Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 944: Ortak

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm muazzam bir bölüm çizimler çok iyi.Luffy olmadan Zoro bildiğin ikinci kaptanlığın hakkını veriyor :a:

Kyoshiro iyi biri bizim taraftan Hiyori'yi kurtarmasından anlaşılıyor.

Kid'i sevmezdim bugüne kadar ama sevebileceğim bir tayfa kaptan sahiplenmesi var.Rez alın Kid yakında Haoshoku haki salacak etraftaki çöplere Killer ile dalga geçtikleri için :a:

İki tekme yediği zaman kendisine gelir belki. :/
Insallah. Ben Drake'i çok severdim ya. Şu tavırları soğutuyor adamı.

Tam aksine Kid ve Killer ise 10'a katladı kendini.

Ayrıca hapishane biraz acımasız olmaya başladı sonunda. Yani antrenman değil ciddiyet gelecekti tam Big Mom geldi. :D şu kadını beklediğim kadar başkasını da beklesem keşke :p

Insallah. Ben Drake'i çok severdim ya. Şu tavırları soğutuyor adamı.

Tam aksine Kid ve Killer ise 10'a katladı kendini.

Ayrıca hapishane biraz acımasız olmaya başladı sonunda. Yani antrenman değil ciddiyet gelecekti tam Big Mom geldi. :D şu kadını beklediğim kadar başkasını da beklesem keşke :p
Sonraki bölüm oradan başlar artık. :D Luffy ile karşılaştığı zaman aklı başına gelmesin de. : )

Ya şu tatlı kızcağız Toko'nun Zoro'nun kimonosunu tutuşuna ve Zoro'ya bakışına bakın hele. Canım ya! :utaniyorum:Zoro'yla etkileşime geçen çocukların gözlerinin içi gülüyor resmen. Toko ve Momo ;)

Zoro dümeni eline almış. YİNE!!! Olması gerektiği gibi elbette. Sanji'ye Toko'yu emanet etmesi, Franky' ye ve diğerlerine meydanı bırakması çok iyiydi. O ara bir gözlem haki kullandı falan :a:Orochi'nin peşine ışınlanırcasına hışımla koşması da muhteşemdi. Zoro'nun olduğu yerde ne Sanji'nin ne başkasının esamesi okunmaz arkadaşlar. Zoro'nun yeri farklıdır. Bunu bir türlü anlayamayanlar kafasına soksun bir şekilde.

Şimdi bazı Polyanna'cılar var. Zoro'yu eleştirmek için fırsat bekleyen. Heh onlar zannediyor ki Zoro hiçbir şey yapmasa oradaki herkes güven içinde mutlu mesut çıkıp gidecek. Laf olsun torba dolsun! Onlara Alp dağlarındaki Heidi ve dedesiyle mutluluklar diliyorum :artiz::byee:

Dün, Franky olmasa Zoro delik deşik olacaktı diyenler de mort olmuştur. Haftalık mort kotasını da doldurdukları da göre devam edebiliriz :)

Kyoshiro ortaya çıktığında hemen yanındaki panelde Hyori'yi çizmiş mangaka. Kyoshiro gerçekten Denjiro olabilir. Ki arcın geneline baktığımızda karakterlerin burada olduğu kadar 2 isimle karşımıza çıktığı başka bir yer olmadı. Bu bağlamda Kyoshiro Denjiro çıkabilir. Ek olarak, Oden'e hizmet eden 3 samuray güçlü herifler. Bu adamları kimse kolay kolay kaybetmek ve gözden çıkarmak istemez. Misal, Kaido-Ashura olayı. Ve eğer Kyoshiro, Denjiro ise bu 3 samuray arasındaki en akıllı kişi olduğu da kesin. Yani bu samurayların beyin takımı bu adam olur. Eğer Kyoshi Denjiro ise.. Bunun üzerinden yürüyelim. Kyoshi hakkında elimizde neler var bakalım.
  • Ortaya çıktığı ilk sahnede Orochi'nin korkaklığından bahsediyordu. Orochi'yi sevmediği belli.
  • Kehanetten haberi var.
  • Akıllı ve sinsi biri.
  • Kawa ve Ashura gibi güçlü. Yani güç olarak baktığımızda diğer ikili kalibresinde biri gibi duruyor.
  • Hyori'yi öldürmedi.
Tüm bu bilgiler ışığında bu adamın kötü olmaktan ziyade iyi olmaya daha yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Dikkat edin; Wano başlayalı 35 bölüm oldu ama daha Denjiro ortalıkta yok. Diğer 2'li ortaya çıkalı kaç bölüm oldu oysaki :hmm:Bu tuhaf değil mi sizce de ? Oda bu arc baya ters köşe yapıyor. Kamazo olarak bildiğimiz adamın bir anda Killer olarak ortaya çıkması, normal bir vatandaş olarak gördüğümüz Yasuei'nin aslında Hakumai daimyou'su olarak karşımıza çıkması gibi sürpriz çıkışlar görüyoruz. Ayrıca Shutenmaru'nun Ashura çıkması... Yani ilk defa bu şekilde değişik bir tarz izliyor mangaka. Buna dayanarak kimliği belirsiz karakterlerin karşımıza farklı kimliklere çıkması durumuna hazırlıklı değil alışık olmalıyız artık. Kinemon'un mutlaka o 3 samurayı yanımıza almalıyız dediği adamlardan birinin bu zamana kadar ortaya çıkmaması bence normal değil kısacası.

Muhtemelen Denjiro, bu 3'lü arasında en zor yükü üstlenen samuray çıkacak. Kyoshiro Denjiro ise Orochi'ye hizmet ederek 20 yıllık sürecin bir şekilde geçmesini bekledi, zaman zaman Orochi'nin istemediği şeyleri yaparak bazı şeyleri sinsice yürüttü, planlar yaptı vs. Nefret ettiği adama hizmet etmek ve onun dibinde olmasına rağmen hiçbir şey yapamamak... Bundan daha zor bir şey olabilir mi ?
Ayrıca.. Kyoshiro'nun bu kadar sinsi görünüşlü tasarlanmış olması tesadüf mü sizce?Zannetmiyorum.

Velhasıl.. Kyoshi'nin Denjiro çıkması için birçok sebep görüyorum. Komplo teorimiz olarak dursun bu kenarda..

Gelelim Zoro'yla olan dövüşüne.. Kyoshi'nin 720p topu kolayca durdurması ne kadar güçlü olma potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Bu dövüş Kyoshi için önemli çünkü belki de kehanetteki liderle dövüşüyor şu an. Zaten dikkat edin Orochi'nin şaşkınlığı bölümdeki ironik göndermelerden biriydi. Zoro'nun 720'lik topuna mal mal bakması biraz da bu yüzdendi. Çünkü eminim ki 20 yıldır kimse kendisini öldürmek için saldırmadı. Bu olayı neye benzettim.. Sabaody'de, Zoro'nun kutsal ejder vakasını hatırlayın. Herkes sessiz sessiz beklerken, halk kutsal ejderin önünde eğilirken Zoro çıkageliyor; kutsal ejdere, ne var yolunu mu kaybettin diyor ve kutsal ejder şok içerisinde tabancasını ateşliyordu. İşte, kimsenin kendisine o kadar umursamaz ve saygısızca davranmasına alışık olmayan kutsal ederin yaşadığı o şokla Orochi'nin kendisine kimsenin saldırmaya cesaret edemeyişinden kaynaklı yaşadığı şok aynı şok! 944 :) Ve iki sahnede de Zoro var. Muhteşem :respect: İşte bu olay Zoro'nun neden samuraylara liderlik edecek kişi olduğunu gösteren olaylardan biriydi. Neyse önemli olan kısımlar buydu benim için.

Kid kısmı iyiydi. Geçen Yasuei için de yazmıştım. Mangaka karakter hype'lamasını ve sevdirmesini çok iyi biliyor. Herkes Killer nerde nerde diyordu, adam bir anda Killer'ı ortaya çıkardı ve Kid'le olan ilişki ve diyaloğundan bir kesit gösterdi olayı bitirdi. Hoş sahnelerdi.

Drake, Sanji'ye kafayı takmış. Sanji'yi görünce sonunda ortaya çıktı diyor. Umarım Sanji vs. Drake görürüz. Sonuna kadar tabi ki.

Luffy'nin Queen'e vurmasının ardından Queen'in sinek mi geçti edası çok normaldir. Burda Luffy'yi eleştirecek ya da Queen'i yüceltecek bir durum yok. Kokasız, gearsız düz yumruk yani. Ne olmasını bekliyorsunuz ?

Bölüm güzeldi. Önümüzdeki iki bölüm de güzel olacak; hissediyorum :good:

Son düzenleme:
Hawkins neden şey yapmadi acaba. Drake neden bu kadar kastı anlamadım. Hawkins ve Drake bildiğin Kaidoya sadık davraniyorlar yaw.

Sanji dediğim şeyi dedi. Yasunun ölümü boşa mı gitsin diye. Drake dalinca plan bozuldu. Budur işte ya tayfa. Muazzam. Yapistirdi Sanji. Dino Hunter lakabı istiyorum Sanji için

Kyoshiro da uzun baya. Kılıç dövüşü izlemek hoş olacak. 720 durdurması problem değil de biraz bile erinmemesi mükemmel.

Orochi için anlatılan efsane 2 kılıç seyi Kyoshiroya ait sanirim. Kyoshiro Zoroyu bilerek durdurmus da olabilir. Konuşuldu konuda da Orochi düşerse Kaido korkusu ile belki :T
Hawkins kartlara güvenen birisi yani kartın tek bir oranıyla anında kaido’yu satabilir. Bizim tayfanın üzerinde iyi bir oran görmüş olabilir o yüzden müdahale etmemiştir. Ya da o kargaşanın içinde daha çok kargaşa yaratmak istememiş olabilir veya daha sonradan devreye girecek sonuçta drake’e nazaran direkt dalan birisi değil daha sakin bir yapısı var.

Sanji bu gidişle nesillerini tüketecek:D
Çuf çuf dikkat meteor geliyoor:oleyo:

Kiyoshiro bana göre kesinlikle kötü değil orochi’ye bir şey olsaydı direkt kaido girer devreye. Kiyoshiro bizim tayfanın planı festivalde adabıyla uygulanmasını istiyor büyük ihtimalle. O zamana kadar da orochi’yi koruyacaktır.

Queen salağı bizim ekibin esas oğlanlarla dolu olduğunu acı bir şekilde öğrenecek. Olum oraya dünya yıkılır gene bir halt edemezsin bizimkilere, Tanrı bodyguardlık yapıyor tayfaya mübarek :hhh:

Her zamanki gibi tam zamanında dış bir etken olaylara müdahil olup bizimkilerden yana avantaj sağlayacak, Kid Biraderim de her gün bir şeylerini kaybetsin ne kadar ezik bir tayfa Kid tayfası değil mi :rolleyes:
Aparkat vurmuşsun be nakavt daha yeni görüyorum.:alkis:Bahtsız bedevi Kid ve tayfasına türlü fantaziler uygulanırken bizimkiler mis gibi hamam keyfi xD güzel tatil yaptılar.Law tayfası da Kid tayfası gibi lahananın sapını aldı bizimkiler de tabii meeleye meeleye götürdüler yine.:rolleyes:

Yalnız asıl önümüzdeki bölüm kral haki ya da auramsı bir olay olabilir. Bu sefer altyapısı var sanki. Taku ve Yasu'nun o hallerini hatırlama sadeve basit bir sinirlenme durumu olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık