Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 952: Hiyori ve Kawamatsu

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya da belki de sahiden basit bir virüstür. Ki bu da gayet olası.
Ama Oda'nın, virüsü Chopper'a göre basit bir virüs olarak tasarladığını düşünüyorum ki doktor olarak aldığı yolu göstermeye çalıştığını düşünüyorum.
Quenn tarafından yaratılan Mummy denen bu virüs yapay bir virüs. Ebola virüsü ile çok büyük benzerlik içindeymiş. Oda çok büyük olasılık ebola'nın kimyasal silah olduğu söylentilerine yönelik olarak yapmış bunu. Temas yoluyla bulaşıyor. Yüksek ateş ve kanama ile birlikte adım adım acı bir ölüme götürüyor. Kesin sonuç veren bir tedavisi ya da aşısı yok. Karantina yoluyla önüne geçerek aşı ile korunma peşindeler ama hala etkisi büyük. Kimi insanlığın sonunu getirecek bile diyor.

Ağustos 2019'da yani yakın zamanda ebolaya karşı oldukça etkili bir aşı bulunmuş ama yine de kesin sonuç vermiyor. 1976'da ortaya çıkmış ve bu güne hala daha uğraşıyoruz. Ama Coppa hemencecik çözüverdi. Bu durumda virüs basit değil de Coppa üstün yetenekli bir doktor denmeli, Coppa bir numara.

Quenn tarafından yaratılan Mummy denen bu virüs yapay bir virüs. Ebola virüsü ile çok büyük benzerlik içindeymiş. Oda çok büyük olasılık ebola'nın kimyasal silah olduğu söylentilerine yönelik olarak yapmış bunu. Temas yoluyla bulaşıyor. Yüksek ateş ve kanama ile birlikte adım adım acı bir ölüme götürüyor. Kesin sonuç veren bir tedavisi ya da aşısı yok. Karantina yoluyla önüne geçerek aşı ile korunma peşindeler ama hala etkisi büyük. Kimi insanlığın sonunu getirecek bile diyor.

Ağustos 2019'da yani yakın zamanda ebolaya karşı oldukça etkili bir aşı bulunmuş ama yine de kesin sonuç vermiyor. 1976'da ortaya çıkmış ve bu güne hala daha uğraşıyoruz. Ama Coppa hemencecik çözüverdi. Bu durumda virüs basit değil de Coppa üstün yetenekli bir doktor denmeli, Coppa bir numara.
Kral'ın bilgeliğini sorgulamak ne Oda'ya düşer ne de bize.

Peki Chopper'ın hastalara dokunmasına rağmen virüsün ona etki etmemesine ne demeli! Dayanıklılık olarak acaba hangi seviyede?

H. Haki'yi bırakmışlar demek.
Salmıyorlar demekki artık.
Big Mom'ın saçı başı dağılmış gibi. Bilemiyorum. :bilmem: ;)
Doğru, dövüşmeyi bırakıp sevişmeye de başlamış olabilirler.
İlk saldırılarında h.hakileri çarpışmıştır. Luffy vs Kata ve Luffy vs Chinjao'da gördük bunu. Bütün dövüş boyunca h.haki salarak dövüşeceklerini sanmıyorum ondan normal çizmiştir Oda.
Evet olabilir.

Peki Chopper'ın hastalara dokunmasına rağmen virüsün ona etki etmemesine ne demeli! Dayanıklılık olarak acaba hangi seviyede?
Bu noktayı es geçmiştim, güzel hatırlattım. Doktor Coppa dokunmayı biliyor. Nasıl dokunacak nereye dokunacak hepsini biliyor. Zaten önceden önlemini de almıştır. Doktor Coppa > Trao. Doktor Coppa > Quenn. Doktorlukta, tıbbi bilimlerde rakibi yok. Bu bölüm bunun ispatı, sağ ol.

Kral'ın bilgeliğini sorgulamak ne Oda'ya düşer ne de bize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık