Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 850: Umut Işığı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    242
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunu deme sebebim yonkouları tanrısal hiç bir şekilde yenilmez olarak görmeniz ama biz gördük ki yenilebiliyorlarmış WB yenildi yaşlıydı,hastaydı vs orası ayrı konu sonuç olarak yenildi Luffy nin bu kadar eziklenmesi hoşuma gitmiyor açıkçası Luffy fanı felanda değilim ama Oda nın tuzağına düşüyorsunuz şuan.
5 parmağın 5 ide aynı güçte aynı işlevde değildir 5 yonkouda aynı güçte olacak diye bir kural yok bence Big Mam burada serçe parmaktır düşünün her bir Yonkou WB gücünde olsaydı organizasyonlarıda aynı güçte olsaydı 3 amiral 1 filo amirali nasıl başa çıkacaktı bunlarla.
Ben tüm yonkouların aynı güçte olduğuna inanmıyorum o yüzden karşımıza çıkardıkları ilk yonkou BM oldu.
Bir Yonkou, Luffy tarafinda kolayca dusecek seviyede olsaydi, Big mom suan Kaidonun sag kollari tarafindan gebertilmis butun hazinesinede el konulms olurdu. Bence Kor amireller ile, Amireller arasindaki fark ne ise, Yonko ile Ameriller arasindaki farklar benzer. Beyaz Sakal, Hastaliktan ayakta zor duruyordu, Ustune squoardonun ihanetine maruz kaldi, Ustune 10larca kilic mermi ve top mermisine maruz kaldi. Gozleri onunde, Gemisi ve ona destek olanlar tek tek oldu. Son olarakta Ace onun icin kacmaktan vaz gecip savasip oldu, Butun bu tramvalarin ustune Akauni'yi bu guzel pataklayip, Marineford ustunu tek darbeyle yikti. Butun bunlara Ragmen Karasakal'i ezdi, En sonunda ise. Yine Karasakalin butun tayfasi tarafindan delik desik edilerek olduruldu. Bu kadar hasta ve bitkin bir Yonkou ile Bigmom'un saglikli hali arasinda Luffy ve Choppar arasindaki kadar guc farki var diyorsan. Saygi duyar kenara cekilirim :)

Ucu açık seçenekler şöyle :D

Sanji haki patlaması yaşıyor
Sanji'nin kardeşler operasyona başladi.
Luffy haki patlaması yaşıyor.
Dragon geldi.
Enel geri dönüyor
Başka biri adaya geldi.
Big Mom kızdı şimşekler çaktırıyor.
Kendi kendine gelişen bir doğa olayı.
Sanjinin kardeşleri demişsin ama genede söyleyeyim. Belki de Nijidir :) Kırmızı şimşekti galiba lakabı.

Birebir kapışmada yonkou indirmeden önce amiral indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Öbür türlü ya yonkou ağırlığı kalmaz, ya amiral dövüşünün anlamı kalmaz ya da birebir amiral dövüşü olmayacak demektir ki bence 3 ihtimal de kötü olur.

Birebir kapışmada yonkou indirmeden önce amiral indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Öbür türlü ya yonkou ağırlığı kalmaz, ya amiral dövüşünün anlamı kalmaz ya da birebir amiral dövüşü olmayacak demektir ki bence 3 ihtimal de kötü olur.
haklısın oda 3 amiralin karşısına bir yonkou çıkardığından bir çoğumuzda bu intibahı bıraktı bende öyle düşünüyorum şahsen. Tamam hepsi bir WB değil fakat yonkou deyince amiralden biraz daha fazlasını bekliyor insan öyle olmasa zaten WG bunları niye tehdit olarak görsün demi :good:

Bir Yonkou, Luffy tarafinda kolayca dusecek seviyede olsaydi, Big mom suan Kaidonun sag kollari tarafindan gebertilmis butun hazinesinede el konulms olurdu. Bence Kor amireller ile, Amireller arasindaki fark ne ise, Yonko ile Ameriller arasindaki farklar benzer. Beyaz Sakal, Hastaliktan ayakta zor duruyordu, Ustune squoardonun ihanetine maruz kaldi, Ustune 10larca kilic mermi ve top mermisine maruz kaldi. Gozleri onunde, Gemisi ve ona destek olanlar tek tek oldu. Son olarakta Ace onun icin kacmaktan vaz gecip savasip oldu, Butun bu tramvalarin ustune Akauni'yi bu guzel pataklayip, Marineford ustunu tek darbeyle yikti. Butun bunlara Ragmen Karasakal'i ezdi, En sonunda ise. Yine Karasakalin butun tayfasi tarafindan delik desik edilerek olduruldu. Bu kadar hasta ve bitkin bir Yonkou ile Bigmom'un saglikli hali arasinda Luffy ve Choppar arasindaki kadar guc farki var diyorsan. Saygi duyar kenara cekilirim :)

Bak arc başında herkes BM diğer yonkoular kadar güçlü olmayabilir ama organizasyonu çok sağlam ordan kapatıyor açığı diyordu istihbaratı,ittifakları,adaları vs si olsun şuan gördüğümüz organizasyonun çoğu çökmüş vaziyette şimdide BM herkese tek atar havasına girildi.Oda nın amacıda bu yonkouları ulaşılamaz vaziyete sokmak.

Bu arada, zaman atlamasından sonra Supernova'larda iyice coşmuş. Bege'den iyi bir hamle bekliyorum ama yinede bu hareket Big Mom'a işlemeyecek büyük olasılık. Ama hasar verecektir muhakkak.

Bazıları Supernova'ları Sanji'ye yendiriyordu. Bu Supernova'lar ilerinin baya sükseli elemanları olacak.

haklısın oda 3 amiralin karşısına bir yonkou çıkardığından bir çoğumuzda bu intibahı bıraktı bende öyle düşünüyorum şahsen. Tamam hepsi bir WB değil fakat yonkou deyince amiralden biraz daha fazlasını bekliyor insan öyle olmasa zaten WG bunları niye tehdit olarak görsün demi :good:
aynen öyle. Hepsi bir güçte değildir ama hepsi birebirde amirallerden güçlüdür. Handikap falan olmadığını düşünerek söylüyorum. Öbür türlü de dediğim gibi amirallerin bir yonkou kaptanından güçlü olduğu gözükürse benim açımdan yonkouların ağırlığı azalır.

aynen öyle. Hepsi bir güçte değildir ama hepsi birebirde amirallerden güçlüdür. Handikap falan olmadığını düşünerek söylüyorum. Öbür türlü de dediğim gibi amirallerin bir yonkou kaptanından güçlü olduğu gözükürse benim açımdan yonkouların ağırlığı azalır.
1 yonkou 1 amiralden net güçlüdür ya öyle olmasa zaten amiralleri salıp neden bitirmediniz bunları diye sorarlar adama demek ki maçaları yemiyor. Şöyle olabilir bak istihbarat sağlamsa marinenin BM bölgesinde hazır işler karışmış 2 amiral salalım şuraya demesi çok mantıklı olur bizde kızıl it boşuna taşımamış karargahı oraya deriz.

Adaya daha önce görülmemiş olan Ryokugyu sızabilir. BM tarafından harcanan Ryokugyu aynı zamanda BM'i zayıflatır. Ama dövüşmeleri için bir sebep gerekiyor. Öyleyse bu adam tek gelemez. Fakat sızıp izlemesi bilgi alması mümkün olabilir. Ki Fuji'yi başta kimse tanımıyordu.

Son düzenleme:
Bak arc başında herkes BM diğer yonkoular kadar güçlü olmayabilir ama organizasyonu çok sağlam ordan kapatıyor açığı diyordu istihbaratı,ittifakları,adaları vs si olsun şuan gördüğümüz organizasyonun çoğu çökmüş vaziyette şimdide BM herkese tek atar havasına girildi.Oda nın amacıda bu yonkouları ulaşılamaz vaziyete sokmak.
Yonkou'lar Uber gucte zaten, Pedro 320m lik adam taa zamaninda, Cop gibi omru alinmis tayfasindaki bi adam oldurulmus sanki siradan guc sahibi olmayan biriymis gibi, Jinbei gibi bir adamin durumu belirsiz. Butun bu ornekleri senin bakis acina gore verdim. Big mom ile Luffy arasindaki guc farki bence suan, Marineforddaki Luffyle, Balik adam adasindaki Luffy kadar. Bu sezon'da bence en fazla son anda dostlarini kurtarmak icin buyuk bir patlama yasar o da bigmom'u anca yavaslatir. Impel down gibi kacmalarina olanak saglar. Daha fazlasini bireysel olarak beklemiyorum acikcasi. Doflamingo gibi baba bir karakter bile Luffy+Law tarafinda o kadar bolum'de bolumde zor indi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık