Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 987 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 5781

Dostum söylediğin şeye katılıyorum ve gerçekten öyle evet hatta bu diğer serilerdeki güçler için de geçerlidir. Yalnız kesen adamlar Kinemon, Raizou. Bunlar sabaha kadar patlasa ne olur? Okuyucu aklıyla dalga geçmektir bu bir nevi. Duygusal bir altyapısı var diye doğru düzgün mantığa oturtamadan işlemezsin serideki aksiyonları sonuçta.
Kaido'nun yaptığını , Oden'in , Kaido'ya söylediği şeyi yapıyorsun şu an.Samurayları biraz küçümsüyorsun bence. Sonuçta samuraylar da bir nevi Oden'in ögrencileri.Ayrıyetten şu an tek sayı olduğu için öyle gözükmüş olabilir ama 1 sayı önce duygusal olarak da işlendi hafiften.
"Hayatını bir vuruşa ada."
Sonra da nasıl Kaido'ya yara verdikleri "haki" ile açıklandı.

Ya Alpa şimdi kimse kendisi kandırmasın, sırf kılıca bağlayan kaç kişi vardı. Enma dışında kılıçla kesilmez bile dendi. Zoro asla kesemez dendi. Fakat gayet de uygun şartlarda Kin'emon bile zarar verebiliyormuş.

Kınları görünce Oden'i hatırlıyor ve yarası acımaya başlıyor. Ondan sonra zayıflamış olabilir. Bu arada Kaido direkt Oden'in hakisine sahipler demiyor. Kendi kendisine soruyor acaba o yüzden mi diye. @Alpamis Sen ne diyorsun? Daha çok Kaido kendince yara almasını anlamlandırmaya çalışmamış mı?

Kaidou: (Why does the wound that i received from Oden hurt!? Why can they stab me!? Do they have the same Ryuuou as Oden!?)
Ben diyorum Kaido aynı Enel gibi dokunulmaz olduğunu düşünüyordu.:D Oden buna ilk zarar verdiğinde tamamen kendi gücüyle aştı. Sırf bu hakiyi kullandığı içinde aştığını düşünmüyorum tamamen her şeyiyle birlikte savunmasını aşacak kadar güçlü atak ortaya çıkarmıştı. Şimdi Kınlar karşısına çıktığında bir sekteye uğruyor şüphe duyuyor bence o sıra doğal savunması etkisiz kalıyor o yüzden zarar verebiliyorlar. Ama bunu bence kendisi bile bilmiyor olabilir. O yüzden bunu anlamlandırmaya çalışıyor.

Şimdi işin garip yanı Oden'in hakisi demesi. Bu adam bu zamana kadar sadece Oden'den mi hasar aldı? Daha önce hiç mi dayak yemedi? Oden'in hakisi dediği türü bu denizde kullanan hiçbir mi karşısına çıkmadı? Biraz mantıksız yerler var. Bu adama Roger da ayar vermiştir, Garp da. Ben metnin değişebileceğini düşünüyorum açıkcası.:D

@Miyata Ichirou Bak şu haki efekti tanıdık geldi mi ? Dur hemen atayım. Reis tam donanımlı bir canavarmış meğer.
Kata'nın silahlanması da oldukça iyiydi zaten.Kınlardan daha kötü değildir kesinlikle bu konuda.Reis yok ama daha da değerleniyor :D Adam milletin kılıçla taşırdığı yerde eliyle taşırmış hakiyi.Bunu ne Dof yaptı ne de başka bir karakter yaptı en üst lig olmayanlardan.

Son düzenleme:
Kaido dediğim gibi suya düşse daha mantıklı olurdu 9 kın'ın 6sı güçlü elemanlar olmalıydı arenada. Madem sadece içten patlamalı haki kullanıyor diye yaralanıyor lütfü gayet kafa kafaya girebiliyor olmalıydı, 9luyu boşa harcamış kaido'ya dezavantaj vereceğim diye.

BM'nin akıbeti ne olacak hala meçhul sadece haki test objesi olmak için mi var ? Marco perospero'yu niye öldürmedi ? Arc başı şovları yapılan dev yaratıklar nerede? Bunlarda karmaşık noktalar.

Bu bölüm olanlar ile Enma'nın alakası yok. Algı yapmaya gerek yok. Kaido'yu delen Kinemon diyor bu kılıcın özel bir kılıç olduğunu. Her şeyi geçtim Kinemon aynı haki tarzıyla Kaido'ya ufak bir hasar verirken Oden'in damga gibi Ejder formunda iz bırakmasının ana sebeplerden biri olarak Enma'yı sayarsın elbet haki gücünün de önemi var zaten herkes aynı teknikle aynı sonucu alamaz bunu ben her zaman savundum. Ataklarda bunun dışında ne sadece hakinin ne de tekniğin katkısı var o yüzden OP kompleks bir seri. Yani kılıçların etkisi hiçbir zaman reddedilemeyecek bir olgu olarak ortadadır. Boşuna dereceli kılıçlar değil bunlar. Ama tek başına bir etken de değil tabi.
Zoro Enma'dan önce yc10 bile etmez diyen kaç kişi vardı. Kin bile deldi Kaido'yu demek ki kılıçta değilmiş olay. Şİimdi de Zoro Kaido'yu kesince karalayabilmek için zemin hazırlamaya çalışıyormuşsunuz gibi geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık