Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184
K
Çok önemli değil bu. Çünkü;

1-) Chinjao'nun ne dediği önemli değil. Luffy'nin üstüne gitmek için onu kızdıracak şekilde konuşuyor.
2-) Şu anki fikrinin tamamen değişmiş olduğunu düşünüyorum. Çünkü Luffy'e arenadaki dövüşten sonra bekle senin hakkında yanılmışım diyordu.

Bunun dışında arkadaşın attığı çeviri cnnet çevirisi galiba. En güvenilir çevirilerden bir tanesi. Herhalde önemi var. Görüyoruz bu gibi bir şeyden ne tartışmalar doğabiliyor.:D
Kontrol etme fırsatım olmadı henüz ama her kaynak yanlış aktarabilir bunu son zamanlarda sıkça duyduk.Viz çeviri vs hiçbiri kesin değil aşağı yukarı verebiliyorlar muhabbetleri. Bunun dışında luffy hakkında herkes yanılıyor manganın olayı bu.Ancak ace ve teach için mangaka chinjao üzerinden net bilgiler veriyor luffy gibi şaşırtma sürpriz yaptırma durumu yok.

Ace hem mal hem de o gereksiz meyve potansiyelinin önüne engel olmuş. Yoksa Luffy ve Ace meyvesiz KK gücüne ulaşacak çapta karakterlerdir benim gözümde. Luffy karakter olarak çok daha önde tabi kimi dövse imana getiriyor ve ittifak topluyor sürekli. Olası bir son savaşta Grand Line ve NW'nin yarısı bizimkilerin yanında savaşacaksa bunun sebebi Luffy'dir. Ayrı bir havası var bizimkinin. Son olarak bu iki karakter de seri içerisinde zirve güçlerine ulaşsa Luffy gomu gomu sayesinde daha önde olurdu bana göre.

K

Kontrol etme fırsatım olmadı henüz ama her kaynak yanlış aktarabilir bunu son zamanlarda sıkça duyduk.Viz çeviri vs hiçbiri kesin değil aşağı yukarı verebiliyorlar muhabbetleri. Bunun dışında luffy hakkında herkes yanılıyor manganın olayı bu.Ancak ace ve teach için mangaka chinjao üzerinden net bilgiler veriyor luffy gibi şaşırtma sürpriz yaptırma durumu yok.
Arkadaş nasıl net bilgi oluyormuş? :D Adam Ace'i tanımıyor bile? Kahin mi bu Chinjao? Babasının yapmış olduklarından dolayı ona bir pay biçmiş. Sengoku da ona babasının yaptıklarından dolayı pay biçiyor. Roger çok büyük etki bırakmış işte. Bu anlatılıyor daha çok.

Luffy KK oldu mu bundan sonraki en potansiyelli kan Luffy'nin soyu mu olacak? Hayır. Zira size göre Ace'in fırsatı olsaydı KK olurdu deniliyorsa bilmediğimiz kaç isim vardır ya da aile vardır Roger zamanında fırsatları olsaydı KK olabilecek olan. :D Sizin yaptığınız savunma şekliyle böyle ihtimaller doğuyor.:D Sonuçta Luffy'de şansa KK olacak. Ace size göre hakkıyla olacaktı.

Aynı şekilde Roger gibi şansa KK olup onun dışında hakkıyla olmuş olabilecek kaç baba yiğit kaybolmuştur mu diyelim.:D Bu tartışmalar böyle bitmez böyle bir yere varılamaz.

Yapsa ne olacak, en fazla kabul etmiyorum la la la der geçersin, abartmaya gerek yok :bilmem:

Geçen yazmıştın alıntılayacaktım ama oyun oynayasım gelmişti şimdi cevap yazayım.

WB, malum ölürken belli birinin geleceğinden bahsediyor, falancanın filancanın iradesi miras kalıyor diyordu. Tam o sırada kamera Luffy'i gösteriyor sen de bunun bir aktarım olduğunu söylemişsin bu fikrine katılarak şunu söyliyeyim. WB, Ace öldükten sonra konuşmasını yaparken ''kan bağları yok olmuş olsa da'' miras devam edecek diyordu. Peki bu kan bağı durumunu neden dillendirmiş olabilir ? Az önce kan bağı yok olduğu için olmasın ?

Özetle kan bağı bitti ki miras kan bağının olmadığı birine geçti, bu Joy boy'un nesli olur, ebesinin nikahı olur işin o kısmına karışmam ama WB'nin konuşmasında sarf ettiği sözler, o sıra gösterilen odak noktası en azından benim böyle bir sonuca ulaşmamı sağlıyor.

Bunun yanında Ace çok daha güçlü geldi yeni dünyaya, bizimkilerin yeni dünyaya girme teşebbüsleri ise tamamen hayal kırıklığıdır :artiz:
Bak nokta atışı yapmışsın kan bağı hakkında.Kan bağı kaybolunca wb böyle bir söz sarfediyor.Eğer bu bağ yokolmasaydı standart prosedür işletecekti kan bağı üzerinden D. İradesi için o kişi olan gelecek korsanlar kralı için.Fakat kan bağı kayboldu ve alternatif prosedür işlemeye başladı D. için o kişide luffy oldu kameralar hemen ona odaklandı.Bu bence gayet açık şekilde işleyişi anlatıyor.Kader ağlarını örmüş luffynin kk olması kan bağlarının yok olmasına bağlıydı önünde böyle bir engel vardı bunu kaldırdı mangaka.Belki Ace'in iradesi de ona geçince kendi güçlü iradesi daha da güçlendi böyle bir ihtimal de var bunu zaman gösterecek.

Ace hem mal hem de o gereksiz meyve potansiyelinin önüne engel olmuş. Yoksa Luffy ve Ace meyvesiz KK gücüne ulaşacak çapta karakterlerdir benim gözümde. Luffy karakter olarak çok daha önde tabi kimi dövse imana getiriyor ve ittifak topluyor sürekli. Olası bir son savaşta Grand Line ve NW'nin yarısı bizimkilerin yanında savaşacaksa bunun sebebi Luffy'dir. Ayrı bir havası var bizimkinin. Son olarak bu iki karakter de seri içerisinde zirve güçlerine ulaşsa Luffy gomu gomu sayesinde daha önde olurdu bana göre.
Aslımda mera mera güçlü de bize yansıtamadı , Sabo haki ile o meyveyi canavara çevirecektir .

Arkadaş nasıl net bilgi oluyormuş? :D Adam Ace'i tanımıyor bile? Kahin mi bu Chinjao? Babasının yapmış olduklarından dolayı ona bir pay biçmiş. Sengoku da ona babasının yaptıklarından dolayı pay biçiyor. Roger çok büyük etki bırakmış işte. Bu anlatılıyor daha çok.

Luffy KK oldu mu bundan sonraki en potansiyelli kan Luffy'nin soyu mu olacak? Hayır. Zira size göre Ace'in fırsatı olsaydı KK olurdu deniliyorsa bilmediğimiz kaç isim vardır ya da aile vardır Roger zamanında fırsatları olsaydı KK olabilecek olan. :D Sizin yaptığınız savunma şekliyle böyle ihtimaller doğuyor.:D Sonuçta Luffy'de şansa KK olacak. Ace size göre hakkıyla olacaktı.

Aynı şekilde Roger gibi şansa KK olup onun dışında hakkıyla olmuş olabilecek kaç baba yiğit kaybolmuştur mu diyelim.:D Bu tartışmalar böyle bitmez böyle bir yere varılamaz.
Arkadaş neden o açıdan bakıyorsun.Chinjaoyu konuşturan mangaka onun tanımasının önemi yok ne yapsın kutucukla mı versin bu bilgileri saçma olur.Luffy hakkındaki sözleri senaryo ama özellikle tükürdüğünü yalasın diye söyletilmiş sözler.Geri kalan doğru teach mesela adam şimdiden tutturdu tayfası da kendi de ileride çok güçlü olacak mangaka o tayfada olurdum diyor.

Birde Nardo ya Talk no Jutsucu derler. Luffyde de Fight Fight no IMAN var.

Aslımda mera mera güçlü de bize yansıtamadı , Sabo haki ile o meyveyi canavara çevirecektir .
G4'ün Luffy'nin gücüne olan etkisi çok başka bir de G5 çıktığını düşünelim çok imba bir şey olacaktır. Mera Mera'nın kullanıcısına böyle bir güç artışı sağlayabilmesi için haki ile o ateşlerin dünyanın en yıkıcı güçlerinden birine dönüşmesi lazım. Logia ve haki olayı daha tam net olmadığı için bu olur mu olmaz mı bilemem ama böyle bir şey yoksa KK seviyesi için çöp bir meyve.

Bak nokta atışı yapmışsın kan bağı hakkında.Kan bağı kaybolunca wb böyle bir söz sarfediyor.Eğer bu bağ yokolmasaydı standart prosedür işletecekti kan bağı üzerinden D. İradesi için o kişi olan gelecek korsanlar kralı için.Fakat kan bağı kayboldu ve alternatif prosedür işlemeye başladı D. için o kişide luffy oldu kameralar hemen ona odaklandı.Bu bence gayet açık şekilde işleyişi anlatıyor.Kader ağlarını örmüş luffynin kk olması kan bağlarının yok olmasına bağlıydı önünde böyle bir engel vardı bunu kaldırdı mangaka.Belki Ace'in iradesi de ona geçince kendi güçlü iradesi daha da güçlendi böyle bir ihtimal de var bunu zaman gösterecek.
Savaşın yapılma amacı kan bağını yok etmekti, Savaşın bitiş konuşmasında WB kan bağını yok etseniz bile devam edecek diyerek Ace ölmüş olsa bile karşı tarafın kazanmadığını söylüyor, tabi karşı tarafın kazanmasına engel olacak kişiyi de karede görüyoruz. Buradan farklı sonuçlar çıkarmak isteyenler olabilir, işin o kısmına karışmıyoruz.

Şöyle anlatayım, Oda karekteri çiziyor, çizeceği karekteri öldüreceğini de kafasında kurguluyor ve bu kurguya ek olarak zaten öldüreceği karekterin yaşama sebebini de yaşasam ne olacak acaba, niye yaşıyorum gibi var olma üzerine bir krizle destekliyor.

Ace, zaten öldürülmek için çizilmiş bir karekter ve bu nedenle, yani öleceği için potansiyelinin kimlerden üstün olacağının bir önemi yok artı istediği kadar potansiyeli üstün olsun bu onu geçilemez falan da yapmayacaktı. Potansiyelde üstün demek illa zirveye çıkacak demek değil, şansı daha fazla demek.

Gücüne gelirsek, Ace'nin yenildiği bir tane karekter var adı da Teach, adamın bünyesi farklı, iki meyve yiyor, isminde ''D'' taşıyor artı serinin final boss'u olarak çizilmiş öyle boş beleş biri değil, daha portakalda vitaminken Shanks'ın gözünü çizmiş, böyle bir karektere bariz meyve avantajının karşıda olduğu bir dövüşte yeniliyor bu onu güçsüz yapmaz. Akainu ile olan durumu zaten yenilgi değil, dövüşse yenilirdi orası ayrı ama işin netliği değişmiyor orada olan şey kurtarma amacıyla yapılan bir fedakarlık.

Arkadaş neden o açıdan bakıyorsun.Chinjaoyu konuşturan mangaka onun tanımasının önemi yok ne yapsın kutucukla mı versin bu bilgileri saçma olur.Luffy hakkındaki sözleri senaryo ama özellikle tükürdüğünü yalasın diye söyletilmiş sözler.Geri kalan doğru teach mesela adam şimdiden tutturdu tayfası da kendi de ileride çok güçlü olacak mangaka o tayfada olurdum diyor.
Neyin doğru olup olmadığı herhalde senin işine yarayıp yaramamasına bağlı. Arkadaş bu adamların hiç mi kendi düşünce şekilleri olmayacak? Mangaka verdiği yaptırdığı her konuşmada bir gerçekten mi bahsettirmek zorunda? Nasıl bir düşünce şekli bu? :D Adamın yanıldığı söylediği 2 laftan 3'ünün fail olduğu ortaya çıktı işte. Ayrıca sana en potansiyelli diye bir kelimenin geçmediğini de söyledim. Çok dayanaksız noktalarla potansiyel konusunda bir yere varmaya çalışıyorsunuz. Bana göre biz zaten serinin en potansiyelli adamının hikayesini okuyoruz. Yaptıklarıyla karakterlerin hakkındaki düşünceleriyle felan Mangaka bunu ortaya koyuyor.

Luffy'i WB bile kısa bir süre içinde etkileyip bütün gücünü adamlarını ona yardım etmesi için emir verecek noktaya getirtebiliyor. Ace'i de görmüş Jinbei Luffy için o bu çağa hükmedecek kişi diyor.

Ayrıca senin baktığın açıdan bakıyorum olaylara ve öyle cevap veriyorum işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık