Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne alaka ? Nerden yaptın bu çıkarımı
Kadının vücudu daha dayanıklı, o fotoğraf kırılmadığı sürece kimse kolay kolay zarar veremez.Çocuk haliyle tek lokmada insan yiyor, efsanevi bir deve tek atıyor. Fiziksel olarak Kaido'dan aşağı kalır yanı yok, bunun yanı sıra güçlü bir meyvesi var. Çığlığıyla üzerine gelen saldırıları durduruyor ki bunu istemsiz bir şekilde yapıyor. WB normal bir kılıç darbesini aldı daha savaşın başında. Oradaki kişi Linlin olsa kılıç kırılırdı.

-Yeni dünyaya ayak bastığımda kıçını tekmeleyeceğim ve balıkadam adasını kendi bölgem yapacağım!!!

300 bölüm önce Luffy. :a:

Belli oldu: G5 / Uyanış coming soon.

Artık mecbur dövvüşmek zorundalar. Önce Bege aradan çıkarılır. Sonra savaş başlar. Tabi son anda başka bir kaçış yolu bulunmazsa.

1-Doğru unuttum. Ama bir sebepten gene iptal olabilir. Marco kesin gelecek diye bir şey yok. Gelse bile tek sağ kalan o olabilir.

2- Teach ve Shanks'ı da Mom'dan güçlü görüyorum. Kaido ise en güçlüsü. İkincisi, avantaj-dezavantaj durumları var. Mom'a dogrudan vurabilir Luffy, g4'ün sınırlı olduğunu düşünürsen bu çok önemli bir fark. Ama Teach? Hem iptal hem deprem, belki g4 bitene kadar tek fiske vuramaz. Shanks desen kılıcı ile durdurabilir ki malum hakisi çok saglam. Hız desen o da çok iyi. Ha Mom hiç sıyrılamaz mal gibi hepsini yer demiyorum ama en makul olan o aralarında. Savunma tarafını da düşün. Mom'ın saldırısından Jinbe sıyrılabildi, Luffy'nin hızı malum. Ama Teach kendine çekip depremi ağzına sokabilir, Shanks zaten hızlı. Yani Mom'ı onlarla bir tutmuyorum. Gatling dediğim Lucci savaşı gibi. En sonunda aha Luffy bitti dediğimiz bir yerde olacaktır. Yani ucu ucuna yenecektir. Kolay alır diyen yok.

3- İyi de gene hızlı olacak? İki sene daha atsa bu sefer aa iyi bari Ray dört sene eğitsin hemen yonko indirsin ehehe demeyecek misin? On sene atlama falan olmayacağını sen de ben de biliyoruz. Kaldı ki akıl var mantık var, adam en basta beş sene atlama da yapabilirdi. Ama yapmadı, çünkü kalem onda. İstediğini yaptırabilir. Şu an atlama falan gözükmüyor.

4- Bire birde Kaido yeniyor dendiğine bakılırsa Luffy orada da kendisini aşacaktır. Dediğim gibi bence seviye seviye gidiyor. Amiral altı Dof, amiral Mom, amiral üstü Kaido seklinde. Teach de muhtemelen Shanks'ı yenip farkını koyacaktır. Kaido seviyesine gelmiş ama farklı olarak iptal yeteneği olan bir Teach düşün? Gayet makûl gidiyor.

5- Nasıl uçurum yok la? Luffy g2+g3 çıkardı? Sanji, Blueno'yu asamıyordu. Yanılmıyorsam 800 doruki idi Blueno. 2180+zoan nere 800 nere. Şu an gördüğün Sanji nere Katakuri nere. Kaldı ki Luffy'nin g4'ü ile Mom arasında uçurum görmüyorum. Dediğim gibi sorun sınırlı olması. Füze ile güçten düşürülür diyordum olmadı, iş Luffy'e kaldı. Haki patlaması ile süre uzatabilir, g5 aşabilir ama olacak olan kendisinin alması gibi.

Hikaye içinde çok açık kalır.

1-BAA, Baratie, Kamabakka tehlikeye girer.

2-Mom kafayi takip takip edebilir, pesinde yonko varken ikincisine bulasamazsin.

3- Anlaşma şansı yok.

4-Denizcilerin bu kalabalığa gelmesi makul durmuyor.

5- Yardım edecek birileri yok.

6- Geçen hikayede ast tayfalar oldu. Luffy, BAA'yı kendi adam yapacağım dedi (kaçarsa bırak adası yapmayı, ada yok olacak) yonko olacaksan da birçok sağlam adamın ve bölgelerin olması gerek. Gene yonkoların üç tane baba adamı oluyor ve bizde Jinbe ile üç yıkımcı oldu. Mom düşerse onun adalarından birkaçı da bizim bayrağı asar. Bu şekilde bakınca yeni bir yonko oluştuğunu görürsün. Bunun vakti şimdi gibi duruyor. Zira atıyorum Mom'ı denizciler düşürürse Kaido'yu da bizimkiler düşürürse yonko sistemi neredeyse dağılmış olur zaten. Bir mânâsı olmaz. Ama Kaido'nun karşısına yonko olarak giderse gene dört yonko olmuş olur. Kaido'nun düşüşüyle üçe düşer. Teach de Shanks'ı yerse yonko sistemi biter, iki rakip kalır.

Zaten şöyle bir bak, genelde zoro vs Shogun, Sanji vs King falan bekleniyor. Bu adamlar bence Katakuri'den falan güçlü adamlardır. Yani Sanji de Zoro da Jinbe de her türlü atlama yapacaklar. Neden şimdi olmasın? Gerçekten de Shogun'a iki, ne bileyim King'e üç kişi, Kaido'ya beş kişi dalsalar kimse tatmin olmaz. Yonkolar eşit olarak bakarsan garip gelebilir ama kaptanları da tayfaları farklı benım düşüncem, kaptanlar zaten unvan farkından anlaşılıyor da tayfalar da yakın zamanda anlaşılacaktır.

Ayrıca nasıl okuyorsun la :( Amiral etmez demedik, amiral seviyesi dedik. Vista+Marco'nun bu adamlara anca ah dedirtebildigini düşünürsen bir amirali devirmenin de muazzam bir iş olduğunu anlarsın.

@kadir †.

Kadir, adamın Luffy'e kaçmayacağım dedirtip kaçırtması çok mu mantıklı? Hadi Issho savaşı gereksiz olurdu, ee kaybedeceğin bir şey de yok kaç. Orada bile Hajrudin aldı götürdü. Burada üç tane önemli yer yok olacak. Kacmayacağım sözünü ikinci kez çiğnemiş olacak. BAA'yı bölgem yapacağım lafını çiğnetmiş olacak. Anlaşma yapmayan Mom ile anlaştırsa saçma olacak. Zafer bizim olacak sözü havada kalacak. Bir sürü saçmalık olacak. Asıl bunlar olursa serinin gidişatına ters olur. Bir g5 çıkarıp yendirmesi kolay ama bu açıkları kapaması çok zor. Hazırlan Kadir :D
Velhasıl BM düşecek + Luffy 1v1 de indirecek diyorsun. Çünkü BM amiral seviyesi ediyor? Shanks kılıcı ile BB meyvesi ile Luffy'i durdurabiliyor ama BM durduramıyor. Kaçarlarsa BM sevdiklerini öldürür diyorsun da BM şuan öfke sınırını çoktan aştı. Delilik sınırında. O gemiden kendi çocuklarının bile sağ çıkacağı meçhul. Kamabakka'da Ivankov'u bulup öldürecek adam kalırsa elinde ne güzel. Ki kaçış için içeriden yardım alınacak gibi duruyor. Baratie'de Zeff ölse belki Sanji bir power up alır. Güzel olur. Balıkadam adasını Luffy dolaylı değil direkt kendi yıkıyor. Ki o iş BM'e gelene kadar, Poseidon'un varlığından haberdar bir Kaido var. Ee ne kaldı, Luffy'nin ailesini mi öldürecek? Hangi adamını yollayacakta, Garp'ı, Dragon'u bulup öldürtecek?

Kaldı ki, şuan ihanet ettiği düşünülen bir Pudding ve Brülee var ortada. Bunlarında kendilerini sağlama almaları gerekiyor.
BM'in içinden Carmel'in ruhu çıksın, bunlarda ayrılsın oradan.

Burgess'a kadar aynen dediğin gibi. Burgess olayında da söyle bir durum var bence. Burgess'ın sırtında taşıdığı bohçayı hatırlıyorsun. O bohça meyve dolu. Herhangi bir meyve kullanıcısını öldürdükten sonra şeytan ruhu direkt olarak en yakın meyveye yani Burgess'ın sırtındaki meyvelerden birine geçiş yapacaktı muhtemelen.

Evet, kişi canlı canlı yenilmesi. Bunu da Linlin'den başka yapacak biri yoktur yüksek ihtimalle. Karasakal'ın olayı daha farklı bir şey. Adamın vücudunun normal olmadığına vurgu yapıldı birkaç kez. Bununla ilgili bir fikrim var ama sonra değinirim.

Meyve ruhu ne kadar süre bedende kalıyor ? Bu önemli bir soru cidden. Beyazsakal örneğinden yola çıkarsak hemen ayrılmıyor. Ama saatlerce ya da günlerce beklediğini de sanmam.

Birden fazla meyve yememe olayı hala geçerli, evet. Linlin bir başka meyve kullanıcısını yerse ölmesi gerekir. Meyve gücünü hangi yolla elde ettiğin önemli değil. Ister yamyam ol, ister farklı bir bedene sahip ol.. Bünyende iki tane şeytan ruhu barındırıyorsan ölürsün.
Teach'in ki kendi meyvesi yüzünden büyük ihtimal. Adam normalde dövüşürken şeytan meyvelerini çekiyor zaten kendine meyvesi sayesinde, ölü bedendeki direk bütün ruhu içine çekmiştir herhalde. Yani yine olay yami yami'de. İkinci meyve yami yaminin içinde. Tek meyve olayını koruyor gibi. Böylelikle en güçlü meyve oluşu anlamlanır. Teach meyvesinden dolayı bedeni zarar gördüğünden de bu meyve ruhu çekme olayının da limiti vardır onun için. Bünyesi fazlasını kaldırmaz yani. Belki teorilerdeki gibi bir meyve ruhu daha çeker en fazla. Bu mantıkla Teach'i ayrı bir kefeye koyup Mom'ı sadece değerlendirecek olduğumuzda olay yamyam bir şekilde yenilmiş bir meyve ruhu oluyor. Normal meyveden farkı olmadan. Linlin'in ikinci meyve yiyecek oluşu yine kuralı geçerli hale getirecektir. Bu yamyamlığı da seride Linlin'den başkasında zor görürüz gibi, yani serideki olası yamyamlık çılgınlığı dizginlenir.

Kuzuri

Spoilerleri okurken acayip titredim butun teorilerim dogru cikti. Roketleri hicbir işe yaramicak demistim ve boylece bege nin kaçacagini da soylemiştim. Ah nekadarda mutluyum :)

yine minicik ihtimallerle karşınızdayım. Belki oda bm dövüşünü en heyecanlı yerinde sona erdirmezden keser ve sıradaki arca geçer. Ve kaidonun karşısına dikildiklerinde zor bir durumda fb patlatır, biz momı boyle yendik, yada böyle kaçtık gibisinden. 2y arası gibi uplara bahane çıkartmış olur hala düzgün bişi bulmadıysa.

Birde küçükken bu kadının içinde bulunan artık şeytan ruhu mudur nedir. Bildiğimiz kıyametteki mahşerin 4 atlısından, açlık. Kadın sürekli aç, tatlı krizi gelince insanları falan yiyor farkında olmadan. 4 yonkou'nun birer atlıyı temsil ettiğine dair bir çok teori var. Diğer 3'ü hiç bir benzerlik göstermezken, BM'in içindeki ruhumsu şey, siyah, elinde terazisiyle dolaşan bir şeytan çıksa. Ne cümbüş olurdu.

Kuzuri

Luffy nin kacacagini dusunmiyorum cunku luffy artik kacmicani soyledi. BM tarafindan birkac adam bayildigini da ele alirsak germa ve hasir sapkalar vs BM.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık