Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Eğitim Birliği:TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA

Statü:YEDEK SUBAY

Kuvvet: JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Sınıf: TOPÇU

Uzun dönem çıkmasın diye transkript bile vermedim askeri şubeye ama uzun dönem çıktı ya la. :(
Mahir o iş tam tersi şekilde oluyormuş, ben uzun dönem dedim kısa verdiler, uzun istemezsen uzun döneme veriyorlar ordan 3 ay eğitim görüp asteğmen oluyorsun işte. 3 ay sık dişini ağır eğitim verirler size subay olacağınız için, sonra astek olunca gerisi kolay, astsubaylardan rütbece yüksekte oluyorsun, mesela biz o adamlara komutanım çekerken, astek olunca onlar sana komutan çekecek, gerçi çekmiyorlarda dediğim gibi rütbece onlardan üstün oluyorsun 9 ayın rahat geçer sıkıntılı bir üsteğmen veya yüzbaşının yanına düşmez isen.

Şubeden gidip ögrendim.E devlet şifrem yok hala.Şimdi benim acemelikte ustalıkta manisada mı oluyor anlamadım.

Dayımın oğlu Manisada yapmıştı Acemiliği hiç memnun değildi. Çok zorluyolar eğitimde diyordu. Yapalı nerdeyse 10 yıl oldu belki değişmiştir

Milletin neden açıklanmış öyleyse .Manisaya özel durum mu.
Batı kışlaya gidiyorsun şehrin hemen içinde dibinde. usta askerler çektirir biraz size eğitim çavuşları ve uzman çoktur orada. rütbeli eğitim yaptırmaz. genelde uzman çavuş göreceksin. koğuşlar 50 60 kişilik hemen önlerinde bot alanı vardır. kapıdan uzak yatmaya bak kokudan uyuyamazsın. 4 gün kalmıştım batı kışlada. Kırk ağaç bölgesine gitmeden eğitimleri pek zor değil. banyo 7 yada 10 günde bir sanırım. o kadar kalmadım ama ustalarla sohbet sırasında öyle demişlerdi diye hatırlıyorum. sabah 5 kalktır banyo da traş olamazsın. tam dış kısımda avlular var orada olacaksın traş ayna alacaksın ufak bir tane. Allah kurtarsın.

Eyvallah
Alışırız herhalde sorun olacağını sanmıyorum.Okuduklarıma göre ustalık ya kıbrısa gidiyormuşsun ya da orada devam ediyormuşsun.Kıbrıs daha rahatmış.İnş oraya düşerim : )

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık