Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 855: Guruldayan Mide

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu taşa ruh koyunca canlanacak. Ben diyorum ki meyve yeteneğini kullanılan kişide etkisiz kılan bir nesne nasıl kalkıp canlanır yürür.

Yoksa kizaru ışın atınca taşa çarpmaz yok olur mantığı değil. Tabi yok olmaz . Yada tutup buza çevirir Aokiji. Benim demek istediğim şey farklı.

O taşa ruh koysa canlanıp ayaklanması mantığa ters.

Magma havuzu çok alakasız.
Hiçte alakasız değil, taşa dokunmadan ruhu içine atarsa neden işe yaramasın.? SBS'nin birinde biri sorarsa E.Oda'da bi bahane uydurup olmaz derse tamam ama şuana kadar görünenler ışığında kairosekiye ruh konulamaması için bir sebep yok..

Yahu taşa ruh koyunca canlanacak. Ben diyorum ki meyve yeteneğini kullanılan kişide etkisiz kılan bir nesne nasıl kalkıp canlanır yürür.

Yoksa kizaru ışın atınca taşa çarpmaz yok olur mantığı değil. Tabi yok olmaz . Yada tutup buza çevirir Aokiji. Benim demek istediğim şey farklı.

O taşa ruh koysa canlanıp ayaklanması mantığa ters.

Magma havuzu çok alakasız.
Her şeyi geçtim Poneglifi kairoseki ile aynı mantığa koyman bile yanlış. Tamam hadi senin dediğin gibi olsun deniz taşına meyve gücü kullanılmasın , bunun Poneglif ile ne alakası var? Hadi deniz taşının az da olsa mantıklı bir açıklaması var.

Ruh meyvesini açıkladı Oda, cansız nesnelere ruh koyabiliyor. Deniz taşı canlımı? Hayır değil o zaman koyabilir bu kadar net. İlk başlarda meyve kullanıcılarının deniz içerisinde çekiç kesildiğini ve nefes alamadıkları için öleceklerini düşünürdük. Sonra meyve kullanıcısı balık adam gördük ve suyun içinde çekiç kesildiği halde ölmedi. Aynı mantık bu da işte neden olmasın?

Neyse tartıştığımız şeyin poneglife ruh koyma konusuyla bir alakası yok. Poneglifi kaioreseki ile aynı kefeye koyup birinin mantığını açıklayıp diğerini ona benzetmen acaip.

Taşları görmediğimiz için konuşup konuşmadıklarını bilemeyiz fakat ikinci ihtimal daha kuvvetli.
Dile gelip konuşsalardı işe yarasaydı Puddingin gözünün gücünü beklemezdi.
Denemiştir bence ve işe yaramadıysa yüksek ihtimal Poneler canlı taşlar olabilir , vivre kart gibi. Canlı varlıklara ruh koyamıyor çünkü , eğer koyduğu halde işe yaramadıysa daha da ilginç olur.

Vivre kart gibi yaşayan taşlar ise ruhlarını alabilir tabi bunu yapacağını sanmıyorum. Taşlara çok önem veriyor çünkü.
http://mangatraders.biz/read-online/One-Piece-chapter-846-page-13.html

Şurda bi uzaktan görünüyorlar, pek bi gariplik yok gibi. Gerçi olsada belli olmuyor da olabilir. Başka bir nokta olarak Brook kopyalarken bir gariplik olsa farkederdi heralde, ama fark edip söyleme gereği duymamış olması ihtimalide var.

Ama tabi o taşlar normal bence, canlı olmalarına ihtimal vermiyorum. O zaman iki ihtimal kalıyor, ya denemedi yada denedi olmadı..

http://mangatraders.biz/read-online/One-Piece-chapter-846-page-13.html

Şurda bi uzaktan görünüyorlar, pek bi gariplik yok gibi. Gerçi olsada belli olmuyor da olabilir. Başka bir nokta olarak Brook kopyalarken bir gariplik olsa farkederdi heralde, ama fark edip söyleme gereği duymamış olması ihtimalide var.

Ama tabi o taşlar normal bence, canlı olmalarına ihtimal vermiyorum. O zaman iki ihtimal kalıyor, ya denemedi yada denedi olmadı..
Bencede normal.
Denedi ve olmadıysa taşların vivre kart gibi yaşayan birisinden yapılma ihtimali var ya da taşların kendisi canlı.
Bunu açıklama gereği duyacak mı Oda bakalım.

Poneglifler ile kairoseki ne alaka diyorsunuz, bende diyorum ki bu kadın eğer 10 hücreli bir beyne sahip değilse taşa ruh koymayı denemiştir. Taştan bilgi alamadığına göre gücü etkisiz kalmış.

Bu kadına kairoseki kelepçe , benzeri hiçbir nesne etki etmeyecek demektir eğer ruh koyuyorsa.

Poneglifler ile kairoseki ne alaka diyorsunuz, bende diyorum ki bu kadın eğer 10 hücreli bir beyne sahip değilse taşa ruh koymayı denemiştir. Taştan bilgi alamadığına göre gücü etkisiz kalmış.
Bizde denedi ve bilgi alamadıysa taşlar canlı ya da vivre kart gibi bir yapı söz konusu diyoruz.
Sen çok farklı bir şekilde örnek veriyosun. Şimdi Akainunun ellerinde kairoseki olsa meyve gücünü kullanıp magma fırlatamaz ya da yaratamaz ama önündeki kairoseki kelepçesine , zincirine meyve gücüyle vurabilir.

Bak Big Mom'a oğlu Muscatın kalbine elinimi koyuyor ruhunu almak için? hayır. Uzaktan çekiveriyor ruhunu.
Aynı şekilde kairosekiyede temas etmeden ruh koyabilir.

Bu kadına kairoseki kelepçe, benzeri hiçbir nesne etki etmeyecek demektir eğer ruh koyuyorsa.
- Zaten bizde ihtimal olarak onu göz önünde tutuyoruz ama kesin bir şekilde sanki böyle bir kural varmış gibi yazamazsın bunu bu aşamada,

- Öyle bir şeyde yok, kairoseki kelepçeyi bileğine geçirdiğin anda ruh olayı biter, yada havada gelen kairoseki mermiye gelişine ruh koyamazsa o mermi saplanır. Ruh koymasının ihtimal dahilinde olması kairosekinin Mom'a karşı etkisiz kalacağı anlamına gelmez..

Şöyle basit bir dille anlatayım.
Kairoseki kelepçeyi takınca ne oluyor? Kişinin meyve yeteneği iptal
Bu şu demek oluyor o kişide ki şeytan meyvesi ruhu etkisiz kalıyor haliyle kişi meyve gücünü kullanamıyor. Yani şeytan meyvesi ruhu bir nevi etkisini yitiriyor.

Peki cansız nesneye ruh koyan biri ruhu koyduğunda, o ruh kullanılan kişinin meyve ruhunu engelleyen bir nesnede nasıl can bulacak?

Bunun izahı yok. Umarım anlaşılmıştır demek istediğim.

Kairosekinin mantığına ters canlanması.

Ha o taşlar kairoseki bile olmayabilir. Ben ihtimalden bahsediyorum.

Doffy nin torikago su kairosegi fabrikayı kesemedi. Herşeyin sesini duyma yeteneği burada işliyorsa bir farklılık var demektir. Çok aşılamaz bir haki ile de yapılmış olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık