Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burgess'a kadar aynen dediğin gibi. Burgess olayında da söyle bir durum var bence. Burgess'ın sırtında taşıdığı bohçayı hatırlıyorsun. O bohça meyve dolu. Herhangi bir meyve kullanıcısını öldürdükten sonra şeytan ruhu direkt olarak en yakın meyveye yani Burgess'ın sırtındaki meyvelerden birine geçiş yapacaktı muhtemelen.
Evet, Burgess'ın sırtında meyve olması olayını biliyorum da, şundan sordum. Kullanıcı ölmek zorundaysa, Burgess'da öyle bir fiziksel güce sahipse neden bıçak? Buradan da 2 sonuç çıkıyor. Bıçak, deniztaşından yapılma olduğu için meyve kullanıcılarına karşı kullanıyor. Sabo'ya yaptığı gibi. Yada bıçağın kesmeli biçmeli başka bir olayı var.

Ama makul gelen 2 kural başta dediğim gibi,
1-kullanıcı ölürse meyve ruhu en yakın meyveye saklanıyor.
2-kullanıcı yenirse meyve ruhu bedenin içinde kalıyor.

Peki sayın hocam, Wapol Carmel'i yeseydi orucu bozulur muydu? Sonuçta yediği meyve değil insan. Üstelik meyvesi yediği şeyleri vücuduna asilime edebiliyor.

Oraya gelip bizimkilerin kaçmasına istemeden de olsa yardımcı olabilecek 5 grup var.

Devrimciler: Çok düşük bir ihtimal ki Dresrosa da işlediği kurguyu bir daha işlemez.

Karasakal Korsanları: Aynı şekilde Karasakal Korsanlarını da Burgess aracılığı devrimcilerin hikayesine bağladı. Bu da düşük.

Marco ve Ekibi: En yüksek ihtimal bu gibi. Totland ile Wano arasında hikaye olarak bir köprü kurmuş olur.

Kaido Tayfası: Luffy ve Law'a kininden dolayı ve kafa göz giren bir kişilik olduğundan giriş yapabilir ki hikaye ordan da Wano'ya bağlanabilir.

Wg: Son olarak da hükümetin her zaman devreye girme ihtimali var. Mom düşerse mi gelirler, yoksa düşürmeye mi gelirler orası muamma işte.

Ara falan yok demi tam ara vermelik bölüm geliyor da ondan ha. Çok hoşuma gitti gerçekten yemesi falan hoş detaylar ama şeytan meyvesinin bir kişiyi yiyince ona geçmesi çok mantıksız bence. O duruma mantıklı bir açıklama gerek. Roketlerin bir işe yaramayacağı belliydi zaten de. Bege bunu da planlamış yanlız hemen kale olması falan. İşler ilginçleşiyor ben Mom'un gerçek gücünü göremeyeceğiz sanıyordum ama Oda bize gösterecek. Bana göre Mom'un düşme ihtimali daha da arttı bu bölüm. Bence Mom düşmeli ama uzaktan düşmez gibi duruyor. Ayrıca Strausen'i öldürdü pastanın dağılmasından sonra gelen krizde. Ben mi yanlış hatırlıyom

Edit: Baktım da kaçmış diğer yamaklarının ruhunu çekmiş.

Ben artık kaçmak yok diyen adamın tankın içine girmeyeceğini düşündüm bi an. Böyle bi durumda bizimkilerin luffyi yanlız bırakmaz filan sonrası iman power zaten

Evet, Burgess'ın sırtında meyve olması olayını biliyorum da, şundan sordum. Kullanıcı ölmek zorundaysa, Burgess'da öyle bir fiziksel güce sahipse neden bıçak? Buradan da 2 sonuç çıkıyor. Bıçak, deniztaşından yapılma olduğu için meyve kullanıcılarına karşı kullanıyor. Sabo'ya yaptığı gibi. Yada bıçağın kesmeli biçmeli başka bir olayı var.

Ama makul gelen 2 kural başta dediğim gibi,
1-kullanıcı ölürse meyve ruhu en yakın meyveye saklanıyor.
2-kullanıcı yenirse meyve ruhu bedenin içinde kalıyor.

Peki sayın hocam, Wapol Carmel'i yeseydi orucu bozulur muydu? Sonuçta yediği meyve değil insan. Üstelik meyvesi yediği şeyleri vücuduna asilime edebiliyor.
Kairoseki en mantıklısı. Bir meyve kullanıcısına karşı en etkili silah kairoseki ne de olsa.

Wapol'un orucu bozulurdu bro :) @Shakky'ye de yazdım. Ister meyveyi direkt ye ister dolaylı ye. İki şeytan varsa ölürsün. Wapol maddi şeyleri asimile edebiliyor. Ruhani bir gücü asimile edebileceğini sanmıyorum. Bu olayın tek istisnası Teach. Gorosei bile Teach'ın tarihte iki meyve yiyebilen tek kişi olduğunu söylemişti.

Denizcilerin gelme ihtimali de düşük. Reveire var. BM'ı indirmek için en az 3 amiral yollamaları lazım. Mantıksız olur.

Düşse olmuyor, düşmese olmuyor. Oda şu arctaki belirsizliği çok iyi ayarladı. Ne olabileceğini kimse tahmin edemiyor.

Vay anasını güç düşüşü olmadı. Füzelerin en fazla güç düşüreceğini düşünüyordum. O da olmadı.

Düşmez diyenler gaza gelmiş. Halbuki düşmesi daha da kesinleşti. Ayna gitti. Kale ile falan korunamazsın. Kaçmak BAA yıkılacak demek. Baratie tehlikede, Kamabakka tehlikede demek. Zeff'i, Neptün'ü ve İvankov'u falan pasta süsü yapar.

Güçten düşmemiş halini devirecekler. Enies Lobby oldu burası. İnanılmaz atlamalar olacak.

Mom-Lucci vs Luffy
Kaku-Katakuri vs Sanji
Smoothie-Jyabura vs Jinbe

Gerisi Germa, Pedro ve bizimkilerin işi.
Ciddi misin=?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık