Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 982 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy 20 yıl Ace'den haber alamasa hiç sormaz sorusturmaz diyorsun yani?:D Gazete okuyordu la çocuk Ace'den haber almak için.:D
20 yıla neden takılıyorsun ki? 2 yıl olunca sıkıntı olmuyor mu? Hasretin, değerin ölçüsü mü var elinde? Ace'ye cevap verdin diyelim, Vivi'ye de ver? 2 yıl geçti, adam gönderdi mi? Ya yakalandıysa Vivi? Hani nakama?

20 yıla neden takılıyorsun ki? 2 yıl olunca sıkıntı olmuyor mu? Hasretin, değerin ölçüsü mü var elinde? Ace'ye cevap verdin diyelim, Vivi'ye de ver? 2 yıl geçti, adam gönderdi mi? Ya yakalandıysa Vivi? Hani nakama?
Vivi ile Ace Luffy için bir değil. Ben WB herkesi sorsun demedim. WB kendi agziyla kardeşim demiş adama. Sen her arkadaşına kardeşim deyip sürekli arıyorsan bilemeyeceğim dostum. Ki Luffy ile WB'nin durumu da bir değil. Luffy'nin başı zaten beladan kurtulmuyor bir oradan bir buraya sürekli olaylar içerisinde çocuk. WB öyle degil artık sistemi oturmuş dünyadan haberleri okuyan bir Yonkou bu. Eli kolu her yere uzanıyor. Kardeşim dediği adamı hiç soruşturmaması garibinize gitmiyorsa bilemem.

After Oden finished his one year journey with Roger. He meets Whitebeard and asks his permission to leave the crew and become the Shogun of wano after the death of his father Kozuki Sukiyaki. Whitebeard grants his wish.

20 years later, Whitebeard sent Ace on a mission to wano country to get information on Oden and his family after not hearing from them for a long time. Ace met Tama and villagers in kuri and learned about the whole situation. He then promised Tama to return in 3 years and take care of everything for her. After learning the truth from Ace, Whitebeard orders all divisions to prepare for war against Kaido. But then 2nd division member Teach aka Blackbeard killed the the 4th division commander Thatch for yomi yomi no mi and fled the scene. Being the commander, Ace vowed to punish Blackbeard for his crime. But Blackbeard beat him and turned him over to the marines which led to the war in Marineford. So before Whitebeard could fight Kaido and orochi to avenge Oden, He died and Whitebeard Pirates fell apart.

Sizce bu mantıklı mı ?

After Oden finished his one year journey with Roger. He meets Whitebeard and asks his permission to leave the crew and become the Shogun of wano after the death of his father Kozuki Sukiyaki. Whitebeard grants his wish.

20 years later, Whitebeard sent Ace on a mission to wano country to get information on Oden and his family after not hearing from them for a long time. Ace met Tama and villagers in kuri and learned about the whole situation. He then promised Tama to return in 3 years and take care of everything for her. After learning the truth from Ace, Whitebeard orders all divisions to prepare for war against Kaido. But then 2nd division member Teach aka Blackbeard killed the the 4th division commander Thatch for yomi yomi no mi and fled the scene. Being the commander, Ace vowed to punish Blackbeard for his crime. But Blackbeard beat him and turned him over to the marines which led to the war in Marineford. So before Whitebeard could fight Kaido and orochi to avenge Oden, He died and Whitebeard Pirates fell apart.

Sizce bu mantıklı mı ?
Değil çünkü Ace oraya gittiğinde WB ile karşılaşmamıştı daha.

Sizce bu mantıklı mı ?
Mantıklı değil neden 20 sene beklemiş la.;(

Wano arc olarak seride hikaye açısından da zirve yaptığı sıvamasıyla önümüzdeki 5 yılda bitirmesi şaşırtmaz. Bir oden karakterini zirve yaptırma çabasıyla marineford arc'ı bile hem iyi hemde kötü yönden geçecektir. Bu arc büyük dram izleriz ama bu genede yaptığı saçma sıvamaları değiştirmeyecek.

Bu tartışılan mevzu ile Rayin savaşa katılmaması veya Shanks, Garp, Dragon, Sabo gibi elemanların sürekli Luffyyi kurtarmaması ile aynı sebep. Altını doldurmak istememiş Oda fazla. 15 yaşa uygun kurgulanıyor kendi ifadesiyle. Ha yinede 50 bölüm ilerisi tahmin edilmiyor. 1000. Bölüm gelecek neredeyse hala onlarca gizem var.
Ben kendi zihnimde tadım kaçmasın diye :korsan bunlar adalet savaşçısı değiller. Dilediğini dilediği zaman gerçekleştirirler muhabbetine giriyorum.

Silinmiş Üye

En büyük korkum Mf gibi olacak derken dövüş göstermemesi.:(

Bu tartışılan mevzu ile Rayin savaşa katılmaması veya Shanks, Garp, Dragon, Sabo gibi elemanların sürekli Luffyyi kurtarmaması ile aynı sebep. Altını doldurmak istememiş Oda fazla. 15 yaşa uygun kurgulanıyor kendi ifadesiyle. Ha yinede 50 bölüm ilerisi tahmin edilmiyor. 1000. Bölüm gelecek neredeyse hala onlarca gizem var.
Ben kendi zihnimde tadım kaçmasın diye :korsan bunlar adalet savaşçısı değiller. Dilediğini dilediği zaman gerçekleştirirler muhabbetine giriyorum.
Olay o değil zaten çok önemli de değil ama Rayleigh'e şerefsiz diyenler WB'yi savunuyor.:D

Memelere sığınırken ufacık değil ama.
Hocam mantıklı olsun. Kurgu olmasın. Ben onu mantıklı bir insan olduğum için söylüyorum, Oda'yı eleştiriyorum. Tamam hadi, kurgu değil. Böyle olunca WB suçlu mu çıkacak sanıyorsun? Adam kendi isteğiyle tayfadan ayrılmış, söz verdiği tarihte dönmemiş, Roger aracılığıyla memleketine döndüğünün haberini yollamış ve korsanlık hayatını sonlandırmış. Roger'in de yardım teklifini geri çevirmiş. Bu adam tehlikeli bir yolculukta değil, düşman elinde, mekanında değil. Kendi memleketinde. WB de dadı değil, Oden de çocuk değil. İkisinin de kendi macerası ve kendi sorumlulukları var. O kadar derdin arasında, memleketine dönen Oden'in peşinden mi koşacak? Ne amaçla? Oden'in başına gelenleri biz biliyoruz, WB bilmiyor. Kendi bilgilerinle WB'yi suçlamak, bugünün bilgisiyle tarih eleştirmek gibi. Kaldı ki, bu adamlar korsanlık yapmış. Hepsinin kendi yolu var. Ace ve Luffy gibi. Luffy sağda solda şansa duymasa, haberdar olacak mıydı Ace'den? Vivi'nin başına bir şey geldi diyelim, haberi olacak mı? Peki, bunda Luffy'nin suçu var mı? Yok. Vivi memleketinde oturuyor.

Gördüğün gibi, kurgu demeden de savunabiliyorum.
Oda seriyi sallamasyon yazıyor çok kafaya takmayın. Bizim kadar ince düşünse şaheser olurdu Op.
Şu 3 yorumun güzel olduğunu onaylıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık