Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 944: Ortak

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne bölümdü ama?
O-şuriko bitmişti. Bi dahaki bölüm şöyle bir şey yaşanır.

Linlin: O-şuriko!
Queen: He-Hemen getirin.
Görevli: Elimizde kalmadı.
Q: Ne?

Biz de neden Oda'nın Queen'i bu kadar iri çizdiğini anlarız

Yol açın güzeller güzeli psikopat Linlin'e.

Kaçtır söylemeyi unutuyorum:

Kaç yıllık hesapları olmasına rağmen Doflmingo'yu bile Law değil de Luffy indirdi. Kaido Luffy'nindir. Kaido Kid ve Killer'a ne yapmış olursa olsun. Dövüşün önemli bir bölümü için kastediyorum tabii ki.

Ya şu tatlı kızcağız Toko'nun Zoro'nun kimonosunu tutuşuna ve Zoro'ya bakışına bakın hele. Canım ya! :utaniyorum:Zoro'yla etkileşime geçen çocukların gözlerinin içi gülüyor resmen. Toko ve Momo ;)

Zoro dümeni eline almış. YİNE!!! Olması gerektiği gibi elbette. Sanji'ye Toko'yu emanet etmesi, Franky' ye ve diğerlerine meydanı bırakması çok iyiydi. O ara bir gözlem haki kullandı falan :a:Orochi'nin peşine ışınlanırcasına hışımla koşması da muhteşemdi. Zoro'nun olduğu yerde ne Sanji'nin ne başkasının esamesi okunmaz arkadaşlar. Zoro'nun yeri farklıdır. Bunu bir türlü anlayamayanlar kafasına soksun bir şekilde.

Şimdi bazı Polyanna'cılar var. Zoro'yu eleştirmek için fırsat bekleyen. Heh onlar zannediyor ki Zoro hiçbir şey yapmasa oradaki herkes güven içinde mutlu mesut çıkıp gidecek. Laf olsun torba dolsun! Onlara Alp dağlarındaki Heidi ve dedesiyle mutluluklar diliyorum :artiz::byee:

Dün, Franky olmasa Zoro delik deşik olacaktı diyenler de mort olmuştur. Haftalık mort kotasını da doldurdukları da göre devam edebiliriz :)

Kyoshiro ortaya çıktığında hemen yanındaki panelde Hyori'yi çizmiş mangaka. Kyoshiro gerçekten Denjiro olabilir. Ki arcın geneline baktığımızda karakterlerin burada olduğu kadar 2 isimle karşımıza çıktığı başka bir yer olmadı. Bu bağlamda Kyoshiro Denjiro çıkabilir. Ek olarak, Oden'e hizmet eden 3 samuray güçlü herifler. Bu adamları kimse kolay kolay kaybetmek ve gözden çıkarmak istemez. Misal, Kaido-Ashura olayı. Ve eğer Kyoshiro, Denjiro ise bu 3 samuray arasındaki en akıllı kişi olduğu da kesin. Yani bu samurayların beyin takımı bu adam olur. Eğer Kyoshi Denjiro ise.. Bunun üzerinden yürüyelim. Kyoshi hakkında elimizde neler var bakalım.
  • Ortaya çıktığı ilk sahnede Orochi'nin korkaklığından bahsediyordu. Orochi'yi sevmediği belli.
  • Kehanetten haberi var.
  • Akıllı ve sinsi biri.
  • Kawa ve Ashura gibi güçlü. Yani güç olarak baktığımızda diğer ikili kalibresinde biri gibi duruyor.
  • Hyori'yi öldürmedi.
Tüm bu bilgiler ışığında bu adamın kötü olmaktan ziyade iyi olmaya daha yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Dikkat edin; Wano başlayalı 35 bölüm oldu ama daha Denjiro ortalıkta yok. Diğer 2'li ortaya çıkalı kaç bölüm oldu oysaki :hmm:Bu tuhaf değil mi sizce de ? Oda bu arc baya ters köşe yapıyor. Kamazo olarak bildiğimiz adamın bir anda Killer olarak ortaya çıkması, normal bir vatandaş olarak gördüğümüz Yasuei'nin aslında Hakumai daimyou'su olarak karşımıza çıkması gibi sürpriz çıkışlar görüyoruz. Ayrıca Shutenmaru'nun Ashura çıkması... Yani ilk defa bu şekilde değişik bir tarz izliyor mangaka. Buna dayanarak kimliği belirsiz karakterlerin karşımıza farklı kimliklere çıkması durumuna hazırlıklı değil alışık olmalıyız artık. Kinemon'un mutlaka o 3 samurayı yanımıza almalıyız dediği adamlardan birinin bu zamana kadar ortaya çıkmaması bence normal değil kısacası.

Muhtemelen Denjiro, bu 3'lü arasında en zor yükü üstlenen samuray çıkacak. Kyoshiro Denjiro ise Orochi'ye hizmet ederek 20 yıllık sürecin bir şekilde geçmesini bekledi, zaman zaman Orochi'nin istemediği şeyleri yaparak bazı şeyleri sinsice yürüttü, planlar yaptı vs. Nefret ettiği adama hizmet etmek ve onun dibinde olmasına rağmen hiçbir şey yapamamak... Bundan daha zor bir şey olabilir mi ?
Ayrıca.. Kyoshiro'nun bu kadar sinsi görünüşlü tasarlanmış olması tesadüf mü sizce?Zannetmiyorum.

Velhasıl.. Kyoshi'nin Denjiro çıkması için birçok sebep görüyorum. Komplo teorimiz olarak dursun bu kenarda..

Gelelim Zoro'yla olan dövüşüne.. Kyoshi'nin 720p topu kolayca durdurması ne kadar güçlü olma potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Bu dövüş Kyoshi için önemli çünkü belki de kehanetteki liderle dövüşüyor şu an. Zaten dikkat edin Orochi'nin şaşkınlığı bölümdeki ironik göndermelerden biriydi. Zoro'nun 720'lik topuna mal mal bakması biraz da bu yüzdendi. Çünkü eminim ki 20 yıldır kimse kendisini öldürmek için saldırmadı. Bu olayı neye benzettim.. Sabaody'de, Zoro'nun kutsal ejder vakasını hatırlayın. Herkes sessiz sessiz beklerken, halk kutsal ejderin önünde eğilirken Zoro çıkageliyor; kutsal ejdere, ne var yolunu mu kaybettin diyor ve kutsal ejder şok içerisinde tabancasını ateşliyordu. İşte, kimsenin kendisine o kadar umursamaz ve saygısızca davranmasına alışık olmayan kutsal ederin yaşadığı o şokla Orochi'nin kendisine kimsenin saldırmaya cesaret edemeyişinden kaynaklı yaşadığı şok aynı şok! 944 :) Ve iki sahnede de Zoro var. Muhteşem :respect: İşte bu olay Zoro'nun neden samuraylara liderlik edecek kişi olduğunu gösteren olaylardan biriydi. Neyse önemli olan kısımlar buydu benim için.

Kid kısmı iyiydi. Geçen Yasuei için de yazmıştım. Mangaka karakter hype'lamasını ve sevdirmesini çok iyi biliyor. Herkes Killer nerde nerde diyordu, adam bir anda Killer'ı ortaya çıkardı ve Kid'le olan ilişki ve diyaloğundan bir kesit gösterdi olayı bitirdi. Hoş sahnelerdi.

Drake, Sanji'ye kafayı takmış. Sanji'yi görünce sonunda ortaya çıktı diyor. Umarım Sanji vs. Drake görürüz. Sonuna kadar tabi ki.

Luffy'nin Queen'e vurmasının ardından Queen'in sinek mi geçti edası çok normaldir. Burda Luffy'yi eleştirecek ya da Queen'i yüceltecek bir durum yok. Kokasız, gearsız düz yumruk yani. Ne olmasını bekliyorsunuz ?

Bölüm güzeldi. Önümüzdeki iki bölüm de güzel olacak; hissediyorum :good:
Denjiro-Kyoshiro cidden çok gözümüze sokuldu belki de ters köşe yapar Hyo amca ile bağlantılı gibi oradan yürür.
Wano'yu korumak için Oden'den degilde yakuzalardan etkilenmiş olabilir.
Denjiro için Gyukimaru'nun yardımcısı gibi bir teori yokmuydu kılıcını almaya gittiğinde karşılaşabilir.

@Monkey D. Dragon
Yok birader senle anlaşamıcaz.
Benim o yıldırım mı şimşek mi görüntüsünü atmamdaki neden her yıldırımın veya şimşeğin haki ile alakasız olduğunu göstermek içindi anladın.Sanji haki kullanmıştır demek değildi yani.
Artı olarak ben anlamıyorum senin göstermediyse kullanmıyodur düşüncen çöp olmadı bu bölüm ile.Daha ne zeytinyağı taklidi yapıyorsun :D

@Monkey D. Dragon
Yok birader senle anlaşamıcaz.
Benim o yıldırım mı şimşek mi görüntüsünü atmamdaki neden her yıldırımın veya şimşeğin haki ile alakasız olduğunu göstermek içindi anladın.Sanji haki kullanmıştır demek değildi yani.
Artı olarak ben anlamıyorum senin göstermediyse kullanmıyodur düşüncen çöp olmadı bu bölüm ile.Daha ne zeytinyağı taklidi yapıyorsun :D
Sanji kokaya geçse gösterir zaten uzaktan ne olduğu belli olmayan çizimlerden niye koka kullanıyor diyorsunki.
Aksiyona giriyor daha da giricek o seviyeye çıkarırsa haki'sini görürüz zaten.

Denjiro-Kyoshiro cidden çok gözümüze sokuldu belki de ters köşe yapar Hyo amca ile bağlantılı gibi oradan yürür.
Wano'yu korumak için Oden'den degilde yakuzalardan etkilenmiş olabilir.
Denjiro için Gyukimaru'nun yardımcısı gibi bir teori yokmuydu kılıcını almaya gittiğinde karşılaşabilir.
Öyle bir teori bilmiyorum. Ama Kawa, Denji, Ashura bu arctaki temel odak noktalarından biri. Bu adamların Oden'den başka yancı olacağı kimse olmaz. Gyuki yaş iş o yüzden. Bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık