Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 904: Devrim Ordusu Komutanlarının Girişi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    253
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uuuu sert ve haşinsin :D

Sanırım ilk defa bir bölüm için "çok kötü" dedim. Geçen haftaki bölümden sonra bu hafta hiç tatmin etmedi beni. Report Oda.
  • Zıtlaştırma Etkisi: Çevresel bağlam dışında yargılar üzerindeki yanlılık etkisi anlamına gelmektedir. Çok çirkin bir fotoğrafın hemen sonrasında gösterilen normal güzellikte bir resim, olduğundan daha güzel olarak algılanır. Buna zıtlık etkisi denilmektedir.
Tam tersi de geçerli. Geçen bölüm o kadar hype'tı ki sana bu bölüm yavan gelmiş. Olur öyle. :(

Denize yeni açılmış Luffy'e "KK gücündedir, yoksa neden KK olacağım desin" demekle aynı mantık. Adamların bir şeyi arzuluyor oluşu, onu yapabilecek yetide ve güçte oldukları anlamını taşımaz. Ayrıca bu adamların Luffy gibi KK olmak gibi bir amaçları da yok, toplumu şekillendirmek istiyorlar.
Hayır onla aynı değil.Ben Dragon'un oluşumu 1 yonko gücünde vardır diyorum.Oda Dragon'u bireysel olarak yonko gücünde oluşum olarakta yonko oluşumu gücünde tasarlamıştır diye tahmin ediyorum.Bir yonko tayfasında da ön plana çıkan 3 has komutan olduğundan Dragon'un da öyle 3 has adamı vardır diye düşünüyorum.O yüzden o 4 komutanın 2'si yonko komutanı gücünde olmalı dedim.Yoksa bir şeyleri arzulamaları tabii ki de onu yapabilecek güçte oldukları anlamına gelmez.Zaten bana göre Dragon sittin sene tek başına hükümeti indirecek güce ulaşamayacak.Sadece dediğim gibi yonko oluşumuyla benzerlik göstereceğini düşündüğümden öyle 3-4 tane has adam bekliyorum.

Ivankov komutandı. Sabo da komutan vurgusu var mıydı? Bu dörtlüyle Ivankov rütbe olarak aynı seviyede sanırım. Sabo ya rütbe olarak daha yukarıda ya da sağ kol - siyasi figür olarak serbest takılıyor
Yahu Sabonun ünvanı var zaten (Chief of Staff). Bazı ordulardaki en yüksek rütbe üstelik (bknz; Hindistan). Generallere verilen bi ünvan.
Hatta bazı çevirilerde “Genel Kurmay Başkanı” diyenler var.

• Zıtlaştırma Etkisi: Çevresel bağlam dışında yargılar üzerindeki yanlılık etkisi anlamına gelmektedir. Çok çirkin bir fotoğrafın hemen sonrasında gösterilen normal güzellikte bir resim, olduğundan daha güzel olarak algılanır. Buna zıtlık etkisi denilmektedir.
Tam tersi de geçerli. Geçen bölüm o kadar hype'tı ki sana bu bölüm yavan gelmiş. Olur öyle. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık