip devam ederim teorime.

Son düzenleme:
Meyvesi olan ve kılıç kullanan biri kılıç ustası sayılır mı ki? Mesela Fujitora
Bence sayılır. Meyvesinden dolayı kılıç kullanmıyor sonuçta. Muhtemelen kılıç kullanmayı tercih eden fakat meyvesi de güçlü olan birisi.
Sadece kılıç teknikleri olarak dünyanın en güçlüsü olması mümkün değil Mihawk'ın ki haki kullanabildiğini de biliyoruz. E kılıç ve haki birlikte kabul ediliyorsa meyve neden kabul edilmesin ?

Bence sayılır. Meyvesinden dolayı kılıç kullanmıyor sonuçta. Muhtemelen kılıç kullanmayı tercih eden fakat meyvesi de güçlü olan birisi.
Sadece kılıç teknikleri olarak dünyanın en güçlüsü olması mümkün değil Mihawk'ın ki haki kullanabildiğini de biliyoruz. E kılıç ve haki birlikte kabul ediliyorsa meyve neden kabul edilmesin ?
Reis haklısın da eğer bir dövüşte etki eden Şeytan meyvesiyse kılıç ustası vasfı işlemez mesela Zoro Fujitora karşılaşmasında Fuji yeri yardı ve bunu meyve ile yaptı kılıç ustası olarak Zoroyu egale etmedi haki ise dışarıdan gelen bir güç değil zaten içinde olan bir güç yani bana kalırsa kılıç ustası mı meyve dövüşçüsü mü anlamak için hangisini daha çok kullandığına bakmak lazım

Reis haklısın da eğer bir dövüşte etki eden Şeytan meyvesiyse kılıç ustası vasfı işlemez mesela Zoro Fujitora karşılaşmasında Fuji yeri yardı ve bunu meyve ile yaptı kılıç ustası olarak Zoroyu egale etmedi haki ise dışarıdan gelen bir güç değil zaten içinde olan bir güç yani bana kalırsa kılıç ustası mı meyve dövüşçüsü mü anlamak için hangisini daha çok kullandığına bakmak lazım
Öncelikle yeteri kadar yüksek bir haki sayesinde şeytan meyvelerinin çoğu etkisinden kurtulabiliyoruz. Elimizde dursun bu.
Şöyle bir soru sorayım.
Örnek 1
Zoro'da kralın hakisi var ve Çiçek kılıç Vista ile vs atıyor diyelim. Vista'da ise kralın hakisi ve meyve gücü olmadığını düşünelim. Kralın hakisi meyveden bile daha nadir bir yetenek olarak kabul görüyor. Zoro kralın hakisi farkı ile vs'yi kazansın. İkisi de kılıç ustası mıdır ?
Örnek 2
Zoro vs Fujitora yapılsa Zoro'da kralın hakisi olacak, Fuji'de ise meyve gücü. Bu vs başa baş gitse ve en sonunda adı üstünde "Yerçekimi KIlıcı" tekniği ile Zoro kaybetse. İkisi de kılıç ustası mıdır ?
(Dipnot: Örnekler gerçek güçlere göre değil fuzuli olarak verildi. Zoro herkesten güçlü demek değildir.)

Öncelikle yeteri kadar yüksek bir haki sayesinde şeytan meyvelerinin çoğu etkisinden kurtulabiliyoruz. Elimizde dursun bu.
Şöyle bir soru sorayım.
Örnek 1
Zoro'da kralın hakisi var ve Çiçek kılıç Vista ile vs atıyor diyelim. Vista'da ise kralın hakisi ve meyve gücü olmadığını düşünelim. Kralın hakisi meyveden bile daha nadir bir yetenek olarak kabul görüyor. Zoro kralın hakisi farkı ile vs'yi kazansın. İkisi de kılıç ustası mıdır ?
Örnek 2
Zoro vs Fujitora yapılsa Zoro'da kralın hakisi olacak, Fuji'de ise meyve gücü. Bu vs başa baş gitse ve en sonunda adı üstünde "Yerçekimi KIlıcı" tekniği ile Zoro kaybetse. İkisi de kılıç ustası mıdır ?
(Dipnot: Örnekler gerçek güçlere göre değil fuzuli olarak verildi. Zoro herkesten güçlü demek değildir.)
Hocam genel olarak şunu söyleyebilirim ben nadirlikten veya bu ikisinin dövüşe etkisinden bahsetmiyorum haki dediğin şeyle Şeytan meyvesi aynı şeyler değil haki herkesin içindeki güçtür Şeytan meyvesi ise dışarıdan gelen ayrı bir güçtür çöp bir adama iyi bir meyve yedir seviyesi birden yükselir ama haki irade gücüdür ve çöp olanda olmaz kral haki dediğin şey ise iradesinin ve dolayısıyla doğal gücünün daha fazla olduğunu gösteren doğal etkendir o halde sorularına gelecek olursam

1. Evet ikisi de kılıç ustasıdır

2. Evet ikisi de kılıç ustasıdır ama bu durumda söyle bir farklılık var eğer Zoro Mihawkı yenip dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanını aldıktan sonra Fujitoraya bu şekilde yenilirse beni dünyanın en iyi kılıç ustasının Fujitora olduğuna ikna edemezsin

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık