Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
İşte sen hayal edebiliyorsun diye şaşırtıcı gelmiyor.Yani kendi beklentini kanıt olarak sunmaya çalışmışsın ama tam tersini düşünenlerde olabilir ki var da zaten.

Kaido g4'e tek atana kadar seride yine belli bir güç dengesi var diye düşünüyordum ama o olayla aslında güç dengelerinin düşündüğüm kadar ayarında olmadığını düşünmeye başladım.Yani bana göre net sıçıştı Kaido'nun g4'e tek atması.Bunu da amiral sevici olduğumdan ya da yonkoları sevmediğimden demiyorum.Mfdeki güç dengelerine çok aykırı bence.

Bir yonko tam güç kullanmadan sağ kol seviyesi bir adama tek atıyor.(Kaido-Luffy)
Bir amiral bir yonkoyla savaşıyor.Yenilse de ölümcül hasarlar verebiliyor.(WB-Aka)
Sağ kol ve komutanlar bir amirali tutabiliyor.(Jozu-Aok,Marco-Kizaru)

Yani şurdan nasıl mantıklı bir açıklama yapılır ki ? Kaido-Luffy olayını ben yonko-sağ kol arasındaki güç farkı olarak görüyorum ve o sahneye bakarsak arada uçurum var.Ama öte yandan amiralde bu yonkolardan biriyle kapıştı.O zaman sağ kol ve sağ koldan güçsüz olan komutanlar bana göre amirali oyalayabilecek güce bile sahip olmamalı.Ama mfde yine bir süre tutabiliyorlardı.Anlamadım işi.

Bu anca şu mantıkla iyi bir yere bağlanır gibi.Yonko ve amiraller cidden çok ayrı ligdeler.Aynı şekilde amiraller(Kizaru,Aok) komutanlar karşısında tam güç savaşmadı.Yani bunlar tam güç savaşmamışsa komutanların amiralleri tutması mantıklı olabilir gibi düşünmeye başladım.
Şimdi öncelikle, komutan seviyesi adamlar için Marineford harici yerlere de bakabiliriz. Mümkün olduğunca Marineford konusuna girmek istemiyorum çünkü.

Dof (3,5. Adam) vs Aokiji
Luffy (4.Adam) vs Fujitora
Zoro (?. Adam) vs Fujitora
Luffy vs (Sağ kol) vs Kaido

Komutan seviyesi (Hiçbiri ilk üç değildi bence) üç kişi de amiralden tek yemedi. Hatta bir süre tutabildiler. Dediğin gibi amiraller tam güç dövüşmedi. Peki Luffy Fuji ile dövüşürken G4 açtı mı, hayır. Zoro Ashura açtı mı, hayır. Dof uyanış açtı mı, hayır. Yani komutanlar da çok ciddi değildi. Buradan çıkarılacak sonuç, komutanlar ile amiraller arasında yoldan geçerken tekleyecek kadar uçurumlar olmadığıdır bence.

Neyse, burayı geçip, esas kısma geleyim. Kaido'nun tek atmasının Marineford denglerine aykırı olduğunu düşünüyorsun. Dediğine göre:

-Yonkou (Kaido) >>> Sağ Kol
-Yonkou (Beyazsakal) >= Amiral
-Amiral > Sağ kol

E o zaman bu eşitsizlik sisteminin çözüm kümesi boş küme. :oleyo:

Ama çok basit bir hatan var, yonkou değişkenleri farklı. Biri Beyazsakal, diğeri Kaido. Ve çok fazla handikapı olan Beyazsakal'ın hala yonkou seviyesinde olduğunu düşünüyorsun.

-Yaşlılık.
-Hastalık.
-Kalbine aldığı kılıç yarası.
-Bir sürü kurşun yarası.
-Başka bir sürü kılıç yarası.
-Daha başka bir sürü top yarası.
-Psikolojik çöküntü.
-Mekan dezavantajı vs.

Kaido'nun ne handikapı vardı? Hiç. Iki Kırmızı Tuborg icmişti sadece. :oleyo: E o zaman ben nasıl, Kaido = Beyazsakal deyip bu eşitsizliği çözmeye çalışabilirim ki? Sonra çözüm kümesi tabi ki boş küme çıkar.

Beyazsakal < Yonkou deyip çözmeye çalışsan, sorun çözülür yani bence.

Bir amiralin G4 karşısında hiç hasar almayıp, ardından Luffy'e tek attığını hayal edebiliyor musunuz?
Sanırsın her yonkoda Kaido ve Mom sertliği var. Bunların anormal olduğu özellikle belirtildi. Kaido ayrıca en güçlü canlı. Mom bile g4'ü koka ile karşılarken Kaido haki savunması yapmamasına rağmen hasar almadı. Mom'dan bile sert görünüyor.

Öte yandan Mom, Bege'nin kale formuna kaç kere vurdu, bana kalırsa Kaido bir kez vursa ortada kale male kalmaz. G4 Luffy'nin dayanıklılığı, kale formundaki Bege'den fazladır. Yani Kaido, en unvanının hakkını veren bir adam.

Kişi özelinde değerlendirmek yerine, sanki her yonko Kaido'nun sertliğine ve saldırı gücüne sahipmiş gibi yorumlamanın manası yok. WB, çöplerden bile hasar alıyordu, elbette ki g4'ten de alır. Onun olayı sertlik değil, dayanıklılık idi. Keza BB de öyle. Sert bir bedeni yok ama dayanıklı.

Amiraller tek atmasalar da olur, birinin saldırı gücü iyidir ama savunması kötüdür, bir vurur, beş yer, diğerinin saldırısı o kadar iyi değildir ama savunması çok iyidir, kolay kolay dokunamazsın, bir yer beş vurur. İki türden birincisine Kaido, ikincisine amiraller örnek verilebilir. Ulan adam Luffy'den 2 dakikada 22 darbe aldı. Ya o saldıran Luffy değil de amiral olsaydı? Diğer taraftan, Luffy, bir amirale bu kadar kolay şekilde net darbeler indirebilir mi? Aklın kesiyor mu?

Şimdi öncelikle, komutan seviyesi adamlar için Marineford harici yerlere de bakabiliriz. Mümkün olduğunca Marineford konusuna girmek istemiyorum çünkü.

Komutan seviyesi (Hiçbiri ilk üç değildi bence) üç kişi de amiralden tek yemedi. Hatta bir süre tutabildiler. Dediğin gibi amiraller tam güç dövüşmedi. Peki Luffy Fuji ile dövüşürken G4 açtı mı, hayır. Zoro Ashura açtı mı, hayır. Dof uyanış açtı mı, hayır. Yani komutanlar da çok ciddi değildi. Buradan çıkarılacak sonuç, komutanlar ile amiraller arasında yoldan geçerken tekleyecek kadar uçurumlar olmadığıdır bence.

Neyse, burayı geçip, esas kısma geleyim. Kaido'nun tek atmasının Marineford denglerine aykırı olduğunu düşünüyorsun. Dediğine göre:

-Yonkou (Kaido) >>> Sağ Kol
-Yonkou (Beyazsakal) >= Amiral
-Amiral > Sağ kol

E o zaman bu eşitsizlik sisteminin çözüm kümesi boş küme. :oleyo:

Ama çok basit bir hatan var, yonkou değişkenleri farklı. Biri Beyazsakal, diğeri Kaido. Ve çok fazla handikapı olan Beyazsakal'ın hala yonkou seviyesinde olduğunu düşünüyorsun.

-Yaşlılık.
-Hastalık.
-Bir sürü kurşun yarası.
-Psikolojik çöküntü.
-Mekan dezavantajı vs.

Kaido'nun ne handikapı vardı? Hiç. Iki Kırmızı Tuborg icmişti sadece. :oleyo: E o zaman ben nasıl, Kaido = Beyazsakal deyip bu eşitsizliği çözmeye çalışabilirim ki? Sonra çözüm kümesi tabi ki boş küme çıkar.

Beyazsakal < Yonkou deyip çözmeye çalışsan, sorun çözülür yani bence.
+1 @Hakili Yumruk

Beyazsakal fanı olduğum iki karakterden biri olsa da hiçbir yonkou karşısında şansı yoktu Mf'de ki haliyle.

Sanırsın her yonkoda Kaido ve Mom sertliği var. Bunların anormal olduğu özellikle belirtildi. Kaido ayrıca en güçlü canlı. Mom bile g4'ü koka ile karşılarken Kaido haki savunması yapmamasına rağmen hasar almadı. Mom'dan bile sert görünüyor.

Öte yandan Mom, Bege'nin kale formuna kaç kere vurdu, bana kalırsa Kaido bir kez vursa ortada kale male kalmaz. Bana kalırsa g4 Luffy'nin dayanıklılığı kale formundaki Bege'den fazladır. Yani Kaido, en unvanının hakkını veren bir adam.

Kişi özelinde değerlendirmek yerine, sanki her yonko Kaido'nun sertliğine ve saldırı gücüne sahipmiş gibi yorumlamanın manası yok. WB, çöplerden bile hasar alıyordu, elbette ki g4'ten de alır. Onun olayı sertlik değil, dayanıklılık idi. Keza BB de öyle. Sert bir bedeni yok ama dayanıklı.

Amiraller tek atmasalar da olur, birinin saldırı gücü iyidir ama savunması kötüdür, bir vurur, beş yer, diğerinin saldırısı o kadar iyi değildir ama savunması çok iyidir, kolay kolay dokunamazsın, bir yer beş vvurur.İki türden birincisine Kaido ikincisine amiraller örnek verilebilir. Ulan adam Luffy'den 2 dakikada 22 darbe aldı. Ya o saldıran Luffy değil de amiral olsaydı? Diğer taraftan, Luffy, bir amirale bu kadar kolay şekilde net darbeler indirebilir mi? Aklın kesiyor mu?
Cevap vermeye sondan başlayayım, sence Kaido'nun o darbeleri savuşturama gibi bir düşüncesi var mıydı, ben söyleyeyim yoktu. Sıyrılma veya haki basmaya çalışmadı bile. Darbeler çok hızlı idi, Kaido farkedemedi gibi bir durum da yoktu. Ya kafası iyi olduğundan ya da müstakbel headliner'ının gücünü test etmek istediğinden bilerek yedi. Ya amiral saldırsa ne olurdu demişsin, cevabı basit. Bu sefer savunma yapardı. Neyse bu konumuz değil zaten.

Başta Kaido'yu diğer yonkou'lardan ayırıp, Kaido > Yonkou = Amiral şeklinde yorumlamışsın gibi anladım. Cevap vereyim o zaman, Kaido ve Linlin sert evet. Ama eminim Shanks da o açığı gözlem ve silahlanma hakileri ile kapatıyordur. Ve yine eminim ki, handikapsız Beyazsakal da haki basıp, yine o açığı kapatıyordu.

Yani Kaido ile diğer yonkoular arasında öyle uçurum yoktu. Olsa, Kaido zaten çoktan korsanlar kralı olurdu yani.

Linlin ve Bege konusuna gelirsem, Linlin Bege'ye haki bile basmadan, çıplak elle saldırdı ve tekleyemedi. Kaido Luffy'i teklerken sopa + haki ile vurdu. Bege'ye sopa ile vursa bir ihtimal tekleyebilir ama çıplak elle vurursa tekleyebileceğini sanmıyorum. Ayrıca bence Bege, G4'den dayanıklıdır zaten. Adam bu olayı ile Luffy ile aynı kulvarda (Ikisinin de nova olmasını kastediyorum.) bir korsan olabiliyor. Onun haricinde bir olayı yok zaten. Bunda bile Luffy'i geçemeyecek ise, işimiz var.

Onun haricinde amiral tek atamaz demişsin zaten, ben de sana Kaido >> diğer yonkou'lar = amiral değil de Kaido = Yonkou > Amiral olduğunu anlatmaya çalıştım. :/

Cevap vermeye sondan başlayayım, sence Kaido'nun o darbeleri savuşturama gibi bir düşüncesi var mıydı, ben söyleyeyim yoktu. Sıyrılma veya haki basmaya çalışmadı bile. Darbeler çok hızlı idi, Kaido farkedemedi gibi bir durum da yoktu. Ya kafası iyi olduğundan ya da müstakbel headliner'ının gücünü test etmek istediğinden bilerek yedi. Ya amiral saldırsa ne olurdu demişsin, cevabı basit. Bu sefer savunma yapardı. Neyse bu konumuz değil zaten.

Başta Kaido'yu diğer yonkou'lardan ayırıp, Kaido > Yonkou = Amiral şeklinde yorumlamışsın gibi anladım. Cevap vereyim o zaman, Kaido ve Linlin sert evet. Ama eminim Shanks da o açığı gözlem ve silahlanma hakileri ile kapatıyordur. Ve yine eminim ki, handikapsız Beyazsakal da haki basıp, yine o açığı kapatıyordu.

Yani Kaido ile diğer yonkoular arasında öyle uçurum yoktu. Olsa, Kaido zaten çoktan korsanlar kralı olurdu yani.

Linlin ve Bege konusuna gelirsem, Linlin Bege'ye haki bile basmadan, çıplak elle saldırdı ve tekleyemedi. Kaido Luffy'i teklerken sopa + haki ile vurdu. Bege'ye sopa ile vursa bir ihtimal tekleyebilir ama çıplak elle vurursa tekleyebileceğini sanmıyorum. Ayrıca bence Bege, G4'den dayanıklıdır zaten. Adam bu olayı ile Luffy ile aynı kulvarda (Ikisinin de nova olmasını kastediyorum.) bir korsan olabiliyor. Onun haricinde bir olayı yok zaten. Bunda bile Luffy'i geçemeyecek ise, işimiz var.

Onun haricinde amiral tek atamaz demişsin zaten, ben de sana Kaido >> diğer yonkou'lar = amiral değil de Kaido = Yonkou > Amiral olduğunu anlatmaya çalıştım. :/
Buna da +1 :)

@Densetsu no Samurai :sapkali:

Onun haricinde Beyazsakal konusunda da tamamen aynı düşünüyoruz. Beyazsakal en sevdiğim beş karakterden biridir, Marineford'da yonkou gücünde idi demeyi de isterdim, ama gerçekler öyle değildi malesef. Adamın bir ayağı çukurdaydı. :(

@Mercury

Tek tek gideyim daha anlaşılır olur.

Dof vs Aok nerde oldu ? Luffy vs Fuji,Zoro vs Fuji'ye girmedim ben.Mf deki komutan vs amirallere bakmıştım sadece.Çünkü dediğin gibi Luffy,Zoro vs Fuji'de taraflar tam ciddiyetinde olmadığından değerlendirmeye gerek yok.Mf daha ciddi bir ortamdı.

Şimdi mfye bakarsak amirallerin hemen tekleyememesi aralarında farkın yakın olduğunu göstermez bana göre.Mesela Jozu Aok'u hazırlıksız yakaladığında Aok'tan 2 damla getiriyor sadece.Ama Aok hazırlıksız yakaladığında direk nakavt ediyor.Eğer aralarındaki fark az olsa Aok tekleyememeliydi bence.Onun dışında yine sana yazmıştım galiba hatırlamıyorum.Kaido-Luffy ve WB-Aka dövüşlerine bakarak Aka ve G4 Luffy arasında sadece savunma olarak bile çok fark olduğunu...Sana yazmadıysam söyle araştırıp atayım o mesajımı.Neyse o zaman o mesajı yazdığımda Aka ve G4 Luffy arasında sadece savunma olarak bile çok fark çıkıyordu ki bu işin dediğim gibi sadece savunma boyutu.Saldırıya baksan geçenlerde açıklama yapılmış galiba Aka evrenin en iyi saldırı güçlerinden birine sahip diye.Hadi bu açıklama Oda'nın değil desek bile Aka'nın saldırı olarak en iyilerden biri olduğuna itiraz etmezsin sanırım.Sonuçta evrende adam öldürmeyi başarabilen nadir kişilerden.

Neyse bu dediklerimi Aka için dedim ama Aka'nın diğer amirallerden güç olarak şimdilik çok bir farkı yok diyeyim.Yani Aka için dediklerim tüm amiraller için geçerli.

Evet düşünüyorum.WB'nin daha güçsüz olduğunu söyleyeceğini tahmin etmiştim ama öyle olduğunu düşünmüyorum.Oda WB'yi çok hypeladı.O kadar efsane dediği karakterin yaşlı halini bile Kaido'dan,BM'den aşağıda tasarlamamıştır bence.

Bak bu argüman ''Kaido,BM>WB'' savı için en çok kullanılan argümanlardan.Ama bu tek başına tam bir kanıt olamaz.Bunun tam bir kanıt olabilmesi için ''zirve WB=zirve Kaido,BM'' falan olmalı ki o zaman ''Hee bu adamlar zirve güçlerinden denkse WB yaşlanınca Kaido,BM'den güçsüz olmuş olabilir.Mantıklı.'' diyebileyim.Ama zirve WB'nin Kaido'dan BM'den güçlü olduğuna dair birçok ipucu var.Bunu sende kabul edersin diye tahmin ediyorum.Yani WB'nin zirvesi bunlardan güçlüyse yaşlı hali onlara denk olabilir.O yüzden yaşlılık etkeni tam bir kanıt sayılamaz.

Buna bir şey diyemem.WB'yi ne kadar etkilediği konusunda ayrı düşeriz muhtemelen.

-Bir sürü kurşun yarası.
Evet bunlar WB için eksi bir durum fakat ben bu savada tam katılmıyorum.Ona da neden diceksin.Şundan dolayı bu kılıç yaralarının,top yaralarının büyük hasar gücüne sahip saldırılar olduğunu düşünmüyorum.Yani Aka'nın 1 magma yumruğu mu daha büyük saldırı gücüne sahiptir yoksa WB'nin tüm savaş boyunca aldığı top,kılıç,silah yarası mı desen ben Aka'nın yumruğu derim.Yani bu dediklerin evet WB'yi güçten düşürmüştür ama öyle gidipte %50'sine 60'ına falan düşürmemiştir.

-Psikolojik çöküntü.
Buna da tam katılmıyorum.Burda Ace'nin ölümünü kastediyorsun değil mi ? Öyleyse o çöküntü değil aksine anlık motivasyondu.WB o sinirle tüm savaş boyunca atmadığı güçte 2 yumruk attı Aka'ya.

-Mekan dezavantajı vs.
Bunun Aka vs WB'yle alakası yok ki.1v1'le alakası yok yani.WB'nin tarafını kuşattılar falan filan oluşumla ilgili.WB vs Aka'yı direk etkileyen bir durum değil yani.

@Densetsu no Samurai

Genel olarak böyle düşünüyorum bea.

Yok artık. Ancak bu kadar taraflı olunur :D Evet bilerek yedi :D

Kardeşim, buraya gelip Kaido'nun yaptığını amiral yapabilir mi? diyen sensin. Yani sanki hepsi Kaido sertliğine ve saldırı gücüne sahiplermiş gibi konuşan sensin. Ama gelip diğerlerinin farklı özellikleri vardır diyen de sensin. Bir kendi yorumunu oku önce. Evet, doğru olan ikinci söylediğin. Yani neymiş?

Her g4'ten hasar alan, Kaido sertliğine sahip olmayan, yonko altı olmuyormuş. ✓

Üstteki bilgiden hareketle, g4'ten hasar alıyor diye, bu, amiral yonko altıdır demek değildir. ✓

Amiraller tek atamaz demedim, atabilirler, özellikle Akainu ve eski amiral Kuzan bunun için çok uygun yeteneklere sahipler. Sadece kötü ihtimalle hareket edip onların da farklı avantajları olduğunu, tek atamasalar dahi, yani Kaido kadar saldırı güçleri olmasa dahi, savunmaları ile öne geçebileceklerini anlatmaya çalıştım. Kaido-amiral-Luffy örneği bunun içindi. Ama taraflı olduğun için "Kaido bilerek yedi, amiral olsa savuştururdu xd" deyip geçmişsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık