Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Dragon'nun ne halt olduğu belli değilken ona inanıp, gözüyle gördüğüne inanmayıp, üstüne Kuzan'ın meyvesi gibi anında tekleyecek bir gücün titreşim gibi ..dirik bir uydurma olmasa öldüremeyeceğine inanmıyormuş. Ehuehehehehe trollün bile kalitesizi kötü oluyormuş.
Söylemiştim kişilere göre değişiyor kişilerin karşısına konuluşu hatta dezavantajları.
Asdadadas :D Şakacı seni.Espriler falan :D Aokiji titreşim meyvesi olmasa tek atacakmış Wb'ye :D

Dragon'nun ne halt olduğu belli değilken ona inanıp, gözüyle gördüğüne inanmayıp, üstüne Kuzan'ın meyvesi gibi anında tekleyecek bir gücün titreşim gibi ..dirik bir uydurma olmasa öldüremeyeceğine inanmıyormuş. Ehuehehehehe trollün bile kalitesizi kötü oluyormuş.
Söylemiştim kişilere göre değişiyor kişilerin karşısına konuluşu hatta dezavantajları.
Yalnız o uydurma dediğin şey adamın meyvesi :D Titreşimin dondurulamaması da gayet ilkokul fiziği kadar anlaşılabilir bi mesele.

Ama asıl mesele bence şu: Wb zaten ordan kurtulamayacak olsa o duruma sokulmazdı. Bir amiral ile yonkou aynı seviye değil çünkü. Dof ile amiral arasındaki kadar bir fark vardır. Tabi belli ki sen farklı düşünüyorsun, önümüzdeki ark Kaidou veya Big Mom vesilesiyle yonkou nasıl olurmuş görürüz.

Bence Yonkou sağ kolu<Amiral<Yonkou'dur. 2 Amiral 1 Yonkou'yu alabilir ama teke tekte Amiraller zorlasa bile alamazlar, alabiliyorsalar yeni dünyada Yonkou'lar hakim olmazdı.
+1 Allah razı olsun, Akainu için ayrı paragraf açayım bu adam = Yonkou bence çok sakat herif hani bi Yonkou'yu alma olasılığı vardır benim gözümde.

Son düzenleme:
En somut örnek nasıl Akainu oluyormuş. WB, Aokiji ve Kizaru'yu takmadı bile mesela, bunlarda amiral ama marco ve jozu'ya verildi. Yeri geldi Akainu ile top gibi oynadı...

Ne Amirallerin ne de Yonkouların gerçek gücünü görmedik. Saçmasapan dövüşler gördük, hele birde bu uyanma mevzusu çıktıktan sonra neler görecez kim bilir.

Aynı Doflamingo ve iki farklı durum.
-Aokiji'ye kıçını dönen, Fuji'ye seni gebertirim diyen ve bu iki adamdan zerre çekinmeyen Dof.
-Kaido'nun adını dahi duyunca rengi atan Dof.

Şu bile bir şeyleri açıklamak için yeterlidir. Mangakanın bir gün manganın altına Yonkou>amiral diye not düşmesi mi gerekiyor illa? :S

Aynı Doflamingo ve iki farklı durum.
-Aokiji'ye kıçını dönen, Fuji'ye seni gebertirim diyen ve bu iki adamdan zerre çekinmeyen Dof.
-Kaido'nun adını dahi duyunca rengi atan Dof.

Şu bile bir şeyleri açıklamak için yeterlidir. Mangakanın bir gün manganın altına Yonkou>amiral diye not düşmesi mi gerekiyor illa? :S
Benzeri bi örneği bende vermiştim.Fujitoranın olduğu gemiye gözü kapalı dalan Jack ve Kaido'ya itaat eden Jack :D

polo

Şimdi bana savaşı kavradın mı diye soranlara şunu sormak istiyorum oda savaşı kavramış mı bir kere. Oda mf arc ı çok iyi kurgulayamamış ki yanlış hatırlamıyorsam kendi de bunu söylemişti. En basitinden koka olayı haoshoku olayı(eskiden çıkınca milletin vay anasını deyip artık sıradan hale gelen şeyler) bunun apaçık göstergesi. Bakın bu wb o mf ye geldiğinde yonkou mu yonkou. Yönetiyor mu nw de bir yığın yeri evet. Yaşlanmis hali yonkou bu adamin. Zirvedeki hali olsa zaten Roger yok kk ligini ilan eder ki amacı adamin kk olmak degil. Bakın demek ki bu adamın yaşlı hali yonkoulara denk yani yonkou seviyesi o yüzden bence yaşlılık bir handikap değil. Kılıci anlarim ama :) Ayrıca bakın belirttim orada tekrar söylüyorum karşılaştırmalar son ayakta kalan kazanır yani ölümüne olacak mantığında. Benim karşı çıktığım olay yonkou> amiral değil olabilir olmayadabilir ama bu görüşte bir mantıksızlık yok, benim karşı çıktığım yonkou amirali sakız niyetine alır ikinci adamlar da kafa kafaya işte görüşü.

Yine yukarılarda yazılmış olan belli bir seviyenin üstündeki vs lerde çok kolay kazanma veya kaybetme olmaz diyen arkadaşa katılıyorum ki üst seviye adamların birbiriyle dalaşmak istememesinin nedeni de yüksek ihtimalle budur bence.

Simdi bir de sunu soyleyeyim 2 amiral dalsa yonkou iner de op dunyasi oyle duz vs dunyasi degil mantıklı bir düzen var sonuçta. Wb inince ortalık karıştı 1 yonkou daha inerse nw yapılıp yıkılır. Yonkou da 2 amiral yikabilecek gucte olsa tumen komutanlarini alir balikadam arc gibi 10 vs 10000 yapar mf yi yikar gelir. Bu isler öyle kokay değil :)

Amiral fan demeyin sadece forum almis basini gidiyor yakında raizou amiral alir mi diyen cikacak diye tartisalim bu konuyu diyorum. Bana gore durum su katilan olur elestiren olur
Max 10 olmak üzere
Yonkou:10
Akainu: > 9.5(10 da olabilir :) )
Diger amiraller: > 9

Bu görüşün temeli de şu ; bir düşünelim akainu korsan olsa, yanına sağlamindan 2-3 tane koramiral vergo gibi veya daha güçlü olabilecek, 3 tane de smoker ayrinda koramiral alsa yonkou olur muydu olamaz mıydı? Bence gayet olurdu yani olayin fanlikla alakasi yok.

Yorum yazan kendi gorusunu belirten herkese teşekkür ederim bu arada :) telefondan yazdığım için biraz kötü oldu kusura bakmayın.

Karakterlerin ağzından çıkan laf şu hep.
Amiralleri sonra da Yonkou'ları devirmen lazım.

Ama Akainu kendi ağzından söylese hala burada bunu kabul etmeyecek üyeler de var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık