Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
@Mercury

Belli başlı yerlere cevap vereyim.

2- O senin verdiğin kişiler genelde anlık duygular ile hareket eden kişilerdi ama. Üyeleri sınıflandırmak gibi olmasın ama düşünceleri daha çok oturmuş, daha objektif üyeler bu kadar çabuk gaza gelmiyordu yani.
Ya tabii herkes gaza geliyordu demiyorum.Ama o zaman bu tarz yorumlardan çokça gördüğümü hatırlıyorum.

3-Ben kalbi olan bir insanım diyor muydu yav? Tekrar bakmam lazım demek oraya. Eğer öyle ise bu kısımdaki argümanımı otomatik olarak çürümüş oluyorsun çünkü. :D
Aradım burda diyormuş.Tabii çeviri yanlışı yoksa.

4-Bu kısım için tek bir soru soracağım. Sence WB, Squardo'nun kılıcını ve denizci kurşunlarını yedikten sonra normal yetenekte bir doktor tarafından, mesela Nami'nin köyündeki doktor tarafından tedavi edilse, kurtulabilir miydi? Bence ölürdü yani. Eğer cevabın ölürdü olursa, demek ki düşündüğün kadar basit değilmiş demek.
Son cümleyi yazmasan da yaşama ihtimali vardı derdim.Kesin yaşar diyemem ama o kurşun yaralarından,kılıç yaralarından sonra bile yaşama ihtimali var bence.Yani dediğin gibi bir durum olsa ve WB yaşasa şaşırmazdım.

5-Işte sen benden farklı olarak dövüş anını düşünüyorsun. Ben şey diyorum. Adam adaya geldiği ilk dakikadan itibaren, ben buradan çıkamam psikolojisi ile gelmişti. Hal ve hareketlerinden bu durum okunuyordu yani bence.
Orası zaten belliydi yav.Ölmeye gelmişti mfye de bu psikolojisinin kötü olduğunu göstermez ki.Yani mesela adam savaşa normal bir şekilde gelse ve savaş anında şöyle düşünse ''Aha s.çtık burdan sağ çıkamaz'' vs. diye düşünse tamam o zaman psikolojisi kötüleşti derdim ama en baştan ölme niyetiyle gelmiş.Hani ölücem diye bi üzüntüsü falan çok yoktu bence.

7-Beyazsakal < Yonkou dememin en büyük sebebi yani bu. Şimdi sen takmıyorum deyince tam olmuyor yani. :ehe: Ben şey diyeyim, Oda eğer Marineford'da Kaido vs Beyazsakal çizse, Beyazsakal'ın yine böyle handiklapları olurdu. Bir süre sonra neredeyse hiç haki kullanmamaya başlardı ve en sonunda (Kısa bir süreden bahsetmiyorum.) ölümcül bir darbe alıp, ölürdü.
Ya takmama nedenim Oda'nın işin ''kurgu'' kısmını fazla hissettirmesinden dolayı.İşte dediğim BM-açlık krizi durumu.Kadın topkekin başında birkaç saat yemek yemedi diye adayı birbirine katmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Hatta Jinbei gelip ağzına yemek tıkmıştı da anca öyle normale dönmüştü.Yani bu kadın herhangi bir yonkoyla dövüşse ve o kadar kısa sürede açlık krizine girecekse tüm yonkolar BM'yi patates eder diye yorumlayabiliriz.Ama Oda BM vs herhangi bir yonko dövüşü çizse bu açlık krizi durumunu göstermez bence bize.Aynı şeyin WB'de de olucağını düşünüyorum işte.Yani Oda bir gün WB vs herhangi bir yonko dövüşü çizse mfdeki gibi ara sıra haki kullanan bir WB görmeyiz.Sürekli haki kullanabilen,kondisyonu 10 gün dövüşecek kadar iyi olan bir WB görebiliriz.Kurgu uğruna Oda mfdeki gibi şeyler yapabiliyor.O yüzden çok takmıyorum demiştim.:/

Başlarda ben Yonkou > Amiral diyordum. Hakili Yumruk katılmıyordu,
Bi ufak şuraya da değineyim.:D Bu denkleme karşı çıkmadım.Bana göre de yonko>amiraldir zaten.Sadece aralarında az fark olduğunu düşünüyorum.

@Mercury

Belli başlı yerlere cevap vereyim.

Ya tabii herkes gaza geliyordu demiyorum.Ama o zaman bu tarz yorumlardan çokça gördüğümü hatırlıyorum.

Son cümleyi yazmasan da yaşama ihtimali vardı derdim.Kesin yaşar diyemem ama o kurşun yaralarından,kılıç yaralarından sonra bile yaşama ihtimali var bence.Yani dediğin gibi bir durum olsa ve WB yaşasa şaşırmazdım.

Orası zaten belliydi yav.Ölmeye gelmişti mfye de bu psikolojisinin kötü olduğunu göstermez ki.Yani mesela adam savaşa normal bir şekilde gelse ve savaş anında şöyle düşünse ''Aha s.çtık burdan sağ çıkamaz'' vs. diye düşünse tamam o zaman psikolojisi kötüleşti derdim ama en baştan ölme niyetiyle gelmiş.Hani ölücem diye bi üzüntüsü falan çok yoktu bence.

Ya takmama nedenim Oda'nın işin ''kurgu'' kısmını fazla hissettirmesinden dolayı.İşte dediğim BM-açlık krizi durumu.Kadın topkekin başında birkaç saat yemek yemedi diye adayı birbirine katmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Hatta Jinbei gelip ağzına yemek tıkmıştı da anca öyle normale dönmüştü.Yani bu kadın herhangi bir yonkoyla dövüşse ve o kadar kısa sürede açlık krizine girecekse tüm yonkolar BM'yi patates eder diye yorumlayabiliriz.Ama Oda BM vs herhangi bir yonko dövüşü çizse bu açlık krizi durumunu göstermez bence bize.Aynı şeyin WB'de de olucağını düşünüyorum işte.Yani Oda bir gün WB vs herhangi bir yonko dövüşü çizse mfdeki gibi ara sıra haki kullanan bir WB görmeyiz.Sürekli haki kullanabilen,kondisyonu 10 gün dövüşecek kadar iyi olan bir WB görebiliriz.Kurgu uğruna Oda mfdeki gibi şeyler yapabiliyor.O yüzden çok takmıyorum demiştim.:/

Bi ufak şuraya da değineyim.:D Bu denkleme karşı çıkmadım.Bana göre de yonko>amiraldir zaten.Sadece aralarında az fark olduğunu düşünüyorum.
Dediğim gibi, ben biraz yanlış hatırlıyormuşum. O yüzden o konuda dediğim şey de şu an çok manasız oldu zaten. :üzgünüm:

Bence öyle bir durumda yaşamı ihtimali sıfır olurdu. Yani bence Beyazsakal'ın bütün handikaplarını çok hafife alıyorsun. Ama bencelerden çıkıp, ikna edici kesin bir şey söyleyemiyorum işte. :ehe: Hep Oda'nın suçu işte bunlar. :oleyo:

Finallere girdin, sınavların sürekli çok kötü geliyor. Bütünlemeye kalacağın kesin. Bunu kabullenmişsin artık. Bu kabullenme seni rahat bir psikolojiye sokar mı? Beni sokmaz mesela. :oleyo:

WCI'ın başında bir kaç saat yemek yiyemedi değil de, istediği şeyi yiyemedi diye krize girdi. İkinci kere krize girdiği zaman da aynı durum olmuştu, düğün pastasını yiyememişti. Yani kendi içinde bir mantığı var, o yüzden ben bu duruma çok kurgu diyemiyorum. Kurgu şudur bence: Luffy tam yakalandığı zaman tamatebako'nun patlaması. Tamam bunun da sözde mantığı var ama böyle bir tesadüf olmaz yani.

Beyazsakal'ın olayı da o yüzden tam olarak kurgu değildi. Nasıl ki deden artık 25-30 yaşındaki gücünde değilse, Beyazsakal da normal olarak öyle olacak. Üstüne hastalık, yaralanma falan da var. Bence asıl Kaido ile dövüşürken birden tüm handikapları ortadan kalkarsa asıl o zaman kurgu olur bence. O zaman Ace idam edilirken neden kral haki kullanmadın da şimdi kullanıyorsun diye sorarlar adama. :ehe:

Ha, ben yanlış anlamışım o zaman. :D Gerçi zaten oranın üstüne pek durmadan konu direkt Beyazsakal'a döndü yani. :ehe:

Bence öyle bir durumda yaşamı ihtimali sıfır olurdu. Yani bence Beyazsakal'ın bütün handikaplarını çok hafife alıyorsun. Ama bencelerden çıkıp, ikna edici kesin bir şey söyleyemiyorum işte. :ehe: Hep Oda'nın suçu işte bunlar. :oleyo:
Bende sana ikna edici bir şey söyleyemem ama.:D Dediğin gibi de olabilir yani.Görüş ayrılığı diyelim.

Finallere girdin, sınavların sürekli çok kötü geliyor. Bütünlemeye kalacağın kesin. Bunu kabullenmişsin artık. Bu kabullenme seni rahat bir psikolojiye sokar mı? Beni sokmaz mesela. :oleyo:
Şöyle bakalım olaya.Biz finallere gireriz çünkü sınıfı geçmeyi,ortalamayı yükseltmeyi vs. amaçlarız.Fakat WB'nin yaşama derdinde olduğunu sanmıyorum.Yani finale giren biri gibi bir hedefi yok.WB'nin karakteri hayata sımsıkı tutunacak tarzda bir karakter değil.Ölmesi gerekiyorsa ölür ona fark etmez türde bir karakteri var bence.Yani o savaşa ölmeyi kabullenerek geldi ama ''Ulan keşke burdan sağ çıksam da daha yaşasam'' mantığında olduğunu sanmıyorum.

WCI'ın başında bir kaç saat yemek yiyemedi değil de, istediği şeyi yiyemedi diye krize girdi. İkinci kere krize girdiği zaman da aynı durum olmuştu, düğün pastasını yiyememişti. Yani kendi içinde bir mantığı var, o yüzden ben bu duruma çok kurgu diyemiyorum. Kurgu şudur bence: Luffy tam yakalandığı zaman tamatebako'nun patlaması. Tamam bunun da sözde mantığı var ama böyle bir tesadüf olmaz yani.

Beyazsakal'ın olayı da o yüzden tam olarak kurgu değildi. Nasıl ki deden artık 25-30 yaşındaki gücünde değilse, Beyazsakal da normal olarak öyle olacak. Üstüne hastalık, yaralanma falan da var. Bence asıl Kaido ile dövüşürken birden tüm handikapları ortadan kalkarsa asıl o zaman kurgu olur bence. O zaman Ace idam edilirken neden kral haki kullanmadın da şimdi kullanıyorsun diye sorarlar adama. :ehe:
Dediğin tamate olayı da kurgu ona katılıyorum.BM'nin uzun süre yemek yemeyince krize girdiğiyle ilgili bir bilgi var mıydı hatırlamıyorum şu an ? BM dışında Luffy vs Kata'yı da söyleyebilirim ama.Önceki mesajlarda yazdım ya 5-10 gün dövüşlerin olduğu seride Luffy Cracker'le Kata'yla falan 10-15 saat falan dövüşüyor.Jinbei'nin Ace'nin kondisyonu Luffy ve Kata'dan iyidir diyebilir miyiz o zaman ? Bence diyemeyiz.Oda bu 5-10 günlük dövüşleri muhtemelen tamamen çizmicek.Anca bir kaç kare görürüz.O yüzden diyorum Oda devamını getirmeyeceği işlerde sallamayı seviyor diye.

Bende sana ikna edici bir şey söyleyemem ama.:D Dediğin gibi de olabilir yani.Görüş ayrılığı diyelim.

Şöyle bakalım olaya.Biz finallere gireriz çünkü sınıfı geçmeyi,ortalamayı yükseltmeyi vs. amaçlarız.Fakat WB'nin yaşama derdinde olduğunu sanmıyorum.Yani finale giren biri gibi bir hedefi yok.WB'nin karakteri hayata sımsıkı tutunacak tarzda bir karakter değil.Ölmesi gerekiyorsa ölür ona fark etmez türde bir karakteri var bence.Yani o savaşa ölmeyi kabullenerek geldi ama ''Ulan keşke burdan sağ çıksam da daha yaşasam'' mantığında olduğunu sanmıyorum. (1)

Dediğin tamate olayı da kurgu ona katılıyorum.BM'nin uzun süre yemek yemeyince krize girdiğiyle ilgili bir bilgi var mıydı hatırlamıyorum şu an ? BM dışında Luffy vs Kata'yı da söyleyebilirim ama.Önceki mesajlarda yazdım ya 5-10 gün dövüşlerin olduğu seride Luffy Cracker'le Kata'yla falan 10-15 saat falan dövüşüyor.Jinbei'nin Ace'nin kondisyonu Luffy ve Kata'dan iyidir diyebilir miyiz o zaman ? Bence diyemeyiz.Oda bu 5-10 günlük dövüşleri muhtemelen tamamen çizmicek.Anca bir kaç kare görürüz.O yüzden diyorum Oda devamını getirmeyeceği işlerde sallamayı seviyor diye.(2)
Numara verdim yine. :D

1-Beyazsakal'ın amacı Ace'i korsanlar kralı yapmak değil mi? Adam aynı anda hem Ace'i korsanlar kralı yapıp hem de onu MF'den kurtaramayacağını farkedince birinden vazgeçti yani. Aynı gün iki sınavın vardır, ama zaman yoktur. Sen önemsiz olandan vazgeçmek zorunda kalırsın, ama düşük alırsan yine de için yanar. İşte bu da onun gibi bir şey bence. :ehe:

2- Benim aklımda öyle kalmış ama kesin konuşmayayım yine de. 3 kere krize girdiğini gördük. Birinde canı croquembouche çekmişti, bulamayınca krize girdi. İkincisinde oruçluyken canı Semla falan çekti, oruçlu diye yedirmediler veya öyle bir şey işte, yine krize girdi. Üçüncüsünde de aylarca uğraştığı pastayı yemek için heyecanlı idi. Luffy geldi, pastayı parçaladı. Onu da yiyemedi ve krize girdi. Krize girdiği zamanlar, bir sürü başka başka şeyler yiyor, ama istediği şeyi yiyene kadar durmuyor. Mesela croquembouche ararken, şehirdeki pasta evleri falan yedi. Açlık krizi olsa, karnı doyunca durur ama o ancak croquembouche yiyince durdu işte.

O çok uzun süren dövüşlerin bir açıklaması var aslında. Ya da benim kafamda yaptığım bir açıklama. Çok uzun süren dövüşlerde karakterler birbirlerine denk oluyorlar. Günlerce birbirlerine hasar bile veremiyorlar mesela, sürekli savuşturuyorlar falan. Ama Luffy'nin dövüşlerinde, rakibinin gücü ile kendisinin gücü bu kadar yakın değil. Üstüne Luffy'nin G4 gibi süreli olan ve enerji harcayan garip garip teknikleri var. O yüzden biriyle günlerce dovusmemesi daha normal yani.

1-Beyazsakal'ın amacı Ace'i korsanlar kralı yapmak değil mi? Adam aynı anda hem Ace'i korsanlar kralı yapıp hem de onu MF'den kurtaramayacağını farkedince birinden vazgeçti yani. Aynı gün iki sınavın vardır, ama zaman yoktur. Sen önemsiz olandan vazgeçmek zorunda kalırsın, ama düşük alırsan yine de için yanar. İşte bu da onun gibi bir şey bence. :ehe:
Yav o kadardan bir şey olmaz ya.:/ Dediğin çok incik cincik oluyor bence.Yani opta herkes dövüşe tam motivasyonla girmiyor.Luffy Kata'yla dövüşürken psikolojisi Kata'dan daha kötüydü muhtemelen ama dövüşü yine de kazandı.Ya da WB savaş esnasında ''Ulen Ace'yi de kk yapamıcaz'' diye düşünerek içinin kan ağladığını çok sanmıyorum.Yani WB dediğin gibi Ace'nin kklık meselesini düşünmüş olsa bile bu onun dövüş performansını olumsuz yönde etkileyecek kadar önemli değil.Hatta dediğinin aksine Ace'nin ölümünden sonraki siniri,oğullarını savaştan sağ çıkarma düşüncesi WB'yi dövüş içinde psikolojik olarak olumlu yönde etkileyen şeylerdi bence.

2- Benim aklımda öyle kalmış ama kesin konuşmayayım yine de. 3 kere krize girdiğini gördük. Birinde canı croquembouche çekmişti, bulamayınca krize girdi. İkincisinde oruçluyken canı Semla falan çekti, oruçlu diye yedirmediler veya öyle bir şey işte, yine krize girdi. Üçüncüsünde de aylarca uğraştığı pastayı yemek için heyecanlı idi. Luffy geldi, pastayı parçaladı. Onu da yiyemedi ve krize girdi. Krize girdiği zamanlar, bir sürü başka başka şeyler yiyor, ama istediği şeyi yiyene kadar durmuyor. Mesela croquembouche ararken, şehirdeki pasta evleri falan yedi. Açlık krizi olsa, karnı doyunca durur ama o ancak croquembouche yiyince durdu işte.
Hmm tamamdır sağol.:D

O çok uzun süren dövüşlerin bir açıklaması var aslında. Ya da benim kafamda yaptığım bir açıklama. Çok uzun süren dövüşlerde karakterler birbirlerine denk oluyorlar. Günlerce birbirlerine hasar bile veremiyorlar mesela, sürekli savuşturuyorlar falan. Ama Luffy'nin dövüşlerinde, rakibinin gücü ile kendisinin gücü bu kadar yakın değil. Üstüne Luffy'nin G4 gibi süreli olan ve enerji harcayan garip garip teknikleri var. O yüzden biriyle günlerce dovusmemesi daha normal yani.
Luffy ve Kata'da denkti bence.Hele p-up sonrası.Ya da Lucci ve Luffy'de denkti ama dövüşleri yine 1 gün bile sürmedi.Ne bileyim bana tutarsız geliyo.Vs değerlendirirken 5-10 gün dövüşlerin olduğu verisi varken bizimkilerin sadece birkaç saat dövüşmesini de takmam o yüzden.Dediğim gibi kurgu olarak bakıyorum olaya.

Yav o kadardan bir şey olmaz ya.:/ Dediğin çok incik cincik oluyor bence.Yani opta herkes dövüşe tam motivasyonla girmiyor.Luffy Kata'yla dövüşürken psikolojisi Kata'dan daha kötüydü muhtemelen ama dövüşü yine de kazandı.Ya da WB savaş esnasında ''Ulen Ace'yi de kk yapamıcaz'' diye düşünerek içinin kan ağladığını çok sanmıyorum.Yani WB dediğin gibi Ace'nin kklık meselesini düşünmüş olsa bile bu onun dövüş performansını olumsuz yönde etkileyecek kadar önemli değil.Hatta dediğinin aksine Ace'nin ölümünden sonraki siniri,oğullarını savaştan sağ çıkarma düşüncesi WB'yi dövüş içinde psikolojik olarak olumlu yönde etkileyen şeylerdi bence. (1)

Hmm tamamdır sağol.:D (2)

Luffy ve Kata'da denkti bence.Hele p-up sonrası.Ya da Lucci ve Luffy'de denkti ama dövüşleri yine 1 gün bile sürmedi.Ne bileyim bana tutarsız geliyo.Vs değerlendirirken 5-10 gün dövüşlerin olduğu verisi varken bizimkilerin sadece birkaç saat dövüşmesini de takmam o yüzden.Dediğim gibi kurgu olarak bakıyorum olaya. (3)
1-Çok incik cincik olduğunun farkındayım, diğer konularda anlaştık veya anlaşamadık, onlar kapandı. Geriye bu kaldığı için bunu konuşuyorum yani. :ehe: Bir de Luffy'nin psikolojisi niye kötü olsun ki, Linlin'i öldürmek hariç ne istiyorsa yolunda gitmiş. Adam düğünden önce sıcak bir duş alıp rahatına bile bakmıştı yani. :ehe:

2- :sapkali:

3- Luffy ve Kata sonlara doğru denk olmaya başladılar. Başta Luffy dokunamıyordu bile yani. Lucci konusunda da dediğim gibi Luffy'nin modları olması sıkıntı çıkarıyor. O zamanlar G2 Luffy'i çok yoruyordu. Lucci ise G2 ile denk gidebiliyordu ama G3 yiyince komaya giriyordu neredeyse.

Ha zaten uzun süreli dövüşler her halükarda mantıksız. Hiç mi acıkıp susamazsın, veya tuvalet ihtiyacın olmaz yav? 11 saat bile abartı uzun yani. Artık değil 5-6 gün. :oleyo:

1-Çok incik cincik olduğunun farkındayım, diğer konularda anlaştık veya anlaşamadık, onlar kapandı. Geriye bu kaldığı için bunu konuşuyorum yani. :ehe: Bir de Luffy'nin psikolojisi niye kötü olsun ki, Linlin'i öldürmek hariç ne istiyorsa yolunda gitmiş. Adam düğünden önce sıcak bir duş alıp rahatına bile bakmıştı yani. :ehe:
Ama sonuçta düşman bölgesindelerdi.BM diğerlerinin peşindeydi.Yani topkekte tayfasından birini kaybetme ihtimali epey fazlaydı.Bu Luffy'i strese sokmak için yeterli bence.:/

3- Luffy ve Kata sonlara doğru denk olmaya başladılar. Başta Luffy dokunamıyordu bile yani. Lucci konusunda da dediğim gibi Luffy'nin modları olması sıkıntı çıkarıyor. O zamanlar G2 Luffy'i çok yoruyordu. Lucci ise G2 ile denk gidebiliyordu ama G3 yiyince komaya giriyordu neredeyse.

Ha zaten uzun süreli dövüşler her halükarda mantıksız. Hiç mi acıkıp susamazsın, veya tuvalet ihtiyacın olmaz yav? 11 saat bile abartı uzun yani. Artık değil 5-6 gün. :oleyo:
Dediğine göre Luffy hiçbir zaman 10 gün dövüş çıkarıcak kondisyona sahip olamıcak o zaman.Sonuçta gler bu adamın gücü ve her zamanda kullanıcak.Kk olduğunda bile 5-10 gün dövüş çıakrıcak kondisyona sahip olamıcaksa fazla mantıksız olur bu bana göre.Bi tek Luffy'nin mi yetenekleri onu çok yoruyor ? Law'ın ki de yoruyor mesela.Ya da amiraller de meyveyi kullandıkça yoruluyorlardır heralde.Sadece onlarda etkisini göstermesi 10 gün sürüyor gibi falan.Bu konuda her türlü bir tutarsızlık var bence.

Ama sonuçta düşman bölgesindelerdi.BM diğerlerinin peşindeydi.Yani topkekte tayfasından birini kaybetme ihtimali epey fazlaydı.Bu Luffy'i strese sokmak için yeterli bence.:/ (1)

Dediğine göre Luffy hiçbir zaman 10 gün dövüş çıkarıcak kondisyona sahip olamıcak o zaman.Sonuçta gler bu adamın gücü ve her zamanda kullanıcak.Kk olduğunda bile 5-10 gün dövüş çıakrıcak kondisyona sahip olamıcaksa fazla mantıksız olur bu bana göre.Bi tek Luffy'nin mi yetenekleri onu çok yoruyor ? Law'ın ki de yoruyor mesela.Ya da amiraller de meyveyi kullandıkça yoruluyorlardır heralde.Sadece onlarda etkisini göstermesi 10 gün sürüyor gibi falan.Bu konuda her türlü bir tutarsızlık var bence. (2)
1-Luffy'den bahsediyoruz değil mi? :ehe:

2-G2 ve G3'ün sıkıntıları vardı, hepsini aştı şu an. Gün gelir G4'ün sorunlarını da aşar bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık