Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Shanks>BB>BM=kaido>akaiunu>kizaru (evet BM ve Kaido'nun en zayıf yonkoular olduğunu iddia ediyorum iddiamın arkasındayım wano arc sonu görüşmek üzere.İkisinin arasında çok fark yoktur ama Kaido ilk düşecek yonkou BM ise Luffy nin kataya verdiği sözde olduğu gibi Luffy'nin ilerleyen zamanda tekrar tüm kek adasına gelip kendi evinde BM'yi yenmesiyle iner. )

Bir amiralin G4 karşısında hiç hasar almayıp, ardından Luffy'e tek attığını hayal edebiliyor musunuz?
Bu mantık yanlış ama.Eminim birçok kişi Kaido’nun tam güç kullanmadan Luffy’e tek atacağını da hayal etmemiştir ama olabiliyor böyle şeyler.Kaldı ki bir amiralle g4ü karşı karşıya görmediğimize göre Kaido olayından sonra gayette hayal edenler olabilir.

Bu mantık yanlış ama.Eminim birçok kişi Kaido’nun tam güç kullanmadan Luffy’e tek atacağını da hayal etmemiştir ama olabiliyor böyle şeyler.Kaldı ki bir amiralle g4ü karşı karşıya görmediğimize göre Kaido olayından sonra gayette hayal edenler olabilir.
Bence Luffy'nin Kaido'dan tek yemesi öyle çok şaşırtıcı bir şey değildi. Diğer konuda da şöyle diyeyim, Marco gayet amiral tutuyordu. Hatta kendi çapında hasar bile verebiliyordu. Luffy de aşağı yukarı o seviyelerde ise, aynı şekilde Luffy de bir süre amirali tutar ve hasar da verebilir bence.

Akainu'yu sayarsak yapar.
Akainu diğer amirallerden öyle kayda değer farkla daha güçlü değil ki. Atıyorum senin düşüncene göre, Aokiji bunu yapamıyorsa, Akainu da yapamamalı yani.

2 sene önce Luffy'ye yamulan Teach'in şimdi G4'e güleceğini mi düşünüyorsun? O nasıl Yonko olmuş?
Teach acıyı fazla hissediyor diye yamuldu. Darbe aldığı zaman acının etkisi geçene kadar yamuluyor, ardından darbenin etkisi geçince kendine geliyor. Şu an dövüşseler muhtelemelen şu şekilde olur hatta. Luffy kong gun ile vurur. Teach yine acıdan bağırmaya başlar. Sonra ayağa kalkar, meyvesi ile Luffy'i yanına çekip deprem ile vurur ve tekler.

Bence Luffy'nin Kaido'dan tek yemesi öyle çok şaşırtıcı bir şey değildi. Diğer konuda da şöyle diyeyim, Marco gayet amiral tutuyordu. Hatta kendi çapında hasar bile verebiliyordu. Luffy de aşağı yukarı o seviyelerde ise, aynı şekilde Luffy de bir süre amirali tutar ve hasar da verebilir bence.
İşte sen hayal edebiliyorsun diye şaşırtıcı gelmiyor.Yani kendi beklentini kanıt olarak sunmaya çalışmışsın ama tam tersini düşünenlerde olabilir ki var da zaten.

Kaido g4'e tek atana kadar seride yine belli bir güç dengesi var diye düşünüyordum ama o olayla aslında güç dengelerinin düşündüğüm kadar ayarında olmadığını düşünmeye başladım.Yani bana göre net sıçıştı Kaido'nun g4'e tek atması.Bunu da amiral sevici olduğumdan ya da yonkoları sevmediğimden demiyorum.Mfdeki güç dengelerine çok aykırı bence.

Bir yonko tam güç kullanmadan sağ kol seviyesi bir adama tek atıyor.(Kaido-Luffy)
Bir amiral bir yonkoyla savaşıyor.Yenilse de ölümcül hasarlar verebiliyor.(WB-Aka)
Sağ kol ve komutanlar bir amirali tutabiliyor.(Jozu-Aok,Marco-Kizaru)

Yani şurdan nasıl mantıklı bir açıklama yapılır ki ? Kaido-Luffy olayını ben yonko-sağ kol arasındaki güç farkı olarak görüyorum ve o sahneye bakarsak arada uçurum var.Ama öte yandan amiralde bu yonkolardan biriyle kapıştı.O zaman sağ kol ve sağ koldan güçsüz olan komutanlar bana göre amirali oyalayabilecek güce bile sahip olmamalı.Ama mfde yine bir süre tutabiliyorlardı.Anlamadım işi.

Bu anca şu mantıkla iyi bir yere bağlanır gibi.Yonko ve amiraller cidden çok ayrı ligdeler.Aynı şekilde amiraller(Kizaru,Aok) komutanlar karşısında tam güç savaşmadı.Yani bunlar tam güç savaşmamışsa komutanların amiralleri tutması mantıklı olabilir gibi düşünmeye başladım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık