Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ejder formunu bahane mi kullanmışım? Adam kocaman vurmak kolay diyorum. Aksini söyleyebiliyor musun? Adam yarılmış haliyle Odene tek attı maşallah.
Kaido, Oden'e vurabilirmiydi belli değil. O atışa tek denmiyor çünkü o sıra adam dövüşte değil aksine Kaido'nun dayak yediğini gören tayfasının tuzağına düşmüş halde bekliyor. Yani Kaido'nun Oden'e vurabileceği bile muamma.

Ejder formunu ise şu şekilde bahane olarak kullanmışsın, o formda güçsüz yada işlevsiz demişsin ama ben yanlış görmediysem o formda debeleniyordu, bir şeyler yapmaya çalışıyordu Oden'le karşılaşıncaya kadar. Haliyle ejder, insan veya yarı insan-ejder ne haltsa bunlar önemli değil önemli olan onca zaman bekleyip hazırlandığı rakip karşısına çıktığında tayfasının oyunua muhtaç hale gelmesi ve bu hale daha karşılık bile veremeden gelmesi o yüzden Oden, Kaido'yu teke tekte adam yerine bile koymaz.

Kaido ejder formunda mal gibi duruyor. Çok bir farkı yok. Oden görüş alanının yarısını kaplayan bir herifi kesebildi diye övelim mi? Ortada herhangi bir haki savunması da olmadığına göre ikisi de temiz birer vuruş yaptılar. Hatta burada sayacaklarn Kaidoya sayarsın. Zira Kaido bu temiz vuruşu yedikten sonra o tek atacak saldırıyı çıkabiliyor. Oden ise nakavt oluyor.
Hangi temiz vuruş? Araya 3.şahıslar giriyor. Girmese o vuruşu yapamayacak zaten. Eğer o vuruşu adil bir dövüş esnasında deneseydi de Oden odaklanıp savunma yapabilecekti en azından.

Benim anlamadığım bu herifin ejderha formu süs diye mi var? Bütün sağlam işlerini asıl formunda yapıyor. Sanki ejderha formunu cool gözüktüğü için kullanıyor gibi. :S

"Olm şuna bak lan, maviye döndüm. Alev atabiliyorum efsane bir şeyyy"

Adam Oden'e vurabilir miydi belli değil. O atışa tek denmiyor çünkü o sıra adam dövüşte değil aksine Kaido'nun dayak yediğini gören tayfasının tuzağına düşmüş halde bekliyor. Yani Kaido'nun Oden'e vurabileceği bile muamma.

Ejder formunu ise şu şekilde bahane olarak kullanmışsın, o formda güçsüz yada işlevsiz demişsin ama ben yanlış görmediysem o formda debeleniyordu, bir şeyler yapmaya çalışıyordu Oden'le karşılaşıncaya kadar. Haliyle ejder, insan yarı insan-ejder ne haltsa bunlar önemli değil önemli olan onca zaman bekleyip hazırlandığı rakip karşısına çıktığında tayfasının oyunua muhtaç hale gelmesi ve bu hale daha karşılık bile veremeden gelmesi o yüzden Oden, Kaido'yu teke tekte adam yerine bile koymaz.
Nerde demişim ejder formda güçsüz falan diye? Kendine argüman yaratıp ona mı cevap verir oldun?

Valla 20 yıl sonrasında adam ışık hızında bayloz çakıyor. 20 yıl öncesine spekilasyon yapılamaz bunla ama vurabilir demek daha yakın bir tahmin olur kanımca.

Üye silindi 1004

Benim anlamadığım bu herifin ejderha formu süs diye mi var? Bütün sağlam işlerini asıl formunda yapıyor. Sanki ejderha formunu cool gözüktüğü için kullanıyor gibi. :S

"Olm şuna bak lan, maviye döndüm. Alev atabiliyorum efsane bir şeyyy"
Ejderha formu cool değil ki. Çin ejderhası kadar komik ve çirkin bir şey daha yok.

O da bişi mi? Kinemon 20 yıl zamanda yolculuk edip gemi yolculuğu yaptığı için 20 yıl aktif yaşamış adamlarla denk güçte.
Dans edince ejderha kesme şansın artıyor. Fakat Kinemon'u da taktir ediyorum.

Herkes Kaidoyu gömüyor ama Gerçek anlamda Korsan dediğin zaten yağmacı , zalim ,acımasız, katil, bencil, hırsız, düzenbaz ve yalancı olur.Kaido ve Big Mom yukarıdaki tüm tanımlara uyuyor yani al birini vur ötekine ...

Nerde demişim ejder formda güçsüz falan diye? Kendine argüman yaratıp ona mı cevap verir oldun?

Valla 20 yıl sonrasında adam ışık hızında bayloz çakıyor. 20 yıl öncesine spekilasyon yapılamaz bunla ama vurabilir demek daha yakın bir tahmin olur kanımca.
Beni lütfücülerle karıştırma bir sayfa geriye gidersen ''ejder hali mal gibi duruyor'' dediğini okursun. Yani kısaca ejder hali mal, saymayalım o halini diyorsun yada buna benzer şeyler.

Oden'i burada övmemin sebebi adamın Kaido ile olan dövüşünde bir dövüşün bile olmaması. Eleman direk yarıyor sonra bir saldırı daha yapacakken bir önceki saldırının etkisini gören Kaido'nun adamları tarafından oyuna getiriliyor. Haliyle Oden'e rakip bile olamıyor. Law mesela pek çok kişiyi tekleyebilir eğer mal gibi beklerlerse ama bu onlar kadar güçlü olduğu anlamına gelmez. Kaido'da kendi altındaki adamların açtığı açıklığı değerlendirmiş.

Oden, Kaido'yu güç olarak yenebilecek seviyede bir karakter ve bunu Kaido'nun konuşmalarına bile bakıp anlayabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık