Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 885: Adım Brûlèe!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Millennium Wizard
Bölümü okumadım ama az çok anladım gibi.

Handikap mevzusunda dediğimiz onaylandı gibi. Big Mom'a bir yumruk vurup kendi isteğiyle çıktığı söyleniyordu. Oysa o ara Luffy hareket bile edemeden yere kapaklanmıştı. Çok bitik haldeydi. Sonrasında Sanji onu taşıdı zaten biraz. Ve yine toparladı. Hemen ardından Kata ile karşı karşıya geldi. Belli bir süre g4 açmayı denemedi bile Kata karşısında. Yapabildiği kadarıyla kendini savunmaya çalıştı. İş daha da ciddiye binince g4 açmak istedi ama Kata Luffy'i molozların altında bıraktı. Ama tam o sıra Mangaka Kata'ya söyletiyor ki şeker güçtür. Ve öğünü aksadığı için şeker yemeye gitti. Luffy de o sıra mochiyi yedi ve direk mochisini eritti. Yani orada iyi miktarda gücünü toparladı. Sonra yeniden bir savaşa girdiler. Ama yine sıfırı olarak kabul edemiyorum. Sadece yemek ile bu handikapını atlatmış olsaydı Big Mom karşısında o duruma düşmezdi.

Bu noktada Luffy o haliyle 2 saate yakın g4 kullanabiliyor. Tam süreyi bilmiyorum. Bu Dressrosa'da savunduğumuz Luffy handikaplıydı meselesini de açıklıyor. Luffy orda 20-30 dakika arasında g4 kullanmıştı. Ve o sırada söylüyordum bu kafesi halkın katlolmaması için ortadan kaldırmak istemesi başlı başına Luffy için sorun. Ki bunun önemini Kinemon'a söyletiyor Mangaka. Ne oluyor peki? Luffy sonuna kadar Dof'u ortadan kaldırmayı düşünüyor. Hiç g4'ün limiti yaklaşıyor düşünmedi. Çünkü amacı zaten en kısa sürede Dof'u indirmekti. Bu adam şu an g4'ten çıktığı sıra bile nasıl hareket ediyor gördük. Peros ve Big Mom'ın bulunduğu yerde onlardan kendini sakınabiliyor.

Yani şu bölüm Dressrosa arc'ı için kaç seneden beri tartışılan handikap konusunu da açıklığa kavuşturuyor. Ama Luffy oradan bu yana baya gelişti süreyi de 6.5 katına çıkardı diyorsanız ona da diyecek bir şey yok. Ama şu an görünen Luffy de Kata da Dof'tan güçlü.

@Daredewill

Bu bölümle Dressrosa tartışması için sağlam veriler geldi elimize. Siz ne diyorsunuz yukarıdaki yoruma?

Son düzenleme:
Okurken güldüm mizahi yerleri hoşuma gitti.Aksiyonda fena degildi.Big Mom zaten çıkmış Fıstığın tepesine zavallı fıstıkta acı acı bakıyor.Deprem yoktu bu bana Teachin gelme ihtimalini dahada kuvvetlendirir gibi geldi ilerleyen zamanda geleceğine bir işarettir diye düşündüm.Onun dışında beğendim.

Dresrosa'da 1 saat'lik kafes daha luffy kolu kopuk law'ı fark ettiğinde başlamıştı. Sürenin büyük bi kısmı konuşmalarla, law'ın gamma knife'ıyla, sümük adamın yenilmesiyle, luffy'nin law'ı kurtarmasıyla falan geçti. Ardından g4'süz de savaştılar, aralarında uzun konuşmalar oldu vs.

Luffy g4'e başladığında bird cage'in bitmesine ne kadar kalmıştı bilmiyoruz. G4 bittiğinde ise 15 dk vardı.

Başkasının dediği gibi dof 20 dk awakeningl dayanıyor. Onun dışında zaten dövüşü tamamen gördük. En fazla 23-24 dk sürmüştür toplam.

Kata karşısında yaklaşık 2 saat kullanmış. Kata şekelerlemeye başlarken saat 3:40'tı. Luffy g4 açarken aşağı yukarı saat 4:00'tü muhtemelen.

Luffy dof karşısında zaten bitik haldeydi. Bunu doflamingo da belirtmişti. Vücudu zaten yorgunken üstüne hakisi bittiği için ve kendini sonuna kadar zorladığı için o kadar yardıma muhtaç hale geldi.

Gatz'a zaten "g4 bittiğinde hareket edebilirim,yürüyebilirim ama hakim için 10 dk lazım" demişti. Luffy'nin g4'ten sonra koşabilmesi yeni uydurulan bişey değil.

Kataya g4 açmadan önce mochi yediği için gücü tamdı. Kulübeye dalarken "tamamen hazırım" dedi zaten. Etrafta koşabilmesi büyük ihtimalle bununla alakalı. Big mom karşısındayken de yorgundu çünkü. Hakisi bitmese de ceset gibiydi orada.

Bi de g4'te tüm hakisini 0'a indirecek kadar zorlamadı. Dof'a bi kere daha vursa biteceği için zorladı kendini. Bu sefer gerek kalmadı o kadar zorlamaya ama koşabilmesinin asıl sebebi luffy'nin başlarken tam güçte olmasıdır bence.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık