Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

@gyjbsch
Niye laflar üzerinden gidiyorsun ki? Dof o adada ne dedi de gerçekleşti? :/
Luffy'ye çaylak diyordu. G4'e gülüyordu. Dof kimsenin gücünü sezemiyor. Sezemediği için laflarının hiçbir dayanağı yok. Fuji'yi tek indireceğini de söylemiyor zaten.
Tüm tayfam ile ortadan kaldıracağım. Tüm ordum ile ortadan kaldıracağım.
Hükümet ile bağlantılarım sayesinde ortadan kaldıracağım.
Bin tane şey konulur oraya.

Lafla peynir gemisi yürümez. Dof'un Fuji'yi alacağını sırf şu sözden dolayı düşünüyorsan cidden hiçbir dayanağın yok demektir.

Özet: Hiçbir lafı tutmayan adamın sözünden güç seviyesi belirlenmez. :/

polo

Yine bunun benzerini Sezar söylüyor.Doflamingoyu mu yeneceksin yonkoyu mu yeneceksin güldürme beni diye.Luffy tek tek hepsini yeniyor orası ayrı ama sıralama yine manidar. :) Mangaka son savaş yüzünden amiral harcayamayacağına göre onlar yerine başkalarını harcıyor şu an.

@polo Kuzan meselesinde dalması gereken Kuzan'ın kendisiydi ama yapmadı.Anca uyarıp durdu.Doflamingo'nun işi gücü ülkesi var orası karışık.Law ve luffy tehditi ensesinde.Çekip gitmesi normal.Ancak boş gezenin boş kalfası durumundaki Kuzan neden dövüşmüyor orası epey ilginç bir durum. :)
Konu amiralden sapmasin diye seyetmedim ama yazcam :)
Şimdi dof olayında şunu da göz önünde bulundurmak lazım; bizim mallar dışında hiç kimse dof gibi kaidouyla iş tutmuş (ki bu kaidou acımasızlığıyla biliniyor), yer altı dünyasının jokeri :) olan bir adama öyle ulu orta dalmak istemez. Aokiji de belki wg ajanı olarak belki bb tayfasinin bir üyesi olarak kaiodu yu dellendirecek ve ortalığı karıştıracak bir problem yaratmak istemedi muhtemelen. Sorsan sonucu ben aokiji alırdı derdim teke tekte sonuçta gucunu gördük hakisi de eksik kalmaz bence doftan(mf de wb yi ornek vercem bisentosuyla olan olayi ama oda nin iyi kurgulayamadigi mf arc bu konuda da ucu acik çok şey bırakıyor).

Fuji konusu şöyle yahu bu dof nereye alıyor fujiyi falan. Adam oraya lawi luffy yi gerekirse dof u paket etmeye gelmis olay ortada yani. Burada dof un kendine guvenmesinin nedeni tayfasi ve tayfasinin yetenekleri. Doğru kendisi belki kolay yenilmez ama teke tekte şansı yok bana göre. Tayfası orda belirleyici faktör.

Zannetmetin ki dofu gömüyorum. Bizim luffy, law olmasa biraz zor yenerdi dof u. Ha law varkende g4 e zaman toplamak icin bunu taşımasalar yine yenemeyecekti. Kaldı ki law da birşey yapamadı bu adama gama knife hariç. Yani adam güçlü ama bir amiral değil bana göre.

@gyjbsch
Niye laflar üzerinden gidiyorsun ki? Dof o adada ne dedi de gerçekleşti? :/
Luffy'ye çaylak diyordu. G4'e gülüyordu. Dof kimsenin gücünü sezemiyor. Sezemediği için laflarının hiçbir dayanağı yok. Fuji'yi tek indireceğini de söylemiyor zaten.
Tüm tayfam ile ortadan kaldıracağım. Tüm ordum ile ortadan kaldıracağım.
Hükümet ile bağlantılarım sayesinde ortadan kaldıracağım.
Bin tane şey konulur oraya.

Lafla peynir gemisi yürümez. Dof'un Fuji'yi alacağını sırf şu sözden dolayı düşünüyorsan cidden hiçbir dayanağın yok demektir.

Özet: Hiçbir lafı tutmayan adamın sözünden güç seviyesi belirlenmez. :/
Yanlış hatırlamıyorsam ingilizcesinde We diyor ama çok önemli mi sanki? Dof'un tayfa çöp değil mi zaten? Bakma Wb ailesini aldırdık zamanında ama orada Sugar ve Law kombosu işi çok farklı bir boyuta taşıyordu.:D

Dof'un sözlerini hadi bırakalım ama sivil diye ağlayan ve tek derdi Shichilik olan Fuji'nin bütün bunları görmezden gelmesine ne diyorsun. Hiç mi amirallik onuru falan yok. Dof bunun suratına tükürse yarabbi şükür diyecek bir kıvamda gezdi. Benim gerçekten anlam veremediğim tek karakter. Dof bayılınca tutukla ama ya bayılmasa idi ne olacaktı, Lufy ve Law2ı mı tutuklayacaktı. Nasıl bir adalet bu?

O söz orada açık ve netti bence Fuji her türlü pisliğe şahit oldu ve ileride sorun olacaktı, bu da her şey bitince onu gerekirse tüm tayfa dalıp indirecek ve övgüyü de Law ile Luffy'ye bırakacaktı. Luffyler, Fuji'yi indirdi bende amirale yardım ettim ve hepsini ortadan kaldırdım deyip işin içinden çıkacaktı.

Fuji niye Dof ile anlaştı, k. hakisi ile bence kafasında 1-2 simülasyon oynattı ve sonu kötü bitti.

Dofy'de insan sonuçta yanlış hesap yapabilir ama Fuji'yi indirebileceğini düşünüyorsa kendi ve çapını da çok iyi bildiğini düşünüyorum. Luffy tombaladan çıktı ve haki seviyesini okumak neyse de gücü çok dalgalı gerçekten. G düzenleriyle başka bir seviyeye geçiyor. Diğer karakterler için böyle bir şey söz konusu değil ama Zoan olsun meyve olsun yemeyen kişilerin dorikisi sabit değil mi? Biz Sanji'yi bu yüzden eleştirmiyor muyuz? Beden gücü katlanmayacak sonuçta.

Aokiji kendi yensin yenemesin ama bir adamı indirmiyorsa illaki çekiniyor derim. Yonkouya dalan adam kimden çekinecek diyebilirsin ama Akainu ile yaptığı vsden sonra hayatın kıymetini anlamış belli ki.:D Sen Akainu ile 10 gün dövüşmüş bir adamın 1-2 hata yapınca harcayabileceği adamı es geçeceğine inanıyor musun?

Mesajlara bakıyoruz ya hani bu seride, genel olarak her şeyde bakıyoruz.
2 amiral ile görüşüp posta koyan bir adam var karşımızda, Luffy'nin 2 senelik eğitimini göstermesi lazım değil mi? Yeni amirallerden birinin üstünü çizmek yerine amiral ayarında bir kişiyi indirmek istedi. Jozu vs Aokiji ve Dofy vs Aokji'yi kısa da olsa vererek bakın Dofy nasıl bir adam dedi. Wb ve Dof'un kurtulduğunu ama Jozu'nun bunun için çapının yetersiz olduğunu gösterdi. Mesajlar önemli.

Edit: Benim gözümde Fuji asla eski üçlü ayarında olmadı. Yok bu adam amiralleri rezil etti, dokunulabilir kıldı. Önüne gelen dur bir de ben Fuji'ye dalayım gücüme bakayım diye oyun oynadı.:S

Mobil olmayan ve imkanı olan birisi şu Wb'ın hastalığına(yaşlılık değil!) dikkat çeken karelerin olduğu yerleri paylaşsa müthiş bir amme hizmeti olur. Çoğu kişi oraları atlamış herhalde hala yaşlılık bahane olmamalı dediklerine göre.

Yanlış hatırlamıyorsam ingilizcesinde We diyor ama çok önemli mi sanki? Dof'un tayfa çöp değil mi zaten? Bakma Wb ailesini aldırdık zamanında ama orada Sugar ve Law kombosu işi çok farklı bir boyuta taşıyordu.:D

Dof'un sözlerini hadi bırakalım ama sivil diye ağlayan ve tek derdi Shichilik olan Fuji'nin bütün bunları görmezden gelmesine ne diyorsun. Hiç mi amirallik onuru falan yok. Dof bunun suratına tükürse yarabbi şükür diyecek bir kıvamda gezdi. Benim gerçekten anlam veremediğim tek karakter. Dof bayılınca tutukla ama ya bayılmasa idi ne olacaktı, Lufy ve Law2ı mı tutuklayacaktı. Nasıl bir adalet bu?

O söz orada açık ve netti bence Fuji her türlü pisliğe şahit oldu ve ileride sorun olacaktı, bu da her şey bitince onu gerekirse tüm tayfa dalıp indirecek ve övgüyü de Law ile Luffy'ye bırakacaktı. Luffyler, Fuji'yi indirdi bende amirale yardım ettim ve hepsini ortadan kaldırdım deyip işin içinden çıkacaktı.

Fuji niye Dof ile anlaştı, k. hakisi ile bence kafasında 1-2 simülasyon oynattı ve sonu kötü bitti.

Dofy'de insan sonuçta yanlış hesap yapabilir ama Fuji'yi indirebileceğini düşünüyorsa kendi ve çapını da çok iyi bildiğini düşünüyorum. Luffy tombaladan çıktı ve haki seviyesini okumak neyse de gücü çok dalgalı gerçekten. G düzenleriyle başka bir seviyeye geçiyor. Diğer karakterler için böyle bir şey söz konusu değil ama Zoan olsun meyve olsun yemeyen kişilerin dorikisi sabit değil mi? Biz Sanji'yi bu yüzden eleştirmiyor muyuz? Beden gücü katlanmayacak sonuçta.

Aokiji kendi yensin yenemesin ama bir adamı indirmiyorsa illaki çekiniyor derim. Yonkouya dalan adam kimden çekinecek diyebilirsin ama Akainu ile yaptığı vsden sonra hayatın kıymetini anlamış belli ki.:D Sen Akainu ile 10 gün dövüşmüş bir adamın 1-2 hata yapınca harcayabileceği adamı es geçeceğine inanıyor musun?

Mesajlara bakıyoruz ya hani bu seride, genel olarak her şeyde bakıyoruz.
2 amiral ile görüşüp posta koyan bir adam var karşımızda, Luffy'nin 2 senelik eğitimini göstermesi lazım değil mi? Yeni amirallerden birinin üstünü çizmek yerine amiral ayarında bir kişiyi indirmek istedi. Jozu vs Aokiji ve Dofy vs Aokji'yi kısa da olsa vererek bakın Dofy nasıl bir adam dedi. Wb ve Dof'un kurtulduğunu ama Jozu'nun bunun için çapının yetersiz olduğunu gösterdi. Mesajlar önemli.

Edit: Benim gözümde Fuji asla eski üçlü ayarında olmadı. Yok bu adam amiralleri rezil etti, dokunulabilir kıldı. Önüne gelen dur bir de ben Fuji'ye dalayım gücüme bakayım diye oyun oynadı.:S
Çok uzun yazmışın. :/
Tamam da Fuji paramecia Dof ile uğraşırken tayfası etkili olur. Tayfanın meyveleri iyi çünkü.
Fuji'nin karakteri öyle. Karakter ile gücün alakası yok. Dof ile anlaşmasının nedeni başka bir şey de olur. Ama korkup anlaştığını sanmam.

Diğer amirallerle aynı seviyede görülmemesinin nedeni adama o adada biçilen rol. O adaya Akainu da gelse hiçkimseyi senaryo gereği harcayamayacağı için benzer şeyler olacaktı. Olay bu.
Akainu da gelse, Kizaru'da gelse aynı şeyler olacaktı. Çünkü senaryo var ortada.
Dof düşecek, Sabo şov yapacak, Luffy şov yapacak. Bu olacaklar bozulmadan farklı olaylar yaşanırdı. Mangaka çünkü bu arc bunları yapmaya karar vermiş.

Fuji rezil edecek bir şey yapmadı. Karşına çıkan Sabo diğer amirallerin de karşısına çıkardı. Dof hangi amiral gelse atarlanırdı. Luffy de en son yerde dalardı hangisi olursa olsun.
Aokiji de Fuji ile benzer davranırdı.

polo

Mobil olmayan ve imkanı olan birisi şu Wb'ın hastalığına(yaşlılık değil!) dikkat çeken karelerin olduğu yerleri paylaşsa müthiş bir amme hizmeti olur. Çoğu kişi oraları atlamış herhalde hala yaşlılık bahane olmamalı dediklerine göre.
Yine yazıyorum olay yaşlılık hastalık ne olursa olsun farketmez. Bu adam o yaşlı veya hasta serum yiyen ya da yemeyen haliyle yonkouydu. Yani bu adam dünyanın en güçlü adamı hasta ya da yaşlı olmasına rağmen yonkou. Yine söylüyorum yonkou yonkouya dalmaktan çekinmiyor. Yukarıda bir arkadaş düzeltti hatta shanks wb ye mudahale etmek isteyen kaidouyu durduruyor diye. Bu adamın hastalığı ya da yaşlılıgı yonkou gücünün altına itse adamı wb yonkou olarak kalamaz. Yani hastalık yaşlılık her neyse wb için tabi ki handikap ancak yonkou karsilastirmamizda bir handikap teşkil etmez. Wb nin saglam hali zaten > yonkou ki kk adamla kafa kafaya carpışmıs. Kilic yeme konusunda ise birsey diyemem orada durum acik.

Yine yazıyorum olay yaşlılık hastalık ne olursa olsun farketmez. Bu adam o yaşlı veya hasta serum yiyen ya da yemeyen haliyle yonkouydu. Yani bu adam dünyanın en güçlü adamı hasta ya da yaşlı olmasına rağmen yonkou. Yine söylüyorum yonkou yonkouya dalmaktan çekinmiyor. Yukarıda bir arkadaş düzeltti hatta shanks wb ye mudahale etmek isteyen kaidouyu durduruyor diye. Bu adamın hastalığı ya da yaşlılıgı yonkou gücünün altına itse adamı wb yonkou olarak kalamaz. Yani hastalık yaşlılık her neyse wb için tabi ki handikap ancak yonkou karsilastirmamizda bir handikap teşkil etmez. Wb nin saglam hali zaten > yonkou ki kk adamla kafa kafaya carpışmıs. Kilic yeme konusunda ise birsey diyemem orada durum acik.
Dediğin doğru olurdu eğer Wb ilacını serumunu ihmal etmeseydi. Mangaka birkaç yerde buna vurgu yapmış. Marco ağzıyla demiş o kılıcı normalde yemezdi diye. Zaten bu adam uykusunda Ace'i tokatlıyor o kılıcı mı göremeyecek?!

İkincisi tam Akainu'yu pata küte dövüyor o sırada kalbi tekliyor bildiğin ve bu sayede Akainu yüzünün yarısını alıyor. Ama yetmiyor yine yere çalıyor adam yerkürenin birkaç katman altına gömülüyor.

Yani demek istediğim bu adamın yaşlı olması zaten handikap değil hatta hasta olması da. Zaten öbür türlü dediğin gibi yonkou diye bir oluşum olmazdı bu adam tek başına çekip çevirebilirdi belki yeni dünyayı. Ama asıl mesele hastalığından dolayı bağlı olması gereken serumu bile reddetmiş adam. Sırtından hiç yara almamasıyla aynı mesele işte sebebi. Wb'ın Marineford'daki hali tam olarak bir yonkou gücünde bile değildi. İşte demek istediğim bu.

Wb'nin marineford'daki hali yonko gücünde değilmiş. Ne gücündeydi acaba koramiral mi? Ya başka yonko gücü görmeyen adamlar wb'ye yonko gücünde değildi diyorlar sonra biz amiral sevici oluyoruz öyle mi? Zaten wb normal gücünde olsa, bırak yonkoyu kk'a denk, kaç defa söylendi bu zaten. Sağlıklı, genç wb olsa bırak amiralleri shanks ve kaidoyla vs falan top diye oynar. Bir de madem bu adamlar güçlü yonkoları devirsinciler de var, he anam kolaydı öyle indirmek tek tabanca takılıyorlar zaten bu adamlar. İndirseler bile kendileri de kayıp vereceği için böyle bir işe kalmışmazlar. Denizcilerin içinde gömecekseniz koramiralleri gömün, bu adamların vasfı sıfır amirallerin yanında. Bu adamlardan dolayı güçsüz zaten denizciler, yoksa sadece 3 + 1 amiralle ne yapabilecekler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık