Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Luffy'e sen bana rakip bile olamazsın daha çaylaksın diyen Dof'dan bahsediyoz demi? Zaten Dof Aokiji'ye atar yapınca onu yenebilceni gösteriyor bu.
hahahahahahaah çok güzel örnek kardeşim. Luffy serinin baş karakteri farkındasın di mi? Daha hakinin h sini bilmezken crocoyu indirdi, tanrı dediğimiz amiral gücünde dediğimiz enel'i öyle ya da böyle indirdi. aynı mantık dof için de geçerli ki tek başına bile indiremedi herkesten yardım aldı.

Roronoa Zoro

Kaidou -hala- kaç kere yakalanmış deniyor, mesela Luffy; kaç kere yakalandı şu ana kadar? Kaç kere yenildi? Kaç kere yeri öptü? Benim aklıma bi 10 tane geliyor temizinden. Bir insan yenilmeden, ezilmezden, ayak öpmeden nasıl bu kadar güçlenebilir? "İnsan dedim bakın, Kami Enerü sama'yı ayrı tutuyorum <3" Hayır ne bekliyorsunuz ki? Doğuştan herkese tek ata ata gitmesini mi be birader.

@Safa6
Enel'e kim Amiral kadar güçlüydü diyor merak ettim?

Yahu siz mi yapıyorsunuz bu adamların güçlerini de Croco'yu hakisiz yendiği için kötü oluyor. Yahu bunu çizen adam Luffy'nin o an ki kuvvetini Croco'yu indriecek kadar bulmuş. Ki zaten son saldırısı da normal bir saldırı değil. Ben eminim g3 kadar etkisi vardır o saldırının. İstem dışı haki kullanmış olabilir. Adam bütün Alabasta'yı sarsıyor. Luffy'nin sıkıntısı Logia'ya ulaşamamasıydı. Yoksa fiziksel olarak yeterliydi.

Enel'de sırf meyvesinden dolayı üst düzey biriydi. Fiziksel anlamda Amiral kadar olabilmesi olanaksız. K.hakisi'de Meyvesi sayesinde bu kadar üst düzeydi. Enel meyvesinden dolayı çok güçlüydü. Ama karşısına meyvesinin işe yaramayacağı bir adam çıktı.

Gücü etki etseydi ne olurdu bilmiyorum. Ama Wiper dayandıysa savaşabildiyse etkilendiği halde Luffy'nin yine şansı olurdu büyük ihtimal.

Son düzenleme:
Öncelikle Wb konusuna kesinlikle katılmıyorum. Wb doğru bir yonkou örneği değildir. Basitçe anlatırsak. Akainu vs Aokiji, Ace vs Jinbei gibi örnekler 5-10 gün süren savaşlar. Ki burda 2 yonkou mücadelesi bu mantıktan çok daha uzun sürmeli. Wb bunu yapabilir mi? Kesinlikle hayır. Wb şurda bir kaç saatlik mücadeleyi kaldıramayan bir bedene sahip. Kalbi tekmeler, haki kullanamamalar vs. Wb benim gözümde muhtemelen en zayıf yonkou idi. Diğer yonkoular neden harcamadılar diyorsun. Diğer yonkoulartın birbiriyle ilişkisine dahil hiç veri yok elde. Wb düştü adaların çoğuna BB çökmüş. Diğer yonkoular 2 yıl hiçbişi yapmamışlar. Law bize bu bilgiyi veriyor. Adamların amaçları hedefleri belirsiz.
Daha sonra WB- Akainu mücadelesi demişsin. Akainu çoğu kişi tarafından kabul görmüştür ki en güçlü amiral. Karşısında ise en zayıf olarak (benim şahsi görüşüm) Wb var burdan Yonkou / amiral kıyası yapmak doğru değil. Benim gözümde Yonkoular çok bariz üstündür amirallerden. Diğer dediklerine genel olarak katılıyorum. Amiraller senin değiminle ''Last man standing'' olayına girerse Yonkoular hariç (yüksek ihtimal Dragon da hariç) herkesi alırlar.

Sadece hücum açısından amiral kadar vardır diye düşünüyodur arkadaşlar ki haksız da sayılmazlar.
Getirdiği yıkım açısından olabilir. Ama Akainu'n magma saldırısına Viper'ın dayanabileceğini sanmıyorum. Ama Enel'in saldırısına dayandılar. Yine Aokiji'nin buzuna dayanamadı bizim üçlü. Hepsi ölüyordular. Ama Enel'in saldırısına Zoro'da Sanji'de dayandı. Tabi çok kötü duruma düştüler. Ama etkisi bence böyle gösterildi.

Diğer taraftan saldırısı rakibe iletilmiyorsa bir anlamı kalmıyor. Luffy'nin saldırıları bir Logia'ya gitmediği sürece Croco'da nasıl etkisiz o hesap. Diğer taraftan fiziksel olarak Enel çok eksik değildi. Ama bir Amiral ile bu konuda kıyaslanamaz.

Kısacası Amiral'lerden meyvelerini al yine baya güçlü oluyorlar. Ama Enel'den meyvesini alırsan çok kötü duruma düşerdi o zamanlarda. Ki meyvesi elinden alınmadığı sadece rakibine doğrudan etki edemediği bir durumda yenildiğini gördük. Meyvesi alınırsa rakibi bile olamazdı Luffy'nin o ara.

Getirdiği yıkım açısından olabilir. Ama Akainu'n magma saldırısına Viper'ın dayanabileceğini sanmıyorum. Ama Enel'in saldırısına dayandılar. Yine Aokiji'nin buzuna dayanamadı bizim üçlü. Hepsi ölüyordular. Ama Enel'in saldırısına Zoro'da Sanji'de dayandı. Tabi çok kötü duruma düştüler. Ama etkisi bence böyle gösterildi.

Diğer taraftan saldırısı rakibe iletilmiyorsa bir anlamı kalmıyor. Luffy'nin saldırıları bir Logia'ya gitmediği sürece Croco'da nasıl etkisiz o hesap. Diğer taraftan fiziksel olarak Enel çok eksik değildi. Ama bir Amiral ile bu konuda kıyaslanamaz.

Kısacası Amiral'lerden meyvelerini al yine baya güçlü oluyorlar. Ama Enel'den meyvesini alırsan çok kötü duruma düşerdi o zamanlarda. Ki meyvesi elinden alınmadığı sadece rakibine doğrudan etki edemediği bir durumda yenildiğini gördük. Meyvesi alınırsa rakibi bile olamazdı Luffy'nin o ara.
Meyvesini çıkarsan bi anda usopp seviyesine geliyor zaten adam ki usopp da God sonuçta :)
Neyse meyve konusunda kizaruyla aynı kaderi paylaşıyolar bence etki açısından. Öldürmüyor ama devre dışı bırakıyor sadece. Onun dışında meyve amiral meyvesi zaten, heba oldu güzelim meyve gücü kisilarak ve seri başında harcanarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık