Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 847: Luffy ve Koca Ana

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda hep aynı döngüyle karşımıza geliyor.Bu seferde kitaplardan müttefik çıkacak Luffy vs Mom olucak Oda Big Mom'u yedirse bile ilerde tekrar piyasaya sürecek.Yani 2 arc sonra MF savaşı gibi bir savaş çıkacak bu sefer tayfa full orda olacak Big Mom'da orda olacak.Tahminim Karasakal Denizcilerin yerinde Kaido beyazsakalın yerinde olacak.Karasakalın yanında yer alacak Big Mom ve o savaşta Big Mom inecek.
Hayır, Luffy BigMamı dövünce BigMam müttefik olacak Luffynin attıģi dayağin müttefik yapma gibi bir özelliği var, bunu gözardı ediyorsunuz. :)

Bölüm güzeldi bence. Gereksiz sahne yoktu. Luffy güzel konuştu. Bundan sonra tek yapması gereken bu laflarının içini doldurmak. Dediği gibi şuan Big Mom'u indirmek gibi bir amacı olmamalı. Bu hayal olur. Bir şekilde Sanji'yi alıp çıkmaktan başka bir şey düşünmemesi lazım. Eğer şartlar bir şekilde kendiliğinden uygun hale gelirse o zaman ekstradan savaşa da girebilir. Sanji'yi artık takmıyorum. Çünkü eğer üstüne düşünürsem, Sanji'den nefret edecek kıvama gelebilirim.

Bu arada Big Mom kendi ağzından, Babalık'ın kim olduğunu cümle aleme duyurdu. Babalık yaşarken kral oydu. Gerçi bunu bilmek için buna gerek yoktu, daha önce de çokça vurgulanmıştı ama kafası karışık arkadaşlarımız için iyi olmuştur. Özellikle @Reiper için. Daha 2-3 gün önce Big Mom ve Kaido'nun, Roger ve WB'yi geçtiğini iddia ediyordu. Bizzat Big Mom verdi cevabı.

Herkes anlamıştır umuyorum.

Bu arada; Big Mom tayfasında tasarım olarak en sevdiğim karakter Bobbin. 1. komutanın Bobbin olmasını çok istiyordum. :/ Gücünü de hala göstermedi Oda. Luffy'ye giden orduda olmasına rağmen hem de. Çok merak ediyorum.
BigMam WB benden güçlüydü diyor mu yoksa ben mi gözden kaçırdım?

Son düzenleme:
Şu sözlerden sonra ''BİLE'' sorun çıkarıyon ya helal olsun sana :artiz:

Akainu'dan BB akıllık yapıp kaçmadı can korkusundan kaçtı inanmayanlar gidip tekrar o sayıyı okusunlar çünkü o kaçışın nasıl bir kaçış olduğu ortada :hhh::hhh:

Oyaji ben senin oğlunum. Oğlunu öldürmeyeceksin değil mi? Baştan da dedim karasakal gerçek korsan ama gerçek D. değil...
Bu zaten belli bir şey, en başından beri. Teach, WB'yi kandırmak için tayfasına girmiş, bunu diyeceksen en baştan demen lazım, çünkü Teach daha önce yaptığı gibi yine WB'nin oğlu rolü yapmaya çalıştı ama bu sefer WB yemedi.

D. olmak ile rol yapmanın pek bir alakası yok bence, Luffy'de, Law'da yeri geldiği vakit onlarda rol yapıyorlar.

Şu sözlerden sonra ''BİLE'' sorun çıkarıyon ya helal olsun sana :artiz:

Akainu'dan BB akıllık yapıp kaçmadı can korkusundan kaçtı inanmayanlar gidip tekrar o sayıyı okusunlar çünkü o kaçışın nasıl bir kaçış olduğu ortada :hhh::hhh:
Yahu kadın orada bireysel güçten bahsetmiyor ki, genel manada nüfuzdan bahsediyor. :) Evlilik olsaydı diğer organizasyonlardan daha daha nüfuzlu olacağını anlatmaya çalışıyor. Sizin anladıginız anlamda olaya bakarsak BigMam en zayıf Yonko olur, zira aynı cümle içinde Kaido ve Şanks da geçiyor. ;)

Bu zaten belli bir şey, en başından beri. Teach, WB'yi kandırmak için tayfasına girmiş, bunu diyeceksen en baştan demen lazım, çünkü Teach daha önce yaptığı gibi yine WB'nin oğlu rolü yapmaya çalıştı ama bu sefer WB yemedi.

D. olmak ile rol yapmanın pek bir alakası yok bence, Luffy'de, Law'da yeri geldiği vakit onlarda rol yapıyorlar.
Yemedi mi :D öldürmedi ya daha ne yapsın adam ? BB öldürüleceğini anlamasa niye öyle yalvarsın, o kadar akıllı zeki BB niye yalvarsın :artiz:

Yahu kadın orada bireysel güçten bahsetmiyor ki, genel manada nüfuzdan bahsediyor. :) Evlilik olsaydı diğer organizasyonlardan daha daha nüfuzlu olacağını anlatmaya çalışıyor. Sizin anladıginız anlamda olaya bakarsak BigMam en zayıf Yonko olur, zira aynı cümle içinde Kaido ve Şanks da geçiyor. ;)
Yaw he he :a:

Yemedi mi :D öldürmedi ya daha ne yapsın adam ? BB öldürüleceğini anlamasa niye öyle yalvarsın, o kadar akıllı zeki BB niye yalvarsın :artiz:
Teach 5 saniye sonra tayfası ile beraber delik deşik edip gebertebileceği birisi karşısında niye ''yalvarsın'' ? Hani en baştan tayfasını çağırmak vardı, ''yalvarmadan'' önce...

Teach 5 saniye sonra tayfası ile beraber delik deşik edip gebertebileceği birisi karşısında niye ''yalvarsın'' ? Hani en baştan tayfasını çağırmak vardı, ''yalvarmadan'' önce...
Yalvardı da yaşadı işte niye anlamıyorsun adam beni öldürme diyor sonra ölmüyor karşısındaki adam öldürmüyor değil mi ? Teach akıllı bi adam o sıra WB'nin kendisini öldürebilecek olacağını bilmese yalvarmaz, yalvardı ölmedi sonra tayfasıyla beraber kazandı...
Yani üç dakika, beş saniye sonra WB'yi öldürebileceğini bilmiyordu bildiği tek şey WB'nin eğer oğlu olduğunu söylerlese ne olursa olsun kendisini öldürmeyeceğiydi.
İyi plan yapmış korkak bir adamın işleri bunlar :artiz:

Yalvardı da yaşadı işte niye anlamıyorsun adam beni öldürme diyor sonra ölmüyor karşısındaki adam öldürmüyor değil mi ? Teach akıllı bi adam o sıra WB'nin kendisini öldürebilecek olacağını bilmese yalvarmaz, yalvardı ölmedi sonra tayfasıyla beraber kazandı...
Yani üç dakika, beş saniye sonra WB'yi öldürebileceğini bilmiyordu bildiği tek şey WB'nin eğer oğlu olduğunu söylerlese ne olursa olsun kendisini öldürmeyeceğiydi.
İyi plan yapmış korkak bir adamın işleri bunlar :artiz:
Nası bilmiyordu ? WB resmen tek yedi BB tayfasını çağırdığı vakit. WB'nin orada öleceği zaten garantiydi, WB 'nin söylediği üzere, BB orada işi tek başına hemen bitirip, aradan çıkarmak istedi, ama yapamayınca tayfasını çağırıp tek attı. WB'yi öldürebileceğini, özellikle tayfası ile rahatça öldüreceğini çok iyi biliyordu.

Böyle bir durumda tayfasını çağırabilecekken niye yalvarsın ? Sorun burada, rol yapıyordu işte.

Roger farklı bir örnek oldu onun karşısına o yazıtlarda ne çıktı bilinmez. Güçle alakalı olmayabilir vazgeçişin sebebi. Rayleigh'in luffy'e o kadar yardım etmesinin altında da bir şey var yazıtlarda ne yazdığını bildiğine göre bir beklentisi var. Güç konusunda o kadar abartılan bir Roger'ın rakip konusunda sıkıntıya düşeceğini düşünüyor musun ?

Misal Rogerin adamlarından biri olan Oden kaidou ve shogunla aynı anda vs atıp çocuğunu bir dünya adamını kurtarabilmiş. Sadece bu kaidou'nun Roger kalemi olmadığı hissiyatı veriyor.
Bu nerde geçti acaba merak ettim? Oden sağ mı çıkmış ordan peki?

Edit: Law da Issho ve Dof ile aynı anda vs atıp tüm tayfayı sanjiyi gemiyi ayrı ayrı kurtarmıştı mesela, ama biz Lawın kapıştıgı adamlarla aynı kalibrede olmadığinı biliyoruz. :)

Son düzenleme:
:) :) :)

Artık seninle bu konu hakkında tartışmayacağım da, 2-3 gün önceki tartışmamızın üzerine böyle bir bölüm gelmesi çok tatlı oldu. Law'ın sözlerini kendine dayanak alıyordun ya, bizzat Big Mom'dan cevap geldi. Gerçi sen Oda sbs'de falan açıklayana kadar kabul etmeyeceksin anlaşılan. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık