Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Yok öyle bir makine diyorsun. Kamuda saç sakal serbestisi gelsede çekilmese her sabah traş olma çilesi. :D
yarım günde çalınırdı makinen zaten gördüklerinde el koymasalar. :D çıktığın yere göre 1 2 günde bir. yada denk gelir günde 2 kez. tamamen şans işi.

arkadaşlar anlayanlar yardımcı olabilir m? Şöyle bir şey geldi başıma; 06/14 yılı üni mezunuyum. 01/90 doğumluyum. Üni bittikten sonra tecil ettirmedim. Pasaport almam gerekti. Bugun gidip başvurdum ama yoklama kaçağı çıktım. Karakola gidip tutanak tutuldu. 15 gün içinde askeri şubeye gitmem gerekiyormuş. Şimdi asıl soruya gelirsek diplama aslı ve diğer belgeleri götürdüğüm de tecil işlemi kesin gerçekleşir mi? Bir de şöyle ilginç birşey var. Ben lise bittikten sonra 1 yıl geç gittim üniversiteye, o ara da askeri şubeye gene tecil için gitmiştim. Ama çok net hatırlamıyorum ne yaptırdığımı. Hala şoku atlamadım yav.

arkadaşlar anlayanlar yardımcı olabilir m? Şöyle bir şey geldi başıma; 06/14 yılı üni mezunuyum. 01/90 doğumluyum. Üni bittikten sonra tecil ettirmedim. Pasaport almam gerekti. Bugun gidip başvurdum ama yoklama kaçağı çıktım. Karakola gidip tutanak tutuldu. 15 gün içinde askeri şubeye gitmem gerekiyormuş. Şimdi asıl soruya gelirsek diplama aslı ve diğer belgeleri götürdüğüm de tecil işlemi kesin gerçekleşir mi? Bir de şöyle ilginç birşey var. Ben lise bittikten sonra 1 yıl geç gittim üniversiteye, o ara da askeri şubeye gene tecil için gitmiştim. Ama çok net hatırlamıyorum ne yaptırdığımı. Hala şoku atlamadım yav.
Üniversite bittikten sonra askerliğini tecil ettirmen gerekiyordu. Ettirmezsen yoklama kaçağı görünürsün. Gelelim diğer mevzuya. Askerliğini üniversiteden sonra tecil ettirmeyip kaçak durumuna düşsende, 3-4 yıl sonra şubeye gittiğinde istersen 1 yıl tecil etme hakkın olduğunu söylüyorlar. 3-4 yıl örneğini verdim, çünkü yakından tanıdığım biri bu durumdaydı. Ve 1 yıl tecil edebileceğini söylediler.

teşekkür ederim, aradım zeytinburnu şubeyi de. Diploma aslı ile gideceğiz bakalım. 1 yıl ertelesinler, şükrederim. Şu an da olması hiç iyi değil benim için. Yav bu emniyettekiler baya dalga geçtiler yalnız. Pasaport için başvuruken aa sen asker kaçağı görünüyorsun? muş mu olsun hakkari mi? pasaport süren 10 yıl 6 ayı askerlikte geçecek üzülme falan diye :D

Mezun olup işe başladığında 30 a kadar tecil hakkın var . Yoksa öyle işsiz güçsüz ortada 3 4 yıl dolaşana tecil felan vermezler.
Yoklamanı yaptırmaman kötü olmuş tutanak gözünü korkutmasın . Milleti en kısa zamanda şubeye getirtmek için verilen bi kagıtdan baska birşey değil .
Şubeye git zaten orda sistemden görünüyo herşey mezun oldunmu olmadınmı hepsini anında görüyolar. Daha yeni mezunsun Tecil ederler rahat ol. Zaten eskisi gibi kasmıyolar öyle evden alıp götürme felan yok. Paralı yapma artık her 4 5 yıldabir gelir o yüzden kimseyi zorlamıyolar.

Roronoa Zoro

Senin için önemini bilmiyorum ama pasaport çıkarmak istediğine göre yurt dışına gitme planın var, vicdani red hakkını kullan, yapma askerlik. Amelelikten başka bir şey değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık