Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 855: Guruldayan Mide

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şöyle basit bir dille anlatayım.
Kairoseki kelepçeyi takınca ne oluyor? Kişinin meyve yeteneği iptal
Bu şu demek oluyor o kişide ki şeytan meyvesi ruhu etkisiz kalıyor haliyle kişi meyve gücünü kullanamıyor. Yani şeytan meyvesi ruhu bir nevi etkisini yitiriyor.

Peki cansız nesneye ruh koyan biri ruhu koyduğunda, o ruh kullanılan kişinin meyve ruhunu engelleyen bir nesnede nasıl can bulacak?

Bunun izahı yok. Umarım anlaşılmıştır demek istediğim.

Kairosekinin mantığına ters canlanması.

Ha o taşlar kairoseki bile olmayabilir. Ben ihtimalden bahsediyorum.
Şeytan meyvesi ruhu ile ilgili "fikrin" olabilitesi var tabi, şeytan meyvesinin işleyişini tam bilmediğimiz için "meyvenin ruhu" kısmı şimdilik fikir sadece, ama böyle olsa bile Mom kendi ruhunu koymak zorunda değil kairoseki içine, meyve kullanıcısı olayan birinin ruhunu koyabilir,

Poneglyphlerin kairoseki olduğunu da sanmıyorum, Robin taşları okurken dibinde durmasına yada dokunmasına (dokunuyordu diye hatırlıyorum) rağmen hiçbir rahatsızlık belirtisi göstermiyor, keza Brook'un kopyalayabilmek için kağıt üzerinden bile olsa dokunmuş olması lazım taşlara. Kairoseki olma gibi bir durumları olsa bu çok önceden vurgulanırdı..

Son düzenleme:
Şeytan meyvesi ruhu ile ilgili "fikrin" olabilitesi var tabi, şeytan meyvesinin işleyişini tam bilmediğimiz için "meyvenin ruhu" kısmı şimdilik fikir sadece, ama böyle olsa bile Mom kendi ruhunu koymak zorunda değil kairoseki içine, meyve kullanıcısı olayan birinin ruhunu koyabilir..
Dressrosa da mera meranin nasıl ortaya çıktığı meyve ruhu ile açıklandı. Ruh ölü bedenden çıkıp başka bir meyveye giriyor diye.
Çıkarımı bu bilgiyle yaptım. Yani şeytan meyvesi ruhu var.Artık yazar ilerde daha net anlatırsa ona göre davranılır.

Dressrosa da mera meranin nasıl ortaya çıktığı meyve ruhu ile açıklandı. Ruh ölü bedenden çıkıp başka bir meyveye giriyor diye.
Çıkarımı bu bilgiyle yaptım. Yani şeytan meyvesi ruhu var.Artık yazar ilerde daha net anlatırsa ona göre davranılır.
Ruh kısmını tam hatırlamıyormuşum sanırım, ki bu önemli kısmı değil zaten, önemli olan diğer yazdığım..

Öyle bir bilgi verilmedi daha doğrusu verilen bilgiyi yanlış hatırlıyosun.
Ruh ölü bedenden çıkıp başka bir meyveye girmiyor. Kişi öldükten sonra meyve başka bir yerde tekrar ortaya çıkıyor.
Ve bu bilgiyi verirken ruh kelimesini bile kullanmıyor yazar.

Big Mom bence de Kairoseki'ye ruh koyup canlandıramaz. Çünkü Big Mom'ın gücüne bağımlı bir olay ruh olayı. Moria'nın gölge koyması gibi, kendi kontrolüne ve kendine bağımlı hale getiriyor ruh koyduğu vakit, eğer Poneglyph'te de böyle bir Kairoseki olayı mevcutsa o sebepten ruh koyup onu konuşturamamıştır. Moria'nın gölgesine deniz suyu attığın vakit geri çıkıyor, Big Mom'ın meyve gücüne bağımlı olan ruhlarıda deniz taşının etkisine kapılabilir.

Siz zannediyor musunuz ki Big Mom yenilince o ruhlar geri çıkmayacak ? Moria ve Sugar'da olduğu gibi ruhlar sahiplerine geri döner veya özgür bir hale gelirler. Yani magma veya buza çevirmekten biraz farklı bir olay bu.

Kairosekinin köküne bakalım o zaman. Kairosekinin kökü deniz suyu değil midir?
Eğer meyve kullanıcısı meyve gücünü deniz suyuna karşı kullanamıyorsa ya da kullansa bile gücü iptal oluyorsa Aokiji Mf'de düşmek üzere olduğu denizi nasıl buza dönüştürdü?

Kairoseki ve deniz suyunun meyve kullanıcılarını etkisiz hale getirdiği doğru fakat meyve gücünü iptal ettikleri doğru değil. Serinin içinde binlerce örnek var bununla ilgili.

Şuana kadar meyve kullanıcılarını tehdit eden özelliklerin 3/2'sinin aşıldığını gördük.
1- İki meyveye birden hükmeden Teach
2- Meyve kullanıcısı olduğu halde denizin içinde nefes alabilen Jack

Neden deniz taşına da meyve gücü uygulanıp ying-yang oluşturulmasın ki? Gayet mümkün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık