Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Öncelikle Wb konusuna kesinlikle katılmıyorum. Wb doğru bir yonkou örneği değildir. Basitçe anlatırsak. Akainu vs Aokiji, Ace vs Jinbei gibi örnekler 5-10 gün süren savaşlar. Ki burda 2 yonkou mücadelesi bu mantıktan çok daha uzun sürmeli. Wb bunu yapabilir mi? Kesinlikle hayır. Wb şurda bir kaç saatlik mücadeleyi kaldıramayan bir bedene sahip. Kalbi tekmeler, haki kullanamamalar vs. Wb benim gözümde muhtemelen en zayıf yonkou idi. Diğer yonkoular neden harcamadılar diyorsun. Diğer yonkoulartın birbiriyle ilişkisine dahil hiç veri yok elde. Wb düştü adaların çoğuna BB çökmüş. Diğer yonkoular 2 yıl hiçbişi yapmamışlar. Law bize bu bilgiyi veriyor. Adamların amaçları hedefleri belirsiz.
Daha sonra WB- Akainu mücadelesi demişsin. Akainu çoğu kişi tarafından kabul görmüştür ki en güçlü amiral. Karşısında ise en zayıf olarak (benim şahsi görüşüm) Wb var burdan Yonkou / amiral kıyası yapmak doğru değil. Benim gözümde Yonkoular çok bariz üstündür amirallerden. Diğer dediklerine genel olarak katılıyorum. Amiraller senin değiminle ''Last man standing'' olayına girerse Yonkoular hariç (yüksek ihtimal Dragon da hariç) herkesi alırlar.
Bence yanlış mantık yürütüyorsun.Beyazsakal,Garp gibi adamların vuruş gücü yüksek.Amiral de olsan maksimum 5-6 darbeye dayanabilirsin (Bakınız:Akainu).Yani sözgelimi Marinford'da Garp Shanks'a yürüse öyle günler boyunca dövüşmezler 2-3 saatte çözer işi Garp.

Bence yanlış mantık yürütüyorsun.Beyazsakal,Garp gibi adamların vuruş gücü yüksek.Amiral de olsan maksimum 5-6 darbeye dayanabilirsin (Bakınız:Akainu).Yani sözgelimi Marinford'da Garp Shanks'a yürüse öyle günler boyunca dövüşmezler 2-3 saatte çözer işi Garp.
Garp tamam eski toprak falan ama Shanks'ı 2-3 saatte çözmekte neymiş be :D

Garp tamam eski toprak falan ama Shanks'ı 2-3 saatte çözmekte neymiş be :D
Vuruş gücü arttıkça doğal olarak vs süreleri azalıyor.Akainu gibi Karasakal tayfasını topuklattıran adam Beyazsakal'ın en fazla 2 darbesine dayanabildi.Üçüncüyü vursa mefta.Bir başka örnekte Aokiji vuruş gücü ve tekleme potansiyeli yüksek bir karakter.Beyazsakal'ın Bisento'daki titreşim olmasa Aokiji Dünya'nın en güçlü adamını 1 dakikadan kısa bir sürede yenmiş olacaktı.

Outlaw

Amiralleri kimsenin küçümsediği yok. Sadece seride amirallere denk karakterlerde var. Marco, Sabo, Benn Beckman, Mihawk gibi.

Ben burda Wb nin dayanıksız olduğunu söylüyorum zaten. Adam bitmiş.

Shanks>Yaşlı Garp.Garp istediği kadar yırmıh atsın.Shanksı alacağını sanmıyorum.Eğer bi vs yaparlarsa gösterilemeyecek bi vs şu kadar bu kadar dövüşüldü denilecekse 1 aya kadar yolu var.Eğer gösterilecek bi vs ise 1 saate galip belli olur.

Vuruş gücü arttıkça doğal olarak vs süreleri azalıyor.Akainu gibi Karasakal tayfasını topuklattıran adam Beyazsakal'ın en fazla 2 darbesine dayanabildi.Üçüncüyü vursa mefta.Bir başka örnekte Aokiji vuruş gücü ve tekleme potansiyeli yüksek bir karakter.Beyazsakal'ın Bisento'daki titreşim olmasa Aokiji Dünya'nın en güçlü adamını 1 dakikadan kısa bir sürede yenmiş olacaktı.
Beyazsakal isterse bıyığı ile de çatlatırdı onu bisentoya ne hacet :D Adam yumruğuyla falan deprem yaratıyor o_O Aokiji'nin saldırısı tam teklemelik fakat bu kalibrenin adamlarına yetecek seviyede mi? 2 kişiye kullandı biri Yonkou birisi de Shichibukai fakat ikisi de meyve yeteneğiyle* kurtulabildi.

Garp'ı küçümsemiyorum ama 2-3 saatte Yonkou alacak adam var mı seride ya.

*Ha bu demek değildir ki fiziksel gücü ile kurtulamaz. Belki görürüz ileride. Mesela kimisi - @gyjbschasdasdgh- Dof h.haki ile kırdı diyor, o da olabilir fakat ben gereksiz haki kullanmak yerine meyve ile hallettiğini düşünüyorum.

Aokijinin buzu bence haki ile kırılabıliyodur ya yoksa meyvesi olmayan her güçlü adama tek atar dicemde ortadada koskocaman joz örneği var. Yinede yeterli hakiyle kırılabilir bence yani Garpa tuttursa garp tekmi yicek buzdan ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık