Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Adı Gizlenmiş Şeytan Meyvesi

Hangi Meyvenin Adı Gizlenmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    101
Neden toki toki no mi olabilir ?
  • Zamanda yolculuk yapan birinin meyvesini de kendisini de takip edemezsin.
  • Üstelik Tama için geçerli olan koşulların büyük kısmı TOKİ için de geçerli. Yani Toki de Wano'lu ve bu meyve yüzyıllardır Wano'da olabilir. Eğer goroseiler Toki'nin Roger tayfasında olduğu dönemde kendisinin bu meyveyi kullandığından haberdar değil ise bu meyve de olabilir.
Bölümdeki konuşmayı Akazaya üyelerinin 20 yıl sonraya ışınlanmasını duyup , yapmış olma ihtimalleri var.
Şu an en büyük ihtimalin bu olduğunu düşünmeye başladım.

Meyvenin uyanmasından kasıtları da kullanılmış olması ya da yeni bir kullanıcının olması olabilir.(Hiyori)

Akdarı meyvesi veya toki toki no mi.

Neden akdarı olabilir ? Çünkü;
  • Wano dışa kapalı bir ülke. Bu sebeple meyvenin yüzyıllardır Wano topraklarında olma ihtimali var. Tama da Wano dışına çıkmadığına göre..
  • Tama'nın yaşı çok küçük. Bu meyveyi Tama yeni yemiş olsa gerek. Bu da meyvenin goroseilerce bilinmemesinin sebeplerinden biri olabilir.
Neden toki toki no mi olabilir ?
  • Zamanda yolculuk yapan birinin meyvesini de kendisini de takip edemezsin.
  • Üstelik Tama için geçerli olan koşulların büyük kısmı TOKİ için de geçerli. Yani Toki de Wano'lu ve bu meyve yüzyıllardır Wano'da olabilir. Eğer goroseiler Toki'nin Roger tayfasında olduğu dönemde kendisinin bu meyveyi kullandığından haberdar değil ise bu meyve de olabilir.
Lastik, ejderha, ilahi kurt gibi meyvelerin olacağını sanmıyorum.

Ope ope olması saçma olur. Bu meyve biliniyor.

Meyve her ise Zunisha'nın gelmesiyle öyle ya da böyle ucundan ya da kenarından bağlantılı gibi duruyor.
İçerisinde zoro veya kılıç olmayan birşey nasıl yazabilirsin.Örnek verirsek şöyle yazabilirdin bak şimdi dns modu açıyorum: Bahsedilen meyve enmaya yedirilmiştir.Kullanıcısını kendi seçiyor ve sadece wanolu ryuma soyundan gelen şeytani aurası olan tek gözlü kılıç ustaları tarafından uyandırılabiliyor.Bunun haberini alan goroseiler şok içerisinde ve bizim için bile efsane diyor.Dns dediğin böyle teori yazar :ehe:

Adamlar antik silahlardan korkuyorlar. Dolayısı ile deniz kralları ve tüm hayvanları yöneteceksin. Birde meyve uyandığında muhtemel hakisi düşük olanların üzerinde de etkili oluyorsa efsane olur valla :)

Bence Dünya Hükümeti Shanks ile konuşmasından sonra Luffy'nin yediği meyvenin Gomu Gomu olduğunu daha doğrusu çalınan meyve olduğunu netlestirdi. Ya aslında Luffy'nin yediği Gomu Gomu dışında asıl Gomu Gomu varsa? Luffy'nin yediği meyvenin ise sadece ona kazandırdığı özelliklerden bir tanesi esneme ve uzama ise yani lastik beden özellikleri ise? Bu da o meyvenin gerçek doğasını saklamayı kolaylastırdıysa?

Hatta illa her uzayan gerilen için o meyveyi yemiş olmaları gerekmiyor diye bir çıkarım bile yapılabilir Katakuri de uzuyor gibi gözüküyor çünkü.

Demek istediğim Luffy'nin sadece yaptığı saldırılardan hareketle illa da o meyveyi yemiş olduğu anlaşılmayabilir. Neredeyse birbiri ile alt üst ilişkisi bulunan meyveler olduğunu da gördük.

Monet- Aokiji
Kilo Kilo- Ton Ton felan gibi.

Meyveyi Shanks'in çaldığını biliyordular. Ama Shanks ile Luffy arasındaki bağlantıyı ve Shanks'in çaldığı meyvenin Luffy tarafından yendiğini bilmiyor olabilirlerdi.

Tabi burada Who is Who nasıl emin oldu Shanks'in çaldığı meyveyi Luffy'nin yediğinden orasını hatırlayamadım. Ama onun kendi çıkarımı idi herhalde.

Kesinlikle gomu gomu no mi. Aga meyve öyle bi meyve olmalı ki basit gözükmeli, değeri düşünüldüğünden daha fazla olmalı. Adamlar ismini değiştirerek neyi amaçlamış olabilir? Gücünden sakındıklarını sanmıyorum.(gücüde epey fazla olabilir) Sembolik bir durum söz konusu bence.

Yabancı formlarda şuan Meyve isminin nasıl bilindiği konuşuluyor.
Örnek vermek gerekirse birisi Meyve'yi yedikten sonra ne meyvesi yediğini bilemeyebiliyor.
Bunu öğrenmek için sanırım iki yol var, birincisi Meyve'nin şekline bakıp Meyve Ansiklopedisinden bakmak, ikincisi ise Meyve'yi yeyip daha sonra bir şekilde gücünü kullanıp daha sonrasında ise ne Meyve'si olduğunu çözebilmen gerek.

1. Seçenek için : Karasakl Yami Yami meyvesini bulmak için ansiklopediden yararlanıyordu, keza Sanji'de görünmezlik meyvesi için aynı kaynaktan yararlanıyordu.
2. Seçenek için ise : Örneğin deprem meyvesi yedik, bir şekilde de gücümüzü kullandık kullandığımız gücün ne olduğunun farkında olduğumuz için bu meyve'nin deprem meyve'si olduğunu bilebiliyoruz ve ismini bu şekilde çıkarıyoruz.

İsmi silinen meyve'nin Gomu Gomu no çıkması muhtemel değil gibi çünkü bu Meyve'nin ne olduğunu Shanks en başından beri biliyordu ve bu Meyve'yi bilmeyen yok arkadaşlar, Luffy Marine Ford savaşına katılmış birisi ve yetenekleri tüm dünya tarafından biliniyor neredeyse, 5 Kadim'in bu meyveyi bilmeme gibi bir durumu söz konusu olamaz sanırım.

Bir kişi sadece Meyve'yi yiyerek ne olduğu hakkında bilgi edinemiyor bunu da zamanında CP9'un yaptığı konuşmalardan anlayabiliyoruz ;

Benim fikrim Law'ın meyvesi çıkacağı yönünde, isminin silinmesinden ziyade değiştirildiği konuşuluyor Ope Ope'de bilinen bir meyve ancak kişiye ölümsüzlük vemesi ve üzerinde ki 5 Milyar'lık bir ödül olması kadimlerin konuştuğu meyvenin Ope Ope olma olasılığını artırıyor bence.

Yabancı formlarda şuan Meyve isminin nasıl bilindiği konuşuluyor.
Örnek vermek gerekirse birisi Meyve'yi yedikten sonra ne meyvesi yediğini bilemeyebiliyor.
Bunu öğrenmek için sanırım iki yol var, birincisi Meyve'nin şekline bakıp Meyve Ansiklopedisinden bakmak, ikincisi ise Meyve'yi yeyip daha sonra bir şekilde gücünü kullanıp daha sonrasında ise ne Meyve'si olduğunu çözebilmen gerek.

1. Seçenek için : Karasakl Yami Yami meyvesini bulmak için ansiklopediden yararlanıyordu, keza Sanji'de görünmezlik meyvesi için aynı kaynaktan yararlanıyordu.
2. Seçenek için ise : Örneğin deprem meyvesi yedik, bir şekilde de gücümüzü kullandık kullandığımız gücün ne olduğunun farkında olduğumuz için bu meyve'nin deprem meyve'si olduğunu bilebiliyoruz ve ismini bu şekilde çıkarıyoruz.

İsmi silinen meyve'nin Gomu Gomu no çıkması muhtemel değil gibi çünkü bu Meyve'nin ne olduğunu Shanks en başından beri biliyordu ve bu Meyve'yi bilmeyen yok arkadaşlar, Luffy Marine Ford savaşına katılmış birisi ve yetenekleri tüm dünya tarafından biliniyor neredeyse, 5 Kadim'in bu meyveyi bilmeme gibi bir durumu söz konusu olamaz sanırım.

Bir kişi sadece Meyve'yi yiyerek ne olduğu hakkında bilgi edinemiyor bunu da zamanında CP9'un yaptığı konuşmalardan anlayabiliyoruz ;

Benim fikrim Law'ın meyvesi çıkacağı yönünde, isminin silinmesinden ziyade değiştirildiği konuşuluyor Ope Ope'de bilinen bir meyve ancak kişiye ölümsüzlük vemesi ve üzerinde ki 5 Milyar'lık bir ödül olması kadimlerin konuştuğu meyvenin Ope Ope olma olasılığını artırıyor bence.
Valla bu efsanevi meyvenin Gomu Gomu no mi veya Ope Ope no mi çıkması beni tatmin etmez.

Luffy'nin çıkarsa seri boyunca ne diye Luffy'e birşey yapmadınız diyeceğim?

Law'ın ki öıkarsada bu meyveye neden 5 milyar belilik gibi herkesin dikkatini çekecek bir ödül koydunuz diyeceğim.

Büyük bir ihtimal bu efsanevi meyve kimsenin tahmin edemeyeceği birisinin çıkacak.Ben Toki'nin olduğunu düşünüyorum ama bakalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık