Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Amiraller tam bir profesyonel asker fiziksel güç olsun şeytan meyvesi olsun bir insanın gelebileçeği en güçlü seviyedeler;ama yonkoular insan değil arada fark bu ileride daha ayrıntılı yazacam.

@Hakili Yumruk @Mercury
Allah'ını seven özet geçsin. :(
Ya ben Oda'nın yonko-amiral-sağ kol arasındaki güç dengesini iyi ayarlayamadığını söyleyerek bi tartışma başlattım sonra bi şekilde Wb diğer yonkolardan güçsüz müdür muhabbetine bağladık.:/ Genel olarak WB'nin durumunu tartıştık diyeyim.:/

Zoro keser,Zoro biçer.Lan bu o değildi.
Zoro hem keser hem biçer.Git ağla bakem köşede.:/

Yonko'ların seviyesi çok başka. Hepsinin aynı anda iki amiral alabilme şansı bile vardır.

Amirallerin sınıfı da sağ kollar diyebiliriz, hatta sağ kolların duruma göre şansları biraz daha fazladır.

Bu seviyelerin üzerinde de bi Mihawk var, onu ayrı yere koymak lazım.

Önemli değil ya.Cevap vermesen bile olur yani gocunmam.Takıl kafana göre.:D
Yok yav, cevap vermeyecek olsam, senin o kadar yazın boşa gitmiş olurdu. Olmaz yani.

@Mercury

Ne yazmışsın yav.:D Oku oku bitmedi.

Sen seviyorsan problem yok o zaman.:D

Değil.Bana göre opta birçok şey mantıklı değil.O yüzden okumuyorum bu aralar.:/ Opta vs kıyası yapmamız için illa bi karakterin tüm gücünü bilmemiz gerekiyorsa tüm seride vs kıyası yapabileceğimiz adam sayısı çok az olur zaten. (1)

Sadece hypetan dolayı WB diğerlerine hala denktir demiyorum.Kaido ve BM'nin WB'den daha güçlü gözükme nedenlerinden birinin de ''işlenme'' olduğunu düşünüyorum.Yani Oda'nın karakteri daha iyi,daha ayrıntılı işlemesi okuyucuları yanıltıyor,yanıltacak bence birazda.Bunun en güzel örneği de Kata.İlk çıktığı zamanlar k.hakisi insanlara muazzam geldi.Aynı şekilde Luffy'nin yapabildiği her şeyin daha fazlasını yapabildiği düşünüldü(G3'le yumrukları çarpıştığında Kata'nın ki daha büyüktü).Luffy'i kaç bölüm dövdü vs. vs. bir de üstüne h.haki çıkınca hiç piyasada yokken bi anda en güçlü sağ kol gibi yorumlayan çok kişi çıktı.Bu dediklerime ek olarak en güçlü sağ kol denmesinin nedenlerinden biri de Marco'yla kıyaslanmış olmasıydı.Denk geldin mi bilmiyorum da Kata dövüşünün olduğu zamanlarda ''Bir Kata'ya bak adamda neler var.Bir de Marco'ya bak sadece pençe atıyor'' vari bir sürü yorum vardı.İşte Marco'nun daha ayrıntılı işlenmemesi insanların Kata'yı daha güçlü görmesine neden oluyordu ama şahsen Kata'nın Marco'dan üstün olduğunu sanmıyorum.

İşte Marco-Kata olayı ve WB-diğer yonkolar olayı benzeyecek bence.WB sonuçta 30-35 chapterlık bir arcın baş rolüydü.Kaido,BM en az 70-80 chapterlık bir arcın baş rolleri olucak ve WB'den daha iyi işlenicekler.Yani daha güçlü olmasalar bile daha güçlü gözükmeleri normal olucak. (2)

WB'nin durumu A şıkkına daha yakın bence.:D Adam konuşmasında bende kalbi olan bir insanım vs. diyor.''Her insan bir gün eski gücünde olmayabilir.Bende onlardan biriyim'' anlamını taşıyor cümlesi aslında. (3)

Bilemiyorum ya.Şimdi tamam kalp direk ölümcül olucak bir organ ama bizim dünyamızdaki mantıkla da bakamıyorum olaya.O evrende bu saldırılara dayanmak bizim dünyamızdakinden doğal olarak daha kolaydır.Mesela WB'nin aldığı yaraların büyüklüğünü göstermek için en çok kullanılan argümanlardan biri de ''Adama boyumdan büyük kılıç girdi'' lafı.Lan adam magmaya kafa atmış kafasının 4'te 1'ini falan kaybetmiş o haliyle hala bir yumruk savurcak gücü buluyordu kendinde.Boyundan büyük kılıç girse ne olur ki ? :D Yani bunu şöyle anlatayım sana.Dedim ya önceki mesajda Aka'nın tek magma yumruğu tüm o kılıç,mermi,top yarasından daha güçlüdür diye.Aka tüm bu saldırıların toplamından daha güçlü.O zaman bu saldırılardan sadece biri olan Squardo'nun kılıcı da ne kadar etkileyebilir ki ? Evet o kılıç aslında sadece bir yaradan ziyade olayları tetikleyen bir şeydi ama işte ben bunun etkisinin büyüklüğü konusunda hala aynı düşünüyorum.:/ (4)

Hiç girmedi işte.O psikolojinin savaşta çok etkili olduğunu düşünmüyorum.Zaten dediğim gibi gerçek anlamda Aka vs WB Ace'nin ölümünden sonra başlıyor ki WB Aka'ya saldırdığında çöküntü bir psikolojiyle değil aksine sinirden dolayı büyük bir motivasyonla vuruyor.Yani WB'nin mesela o anda Aka'ya saldırması Kata'nın ağzı gözükünce k.haki kullanamaması gibi bir şey değil.Çünkü Kata'yı böyle bir durum dövüş içinde olumsuz yönde etkilerken WB'yi olumlu yönde etkiledi. (5)

Haklı da olabilirsin yav.Çok iddaalı değilim.Can sıkıntısına tartışıyorum.:D (6)

Buraya çok girmeyeyim.Önceki mesajda dediğim gibi Oda mesela Kaido vs WB çizse WB'yi anlık haki kullanırken mi gösterirdi yine ? Ya da kondisyonsuz bir WB mi gösterirdi ? Pek sanmıyorum.Hikaye uğruna yapılan mantıksızlar bunlar bence.Aynı BM'nin açlık krizi gibi.Hani deniyordu ya bi ara BM vs bir yonko olsa ve dövüşün 3. 4. gününde kadın açlık krizine girse kadın direk yenilir.O zaman BM<yonko falan deniyordu.Oda işte hikaye uğruna o anlık handikaplar falan veriyor ondan ''Sürekli haki kullanamaz'' vs. gibi şeyleri çok takmıyorum. (7)

Gizemli bi sahnede değildi bence o.:/ Yani tesadüf olabilir.Böyle bi ihtimal var.Mesela BM'nin sahneyi gördüğümde WB sahnesi aklıma gelmemişti benim.Çünkü dediğim gibi WB sahnesini de k.hakiye çok yormadığımdan BM sahnesinin altında bi anlam aramadım. (8)
Bu sefer numara vereyim. :ehe:

1- İşte o yüzden objektif kriterlere göre yazdım çünkü. Mesela en güçlü sağ kol kimdir sorusunun cevabını veya en güçlü ikinci yonkou kimdir sorusunun cevabını ben dahil bir çok kişi duygularıyla veriyor. Çünkü elde bir veri yok. Oda bu konuda baya pinti. One Piece de baya şey mantıklı değil de, çocukluğumdan beri okuyorum/izliyorum neredeyse, forum falan da var. Ben istesem de ara veremiyorum işte o yüzden. :(

2- O senin verdiğin kişiler genelde anlık duygular ile hareket eden kişilerdi ama. Üyeleri sınıflandırmak gibi olmasın ama düşünceleri daha çok oturmuş, daha objektif üyeler bu kadar çabuk gaza gelmiyordu yani.

Onun haricinde dediğin doğru çıkabilir, bir çok örneği de var seride. Kesinlikle hatalısın gibi bir şey diyemem. Ama öyle bir durum, benim mantığımla baya bir çelişiyor yani.

3-Ben kalbi olan bir insanım diyor muydu yav? Tekrar bakmam lazım demek oraya. Eğer öyle ise bu kısımdaki argümanımı otomatik olarak çürümüş oluyorsun çünkü. :D

4-Bu kısım için tek bir soru soracağım. Sence WB, Squardo'nun kılıcını ve denizci kurşunlarını yedikten sonra normal yetenekte bir doktor tarafından, mesela Nami'nin köyündeki doktor tarafından tedavi edilse, kurtulabilir miydi? Bence ölürdü yani. Eğer cevabın ölürdü olursa, demek ki düşündüğün kadar basit değilmiş demek.

5-Işte sen benden farklı olarak dövüş anını düşünüyorsun. Ben şey diyorum. Adam adaya geldiği ilk dakikadan itibaren, ben buradan çıkamam psikolojisi ile gelmişti. Hal ve hareketlerinden bu durum okunuyordu yani bence.

6-Durum bende de aynı zaten, ben kesinlikle haklıyım kafasında değilim. Zaman da geçiyor yani hem. :D

7-Beyazsakal < Yonkou dememin en büyük sebebi yani bu. Şimdi sen takmıyorum deyince tam olmuyor yani. :ehe: Ben şey diyeyim, Oda eğer Marineford'da Kaido vs Beyazsakal çizse, Beyazsakal'ın yine böyle handiklapları olurdu. Bir süre sonra neredeyse hiç haki kullanmamaya başlardı ve en sonunda (Kısa bir süreden bahsetmiyorum.) ölümcül bir darbe alıp, ölürdü.

8-Yani verecek bir cevabım yok, bence öyle değil demek ile yetiniyorum ancak. Yani tesadüf olma ihtimali bence çok çok azdır yani. :(

Ayıp olmasın adamlara ama okuması bana da çok zor geldi.
Yok yav ne ayıbı. Açıkçası ben olsam ben de tüm tartışmayı okumayabilirdim. :ehe:

De mi? O zaman bahsi arttırıyorum.

@Hakili Yumruk @Mercury
Allah'ınız varsa özet geçersiniz. :(
Başlarda ben Yonkou > Amiral diyordum. Hakili Yumruk katılmıyordu, sonra konu Beyazsakal'ın gücüne geldi. Ben MF Beyazsakal diğer yonkou'lardan güçsüzdür diyordum, Hakili Yumruk da en kötü ihtimalle denktirler diyordu. Öyle işte. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık