Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 941: Ebisu Kasabası'nın En Çok Sevileni

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 76 50.7%
  • Orta

Kullanılan: 51 34.0%
  • Kötü

Kullanılan: 23 15.3%

• Kullanılan toplam oy
    150
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Artık yarım kalan dövüşler görmek istemiyoruz :(

Aslında Jack'in aradan çıkma durumu Oda'nın zaman zaman yaptığı bir taktik. Aynısı Vergo'da ve Cracker'de olmuştu.

Biz buna asıl savaştan önce güçlü bir rakibi oyun dışı bırakmak diyoruz :)
Ben de yarım kalan dövüş görmek istemiyorum ama şu dediğin asıl savaştan önce güçlü bir rakibi oyun dışı bırakma mevzusunda Queen(<3) olacak gibi duruyor. Baya altyapısını hazırladı. Bir tane daha harcamaz gibi geliyor bana.

Bı ikinci perde olayının dayanağı nedir? Yani perde olacak araya başka bir şey girecek filan?
@amaneden 924'ün analizinin girişinde bahsetmişti bundan.
Bölüm isminden başlayalım. Jo-Ha-Kyû. Ne demek? Mantık olarak giriş, gelişme ve sonuç. Açılış perdesi olan Jo özetle karakterler ve konunun uzun ve yavaş bir tempoda tanıtılmasından oluşuyor. Ha perdesi, üç bölümden oluşuyor ve olaylar hızlanıyor. 3. perdede büyük bir dram ya da trajedi yaşanırken 2 ya da 4. perdede bir savaş olacak muhtemelen. Son olarak Kyu perdesinde kısa ve hızlı bir son var. 909. bölümde açılan ilk perde, bu bölümle birlikte kapanacak ve "Ha" perdesine geçiş yapacağız. Bu saatten sonra bu tiyatro sekansları üzerinden teoriler üretilebilir ama ben bunu teorisyenlere bırakayım.

Sanji de Zoro da O-Toko ile bağ kurdu. Meydanda karşılaşmaları yakındır. Luffy de Queen sayesinde canlı yayından izleyecek zaten olayları. Orada kıyamet kopar. Sonra da ikinci perde kapanır zaten.
Sanjilerin olduğu yerde baskına uğrasa iyi olur. Drake gelsin. :D

Law olayını bir şekilde bağlamayıp Law'a yardım etmeyenler O-toko motoko diye giderse daha çok eleştri alırlar bu forumda keza aldılar da.

Sanjilerin olduğu yerde baskına uğrasa iyi olur. Drake gelsin. :D

Law olayını bir şekilde bağlamayıp Law'a yardım etmeyenler O-toko motoko diye giderse daha çok eleştri alırlar bu forumda keza aldılar da.
Sanji falan Zoro kadar bağ kurmadı zaten. Biraz Zoro ve Law gerekeni yapsın. Hem kaç senedir görmedik bu karakterleri hem de onlarla ilgili daha çok kişi var.

Zoro arc ortasında nasıl Jack'i alamıyorsa aynı şekilde ashura gibi önemli bir saldırıyı da arcın ortasında yapmaz.

Her şeyin bir yeri ve zamanı var.
Niye yapmıyor muş ? Ashura iki yıl önceki en sağlam teknikti şimdi kim bilir ne var, Luffy ota boka g4 yaparken Zoro, Ashura'yı illa finalde mi kullanacak :bilmem: Ha adama kota koyduysan o zaman olur seni mi kıracak yapmaz tabi :artiz:

Niye yapmıyor muş ? Ashura iki yıl önceki en sağlam teknikti şimdi kim bilir ne var, Luffy ota boka g4 yaparken Zoro, Ashura'yı illa finalde mi kullanacak :bilmem: Ha adama kota koyduysan o zaman olur seni mi kıracak yapmaz tabi :artiz:
Kimlere G4 açmış ? Ot bok dediğin Doflamingo Katakuri felan oluyor herhalde.:D

Delillerle gelmiş yapacak birşey yok:oleyo:
@Densetsu no Samurai Zoro'nun o meydanda kral haki patlatmasının zamanı gelmiştir. Açarsa Luffy'den birşeyler de öğrenir kral haki kullanımında. :at:
Nasıl ki Zoro silahlanmada Lütfü'ye bir şeyler öğretmez, Lütfü de Zoro'ya kral haki konusunda bir şey öğretmez bence. Ama şu konuda haklısın. Tammmm kral haki zamanı! :cool:

Şu an için Ashura yapmasına gerek olmayacaktır, büyük savaşa daha günler var, o kadar büyük bir güç kullanması için henüz erken diyorum.

Yine de kullanması gerekirse pekaala kullanır ama mangakanın bunu 2 kılıçla yapacağına pek ihtimal vermiyorum.
Eğer Zoro Ashura kullanırsa düşmanın işi biter. Bu düşman da Jack gibi biriyse çok yüksek bir saldırı gücü gerekir. Çünkü bu adamı perte çıkarmak çok çok zor. Bu ancak çok güçlü bir saldırıyla mümkün olur. Zoro Jack'i yenecekse Ashura kullanmak zorunda bence. Hee iki kılıçla Ashura mümkün mü bilmiyoruz tabi. Jack'le dövüşü tamamlanacak mı onu da bilmiyoruz. Bakalım neler olacak. Heyecan dorukta :gamyon:

Ben de yarım kalan dövüş görmek istemiyorum ama şu dediğin asıl savaştan önce güçlü bir rakibi oyun dışı bırakma mevzusunda Queen(<3) olacak gibi duruyor. Baya altyapısını hazırladı. Bir tane daha harcamaz gibi geliyor bana.
Bence Queen Jack'ten daha önemli. Şu açıdan.. Jack'i gücünü az çok gördük. Yarım kalsa da bir sürü dövüşte gördük. Mangaka bu adamı hype'layacağı kadar hypeladı. Artık aradan çıkmalı. Ama Queen konusunda hiçbir şey bilmiyoruz. Böyle birinin bu kadar kolay aradan çıkması hoş olmaz, yakışık almaz. Herkes BM Queen'i tokatlayacak diye bekliyor ama mangaka ters köşe de yapabilir. BM yemek yemedi mi zayıf düşen biri. Queen ise hem Komurasaki'yi kaybettiği düşüncesiyle hem de shiruko'larının yenildiği bilgisiyle sinir küpüne dönüp Bm'yi saf dışı da bırakabilir belki. Op sürprizlerle dolu :bilmem:

Bence Queen Jack'ten daha önemli. Şu açıdan.. Jack'i gücünü az çok gördük. Yarım kalsa da bir sürü dövüşte gördük. Mangaka bu adamı hype'layacağı kadar hypeladı. Artık aradan çıkmalı. Ama Queen konusunda hiçbir şey bilmiyoruz. Böyle birinin bu kadar kolay aradan çıkması hoş olmaz, yakışık almaz. Herkes BM Queen'i tokatlayacak diye bekliyor ama mangaka ters köşe de yapabilir. BM yemek yemedi mi zayıf düşen biri. Queen ise hem Komurasaki'yi kaybettiği düşüncesiyle hem de shiruko'larının yenildiği bilgisiyle sinir küpüne dönüp Bm'yi saf dışı da bırakabilir belki. Op sürprizlerle dolu :bilmem:
+1
Dediklerine katılıyorum. Ama özellikle bir kaç noktayı gözümüze soktu.
Şimdi Queen'i harcamamalı ama bu sefer bir Yonkou harcanacak. Daha bir ark önce zirilyon tane handikap verdi aynı Yonkou'ya. Bir daha öyle bir şeye girmeyecektir/girmemelidir. Bir şekilde orta yolu bulması gerekiyor Oda-efendinin.
Edit: Gerçi kadının hafızasını, ruhunu söktü aldı. Daha ne gelebilir başına bilmiyorum....

Geçen ölümüne dövüşmediği adama iki tane farklı versiyonunu atıyordu ya hani onu diyorum hahahahaha baştan aşağı başarısızsın Hasan :hhh::hhh:

Not: Teşekkürler sabah sabah güldürdün :alkis:
He 2. Sini açtığı sıra tek attı onu diyon. İlkini de açtıktan sonra büyük ihtimal kapattı yemek yemeye döndü.:D

Bu arada sağol Dof, Katakuri, Cracker, Kaido ot bok oluyor.

Kamazo gelse demek g5 açacak.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık