Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 987 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kılıçların etkisini kimse inkar etmiyor Alpa’cığım ama daha düne kadar; “Zoro da iş yok, en büyük işi Enma yapacak denliyordu?” Puhahaha bak hala komiğime gidiyor :D
Kınlar sadece birazcık kanattılar Enma'nın nasıl bir nimet olduğunu Oden'in kesiğinde de görüyoruz. Kılıç önemli bunun inkar edilecek bir yanı yok. Bence bu bölüm Zoro'cular açısından daha kötü. Bir tek Zoro'ya kestirip coşacakları adama Kinemon da zarar verdi. Bu saatten sonra Zoro kesse ne olur kesmese ne olur.:D

Arkadaşlar sakin ben olayı anladım sanki.Oden’in hakisi derken Oden’in iradesine sahipler miras almışlar demek istiyor.Anlaşılan haki iradeye göre şekil değiştiriyor.B1-B2 vs.... diye herkesin kendi iradesine göre karakteristik bir hakisi var.Kınların da irade yaşananlardan dolayı Oden ile aynı düzeye eriştiği için kesebiliyorlar.Size saçma gelse de böyle.Luffy yada Zoro Oden gibi bir irade gösterdiklerinde zarar verecekler.Olayın aslında haki çeşidiyle değil iradenin hakiyi değiştirmesiyle alakası var.Ben bu bölümden bunu anlıyorum ama bir çıksın bakalım bölüm.

Ben diyorum Kaido aynı Enel gibi dokunulmaz olduğunu düşünüyordu.:D Oden buna ilk zarar verdiğinde tamamen kendi gücüyle aştı. Sırf bu hakiyi kullandığı içinde aştığını düşünmüyorum tamamen her şeyiyle birlikte savunmasını aşacak kadar güçlü atak ortaya çıkarmıştı. Şimdi Kınlar karşısına çıktığında bir sekteye uğruyor şüphe duyuyor bence o sıra doğal savunması etkisiz kalıyor o yüzden zarar verebiliyorlar. Ama bunu bence kendisi bile bilmiyor olabilir. O yüzden bunu anlamlandırmaya çalışıyor.

Şimdi işin garip yanı Oden'in hakisi demesi. Bu adam bu zamana kadar sadece Oden'den mi hasar aldı? Daha önce hiç mi dayak yemedi? Oden'in hakisi dediği türü bu denizde kullanan hiçbir mi karşısına çıkmadı? Biraz mantıksız yerler var. Bu adama Roger da ayar vermiştir, Garp da. Ben metnin değişebileceğini düşünüyorum açıkcası.:D
Aynı tekniği farklı isimlerle kullanıyorlardır onlar da Ray gibi. Çıkış noktası Wano'dur burada yaygındır ama dünyadaki üst düzey karakterler biliyordur. Amazon Lily'i düşün. Herkes haki biliyordu ama çok güçlü değillerdi. O zamanlar dokunulmaz olan Luffy'e hasar verebiliyorlardı. Luffy yine de onlardan çok güçlüydü. Bu durum da ona benziyor.

Kaido'nun yaptığını , Oden'in , Kaido'ya söylediği şeyi yapıyorsun şu an.Samurayları biraz küçümsüyorsun bence. Sonuçta samuraylar da bir nevi Oden'in ögrencileri.Ayrıyetten şu an tek sayı olduğu için öyle gözükmüş olabilir ama 1 sayı önce duygusal olarak da işlendi hafiften.
"Hayatını bir vuruşa ada."
Sonra da nasıl Kaido'ya yara verdikleri "haki" ile açıklandı.
Yani şimdi Kinemon'u 8 yıldan fazla zamandır tanıyoruz. Kendisi Law'ın yoldan geçerken teklediği karakter olarak girişini yaptı ve bu zaman boyunca yaptığı aksiyonları, gücünü çapını iyice gördük. Hani küçümsediğimi düşündüğün adam bu Kinemon. Kestiği adam da Kaido. Kaido'nun durduğu yerden Kinemon'u bulmaya çalışsan teleskopla bakman lazım. Hayatını adaması ve haki patlaması yaşaması bu durumda işin mantığını oturtmuyor. Ha arkadaşların belirttiği gibi Kaido daha önce böyle bir şey yaşamadığı için zayıfladığının, zayıflayabildiğinin falan farkında değildir eyvallah. Ama öbür türlüsünün gerçekten izahı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık