Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
İşte asıl bu ters köşe.O kadar belli bir şeyi yapmayacaktır Oda.Zaten Fuji'nin son savaşta bizimkilere karşı ölümüne savaşması olası bile değil bence.Dressrosa'da Aka'yla tamamen zıt olduğunu gördük.
Fuji'yle bizimkiler arasında bir düşmanlık olmaz. Tıpkı Smoker gibi.

Yeni gelecek olan amiral de zaten muhtemelen Akainu gibi bir tip olacaktır.

Aynen bende onu diyorum.Zaten ben Fuji'nin ileri de denizcilere karşı savaşacağını düşünüyorum.Hatta Kizaru'yla.
Fuji'nin meyvesi sanırım Karasakal'ın meyvesinin zıttı. Belki Fuji o zamanlarda bize destek olabilir.

Kizaru'yu alabilmek için gözlem hakisi ve hız en üst noktada olması lazım. Katakuri bile hız konusunda eksik kalır... Gerçi kimse ışık'tan daha hızlı olamayacağına göre.

Muhtemelen Kizaru'nun rakibi özellikleri bakımından seri sonunda Sanji olacaktır.

Sanji'nin gözlem hakisi ve hızı, tayfadaki en üst seviye olan eleman. Dayanıklılık gücü az olsa da, Kizaru karşısında bu iki faktör en önemlisi.

Fuji'nin meyvesi sanırım Karasakal'ın meyvesinin zıttı. Belki Fuji o zamanlarda bize destek olabilir.

Kizaru'yu alabilmek için gözlem hakisi ve hız en üst noktada olması lazım. Katakuri bile hız konusunda eksik kalır... Gerçi kimse ışık'tan daha hızlı olamayacağına göre.

Muhtemelen Kizaru'nun rakibi özellikleri bakımından seri sonunda Sanji olacaktır.

Sanji'nin gözlem hakisi ve hızı, tayfadaki en üst seviye olan eleman. Dayanıklılık gücü az olsa da, Kizaru karşısında bu iki faktör en önemlisi.
İşte bu yüzden Sanji'nin Kizaru'nun rakibi olucağını düşünmüyorum.Bunlar Oda'nın ters köşe çabaları.Bence bizim tayfa amirallerle hiç muhattap olmucak.

3 amiral+1 filo amirali var.Son savaşta Fuji denizcilerin karşısında olucak ve 2 amiral+1 filo amirali kalmış olucak.Eşleşmeleri de şu şekilde düşünüyorum.

Fuji vs Kizaru.
Aokiji vs Ryokugyu.
Sabo vs Akainu.

Bir tek Fuji vs Kizaru'dan bahsedeyim.Bence bu ikisinin yetenekleri birbirleriyle çok uyumlu.Sen Kizaru'yla dövüşmek için hız en üst noktada olması lazım demişsin.İşte Fuji bunun tam tersi bence.Kendisi hızlı değil ama rakibin hızını azaltabiliyor.Adam zaten meyvesi sayesinde bir nevi basınç uygulayıp kişinin fiziksel yeteneklerini kırabiliyor.Yani ikisi arasındaki olası bir dövüşte Kizaru hızlı tekmeler atarak nakavt etmeye çalışırken Fuji bu tekmelere basınç uygulayarak yavaşlatıcak ve doğal olarak saldırı gücünü düşürmüş olucak.Onun dışında k.haki demişsin.Fuji'nin bu konuda en üst seviyelerde olduğunu biliyoruz.

Bir diğer benzer noktaları da kılıç kullanmaları.Fuji'nin zaten kılıcı var.Kizaru'da ışın kılıcı yapabiliyor.Yani düşününce yetenekleri birbirleriyle kapışmaya çok uygun.Ayrıyetten şöyle bir şey de var.Sarı ve mor zıt renkler.Bu da ufakta olsa böyle düşünmemi destekliyor.

Ya net bir sekilde su mangayi ve animeyi takip eden bilen bilir. 20 yildir var ve cizgisi hep belli yonkou>amiral>sag kol. Amirallerin guclerine gelince net bir sekilde yonkou alti yasli WB bile tam bir hayal kirikligi oldu bende Oda bildigin gomdu .Bence WB en kotu yanina bir amirali hadi gectim akainuyu oldurmeden olmemeliydi.

20 yıldır devam eden bir serinin dinamikleri aynı kalamaz. Değişim kaçınılmazdır kısacası.

Sadece mantıken şöyle söylenebilir, Luffy'nin her bir sonraki rakibi bir önceki rakibinden daha fazla zorlayacaktır Luffy'i. One Piece'deki mantık bu şekilde ilerliyor. Biz burada o şundan üstün müdür değil midir diye tartışıyoruz. Yoksa aslında işin çok basit bir mantığı var.

Ha tabii bir de işin "dramatik altyapısı" da mevcut. Bir hikayeyi okunur/izlenir yapan en önemli faktörlerden birisi ana karakter ile düşmanı arasındaki dramatik altyapıdır.

Akainu ve Teach, bunlar tartışılmaz bir şekilde serinin final boss'ları.

İşte bu yüzden Sanji'nin Kizaru'nun rakibi olucağını düşünmüyorum.Bunlar Oda'nın ters köşe çabaları.Bence bizim tayfa amirallerle hiç muhattap olmucak.

3 amiral+1 filo amirali var.Son savaşta Fuji denizcilerin karşısında olucak ve 2 amiral+1 filo amirali kalmış olucak.Eşleşmeleri de şu şekilde düşünüyorum.

Fuji vs Kizaru.
Aokiji vs Ryokugyu.
Sabo vs Akainu.

Bir tek Fuji vs Kizaru'dan bahsedeyim.Bence bu ikisinin yetenekleri birbirleriyle çok uyumlu.Sen Kizaru'yla dövüşmek için hız en üst noktada olması lazım demişsin.İşte Fuji bunun tam tersi bence.Kendisi hızlı değil ama rakibin hızını azaltabiliyor.Adam zaten meyvesi sayesinde bir nevi basınç uygulayıp kişinin fiziksel yeteneklerini kırabiliyor.Yani ikisi arasındaki olası bir dövüşte Kizaru hızlı tekmeler atarak nakavt etmeye çalışırken Fuji bu tekmelere basınç uygulayarak yavaşlatıcak ve doğal olarak saldırı gücünü düşürmüş olucak.Onun dışında k.haki demişsin.Fuji'nin bu konuda en üst seviyelerde olduğunu biliyoruz.

Bir diğer benzer noktaları da kılıç kullanmaları.Fuji'nin zaten kılıcı var.Kizaru'da ışın kılıcı yapabiliyor.Yani düşününce yetenekleri birbirleriyle kapışmaya çok uygun.Ayrıyetten şöyle bir şey de var.Sarı ve mor zıt renkler.Bu da ufakta olsa böyle düşünmemi destekliyor.
Dediklerine katılmakla beraber, bizim tayfa amiraller ile çok şiddetli bir şekilde savaşacaktır. Luffy tek başına ya da yanında birileriyle beraber fark etmez.

Amiralleri yenmeden Korsanlar Kralı olmanın mantığı yok yani. :)

E. Oda uzun yıllardır seriyi getirmek istediği noktaya getirdi nihayet. Luffy vs Yonkou'lar & Amiraller.

E.oda hiçbir zaman bir amiralin tam gücünü göstermemişken şimdiki arclarda luffy yi o seviyedeki bir adamla kapıştırmaz.

Ayrıca daha tayfanın kaptanı bile bir yonkou'nun 2. komutanını yenemiyorken, tayfanın diğer üyelerinden kalkıp şimdilik amirallere kafa tutmasını beklemek saçmalık olur.

Amiraller ile olan dövüş zaten muhtemelen son büyük savaşta olacaktır.

Benim açımdan düşününce endişe ettiren şey şu; son büyük savaşta E. Oda'nın kafasındaki şey devasa bir meydan muharebesi. Bu da maalesef dövüşlerin çok ayrıntılı işlenemeyeceği anlamına geliyor. Nice beklenen dövüşler belkide sadece 1 sayfa çizilecek ve bir daha gösterilmeyecek.

Fuji vs Kizaru.
Aokiji vs Ryokugyu.
Sabo vs Akainu.

Bu konuda aynı düşünüyormuşuz. Bizim tayfa amirallerle ölümüne veya uzun vadeli bir dövüş yapmayacaktır ama bir iki kere monster triodan farklı amirallerle vur kaç göreceğiz bence hem bizim tayfa hiç amirallerle kapışmadı denmesin diye ve okuyucuyu tatmin etme açısından.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık