Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 847: Luffy ve Koca Ana

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
:) :) :)

Artık seninle bu konu hakkında tartışmayacağım da, 2-3 gün önceki tartışmamızın üzerine böyle bir bölüm gelmesi çok tatlı oldu. Law'ın sözlerini kendine dayanak alıyordun ya, bizzat Big Mom'dan cevap geldi. Gerçi sen Oda sbs'de falan açıklayana kadar kabul etmeyeceksin anlaşılan. :)
BM, WB benden güçlü dese sana hak verirdim lakin öyle bir sey demiyor, problem orada. :) Kadınin derdi KK olmak onu anladık. Lola yı biriyle evlendirmeyi planliyor ve eğer gerćekleşseydi diğer Yonkoları alt edeceģini ifade ediyor. Bu 4 lü arasında bir denge var ve bu kadın dengeyi bozmak istemis lakin evlilik olmayınca bozamamış. Olay bu kadar basitken nasıl WB > All anlasılıyor anlamak mümkun deģil.

Dıger hususta Lawın dediği hala geçerli diğer Yonkolar WB ile savaşarak ondan toprak alarak Yonko oluyorlar. :)

Bence devlerin sevilmemesinin nedeni kitaba sığmamaları. Evlilik mevzusuyla alakalı olacağını sanmıyorum. Chopper, Monster noktasına çıktığında kitaba sığmayacak ve oradan çıkabilecekler kanımca. BigMom da koleksiyonuna devleri katamadığı için sinirleniyor. Oluşacak kargaşada her şey belli olacak kanımca.

Arkadaşlar bölümle alakasız konuların konuşulacağı yer belli. Bölümün bağlamı dışına çıkmadan devam ediniz.

Şikayet etmeyi sevmiyorum o sebeple sıkıntıları özelden yazıcam, en basitinden her bölümde Zoro'yu katan arkadaşlara uyarı neden verilmiyor, hemde bölümde Zoro'nun adı bile geçmiyorken bunu çok iyi hatırlıyorum, ama Blackbeard adı geçtiği vakit bile konuşmaya izin verilmiyor, bunlarda sıkıntılar var ki bu en basiti. Neyse.

Teach'in Impel Down baskınına gelirsek, Manticore'dan daha fazlası kaçtığı belli, ve gözüken o ki Big Mom bile bunlardan yararlanmış, haliyle diğer Yonko'lar da yararlanmıştır.

Luffy'nin basması farklı, Luffy bildiğin içeriye sızdı, Blackbeard ise direk kapıdaki gardiyanları indirip içeriye giriş yaptı, yani Teach Impel Down'ı basarken, Luffy saklanarak içeri giriş yaptı. Şimdi Luffy sever arkadaşlar itiraz etmezler umarım, yani Luffy gizli saklı iş yapabiliyor gördüğünüz gibi. Teach ise önce kapıdaki gardiyanları indirdi, ardından 1000 kişilik Bazuka ekibini Hanybal dahil etkisiz hale getirerek içeri giriş yaptı, haliyle Big Mom'ın buna baskın demesi normal. Luffy'nin yaptığı da az buz iş değil tabii, ama baskın denemez, adam kaçırmak denir, Jinbe, Ivankov, Crocodile bunlar Luffy sayesinde dışarıda, nasıl ki BB, Manticore dahil kendi tayfasından olmayanların bile kaçmasına olanak sağladıysa.
Kitapta belki de oradan kaçanların dahası da vardır. Bilgi vermek için birini göstermiş olabilir.

Dediğin gibi Karasakal ve Luffy'nin giriş yöntemleri farklı. Ana'nın Karasakal'ın adını vermesi normal. Bu konuda fanlık yapmaya gerek yok. Evet Luffy'nin yaptığını kimse yadırgamıyor ama durum böyle.

BM, WB benden güçlü dese sana hak verirdim lakin öyle bir sey demiyor, problem orada. :) Kadınin derdi KK olmak onu anladık. Lola yı biriyle evlendirmeyi planliyor ve eğer gerćekleşseydi diğer Yonkoları alt edeceģini ifade ediyor. Bu 4 lü arasında bir denge var ve bu kadın dengeyi bozmak istemis lakin evlilik olmayınca bozamamış. Olay bu kadar basitken nasıl WB > All anlasılıyor anlamak mümkun deģil.

Dıger hususta Lawın dediği hala geçerli diğer Yonkolar WB ile savaşarak ondan toprak alarak Yonko oluyorlar. :)
Ben de sana önceki tartışmamızda bu dengelerden bahsetmiştim ama sen karşı çıkmıştın, şimdi sen dengelerden bahsediyorsun. :) Law'ın dediği geçerli ama sen o lafa bakarak Big Mom ve Kaido, WB'yi geçmiş diyordun, şimdi Big Mom'un sözü için "nüfuzlu olmayı kastediyor" diyorsun. :) Dünyayı yok edecek gücü var diyorlar, "meyvesini övüyorlar" diyorsun. Sanki bu güç kıstası değilmiş gibi. :) Bir yonkou dahil tüm OP evreni bu adamı farklı bir kefeye koyuyor, gücünü övüyor, sen nüfuzdan bahsediyorsun. Evet bu adam fikir adamı. :) :)

Bu da, bu konuda attığım son mesaj olsun. Dediğim gibi; Sbs'de falan açıklanmadıkça sen kabul etmeyeceksin, anlaşıldı.

Lolanın bukadar evlenmek istemesinin sebebi buymuş.Lolayla evlenecek kişi o kadar güçlü ise momun başka bir kızını isteyebilirdi mom da seve seve verirdi
(germadan daha güçlü çıkacağını düşünüyorum).İlginç...
Bence cevap bölümün içine verildi. Yani Bm'nin adalarında yaşayan hiç dev olmaması ve Mom'ın dev ismini duyunca sinirlenmesi. Muhtemelen Lola Devlerin kralıyla evlenecekti ve bu da epey avantaj kazandıracaktı ona.

Tee spoiler'da yazdğım gibi.Evlilikten cayanlar devler ama elbaflı mı diğer kabiledenler mi kesin değil? ama savaşçı, barbar olduklarından Elbaf daha muhtemel.

Mont D'Or'un kitabındakiler BM'nin sonu olacak müthiş canavar müttefikler var. Bana şeytan meyvesi gibi de geldi.Aama o mühür yüzünden dönüşüm yapamıyorlar sanki.
Trex, Griffin, Unicorn'un meyvelerini beklerken kendileri çıktı.:D @kadir †. @Riful

Bu yaratıklarla nasıl iletişim kurulup müttefik haline gelecekler o meçhul.Burda devreye yaratık terbiyecisi ve herşeyin sesini duyan Luffy devreye girebilir.

Ve gözümüze herzaman sokulduğu gibi
Oyajı> All yonkou.

Haftaya brook şov var.Smoothie'ye nasıl direnecek bakalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyla alakasız tüm yorumlar silinmiştir.

Kim nereyi nasıl basmış konuyu iyice Singapur'a çevirdiniz yeter. Kimse üçüncü kez uyarılmayacak, bölüm dışındaki tartışmalarınıza Genel Tartışma'da devam edin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık