Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi Kaido, Oden'e vuramazdi demek de doğru değil. Luffy de Ejder formunu hallaç pamuğu gibi oradan oraya savurdu aynı Oden'in yaptığı gibi. Ama Kaido hızlıca kafasına balyozu geçirmişti.

Oden Kaido'nun üzerine gittiği sıra ona ikinci bir saldırıyı yapıp yenebilirdi belki de ama Kaido'nun da aynı sekilde darbeyi gecirebilme ihtimalini de es geçmemek lazım.

Üye silindi 1004

Şimdi Kaido, Oden'e vuramazdi demek de doğru değil. Luffy de Ejder formunu hallaç pamuğu gibi oradan oraya savurdu aynı Oden'in yaptığı gibi. Ama Kaido hızlıca kafasına balyozu geçirmişti.

Oden Kaido'nun üzerine gittiği sıra ona ikinci bir saldırıyı yapıp yenebilirdi belki de ama Kaido'nun da aynı sekilde darbeyi gecirebilme ihtimalini de es geçmemek lazım.
Bi an Big Mom vs Queen'i okuyorum sandım. Biraz abartılı olmamış mı bu?

Kaido, 3.şahısların yardımı da olmadan Oden'i indirebilecek ve hatta tek atabilecek güçte olsaydı, Oda bunu bize bir şekilde gösterirdi. Hatta 3.şahısları araya hiç sokmazdı. Oden, Kaido'yu yenecekti ama kumpasa kurban gitti. ''Bir daha Wano'ya adım atmayın,'' dedikten sonra o saldırıyı tamamlayabilseydi ne olacaktı, bunu düşünmek lazım. Ve neden tam o anda yardım ettiler Kaido'ya? Neden daha önce ya da sonra değil? Bunları da düşünmek lazım. Bence Oda burada bir şey anlatmak istiyor. Benim anladığım da budur. Herkes farklı yorumlayabilir tabii. Sadece fikrimi yazmak istedim.

O olay spoiler değil muhtemelen önceki bölümlere dair bir yorumdu.

Ancak ENma ile ilgili ekstra bir şeyin daha geçmesine gerek yok bölüm çıkmadan öncede söyledim. Verilen gücü arttırdığı hakim olunmazsa kişiyi öldürebileceği falan bunlar net olarak mangada gösterildi zaten. Zoro ağacı kesecek kadar güç uyguluyor komple uçurumu kesiyor. Enma = Muazzam derece de güç arttıran power-up. Yani Oden aynı gücü uygulayarak başka kılıçlarla şansını denese Kaido'yu kesemeyebilirdi.

Zoro'ya kılıcı verdiklerinde neden diğer kılıcında Kaido'yu kestiğini söylemediler çünkü Zoro'ya verdikleri kılıcı övüyorlar özellikle bu iki kılıçla yardı dememişler.

Zoro ciddi bir power-up aldı. Bundan rahatsız değilim. Oden'in kılıcı Zoro'ya yaraşır. Ancak zamanlaması ve özellikle alış şekli beni tatmin etmedi. Zoru'nun normal gücünün sınırlarını göremeden Enma çıktı başımıza. Aynı şey Sanji için de geçerli.
Ben Enma durumundan ilk çıktığından beri rahatsızdım ya.

Ben de ilk okuduğumda senin gibi düşündüm ama aslında tek kılıç demiyormuş. Biz biraz öyle anlamışız. Bu bölümde zaten iki kılıçla saldırı yapıyor. Tabi bu durum, bugüne kadar o kadar yenilgi almasına, yakalanmasına ve işkence görmesine rağmen zarar verilememiş olan Kaido'ya nasıl bu yaranın verildiğini açıklamıyor. Demek ki Oden harici onun yenen/yakalayan korsan yada Denizciler'de o derece haki yokmuş gibi bir sonuç çıkıyor? O yüzden Kaido'ya zarar verilmesi durumu benim için hala aynı rahatsızlıkta devam ediyor. Ama tek zarar veren Enma değilmiş, onu görmüş olduk.

Yani olaylar çok karıştı aslında. Normalde ölümden korkmayan Kaido, bu bölümde hiç o izlenimi vermedi. O kadar ölümsüzlük falan filan 20 senede kazanılmamıştır herhalde...

Kaido'nun fbsini görene kadar malesef hiçbiri çözülmeyecek bu durumların.

Yapamazdı.Çift kılıç süs diye yok o balyozu karşılardı.K.haki olduğu da sniper sahnesi gösterilmiş.Jack vs shutenmaru dövüşü gibi seyrederdi.Kaido kahpelik yaptı öyle nakavt etti boks maçında hile yapmak gibi.

Beni lütfücülerle karıştırma bir sayfa geriye gidersen ejder hali mal dediğini okursun. Yani kısaca ejder hali mal, saymayalım o halini diyorsun yada buna benzer şeyler.

Oden'i burada övmemin sebebi adamın Kaido ile olan dövüşünde bir dövüşün bile olmaması. Eleman direk yarıyor sonra bir saldırı daha yapacakken bir önceki saldırının etkisini gören Kaido'nun adamları tarafından oyuna getiriliyor. Haliyle Oden'e rakip bile olamıyor. Law mesela pek çok kişiyi tekleyebilir eğer mal gibi beklerlerse ama bu onlar kadar güçlü olduğu anlamına gelmez. Kaido'da kendi altındaki adamların açtığı açıklığı değerlendirmiş.

Oden, Kaido'yu güç olarak yenebilecek seviyede bir karakter ve bunu Kaido'nun konuşmalarına bile bakıp anlayabilirsin.
Ejder haline mal gibi duruyor demişim. Sabit kalma? Öyle kalas gibi durma? Bu gibi anlamlar. Çarpıtmazsan sevinirim. Devamında da açıklamasını getirmişim halbuki.

Buradan çıkarılabilecekler, Kaidonunun defans - saldırı dengesi, Odenden yüksekmiş. Oden Kaidonun saf defansını aşabiliyor karşılığında Kaidonun saldırısına direnemmiyor olur.

Yok onu anladım. Sadece dövüşün içeriğine baktığımız için öyle dedim. Oden, rakibinin yüzüne bakarak yapıyor diğeri arkadan yapıyor. Kaido bence bu dövüşte rezil olan taraf.
Ben Kaidonun gücüyle ilgili konuşuyorum. Bence de şimdiye kadar bizim gördüğümüz mermiye kafa atan, brutal kapışma peşindeki Kaidonun kişiliğini ciddi darbe vuruldu. He hala Oda kıvırabilir bu kişilik sonradan gelişti diye 20 yıl uzun süre. Belki de ''benim savunmam aşılabiliyormuş lan'' diye düşünüp kendini aşağı atarak nasırlaşma yoluna gitmiştir manyak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık