Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 857 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy Crocodile'ın yaptıklarını en iyi bilen kişi olmasına rağmen ittifakı kabul etmişse Bege'yi görmeyip de kabul etmesini yadırgamam. Bir de daha sonra ayar verileceğinin işareti de verilmiş. Boğasını ezen Hajrudin'e yaptığının fazlasını Bege'ye yapacağından eminim...

İlk defa spoiler kısmına uzun bir yazı yazacağım sanırım bu kadar. Öncelikle 5,6 haftadır satranç taşı muhabbetini ciddi manada bas bas bağırıyordum forumda takan olmadı bu konuda egomu tatmin etmek istiyorum :) ..Hatta kaleye Capone demiştim yanlış hatırlamıyorsam tutmuş oldu. İlginç teoriler gireceğim okuyun sıkılmadan.Ya tutarsa :DŞimdi Big Momun tayfa sistemini az buçuk anlamış olduk ve cidden bir Yonkou tayfası muazzam derecede güçlü. Hatta ben bu tayfayı rahat bir şekilde WB tayfasıyla kıyaslayabilirim.

Mom
4 komutan(Birisi Kidleri falan süpürmüş,diğerini Luffy zar zor Nami ile beraber yendi.)
Sonrada satranç taşları geliyor.
Şah=Mont Dor diyorum. Bu bir teori olarak dursun fakat bu adamın düşmesi demek belkide oyunu kaybetmek demek.
Vezir(Queen)=Bu büyük ihtimale Pudding. Çünkü Momun verdiği değer belli Pudinge. Ve kız olarak tasvir edilen bir tek güçlü o karakter var.
At fil ve kale ikişer tane var fakat 8 tane piyonu olduğunu düşünmüyorum Momun. Ha olabilirde fakat bir başka Bege,Bobbin ve Tamago ayarı adamlar fazla kaçar sanki tayfaya.
Piyonun ise kim olduğu fazla umurumda değil :D Belki tayfadaki geriye kalan herkes piyondur,belki pekomstur bilemeyeceğim.Çünkü satrançta ilk hamleyi yapabilecek 2 taş vardır. At ve piyon. Pekoms ve Tamago BMnin gözcü ekipleri ve ilk olaylara dahil olan kişiler.Buradan bir benzerlik kurulabilir.
Bunun dışında Aceye bağlamak istiyorum biraz. Acenin muazzam bir meyvesi vardı bildiğimiz kadarıyla. Fakat bana kalırsa ölmüş bir adamın ödülü gücünü yansıtıyordur bir seride. Hele Rogerın oğlu falan olduğu için ödülü biraz şişirilmiş bile olabilir.Her neyse Tamagonun ödülü ve görülen muazzam dayanıklılığı bana kalırsa(Ki gerçek gücünüde tam göremedik) Acenin biraz altı bir adam yapmaya yetebilir onu.
Ace Marco,Jozu,Thatch ve Vistadan geridedir diye düşünüyorum. BMnin tayfasındada gerisinde olduğu 4,5 kişi çıkar. Yani kısacası özet geç lan diyorsanız. BMnin tayfası muazzam. WB tayfası ile ciddi manada yarışır. BMnin kendisininde WB ayarına inanılmaz yakın göreceğiz diye düşünüyorum. Hatta arc sonlarında 1 vs all girecek demedi demeyin.

Bir ikinci bahsetmek istediğim nokta ise süpernovalarla alakalı. Güç skalasını ve kim kimle beraber kime düşman ona değineyim az.
Luffy diğerlerinden hatta bana göre ona en yakın kişi olan Lawdan bile daha üst. Gerçi Kidde sağlam rakip bilemiyorum. Bu üçlünün kervanına bu arc Urouge katıldı. Snacki saf dışı ederek gücünü ispatladı. Yani Urouge 4. kumandan olabilecek seviyede en aşağı. Buna rağmen Bege anca kale olabilmiş BMnin tayfasında. Yani bariz düşük seviyede. Oda bence alınan son ödülllerle dengeyi getirdi gibi duruyor.
Luffy
Law Kid Urouge
Drake Hawkins Apoo Zoro
Killer Bonney Bege
Denge bence böyledir.
Bunun dışında BByi istemedende olsa kendi jenerasyonu olarak benimsemiş 11 süpernova. Ona tek bulaşan Bonney olmuş(Oda Ace yüzünden diyenlerin sayısı fazla)
Kid Hawkins Apoo(Yancı oldu sonradan küsküyü yiyince)>Shanks
Luffy Zoro Law(Kaidou)
Bege(Buda Apoonun zeki versiyonu) Urouge ve Drake(Arcın süprizi bu olacak)>Bmyi hedef seçmiş gibi
Bir Bonney tek kalmış garibim.

En güçlü dört adamından ikisi olmayan Newgate ve adamlarının yaptıkları ortada iken, şu an ondan daha iyi durumda olan Linlin'in düşeceğine dair komik yorumlar yapılıyor. Üstelik Beyazsakal Korsanları'nın karşısında üç tane Amiral ve onlara denk güçte iki adam daha vardı. Linlin'in karşısında Amiral dengi adam bile yok.

En güçlü dört adamından ikisi olmayan Newgate ve adamlarının yaptıkları ortada iken, şu an ondan daha iyi durumda olan Linlin'in düşeceğine dair komik yorumlar yapılıyor. Üstelik Beyazsakal Korsanları'nın karşısında üç tane Amiral ve onlara denk güçte iki adam daha vardı. Linlin'in karşısında Amiral dengi adam bile yok.
Smoker reis Kaido dövüşünün Arcına kadar bizim Luffy Amiral seviyesine ulaşırmı malum "KAİDO"

Öyle deme ama Luffy'nin herkese karşı şansı varmış, forumun bir kısmı buna inanıyor.
Linlin çiğ çiğ yiyecek haberleri yok.

-Davetliler
-Kitap içindekiler
-Bege'nin ittifakı

+
-CC'nin kimyasal silahları
-GERMA teknolojisi

Mesela ben bunların devreye gireceğini düşündüğüm için iner diyorum. Kimse bu kadar adam BM'ı alır demedi. Tahminler yürütüp böyle şöyle olursa BM iner dedi.

WB korsanlarına destek vardı ayrıca Luffy'nin dostları/anlaştıkları destek oldu. 3 amiral dışında doğru düzgün savaşan kimse yoktu denizciler tarafında. O yüzden verdiğin örnek doğru değil.

Yorumların komik bir tarafı yok. Tahmin yapılıyor bazı şeyler hesaba katılarak yukarıda söylediğim şekilde. Sen yanlış anlamışsın. O yüzden yapılan yorumları komik bulmuşsun. Komik bir şey yok yani ortada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık