Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 857 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir daha Mihawk'ı savunma sen. Sözlerini de mi unuttun ayıp. Luffy'nin müttefik edinme gücünü övmüştü adam. :/ En tehlikeli güç demişti.

Doflamingo arcını da hatırlamak lazım en yakın örnek. Doflamingo tayfasından bile müttefik edinmişti bizimkiler. Luffy kendine çekiyor insanları. Kolezyumdaki adamların dövüşmek için sebebi yoktu. Sebep yarattı kuş kafesi ile mangaka.Sonra da hepsini Luffy ye bağladı.

Kitaptakiler tutsak zaten çıkarlarsa BM'a karşı olurlar. Davetliler kurbansa ya da düğüne zorla geliniyor biliyorsun bunun için de BM'A fırsat bu fırsat diyip cephe alabilirler. Bege ve ittifaki Luffy ile anlaşacak büyük ihtimalle.

Dediğim gibi her şey olabilir. Her şeye açık olmak lazım değişmez fikirler yerine.
Kolezyum dövüşçülerinin çoğu Doflamingo ile kapışmaya gelmişti zaten. Chinjao ailesi silahlar için gelmişti, Cavendish ün için vs. Hatırlayamadıklarım da var. Öte yanan Doflamingo hepsini oyuncağa çevirtti, sebebi olmayanın bile sebebi oldu böylece. Luffy'nin çok da etkisi yok bunda. Bebek 5 ise kimseye hayır diyemeyen ve Sai sayesinde taraf değişirmiş biri, yine Luffy etkisi değil. Luffy'nin doğrudan etkilediği sadece Barto vardı galiba. O da hepimizin malumu.
Hesap dışı saydıkların arasından Mom ile dövüşe sebebi olacak sadece kütüphane mahkumları var. Davetliler zaten onun müttefikleri ve onu indirerek boşluk yaratıp işlerini bozmak istemezler. Bozmak isteyene de mani olurlar. Onlardan da bir iki çıkar en fazla. Ki büyük olasılıkla bu davetliler de kızlarının kocaları, oğullarının karıları ve aileleri olacaktır.
Mahkumların da arasında güçlü tipler olduğunu hiç sanmıyorum. Mom tuhaf yaratıkları tıkıyor oraya sadece. Çıksa çıksa iki tane çıkar eli ciddi silah tutan.
Şu an adada Mom'un şahsına tehdit oluşturabilecek Luffy ve Jinbe'den başka kimseyi görmedik. Hadi Oruç ve Boney de gelsin Bege ile. Yine de Mom'u indiremezler. Önümüzde üç novayı çizik almadan madara etmiş Kaido var. Bunları Mom'a salsak geriye Mom'un adamlarıyla baş edebilecek ciddi bir güç kalmıyor. Ki daha bu bölüm buz dağının görünen kısmı dendi o yan güçler için.
Muhtemelen düğünü basıp ortalığı karıştırıp kaçacaklar. Ellerinde aynalar ve Jinbe ile Nami gibi de zeki kimseler var. CC'yi de alırlarsa karmaşayı arttırıp kaçma olasılıkları daha da artıyor.

Hem en can alıcı nokta benim için bu arkın bitmeye yaklaşması. Geçenlerde 20 küsur bölüm kaldı gibi bir şey demişti sanırım editörlerden biri. 20 bölümcükte yonko indirecek ortam bile oluşmaz. Oda başka bir şey planlıyor büyük ihtimalle. Ne olduğunu çözebilmiş değilim.

Ama her zaman inmesine de bir ihtimal veriyorum. Olayları çok seri ilerletip istediği karmaşa ortamını sağlamak için indirebilir de bu kadar çabuk.

Bege flashback'ine hazır olun. Ailesi mafya tarafından gözleri önünde katledilmiş, beslediği hayvanları hunharca katledilmiş biri olarak lanse edilirse şaşırmam.

Antidepresan olarak o da hayvan kesiyor, başka nasıl üstesinden gelsin bu psikolojinin, acıların çocuğu Bege :ühü:

Bege ölecek galiba. Bana öyle geldi. Pekoms'un "Anayı çok küçümsüyorsun." sözünün altı dolmuş olacak böylece.

-Davetliler
-Kitap içindekiler
-Bege'nin ittifakı

+
-CC'nin kimyasal silahları
-GERMA teknolojisi

Mesela ben bunların devreye gireceğini düşündüğüm için iner diyorum. Kimse bu kadar adam BM'ı alır demedi. Tahminler yürütüp böyle şöyle olursa BM iner dedi.

WB korsanlarına destek vardı ayrıca Luffy'nin dostları/anlaştıkları destek oldu. 3 amiral dışında doğru düzgün savaşan kimse yoktu denizciler tarafında. O yüzden verdiğin örnek doğru değil.

Yorumların komik bir tarafı yok. Tahmin yapılıyor bazı şeyler hesaba katılarak yukarıda söylediğim şekilde. Sen yanlış anlamışsın. O yüzden yapılan yorumları komik bulmuşsun. Komik bir şey yok yani ortada.
Yalnız yukarıda yazdığın 5 madde bence 1 amiral ancak eder. Bundan dolayı inmeyeceğini düşünüyorum, yani bir tarafta 3 amiral ve onlara denk en az +2 adam daha varken inen bir yonko diğer tarafta bence 1 amiral seviyesinde ancak olacak adamlar varken inecek bir yonko bana inandırıcı gelmiyor açıkçası ve davetlilerin çoğunun ihaneti düşüneceğine bile inanmıyorum.

Son düzenleme:
Hesap dışı saydıkların arasından Mom ile dövüşe sebebi olacak sadece kütüphane mahkumları var. Davetliler zaten onun müttefikleri ve onu indirerek boşluk yaratıp işlerini bozmak istemezler. Bozmak isteyene de mani olurlar. Onlardan da bir iki çıkar en fazla. Ki büyük olasılıkla bu davetliler de kızlarının kocaları, oğullarının karıları ve aileleri olacaktır.
Mahkumların da arasında güçlü tipler olduğunu hiç sanmıyorum. Mom tuhaf yaratıkları tıkıyor oraya sadece. Çıksa çıksa iki tane çıkar eli ciddi silah tutan.
Şu an adada Mom'un şahsına tehdit oluşturabilecek Luffy ve Jinbe'den başka kimseyi görmedik. Hadi Oruç ve Boney de gelsin Bege ile. Yine de Mom'u indiremezler. Önümüzde üç novayı çizik almadan madara etmiş Kaido var. Bunları Mom'a salsak geriye Mom'un adamlarıyla baş edebilecek ciddi bir güç kalmıyor. Ki daha bu bölüm buz dağının görünen kısmı dendi o yan güçler için.
Muhtemelen düğünü basıp ortalığı karıştırıp kaçacaklar. Ellerinde aynalar ve Jinbe ile Nami gibi de zeki kimseler var. CC'yi de alırlarsa karmaşayı arttırıp kaçma olasılıkları daha da artıyor.

Hem en can alıcı nokta benim için bu arkın bitmeye yaklaşması. Geçenlerde 20 küsur bölüm kaldı gibi bir şey demişti sanırım editörlerden biri. 20 bölümcükte yonko indirecek ortam bile oluşmaz. Oda başka bir şey planlıyor büyük ihtimalle. Ne olduğunu çözebilmiş değilim.

Ama her zaman inmesine de bir ihtimal veriyorum. Olayları çok seri ilerletip istediği karmaşa ortamını sağlamak için indirebilir de bu kadar çabuk.
tam yazacaklarımı söylemişsin :good: tamamıyla katılmakla beraber , BM'in kitaplarında esir olanların çoğu eşsiz yaratıklar , yani onların serbest bırakılması BM karşı ittifak sağlamaz aksine düşünebilenler , canlarını kurtarır , manticore tarzı alık canlılar da chaos yaratır geminin içinde. Bu da tam Sanji'nin kaçmaları için yapacağı bir hamle. Sırf Bege BM'i öldürmek istiyor diye saldıracaklarını sanmıyorum. Vinsmoke'lar Luffy'lere geçerse sadece kaçmayı düşünürler. Hepsini geçtim tamate box gerçeği var. O sahne hep şöyle canlanıyor gözümün önünde. 'adadan kaçmayı başaran sivri zekalı kodomanlardan biri tamate boxı çalar , kutu ile kaçtığına sevinirken gemisinde kutuyu açar ve BOOM!' klasik çizgi film ironi sonlu. Son olarak 30 bölümde bir lastik parçası gemiyi karıştırdı diye Yonkou düşecekse 800 bölümü boşa izlemişim demektir.

tam yazacaklarımı söylemişsin :good: tamamıyla katılmakla beraber , BM'in kitaplarında esir olanların çoğu eşsiz yaratıklar , yani onların serbest bırakılması BM karşı ittifak sağlamaz aksine düşünebilenler , canlarını kurtarır , manticore tarzı alık canlılar da chaos yaratır geminin içinde. Bu da tam Sanji'nin kaçmaları için yapacağı bir hamle. Sırf Bege BM'i öldürmek istiyor diye saldıracaklarını sanmıyorum. Vinsmoke'lar Luffy'lere geçerse sadece kaçmayı düşünürler. Hepsini geçtim tamate box gerçeği var. O sahne hep şöyle canlanıyor gözümün önünde. 'adadan kaçmayı başaran sivri zekalı kodomanlardan biri tamate boxı çalar , kutu ile kaçtığına sevinirken gemisinde kutuyu açar ve BOOM!' klasik çizgi film ironi sonlu. Son olarak 30 bölümde bir lastik parçası gemiyi karıştırdı diye Yonkou düşecekse 800 bölümü boşa izlemişim demektir.
Lastik parçası ağır olmuş. :( Haklısın ama.

Bir taraf tuttuğumdan değil ama savaşa sadece Denizciler vs Beyazsaka korsanları olarak bakmamak lazım. Beyazsakala en büyük hasarı Beyazsakal'ın müttefiği Squardo verdi. Denizciler tarafında Karasakal korsanlarını da saymak hatalı olmaz.

Şöyle bir zincirleme tepkime olarak bakarsak Squardo Beyazsakal'ın kalbini deler, Beyazsakal'ın kalbi tekler, Marco'nun dikkati dağılır, Marco devre dışı kalır, Jozu'nun dikkati dağılır ve Jozu devre dışı kalır. Beyazsakal korsanlarının 5 büyük gücünden Marco devredışı, Jozu devredışı, Ace zaten mahkum, Thatch öldü zaten. Ayrıca savaşta Beyazsakal korsanlarının adam akıllı yaptığı bir şey yoktu. Tüm olayı Luffy ve yanında getirdikleri yaptı.

Hancock Luffy sebebiyle geldi. *1

Jimbei, Crocodile ve Ivankov tayfası yine Luffy sayesinde geldi. *2

*1 Ace'in kelepçeseninin anahtarını verdi, Smoker'dan korudu. *2 mahkumların kurtulmasında en önemli rolü oynadı.
*2 Crocodile bir kere Ace'in idamını durdurdu, Jimbei Luffy'i plazanın içine yolladı. Ivankov Luffy'i hayatta ve ayakta tuttu. Inazuma Ace'e giden yolu yaptı.
Beyazsakal korsanları kalabalık yapmaktan ve amiralleri oyalamaktan başka bir işe yaramadılar.

Koskoca Beyazsakal Tayfası Luffy ve yanında getirdikleri olmasa hiç bir işe yaramayacaklardı.

İlk yarı ikinci yarıyla çelişiyor gibi bir anlam çıkıyor ama dediğim gibi bir tarafı destekliyor değilim. Sadece zincirleme olayların yaratacağı zincirleme hafife alınmamalı demek istiyorum.

Bir taraf tuttuğumdan değil ama savaşa sadece Denizciler vs Beyazsaka korsanları olarak bakmamak lazım. Beyazsakala en büyük hasarı Beyazsakal'ın müttefiği Squardo verdi. Denizciler tarafında Karasakal korsanlarını da saymak hatalı olmaz.

Şöyle bir zincirleme tepkime olarak bakarsak Squardo Beyazsakal'ın kalbini deler, Beyazsakal'ın kalbi tekler, Marco'nun dikkati dağılır, Marco devre dışı kalır, Jozu'nun dikkati dağılır ve Jozu devre dışı kalır. Beyazsakal korsanlarının 5 büyük gücünden Marco devredışı, Jozu devredışı, Ace zaten mahkum, Thatch öldü zaten. Ayrıca savaşta Beyazsakal korsanlarının adam akıllı yaptığı bir şey yoktu. Tüm olayı Luffy ve yanında getirdikleri yaptı.

*1 Ace'in kelepçeseninin anahtarını verdi, Smoker'dan korudu. *2 mahkumların kurtulmasında en önemli rolü oynadı.
*2 Crocodile bir kere Ace'in idamını durdurdu, Jimbei Luffy'i plazanın içine yolladı. Ivankov Luffy'i hayatta ve ayakta tuttu. Inazuma Ace'e giden yolu yaptı.
Beyazsakal korsanları kalabalık yapmaktan ve amiralleri oyalamaktan başka bir işe yaramadılar.

Koskoca Beyazsakal Tayfası Luffy ve yanında getirdikleri olmasa hiç bir işe yaramayacaklardı.

İlk yarı ikinci yarıyla çelişiyor gibi bir anlam çıkıyor ama dediğim gibi bir tarafı destekliyor değilim. Sadece zincirleme olayların yaratacağı zincirleme hafife alınmamalı demek istiyorum.
Bence Akainun Wb'nin içinde magma patlatması en büyük darbe oldu. Squardonun verdiği hasar bence o kadarda büyük değil. Yani büyük ama Oyajiyi etkileyebilecek kadar büyük değil.

Yazdıklarının büyük kısmı doğru. Ancak Karasakal Korsanları bu denklemde çok yersiz olmuş. Zaten ölmek üzere olan Newgate'i öldürdüler, daha sonra da Denizciler'e karşı savaştılar. Bahsetmiş olduğun gibi tayfadaki güçlü adamların çoğu devre dışı kalmışken, Denizciler yine de zorlandılar. Newgate'in adamları yüzünden tam gücünü kullanmadığını da hesaba katmak lazım. Nitekim gördüğümüz üzere hazırlıksız yakaladığı zaman bir Amiral'i kısa süre de olsa savaş dışı bırakabildi. Tüm bunların üzerine Beyazsakal Korsanları'nın deplasmanda savaştığı da göz önüne alınmalı. Zira önce duvar çekilmesi, sonra meteor yağmuru, ardından Pacifista Ordusu'nun gelmesi büyük etkenler. Beyazsakal Korsanları'na destek geldiği kadar, Denizciler de ev sahibi olmanın avantajını kullandı. Olaya iki taraflı bakmak gerektiğini düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık