Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaçış yok luffy BM ile dövüşüp yenecek diyenler var.Sabah sabah tövbeler olsun :hhh: Belli ki şeytan meyveye dönüş yapmamış beden de kalmış.Ki normal denile bilinir.Tek hamlede yiyor.BB yi karıştırmayın onun meyvesi zaten absorbe etme üzerine.ace vs sinde ne yaptığı ortada.Neyse kutu patlar bunlar kaçar.Ama çok güzel fb çizdi mangaka.

İyi de onlar belirsiz. Marco ya Neko tarafından bulunamadan Wevıl tarafından pert edilirse? Shogun'un tarafını biliyor musun? Amiral seviyesi bekleyen çok. Ee emrinde de Vista, Jozu, Neko ayarı birkaç adamı varsa? Oradaki savaş çok daha büyük, Kaido'nun deyimiyle "Yüzyılın savaşı" olacak. O bakımdan toplanmaları normal. Bir de fark belirgin olacaktır. Haa Kaido başkaymış diyecektir herkes. Ben Mom'ı amiral üstü görmüyorum. Kaido ise net amiral üstü, unvanıyla tescilli. Yani durumlar farklı.

Atlama olsa bile otuz sene olmayacak, bir-iki sene olacak. Yani her türlü çok hızlı ilerliyorlar. Ki atlama da gorunmuyor zaten direkt Kaido tarafına gidecekler.

Olaylara baktığında düsmemesinin mantıksal açıdan çok boşluk bırakacağını, anlasma yolunun da olmadığını görürsün. Denizciler falan da düşük ihtimal geldiğinden savaşı düşündüm. Tam manasıyla makul olduğunu da söylemedim zaten dikkat ettiysen. Enies Lobby'deki atlamalar saçma geldi. Ama oldu. Ben de olana göre yorumladım. Bir daha neden olmasın? Çıkar başka yol da görünmüyor.
1-Bakkin, Marco'nun yerini Luffy'nin bildiğini düşündüğünden, Weevil ile Marco'nun değil Luffy'nin peşine düşüyorlar.
2-BM'i bir amiral üstü bile görmediğini söyleyip, Kaido bambaşka diyorsun. Son rakip Shanks ve BB'de BM gibi bir gatlinge mi gidiyor senaryoda?
3-Luffy 2 yıllık zaman atlamasında %200 güç artışı yaşadı. Bir zaman atlaması çok büyük güç bahşeder Luffy'e. Ancak o zaman 1v1 bir Yonkou dengi olur.
4-Yani Kaido'nun Shogun'u, adamları var diye Luffy ittifak topluyor, hepsi eşleştiğinde Luffy ve Kaido 1v1 atacak ve gatling ile Luffy Kaido'yu indirecek.
5-Lucci ile Luffy savaşırken hiç de bir uçurum yoktu aralarında? Luffy, Chopper dışında ölüm kıyısına gelen çıkmadı. Bu Lucci'nin nesi bir BM ediyor anlamakta güçlük çekiyorum.

BM'in bir amiral etmemesi mi, Luffy'nin 1v1 de Yonkou alabilmesi mi, Lucci'nin BM ile denk görülmesi mi. Hani marjinal bizdik.

Son olarak Kaido dışındaki yonkouların ünvanları yok, bunlara Luffy gene 1 gatling ile tek atabiliyor dimi senaryoya göre?

Luffy şu arc BM ile 1vs1 atıp yensin, avatara şemsiye koyacağım 1 hafta.

Bege kale mi olmuş. Big Mam yıkar orayı :D hem Vinsmokeleri falan içine aldı mı ki adamlar gene dayağı yemesin. Luffy kesin dısarıda kalmıştır. :D

Luffy'nin korkmasini istiyorum. Ciglik atip Nami'ler gibi dort donmesi gibi bir korku degil. Gercekten bu sefer bulastiklari kisinin hiddetini, baslarina gelebilecekleri farkedip korkmasini ve artik bir seyleri ciddiye almasini istiyorum.

Bu cocugun aklini basina ne getirecek? Birinin olmesi mi lazim illa?

Kim tahmin ediyordu Lucci'nin yenilecegini Kadir? Blueno'yu aşamayan Sanji'nin Jyabura'yı devirecegini? Luffy'nin Croco'yu yenecegini?

Aynı hesap olacak. Beklenmeyen gerçekleşecek. Olmamış şey gibi konuşmanın ne manası var? Ben Mom'ın özelliklerine bakınca olmaz dediğim tek şey Luffy'nin g4 süresi ama bir şekilde halledilecek. Düşmeme ihtimali yok. Yardım edecek adam da yok. Kendi göbek bağlarını kendileri kesecekler.

O Oven'ı, Diafuku'yu falan Germa alacak.
Karakter gelişimi diye bir şey var. İlla hani herkesi pata küte dövecek KK olacak diye bir mantık yok. G-4'ü vurup indirsin millet bir daha Op okumaz. Olay örgüsünün dediğin kadar basitleşmesi çizen adamın kendi ayağına sıkması demek. Olmaz yani iki soruyla çıkabilirsin işin içinden;

İlk olarak kadın birebirde inecek biri neden Bege saniyeleri kovalıyor ?

İkinci olarak hadi plan tutmadı neden kaçıyorlar :D Dediğin mantıkla kaçmaları değil girişmeleri lazım. Ben yukarda yazdığının cevabını yarınki sayı çıkınca alıcağını düşünüyorum. Çok da beklemicen yani :D

Luffy Doflamingoya yenilmeseydi (bana göre yenildi) Big moma karşı bir şanşı olurdu ama artık oda nasıl uydurur bilmiyorum. Gidişat hiç Rogara benzemiyor Luffy bildiğin güçsüz.

1-Bakkin, Marco'nun yerini Luffy'nin bildiğini düşündüğünden, Weevil ile Marco'nun değil Luffy'nin peşine düşüyorlar.
2-BM'i bir amiral üstü bile görmediğini söyleyip, Kaido bambaşka diyorsun. Son rakip Shanks ve BB'de BM gibi bir gatlinge mi gidiyor senaryoda?
3-Luffy 2 yıllık zaman atlamasında %200 güç artışı yaşadı. Bir zaman atlaması çok büyük güç bahşeder Luffy'e. Ancak o zaman 1v1 bir Yonkou dengi olur.
4-Yani Kaido'nun Shogun'u, adamları var diye Luffy ittifak topluyor, hepsi eşleştiğinde Luffy ve Kaido 1v1 atacak ve gatling ile Luffy Kaido'yu indirecek.
5-Lucci ile Luffy savaşırken hiç de bir uçurum yoktu aralarında? Luffy, Chopper dışında ölüm kıyısına gelen çıkmadı. Bu Lucci'nin nesi bir BM ediyor anlamakta güçlük çekiyorum.

BM'in bir amiral etmemesi mi, Luffy'nin 1v1 de Yonkou alabilmesi mi, Lucci'nin BM ile denk görülmesi mi. Hani marjinal bizdik.

Son olarak Kaido dışındaki yonkouların ünvanları yok, bunlara Luffy gene 1 gatling ile tek atabiliyor dimi senaryoya göre?

Luffy şu arc BM ile 1vs1 atıp yensin, avatara şemsiye koyacağım 1 hafta.
1-Doğru unuttum. Ama bir sebepten gene iptal olabilir. Marco kesin gelecek diye bir şey yok. Gelse bile tek sağ kalan o olabilir.

2- Teach ve Shanks'ı da Mom'dan güçlü görüyorum. Kaido ise en güçlüsü. İkincisi, avantaj-dezavantaj durumları var. Mom'a dogrudan vurabilir Luffy, g4'ün sınırlı olduğunu düşünürsen bu çok önemli bir fark. Ama Teach? Hem iptal hem deprem, belki g4 bitene kadar tek fiske vuramaz. Shanks desen kılıcı ile durdurabilir ki malum hakisi çok saglam. Hız desen o da çok iyi. Ha Mom hiç sıyrılamaz mal gibi hepsini yer demiyorum ama en makul olan o aralarında. Savunma tarafını da düşün. Mom'ın saldırısından Jinbe sıyrılabildi, Luffy'nin hızı malum. Ama Teach kendine çekip depremi ağzına sokabilir, Shanks zaten hızlı. Yani Mom'ı onlarla bir tutmuyorum. Gatling dediğim Lucci savaşı gibi. En sonunda aha Luffy bitti dediğimiz bir yerde olacaktır. Yani ucu ucuna yenecektir. Kolay alır diyen yok.

3- İyi de gene hızlı olacak? İki sene daha atsa bu sefer aa iyi bari Ray dört sene eğitsin hemen yonko indirsin ehehe demeyecek misin? On sene atlama falan olmayacağını sen de ben de biliyoruz. Kaldı ki akıl var mantık var, adam en basta beş sene atlama da yapabilirdi. Ama yapmadı, çünkü kalem onda. İstediğini yaptırabilir. Şu an atlama falan gözükmüyor.

4- Bire birde Kaido yeniyor dendiğine bakılırsa Luffy orada da kendisini aşacaktır. Dediğim gibi bence seviye seviye gidiyor. Amiral altı Dof, amiral Mom, amiral üstü Kaido seklinde. Teach de muhtemelen Shanks'ı yenip farkını koyacaktır. Kaido seviyesine gelmiş ama farklı olarak iptal yeteneği olan bir Teach düşün? Gayet makûl gidiyor.

5- Nasıl uçurum yok la? Luffy g2+g3 çıkardı? Sanji, Blueno'yu asamıyordu. Yanılmıyorsam 800 doruki idi Blueno. 2180+zoan nere 800 nere. Şu an gördüğün Sanji nere Katakuri nere. Kaldı ki Luffy'nin g4'ü ile Mom arasında uçurum görmüyorum. Dediğim gibi sorun sınırlı olması. Füze ile güçten düşürülür diyordum olmadı, iş Luffy'e kaldı. Haki patlaması ile süre uzatabilir, g5 aşabilir ama olacak olan kendisinin alması gibi.

Hikaye içinde çok açık kalır.

1-BAA, Baratie, Kamabakka tehlikeye girer.

2-Mom kafayi takip takip edebilir, pesinde yonko varken ikincisine bulasamazsin.

3- Anlaşma şansı yok.

4-Denizcilerin bu kalabalığa gelmesi makul durmuyor.

5- Yardım edecek birileri yok.

6- Geçen hikayede ast tayfalar oldu. Luffy, BAA'yı kendi adam yapacağım dedi (kaçarsa bırak adası yapmayı, ada yok olacak) yonko olacaksan da birçok sağlam adamın ve bölgelerin olması gerek. Gene yonkoların üç tane baba adamı oluyor ve bizde Jinbe ile üç yıkımcı oldu. Mom düşerse onun adalarından birkaçı da bizim bayrağı asar. Bu şekilde bakınca yeni bir yonko oluştuğunu görürsün. Bunun vakti şimdi gibi duruyor. Zira atıyorum Mom'ı denizciler düşürürse Kaido'yu da bizimkiler düşürürse yonko sistemi neredeyse dağılmış olur zaten. Bir mânâsı olmaz. Ama Kaido'nun karşısına yonko olarak giderse gene dört yonko olmuş olur. Kaido'nun düşüşüyle üçe düşer. Teach de Shanks'ı yerse yonko sistemi biter, iki rakip kalır.

Zaten şöyle bir bak, genelde zoro vs Shogun, Sanji vs King falan bekleniyor. Bu adamlar bence Katakuri'den falan güçlü adamlardır. Yani Sanji de Zoro da Jinbe de her türlü atlama yapacaklar. Neden şimdi olmasın? Gerçekten de Shogun'a iki, ne bileyim King'e üç kişi, Kaido'ya beş kişi dalsalar kimse tatmin olmaz. Yonkolar eşit olarak bakarsan garip gelebilir ama kaptanları da tayfaları farklı benım düşüncem, kaptanlar zaten unvan farkından anlaşılıyor da tayfalar da yakın zamanda anlaşılacaktır.

Ayrıca nasıl okuyorsun la :( Amiral etmez demedik, amiral seviyesi dedik. Vista+Marco'nun bu adamlara anca ah dedirtebildigini düşünürsen bir amirali devirmenin de muazzam bir iş olduğunu anlarsın.

@kadir †.

Kadir, adamın Luffy'e kaçmayacağım dedirtip kaçırtması çok mu mantıklı? Hadi Issho savaşı gereksiz olurdu, ee kaybedeceğin bir şey de yok kaç. Orada bile Hajrudin aldı götürdü. Burada üç tane önemli yer yok olacak. Kacmayacağım sözünü ikinci kez çiğnemiş olacak. BAA'yı bölgem yapacağım lafını çiğnetmiş olacak. Anlaşma yapmayan Mom ile anlaştırsa saçma olacak. Zafer bizim olacak sözü havada kalacak. Bir sürü saçmalık olacak. Asıl bunlar olursa serinin gidişatına ters olur. Bir g5 çıkarıp yendirmesi kolay ama bu açıkları kapaması çok zor. Hazırlan Kadir :D

Son düzenleme:
Haala düşmez diyen arkadaşları tebrik ediyorum!

Benle de bahse girerek bahsi genişletecek arkadaşlar pm atsın. Gün içerisinde yoğun olacağım. Hemen dönemesem de akşama kaybedenin cezasını kararlaştırırız.

Mama düşer :cool:
1 sene Doflamingo avatarı ve Doflamingo Kk olacak adamdır yazacaksın parantez içine.Karşılığını sen düşün.

Bm inmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık