Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 885: Adım Brûlèe!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Millennium Wizard
Bölümü okumadım ama az çok anladım gibi.

Handikap mevzusunda dediğimiz onaylandı gibi. Big Mom'a bir yumruk vurup kendi isteğiyle çıktığı söyleniyordu. Oysa o ara Luffy hareket bile edemeden yere kapaklanmıştı. Çok bitik haldeydi. Sonrasında Sanji onu taşıdı zaten biraz. Ve yine toparladı. Hemen ardından Kata ile karşı karşıya geldi. Belli bir süre g4 açmayı denemedi bile Kata karşısında. Yapabildiği kadarıyla kendini savunmaya çalıştı. İş daha da ciddiye binince g4 açmak istedi ama Kata Luffy'i molozların altında bıraktı. Ama tam o sıra Mangaka Kata'ya söyletiyor ki şeker güçtür. Ve öğünü aksadığı için şeker yemeye gitti. Luffy de o sıra mochiyi yedi ve direk mochisini eritti. Yani orada iyi miktarda gücünü toparladı. Sonra yeniden bir savaşa girdiler. Ama yine sıfırı olarak kabul edemiyorum. Sadece yemek ile bu handikapını atlatmış olsaydı Big Mom karşısında o duruma düşmezdi.

Bu noktada Luffy o haliyle 2 saate yakın g4 kullanabiliyor. Tam süreyi bilmiyorum. Bu Dressrosa'da savunduğumuz Luffy handikaplıydı meselesini de açıklıyor. Luffy orda 20-30 dakika arasında g4 kullanmıştı. Ve o sırada söylüyordum bu kafesi halkın katlolmaması için ortadan kaldırmak istemesi başlı başına Luffy için sorun. Ki bunun önemini Kinemon'a söyletiyor Mangaka. Ne oluyor peki? Luffy sonuna kadar Dof'u ortadan kaldırmayı düşünüyor. Hiç g4'ün limiti yaklaşıyor düşünmedi. Çünkü amacı zaten en kısa sürede Dof'u indirmekti. Bu adam şu an g4'ten çıktığı sıra bile nasıl hareket ediyor gördük. Peros ve Big Mom'ın bulunduğu yerde onlardan kendini sakınabiliyor.

Yani şu bölüm Dressrosa arc'ı için kaç seneden beri tartışılan handikap konusunu da açıklığa kavuşturuyor. Ama Luffy oradan bu yana baya gelişti süreyi de 6.5 katına çıkardı diyorsanız ona da diyecek bir şey yok. Ama şu an görünen Luffy de Kata da Dof'tan güçlü.

@Daredewill

Bu bölümle Dressrosa tartışması için sağlam veriler geldi elimize. Siz ne diyorsunuz yukarıdaki yoruma?
Bölümü bile okuyamadım daha bir baktım iddia konusunda kaybetmişiz. Şimdi okudum bölümü. Lufy rosa da handikaplı değildi. G4 süresinin önemi yok. Gördük ki Lufy g4'de olsa bile en sağlam tekniklerini üst düzey kullanmamış. Bu g4 yarım g4 sayılır. Dof ile vs attığında göz kapağını kaldıramıyordu şimdi öyle değil. Kendini kısarak kullanmış. Gayette kaçabilirmiş. Brule bizi yakmış. O olmasa da düz Lufy dayanırdı. Boştan yere kaybetmişiz.

Sanji tarafı iddialar yüzünden yalan oldu. Puding yine abayı yakmış. Sanji'den artık ciddi bir şeyler beklemek hata oldu, pastayla kremayla öne çıkıyor. İva bunu bozmuş. Lufy adaları gezmesi de millet ne durumda göstermek için yapılmış numaralar. Peros'dan falan gayet rahat kaçtı. g4 bitince yalan olan çocuk oradan kaçamazdı.

Smothie yine vasıfsız bir şekilde sadece konuşmuş.

@Smoker hocam arkadaş yakalanmamak için seni trolledi mi yoksa yanlışlıkla bir sonraki bölüm spoiler'i falan mı geldi : ))
Henüz dışarı çıkmadıkları için öyle bir durum olabilir gibi geldi bana Oven hala dışarıda takılıyor. Tabi sadece resimlere bakarak konuşuyorum : ))

Kaido sağ kolu daha güçlü olacak diye bir kaide yok ama
Sırf Shogun daha güçlüydü Zoro daha güçlüydü aldı denilsin diye ilk etapta öyle bir şey çizebilir Oda. Ne de olsa o da Zoro fanı : ))

Bölümü bile okuyamadım daha bir baktım iddia konusunda kaybetmişiz. Şimdi okudum bölümü. Lufy rosa da handikaplı değildi. G4 süresinin önemi yok. Gördük ki Lufy g4'de olsa bile en sağlam tekniklerini üst düzey kullanmamış. Bu g4 yarım g4 sayılır. Dof ile vs attığında göz kapağını kaldıramıyordu şimdi öyle değil. Kendini kısarak kullanmış. Gayette kaçabilirmiş. Brule bizi yakmış. O olmasa da düz Lufy dayanırdı. Boştan yere kaybetmişiz.

Sanji tarafı iddialar yüzünden yalan oldu. Puding yine abayı yakmış. Sanji'den artık ciddi bir şeyler beklemek hata oldu, pastayla kremayla öne çıkıyor. İva bunu bozmuş. Lufy adaları gezmesi de millet ne durumda göstermek için yapılmış numaralar. Peros'dan falan gayet rahat kaçtı. g4 bitince yalan olan çocuk oradan kaçamazdı.

Smothie yine vasıfsız bir şekilde sadece konuşmuş.
Onu açıklıyorum da. Orada tamamen bitmişti zaten. Sonuna kadar kullanıyor Dof'ta. 20-30 arası dakika kullanıyor. İstese orada da çıkar bu şekilde savaşabilirdi. Ama kafesi ortadan kaldırması gerekiyordu. Halk telef oluyordu. Ayrıca handikaplı olduğu açık işte. Bölümde neredeyse 2 saat kullanmış g4'ü Selim. Dof 2 saat imkanı yok dayanamaz g4'e. 10 dakkada geri gelen hakisiyle bu durumda en az 8 kere King Kong kullanırdı demek oluyor bu oranla.:D

Smoothie şu ''Heybetini gizli tut yiğidim...'' diye devam eden cümledeki heybetini gizli tutan yiğit oluyor herhalde.

Troll dövüş adam gibi dövüş çizmeyi Lucci olayından sonra bıraktı. Daha da hayır gelmez bu adamdan.

Dövüşü bırakıp kaçmak nedir ya. Bu muydu lan rokugan yeyince nefes alacak hali olmadan gatling atan Luffy peh.

Onu açıklıyorum da. Orada tamamen bitmişti zaten. Sonuna kadar kullanıyor Dof'ta. 20-30 arası dakika kullanıyor. İstese orada da çıkar bu şekilde savaşabilirdi. Ama kafesi ortadan kaldırması gerekiyordu. Halk telef oluyordu. Ayrıca handikaplı olduğu açık işte. Bölümde neredeyse 2 saat kullanmış g4'ü Selim. Dof 2 saat imkanı yok dayanamaz g4'e. 10 dakkada geri gelen hakisiyle bu durumda en az 8 kere King Kong kullanırdı demek oluyor bu oranla.:D
Lufy'nin hakisini yani manasını 100 diyelim. Sen g4 ile en sağlam tekniklerde 10 tane vurursun. İstersen g4 zayıf tekniklerinden 20 tane vurursun. İstersen g2 den 1000 tane vurursun. Dof'a en sağlam haliyle girdi ve 100 hakisini bitirdi. Kata'ya zaten yarım g4 girdi ve zayıf tekniklerle 2 saat dayandı. Süre önemli değil ne kadar sıfır haliyle girdiği önemli. Bu çocuğun attığı her yumruk aynı güçte değil. King kong için 10 haki gerekiyorsa minimum 10 kullandı Kata'ya ama Dof'a herşeyini bastı.

Lufy'nin hakisini yani manasını 100 diyelim. Sen g4 ile en sağlam tekniklerde 10 tane vurursun. İstersen g4 zayıf tekniklerinden 20 tane vurursun. İstersen g2 den 1000 tane vurursun. Dof'a en sağlam haliyle girdi ve 100 hakisini bitirdi. Kata'ya zaten yarım g4 girdi ve zayıf tekniklerle 2 saat dayandı. Süre önemli değil ne kadar sıfır haliyle girdiği önemli. Bu çocuğun attığı her yumruk aynı güçte değil. King kong için 10 haki gerekiyorsa minimum 10 kullandı Kata'ya ama Dof'a herşeyini bastı.
Tamam hesabı yaptım işte. 10 dakikada gelen hakisi ile bir King Kong yapabiliyorsa 2 saatte 12 tane yapıyor demek oluyor bu. Hadi düz hesap olmasın bu işler. 8 tane olsun.:D

Tamam hesabı yaptım işte. 10 dakikada gelen hakisi ile bir King Kong yapabiliyorsa 2 saatte 12 tane yapıyor demek oluyor bu. Hadi düz hesap olmasın bu işler. 8 tane olsun.:D
Bölümü okursan görürsün, Lufy o güçlü sayılan Peros'dan falan rahat kaçıyor. Hem bu çocuk 2 günde hakisini katlamadı süre üzerinden gidersen yanılırsın. Dof'a vurduğu king kong 40 haki ekledi, buna 10 ile vurdu, ondan süre uzun sürdü. Hem olaylar aynı değil. Çıkarım yapmak hata olur.

Ah Sanji ah. Konuşan yok sarıyı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık