Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Kata luffy yi kendi dengi olarak görüyor. Kata amiral seviyesi olsaydı bu luffy nin de amiral seviyesi olduğunu gösterir ozaman. Amiraller denizcilerin en güçlüleri öyle 2 sene eğitim alıp o seviyeye çıkılamaz. Herkes amiral seviyesi olmuş arkadaş. Neyse bunu bizim hemen gaza gelmemize bağlıyorum. Bu arada kata adamdır yanlış anlaşılmasın sadece objektif bakılması lazım.
Argümanın çok zayıf bence.2 sene çalışıp o seviyeye çıkılmaz diyorsun fakat 2,3 arca yonko seviyesine yükselecek bu eleman o 2 senelik eğitimle.
Luffy eğitimsiz bir şekilde Buggy seviyesinden Lucci-Croco üstü bir seriveye yükselmişti aradan önce. Eğitimden sonra Ace seviyesinden amiral seviyesine yükselmiştir şimdiye kadar.
Ödül bazlı gösterirsem güç konusunda.10mden-400me gelişen Luffy,550mden 1 milyarlık korsan seviyesine yükseldi.

Günlerce kapışmaya müsait olabilir.Tabii eğer denk güçte isen olabilir. :) Garp ile günlerce kapışmaya müsait mi ? Çoğu kişi Garp'ı amirallerden çok daha güçlü görüyor.Garp ile Marco arasında belirgin bir fark var.Şayet amirallerde aynı seviyede olmasa çok daha güçlü olsalardı Marco ile aralarında böyle bir fark olurdu.Günlerce kapışmaya müsait meyvenin hiçbir anlamı kalmazdı yani.Fakat böyle olmadığını net biçimde gördük.

Marco aklınızı karıştırmasın.Bütün sağ kollar amiralle günlerce dövüşecek adamlar çıkacak.Yani bu onların seviyesinde oldukları demek.Meyve bahanesini diğerleri için öne süremeyeceğinize eminim.Diğerleri de gözüksün o zaman daha iyi anlayacaksınız.Jozu vurdu ama Kuzan son anda farkedip hasarı azalttı.Ona rağmen adamı çok ciddiye aldı.Sağ kolu ne kadar ciddiye alır artık sen düşün.
Garp'ın mf hali bile amirallerin üstündedir ama arada dediğin kadar uçurum olduğunu düşünmüyorum.Öte yandan Garp bir nevi Marco'nun antisi gibi bir şey.Magmaya,lazere kafa atan adam hakili yumruktan etkileniyordu ki muhtemelen haki Marco'yla kapışmak için daha önemli bir güç.Garp'ta da zaten hayvan gibi haki ve amirallerin az üstünde olduğunu düşünürsek o kadar fark gözükmesi normal olabilir.

Meyve bahanesi derken ? Anlamadım o kısmı.Eğer Marco'yu meyvesi sayesinde diğer sağ kollardan üstün gördüğümü düşünüyorsan yanılıyorsun diyeyim.Marco'nun bana göre hiçbir sağ koldan farkı yoktur.Onun dışında bir sağ kolun bir amiralle günlerce savaşması onunla aynı seviyede ya da yakın seviyede yapmıyor bana göre.Çünkü dediğim gibi önemli olan sadece dövüşün uzunluğu değil.Tarafların ne kadar hasar aldığı da önemli.Mesela Marco vs Aok oldu.Dövüş günler sürdü ama Marco sonunda yenilip öldürülürken Aok'ta ölümcül olmayan birkaç hasar var.Bunlara eşit diyebilir misin ? Ben yakın bile demem.Önceki mesajda dediğim gibi sağ kolun veya diğer komutanların amiral karşısındaki tek görevi onu oyalamaktır.

Bu arada Aokiji Jozu'yu nerde fark etti ? Ben hatırlamıyorum öyle bir şey.Atar mısın sayfayı ?

Kata luffy yi kendi dengi olarak görüyor. Kata amiral seviyesi olsaydı bu luffy nin de amiral seviyesi olduğunu gösterir ozaman. Amiraller denizcilerin en güçlüleri öyle 2 sene eğitim alıp o seviyeye çıkılamaz. Herkes amiral seviyesi olmuş arkadaş. Neyse bunu bizim hemen gaza gelmemize bağlıyorum. Bu arada kata adamdır yanlış anlaşılmasın sadece objektif bakılması lazım.
Bundan sonra kaido ile dövüşecek artık hangi seviyede sen hesap et.

Bundan sonra kaido ile dövüşecek artık hangi seviyede sen hesap et.
Hocam kim dedi sana bu arc dan sonra kaido ile dövüşeceğini :) bu klişe cevaplardan bi vazgeçemediniz :) E.oda, wb ile bağlantılı bir rakibin geleceğini söyledi. Hem kaido ile dövüşeyim diyene kadar birkaç dövüş daha yapar merak etme.

Argümanın çok zayıf bence.2 sene çalışıp o seviyeye çıkılmaz diyorsun fakat 2,3 arca yonko seviyesine yükselecek bu eleman o 2 senelik eğitimle.
Luffy eğitimsiz bir şekilde Buggy seviyesinden Lucci-Croco üstü bir seriveye yükselmişti aradan önce. Eğitimden sonra Ace seviyesinden amiral seviyesine yükselmiştir şimdiye kadar.
Ödül bazlı gösterirsem güç konusunda.10mden-400me gelişen Luffy,550mden 1 milyarlık korsan seviyesine yükseldi.
2 sene eğitim görmüş ve bu eğitimdekileri kullanabilmesi için dövüş yapması gerekiyor doğal olarak. Ödül benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Sanjinin ödülü 177m gidip perosperoyu veya oveni haşat edebilir aynı zamanda zoro da öyle. Ödül, vakit ve gösteriş isteyen birşey. Denizciler amirallere özel koltuk yapıyor mf savaşında luffy daha çok ekmek yemesi lazım o koltuğa oturabilmesi için.Luffy bu haliyle kizaru,aokiji veya akainu ile denk görülüyorsa diyeceğim birşey yok.

Garp'ın mf hali bile amirallerin üstündedir ama arada dediğin kadar uçurum olduğunu düşünmüyorum.Öte yandan Garp bir nevi Marco'nun antisi gibi bir şey.Magmaya,lazere kafa atan adam hakili yumruktan etkileniyordu ki muhtemelen haki Marco'yla kapışmak için daha önemli bir güç.Garp'ta da zaten hayvan gibi haki ve amirallerin az üstünde olduğunu düşünürsek o kadar fark gözükmesi normal olabilir.

Meyve bahanesi derken ? Anlamadım o kısmı.Eğer Marco'yu meyvesi sayesinde diğer sağ kollardan üstün gördüğümü düşünüyorsan yanılıyorsun diyeyim.Marco'nun bana göre hiçbir sağ koldan farkı yoktur.Onun dışında bir sağ kolun bir amiralle günlerce savaşması onunla aynı seviyede ya da yakın seviyede yapmıyor bana göre.Çünkü dediğim gibi önemli olan sadece dövüşün uzunluğu değil.Tarafların ne kadar hasar aldığı da önemli.Mesela Marco vs Aok oldu.Dövüş günler sürdü ama Marco sonunda yenilip öldürülürken Aok'ta ölümcül olmayan birkaç hasar var.Bunlara eşit diyebilir misin ? Ben yakın bile demem.Önceki mesajda dediğim gibi sağ kolun veya diğer komutanların amiral karşısındaki tek görevi onu oyalamaktır.

Bu arada Aokiji Jozu'yu nerde fark etti ? Ben hatırlamıyorum öyle bir şey.Atar mısın sayfayı ?
Sen baştan kafanda aşağı görerek yorumluyorsun.Pek anlaşmamız mümkün değil.Marco ile amiral günlerce dövüşse emin ol ikisi de aynı durumda olarak birisi kazanır aynı Kuzan ve akainu gibi.Zaten o sebeple günlerce dövüşüyorlar.Birisi tertemiz diğeri yaralı olduğu için değil.

Herkesin bildiği sahneden bahsediyorum.Jozu vuracakken son anda gözlerini çeviriyor işte .Geç farketmiş olsa bile farketti sonuçta az da olsa savunma yapacak kadar.

2 sene eğitim görmüş ve bu eğitimdekileri kullanabilmesi için dövüş yapması gerekiyor doğal olarak. Ödül benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Sanjinin ödülü 177m gidip perosperoyu veya oveni haşat edebilir aynı zamanda zoro da öyle. Ödül, vakit ve gösteriş isteyen birşey. Denizciler amirallere özel koltuk yapıyor mf savaşında luffy daha çok ekmek yemesi lazım o koltuğa oturabilmesi için.Luffy bu haliyle kizaru,aokiji veya akainu ile denk görülüyorsa diyeceğim birşey yok.
Ödülü örnek olarak verdim ama hiç bir şey ifade etmiyor kısmı yanlış.%75-80 doğruluk oranı var. Bir adamın değeri diğerinden yüksekse çoğunlukla ondan güçlü oluyor.Hele şöyle 200,300lük bir fark varsa bu durum bariz oluyor.işen bir karakter değil.Gear2 ve Gear 3ü kendi başına geliştirdi.Bunun dışında normal fiziksel gücü inanılmaz arttı ve onlarca teknik geliştirdi.Şimdi şu WCIdaki Luffy 2 sene önce eğitim görmüş çıkmış Luffy kalıbında değil.Ondan çok daha güçlü.Punk hazarddaki Luffyyi 10 dakikada falan haşat eder.

Bunun dışında verdiğin örneklerde yanlış.Prospero Sanjiyi yer.Özel koltuk yaptırıyor ne demek onu anlamadım.

Son olarak şuan değil.Fakat Katayı yenmiş olunca aşağı yukarı Marcoyla denk olacak veya geride bırakacak.Yani bu onu amiral seviyesine inanılmaz yaklaştırıyor.Hatta Fuji ile rahat kıyaslarım Luffyyi arc sonu.

Sen baştan kafanda aşağı görerek yorumluyorsun.Pek anlaşmamız mümkün değil.Marco ile amiral günlerce dövüşse emin ol ikisi de aynı durumda olarak birisi kazanır aynı Kuzan ve akainu gibi.Zaten o sebeple günlerce dövüşüyorlar.Birisi tertemiz diğeri yaralı olduğu için değil.

Herkesin bildiği sahneden bahsediyorum.Jozu vuracakken son anda gözlerini çeviriyor işte .Geç farketmiş olsa bile farketti sonuçta az da olsa savunma yapacak kadar.
Jozu sahnesine eve gidince bakarımda hiç öyle bir şey hatırlamıyorum.

"Emin ol ikiside aynı durumda olarak kazanır" diyorsunda hacı nasıl aynı durumda olurlar ? Bana diyorsun ama sende kendi kafandakine göre yorumluyorsun.Amiral-sağ kol kıyası için en iyi veri Marco'nun amiraller karşısındaki durumudur.Zaten Marco+Vista ve diğer tümenlerin karşısında Aka'nın tek çizilmesi aradaki seviye farkını gayet iyi belli ediyor.Kaldı ki Aka orda fiziksel olarak Marco'dan daha kötü durumdaydı.Garp'ın 1 yumruğu+Kizaru'nun 2-3 lazeri mi daha büyük handikaptır yoksa WB'nin en sinirli halinden 2 deprem yumruğu yemek mi ? Mesela o sahnede Aok+Vista ve tümenler vs Aka hayal edebiliyor musun ? Aok'un diğerlerine ihtiyaç duymadığı Aka ile 10 günlük kapışmasından belli zaten.

Dövüş uzunluğuyla da ilgili olarak şunu söyliyim.Mf arc zaten 30-35 chapterlık bir arctı ki süre olarakta birkaç saatte bitti.E haliyle o kadar kısa sürede amiraller Marco'yu saf dışı bırakamazdı.Amiral ve sağ kol arasında belli bir fark var dediysekte 2 dk da paket eder demedik.Dediğim gibi sağ kolun amiral karşısındaki en büyük işlevi onu oyalamak,tutmak olur ki Marco'da mf de tam anlamıyla bunu yapmıştır.Ama sırf uzun bir süre tutuyor diye onu amiralle aynı seviyede ya da yakın seviyede görmem.Çünkü dediğim gibi dövüşün sonunda amirale ölümcül,ciddi hasarlar vereceğini sanmıyorum.

Mesela amiral vs yonko desek amiral yonkoyu uzun bir süre tuttuğu gibi dövüşün sonunda yenilse bile yonkoya ciddi hasarlar vermiş olur.Bu yüzden amirali yonkoya yakın görürüm.Ha tabii bu yazdıklarım işin "bence"si.

Ödülü örnek olarak verdim ama hiç bir şey ifade etmiyor kısmı yanlış.%75-80 doğruluk oranı var. Bir adamın değeri diğerinden yüksekse çoğunlukla ondan güçlü oluyor.Hele şöyle 200,300lük bir fark varsa bu durum bariz oluyor.işen bir karakter değil.Gear2 ve Gear 3ü kendi başına geliştirdi.Bunun dışında normal fiziksel gücü inanılmaz arttı ve onlarca teknik geliştirdi.Şimdi şu WCIdaki Luffy 2 sene önce eğitim görmüş çıkmış Luffy kalıbında değil.Ondan çok daha güçlü.Punk hazarddaki Luffyyi 10 dakikada falan haşat eder.

Bunun dışında verdiğin örneklerde yanlış.Prospero Sanjiyi yer.Özel koltuk yaptırıyor ne demek onu anlamadım.

Son olarak şuan değil.Fakat Katayı yenmiş olunca aşağı yukarı Marcoyla denk olacak veya geride bırakacak.Yani bu onu amiral seviyesine inanılmaz yaklaştırıyor.Hatta Fuji ile rahat kıyaslarım Luffyyi arc sonu.
Koltuk derken amirallerin mf de oturduğu koltuklar. Hocam kendine göre oran yapıp kendine göre birşeyler çıkarıyorsun :) . Punk hazarddaki luffy yi 10 dk da haşat eder de ne demekmiş :) luffy tonlarca dayak yediği halde hatta kaçtığı halde yinede katayı alabiliyorsa bi zahmet sanji de perosu alsın emin ol luffy nin düştüğü durumlara düşmez. Katayı yenmesi demek marcoyla eşit olur diye birşey de yok :) ikisi farklı özellikli meyveleri var. Marco ve kata farklı özellikli krakterler. Luffy bu dövüşte gözlemini arttırdı diye marconun yenilenme özelliğini aşmış olmuyor ona da bir çare bulması lazım. Neyse hocam bu tartışmanın sonu gelmez. İstersen anket açabilirsin luffy amiral seviyesi oldu mu diye forumun çoğu da benim gibi düşünecektir. Bu arada düşüncene saygım var herkes farklı düşünebilir.

Denizcilerin en üst seviyesi amiraller madem o kadar aşmış kişilikler değil bu denizciler falan nasıl ayakta durmuş :S koramiraller falan gördüğümüz kadarıyla çöp :s

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık