Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Önemli olan Kaido'nun patternını çözmek. Ejderha formundayken saldıracaksın, insan formuna geçince kaçacaksın. Aynı taktiği can barı sıfıra inene kadar yapacaksın.

One punch manı okudun mu? Orada Saitama diye bi karakter var herkese tek atıyor ama mutsuz. Niye? Çünkü mutlak güce ulaştı sarmıyor artık hayatı. Kaido da o misal. Artık mutlak güce ulaştığı için kimseyle vs atası gelmiyordur... Sıkılmıştır hayattan.
Saitama kendisine denk rakip arıyor dövüşten tat almak için. Kaido kendi dengini buluyor, ama yenmek için katakulli yapıyor.

Bu kale baskınında Jack de çizilmişti. Burada çizilmemiş. Bu bir garip. Belki o zamanlar komutan seviyesinde değildi.

Kaidonun yarası karın kası hizzassındaydı. Burda göğüsüne çizmişler o da bir garip.

Oden tek yedi lan. Burada baskın karakter Kaidodur. Bu sahne özellikle Ashura vs Jack e benzemiş. Jack de ilk kılıç yiyordu ama devam etmekten de çekinmiyordu.
Sen hangi bölüme baktın, elemanın çocuğunu kullanmasalar dağları tepeleri aşıp, binlerce adam kesip Kaido'yu nikahına alıyordu :artiz:

@Roronoa Zoro @Mr.Bushido @Saitama @William cutting

Enma konusunda sizlerle sizlerle birçok kez tartıştım. Tartışıp da isimlerini hatırlamadığım arkadaşlar varsa onlar da dahil sizleri tebrik ediyorum. Enma konusunda yanılmışım. Ben sadece Enma kesiyor zannediyordum, ama görünüşe o şekilde değilmiş. Benim açımdan güzel tartışma oldu. Bu tartışmalar esnasında bilerek veya bilmeyerek sizleri kırdıysam özür diliyorum.

İşin sevindirici kısmı Enma'nın benim değil, sizin dediğiniz gibi çıkması. Çünkü düşündüğüm gibi çıksaydı seriden soğuma noktasına gelirdim diye düşünüyorum. Uzun lafın kısası sizleri tekrardan tebrik ediyorum.:sapkali:
O olay spoiler değil muhtemelen önceki bölümlere dair bir yorumdu.

Ancak ENma ile ilgili ekstra bir şeyin daha geçmesine gerek yok bölüm çıkmadan öncede söyledim. Verilen gücü arttırdığı hakim olunmazsa kişiyi öldürebileceği falan bunlar net olarak mangada gösterildi zaten. Zoro ağacı kesecek kadar güç uyguluyor komple uçurumu kesiyor. Enma = Muazzam derece de güç arttıran power-up. Yani Oden aynı gücü uygulayarak başka kılıçlarla şansını denese Kaido'yu kesemeyebilirdi.

Zoro'ya kılıcı verdiklerinde neden diğer kılıcında Kaido'yu kestiğini söylemediler çünkü Zoro'ya verdikleri kılıcı övüyorlar özellikle bu iki kılıçla yardı dememişler.

Zoro ciddi bir power-up aldı. Bundan rahatsız değilim. Oden'in kılıcı Zoro'ya yaraşır. Ancak zamanlaması ve özellikle alış şekli beni tatmin etmedi. Zoru'nun normal gücünün sınırlarını göremeden Enma çıktı başımıza. Aynı şey Sanji için de geçerli.

Sağolsunlar buradaki arkadaşların tavsiyesi ile One Punch Man'e başladım ulan adam bir dövüş çiziyor yemin ederim okurken hayran kalıyorsun birde şu manga sayısına bak Oda bir daha dövüş falan cizmesin.

Sen hangi bölüme baktın, elemanın çocuğunu kullanmasalar dağları tepeleri aşıp, binlerce adam kesip Kaido'yu nikahına alıyordu :artiz:
Çöp kesmek bu seride değersiz bişi. Kaido direkt darbede devrilmezken (ki kılıç darbesi bu seride çok daha ölümcül) Oden, Kaido çakınca pekmezinin yarısını kaybediyor. Kaido çok daha etkili bir darbe çakmış.

Allah'tan Oda dövüş falan çizemiyor da hikaye güzel yoksa. Naruto falan gibi dövüş çizse hikaye çöp olsa ne yazardı.Gerçi Naruto'nun dövüşleri One Piece'ten daha kötü bence de çoğunluk öyle kabul ediyor diye söyleyeyim dedim. Bu arada belli başlı serilerileri de okudum ama dövüş mövüş çizebilen yada One Piece'e göre güç dengesi daha oturmuş olan bir seri göremedim.

Yalnız Kaido yine sarhoş gibi duruyor o yüzden Ejder formunda açık vermesi doğal gibi geldi bana tabi sarhoş olmasa da verirdi. Yine de öyle bir günde bile sarhoş olması olayları pek ciddiye almıyor algısı oluşturuyor insanda garip.

Çöp kesmek bu seride değersiz bişi. Kaido direkt darbede devrilmezken (ki kılıç darbesi bu seride çok daha ölümcül) Oden, Kaido çakınca pekmezinin yarısını kaybediyor. Kaido çok daha etkili bir darbe çakmış.
Kaido'nun vurabilmesinin sebebi elemanın dut yemiş bülbül gibi beklemesi, Oden'in Kaido'yu gökten yere düşürüp işini bitirecek olması ise direk rakibine karşı üstünlüğünden kaynaklanıyor.

İki boksör düşün birbirlerinin gözlerine bakarken biri diğerine vurup onu düşürüyor sonra da işini bitirecek. Direk rakibine üstün.

Diğeri ise rakibi karısıyla vedalaşırken kafasına yumruk atıyor xD

Oden çok rahat Kaido'yu kepaze edebilecek kadar güçlü olduğunu herkese göstermiş ki adamları da patron gevşedi çocuğu kullanalım demişler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık