Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 872: Yumuşak ve Pofuduk

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi... Bu arc neler öğrendik ?

1- Sanji'nin geçmişi
2- Germa 66
3- Denizaltı radar sistemi
4- Yonkou yapılanması, seviyesi
5- K hakinin boyutu(fragman)
6- H hakinin boyutu(fragman)
7- Luffy g4'ün Bounceman modu dışında Tankman modu da var.

başka aklıma gelmiyor.

Bu arc şu sorular yanıt buldu.

1-Tamate kutusu
2-Sanjinin geçmişi
3-Sanjinin neden aranma posterinde sadece diri yazdığı
4-Lola'nıın verdiği vivre kartın ne zaman ne işe yarayacağı
5-Jinbei ne zaman tayfaya katılacak(inşallah yanıt bulmuştur)
6-Shanks'ın h haki ile gemiye zarar vermesi nasıl oluyor, bir öngösterim oldu yanıt tam bulunmadı.
7-Kaido neden infaz edilemiyor. Bir öngösterim oldu, muhtemelen big mom gibi kılıç mılıç yemiyor herif, net yanıt tabi ki bulunmadı.

Şimdi... Bu arc neler öğrendik ?

1- Sanji'nin geçmişi
2- Germa 66
3- Denizaltı radar sistemi
4- Yonkou yapılanması, seviyesi
5- K hakinin boyutu(fragman)
6- H hakinin boyutu(fragman)
7- Luffy g4'ün Bounceman modu dışında Tankman modu da var.

başka aklıma gelmiyor.

Bu arc şu sorular yanıt buldu.

1-Tamate kutusu
2-Sanjinin geçmişi
3-Sanjinin neden aranma posterinde sadece diri yazdığı
4-Lola'nıın verdiği vivre kartın ne zaman ne işe yarayacağı
5-Jinbei ne zaman tayfaya katılacak(inşallah yanıt bulmuştur)
6-Shanks'ın h haki ile gemiye zarar vermesi nasıl oluyor, bir öngösterim oldu yanıt tam bulunmadı.
7-Kaido neden infaz edilemiyor. Bir öngösterim oldu, muhtemelen big mom gibi kılıç mılıç yemiyor herif, net yanıt tabi ki bulunmadı.
Bir konu vardı, tottoland da bilinmeyenler gibi. Onu bulamadım. Ayrıntılı şekilde yazılmıştı orada.

Aynen o konuyu hala savunuyorum.Roger'ın kaçıp Garp'ın kovalaması kedi - fare olayı gibi denizci - korsan durumundan kaynaklı.Bir korsanın denizcilerle ne işi olur eline ne geçer tabii geldiğini duyunca uzaklaşacak.Mevzu kendi mesleğindeki rakipleriyle alakalı.Amiral geliyor denince hiçbir korsan gelmesini beklemez sonrasında onunla dövüşmek için.Zira birincisi bir denizciyi yense eline bir şey geçmez.İkincisi bu adamlar tek başlarına gelmiyorlar yanlarında gemi dolusu askerle koramiralle geliyorlar.Berabere bile kalsa diğer denizciler basarlar kelepçeyi.Denizcilerin adil bir dövüş aradığını hiç duymadım.

Bunun dışında amiral Kid'in doğrudan karşısına çıkmış gibi konuşuyorsun.Öyle bir durum olmadı olsa durup dövüşmeyeceğini bilemezsin.

Her yenilen ölüyor mu ? Urouge ölmüş mü ? Cesedi ormanda yatıyordur diyor BM tayfası ama adam gökyüzünde fink atıyor.Yarı ölü haline birileri yardım etmiş değil mi ? Bu adamların tayfaları süs diye yok yanlarında.Tüm tayfa yenilme şartını da sen uydurdun.Kaptanı eziliyor olsa tayfa üyeleri kaçıp saklanabilir örneğin bu çok muhtemel ve olağan bir durum.Öldü diye bıraktıktan sonra da gelip sırtlanırlar.Urouge o haliyle uçmamıştır bence.Ya günlerce yatıp sonra kalkmış yada biri yardım etmiştir.
Urogue kaçıp kurtulmuş çünkü. Yenilmiş ama tam olarak hareket edemeyecek bir yenilgi değil. Ne olduğunun farkında değiller işte adam kaçmış sonrasında. Bir şekilde ya da uzağa fırlatılmış. Ayrıca kendi tayfası kurtarsa bile sonrasında yeniden gidip orayı basmaması için ne gibi bir sebep var? Hadi bahsettiğin senaryo olmuş olsun. Peki Kid sonrasında neden yeniden denememiş orayı basmayı?

Ben Korsan'larda da adaletli dövüş olayı görmedim. Burda düello atmıyorlar. Nami bile bundan bahsediyor. Biz Korsanız diyor. Buraya düello atmaya gelmedik. Bizim tayfa yarım yamalak Yonkou mekanına gelince sıkıntı yok ama Denizciler Koramiral ile gelince adaletli olmuyor öyle mi?

Biraz daha çevirmek lazım Emre.

Urogue kaçıp kurtulmuş çünkü. Yenilmiş ama tam olarak hareket edemeyecek bir yenilgi değil. Ne olduğunun farkında değiller işte adam kaçmış sonrasında. Bir şekilde ya da uzağa fırlatılmış. Ayrıca kendi tayfası kurtarsa bile sonrasında yeniden gidip orayı basmaması için ne gibi bir sebep var? Hadi bahsettiğin senaryo olmuş olsun. Peki Kid sonrasında neden yeniden denememiş orayı basmayı?

Ben Korsan'larda da adaletli dövüş olayı görmedim. Burda düello atmıyorlar. Nami bile bundan bahsediyor. Biz Korsanız diyor. Buraya düello atmaya gelmedik. Bizim tayfa yarım yamalak Yonkou mekanına gelince sıkıntı yok ama Denizciler Koramiral ile gelince adaletli olmuyor öyle mi?

Biraz daha çevirmek lazım Emre.
Urouge kaçmış diye senden duydum şu anda mangada nerede diyor bunu.Brulee Cracker abimi gönderdi diyordu.Sonrasında da cesedi ormanda bir yerlerde yatıyordur diyor Urouge için.Öldü diye yada orada ölür diye bırakmış olmalı Cracker.Kaçsa kaçtı derlerdi.Fakat belki sonrasında biri yardım etti.Yada adam 3 gün yattı hareket edebilecek kıvama geldi.O zaman da piyasada kimse kalmaz zaten.Kid onun gibi yenilmiş olsa niye tekrar denesin.Bir kere Mom'a ulaşamayacağını görmüş olacak.4. komutanı yense 3 gönderilecek o gitse Katakuri.Hatta belki Opera gibi 3 - 5 tanesini yendikçe sürekli birilerini göndermiş olabilirler.Ona hangi bünye dayanır.Luffyler gibi bir şekilde partiydi toplantıydı diye Mom'a ulaşamadıktan sonra ulaşamayacağını bildikten sonra çok saçma o şekilde denemesi.

Yem atarsın Mom açığa çıksın diye o daha mantıklı.Bunlar da gemi batırmış ama yeterince kızdıramamışlar demekki.

Urouge kaçmış diye senden duydum şu anda mangada nerede diyor bunu.Brulee Cracker abimi gönderdi diyordu.Sonrasında da cesedi ormanda bir yerlerde yatıyordur diyor Urouge için.Öldü diye yada orada ölür diye bırakmış olmalı Cracker.Kaçsa kaçtı derlerdi.Fakat belki sonrasında biri yardım etti.Yada adam 3 gün yattı hareket edebilecek kıvama geldi.O zaman da piyasada kimse kalmaz zaten.Kid onun gibi yenilmiş olsa niye tekrar denesin.Bir kere Mom'a ulaşamayacağını görmüş olacak.4. komutanı yense 3 gönderilecek o gitse Katakuri.Hatta belki Opera gibi 3 - 5 tanesini yendikçe sürekli birilerini göndermiş olabilirler.Ona hangi bünye dayanır.Luffyler gibi bir şekilde partiydi toplantıydı diye Mom'a ulaşamadıktan sonra ulaşamayacağını bildikten sonra çok saçma o şekilde denemesi.

Yem atarsın Mom açığa çıksın diye o daha mantıklı.Bunlar da gemi batırmış ama yeterince kızdıramamışlar demekki.
Hahah öldüğünü düşündü bıraktı o da güzel.:D Yani yenilen birinin şu seride öldürülmemesi için ya kaçmış olabileceğini ya da kaçırılabileceğini söylemek mantıksız oluyor yani?

Şu yazdıklarını bir oku Emre.:( Bizim Luffy'de yenildi işte. Aynı şekilde Luffy'i de savunursun. Adam bir yumruk koyup g4'den çıkmak zorunda kaldı. İdama başlıyordular? Daha ne olması lazım yenilmiş olduklarını anlamamız için? Mom'a ulaşabilse zaten sorun olmazdı. Mom'a ulaşamayan adam Mom'un karşısında olsa ne olur?

Mom'un adamını geçemiyorlar direk Mom'un karşılarına çıkmalarını isteyecekler? Al tek başına Kaido çıktı karşılarına ne oldu gördük. Emre yani hala daha bu şeyi savunmak adına mantıksızlaşıyorsun.

Hahah öldüğünü düşündü bıraktı o da güzel.:D Yani yenilen birinin şu seride öldürülmemesi için ya kaçmış olabileceğini ya da kaçırılabileceğini söylemek mantıksız oluyor yani?

Şu yazdıklarını bir oku Emre.:( Bizim Luffy'de yenildi işte. Aynı şekilde Luffy'i de savunursun. Adam bir yumruk koyup g4'den çıkmak zorunda kaldı. İdama başlıyordular? Daha ne olması lazım yenilmiş olduklarını anlamamız için? Mom'a ulaşabilse zaten sorun olmazdı. Mom'a ulaşamayan adam Mom'un karşısında olsa ne olur?

Mom'un adamını geçemiyorlar direk Mom'un karşılarına çıkmalarını isteyecekler? Al tek başına Kaido çıktı karşılarına ne oldu gördük. Emre yani hala daha bu şeyi savunmak adına mantıksızlaşıyorsun.
Uyduruyormuşum gibi konuşma sanki mangayla alakasızmış gibi.Mangada kaçtı demiyor yenildi diyor.Sen buradan ne sonuç çıkarırsın.Ben 2 sonuç çıkarıyorum.Ya öldüğünü,öleceğini düşünerek bıraktı yada birileri tarafından kurtarıldı oradan uzaklaştırıldı Urouge.Kendi o halde kaçamayacağına göre ki bunu denese Cracker izin vermeyeceğine göre bu ihtimaller gerçekleşti.Bir başkası onu çekip sırtlansa bu hiçbir karaktere gölge düşüren bir durum olmaz.Sen istemesen de adam seni oradan uzaklaştırıyorsa zaten bir şey yapamazsın.Yapabiliyorsan orası ayrı tabii.

Luffy aynı değil.G4den çıkmasa bile tek yumruk atmayı planlıyor niyet baştan öyle değil zaten.Sonrasında Sanji ile sıvışmayı planlıyor ki kaçtıklarında da iyi kaçtık mı gibisinden Bege'ye soruyor daha ne olsun.

Ben Mom'un karşısında olsa iş yapar kısmından bahsetmiyorum.Adamlarını geçemeseler bile şansı olabileceğini her karakter düşünebilir.Croco Jozu'yu geçemezken Wb karşısında şansı olduğunu düşünmüyor muydu ?

Onun dışında ben zaten Mom ile başbaşa kaldığında yapacaklarından bahsediyorum.Bence o şansı kaçırmazdı şansını kesinlikle denerdi.Kaido ile dövüşmesi bunu gösteriyor.Fakat şöyle bir açık kapı da bırakayım bunu cidden bilmiyorum.İttifakın Luffy üzerinde mantıksız bulduğum Oda'ya veryansın ettiğim inanılmaz bir etkisi var.Sanki luffynin kişiliği yokmuş gibi.Eğer Kid ittifakı da böyleyse Sanji gibi yanlarında sürükleyebilirler fakat bu konuda pek bilgimiz yok daha.Hepsi bireysel takılmış Apoo emre girmiş Hawkins belki kaçmış Kid ise dövüşmüş.İttifakın Kid üzerinde ne kadar etkisi var onu bir görmek lazım.Sadece o konuda kesin konuşmayayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık